varbuut ir te kaads zobaarsts?

Aizsāka denia 

denia
varbuut ir te kaads zobaarsts?
02.12.2007 02:42
Man ir probleemas ar smaganaam, taas ir "irdenas" un biezhi asinjo...
Nedeeljas saakumaa biju pie periodontologa, kas teica, ka taas probleemas ceelonis ir slikta mutes dobuma higieena. Nonjeema man zobakmeni, peec kaa tajaa dienaa saapeeja viss apakshzoklis, paargaaja, tad, kad iedzeeru ibumetiinu.
Man ir noraadiits, ka vismaz 2x dienaa kaartiigi jaatiira zobi un obligaati ar zobu diegu. Viss buutu labi, ja ne smaganas. Lai arii peec aarsta viziites man vairs neasinjo, tomeer peec zobakmens nonjemshanas taas nav sadzijushas.
Es ar lielam surstosham saapeem varu tiiriit zobus ar diegu. Peec dazhu dienu taadas tiiriishanas man smaganas sap arii eedot. Tagad es zobus nevaru notiiriit pat arii ar ultra soft zobu birstiiti!
Iesakiet ko dariit, varbuut ir kaads mutes dobuma skalojosh liidzeklis, kas veicina sadziishanu? Pie sava arsta tieku tikai peec meenesha.
ZAXX
Re: varbuut ir te kaads zobaarsts?
02.12.2007 03:23
Tev varçtu palidzet skabu kapostu sula......
Re: varbuut ir te kaads zobaarsts?
02.12.2007 14:06
denia:

1. vajadzçtu pârbaudît, vai ir noòemts viss zobakmens, vai k-kas nav palicis zem smaganâm, jo kad taisa higiçnu, cilvçkam ar iekaisuðâm smaganâm tâs mçdz diezgan stipri asiòot un redzamîba ir slikta (tâpçc arî vajadzîga otra vizîte).

2. padomâ, vai tu pareizi tîri ar diegu. nepareizi tîrot (t.i. ar spçku virzot diegu starpzobu spraugâ) smaganas var traumçt. mçìini ielikt diegu starp zobiem ar tâdâm kâ "zâìçjoðâm" kustîbâm, un tad ap vienu zobu, un ap otru, mazliet paejot zem smaganas. katrâ zobstarpâ ar tîru diega posmu.

3. ja zobakmens nav un tîri pareizi, bet smaganas ir iekaisuðas, zilganas un uzburbuðas, tad bûs vajadzîga antibakteriâla terapija - Metronidazola tabletes + Corsodyl skalojamais.
Var lietot Corsodyl arî vienu paðu, bet tam ir mazâks efekts.

protams, 3. punkts ir îstenojams tikai pçc daktera ieteikuma, pamatojoties uz apskati un bieþi vien arî smaganu kabatu mikrofloras analîzi.



un kâpostu sula palîdz tiem, kam cinga - diez vai mums bieþi tâdi pacienti sastopami :)
denia
Re: varbuut ir te kaads zobaarsts?
02.12.2007 20:47
Paldies puce.
Shodien man ap tam vietam dazhviet paradijusies tadi ka puslishi, kas sap...laikam ta noberzts ir
STS man nav!
Re: varbuut ir te kaads zobaarsts?
02.12.2007 21:02
kâpçc taisnojies par STS? :)) ar metronidazolu ârstç ne tikai STS :)
tanja
Re: varbuut ir te kaads zobaarsts?
03.12.2007 17:02
Man arii taa bija. labaak vairs neeju un netraumeeju smaganas. Sliktaak tik paliek. bet par tometronidazolu taisniiba, labi paliidz.
Re: varbuut ir te kaads zobaarsts?
03.12.2007 19:42
"Man arii taa bija. labaak vairs neeju un netraumeeju smaganas. Sliktaak tik paliek."


veeders arii saap vairaak tuuliit peec operaacijas...
Re: varbuut ir te kaads zobaarsts?
03.12.2007 21:09
tanja:

smaganu daudz vairâk traumç zobakmens esamîba zem tâs.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 6 pieskaita 13?
Ziņa: