Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?

Aizsāka Aikaasaap 

Cik ilgi jāsāp zobam pēc nerva izņemšanas? - tāds jautājums manī jundī, jo kādu 3 dienu nepāriet pulsējošās sāpēs - zobā nerva nav, strutu it kā neesot (ārsta vārdiem - nav), bet sāpes paliek. Vai ir iespējams, ka šādā gadījumā viss rit normāli? Pašlaik zoba kanālā sapildītas zāles, bet šaubas neatstāj, vai reiz mitēsies sāpes un tāda reakcija ir normāla?!
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
20.03.2009 12:34
ja nesāp, nerva nav un strutu arī nav - jāpilda ciet kanāls un viss. sāpēt var no tā, ka ir tur vēl nerva atliekas, vai nav atrasts kāds papildus kanāls, vai zāles kairina audus zem zoba. palūdz, lai izņem Tev tās zāles, kārtīgi iztīra un izskalo kanālu, un ieliek starpseansā (uz dažām dienām) vnk tīru vatīti. ja līdz nākamai vizītei sāpes pāries, jāplombē ciet kanāls un miers.
Man pašai ar bija nenormālas problēmas ar zobu kanāliem. Sākumā sāpēja it kā 1 zobs, bet galu galā sataisīja man 4 zobus - no tiem 2 tīrīja un pildīja kanālus. Man kad izņēma nervu, un uzlika agaidu zāles, zobs tā vai tā sāpēja. Zobārsts teica, ka tas esot normāli. Tā ar sāpēm stiprām es nodzīvoju nedēļu..zvanīju zobārstam, prasīju vai tas ir normāli un viņš teica ka jā, lai paciešos..ka gan jau nav tik traki. Tad es neizturēju sāpes un aizgāju pie cita zobārsta..stomatoloģijas institūtā dzirciema 20 (Rīgā)..tur man kanālus iztīrīja..naktī zobs ta vai tā sāpēja. Tā es 3 dienas pēc kārtas pie zobārsta gāju, katru reizi viņa man tīrīja kanālu un lika zāles pa jaunam..loģiski šķīros no lielas naudas summas...zobs ta vai tā ļoti sāpēja...nomainīju atkal zobārstu..jo sāpes nebija izturamas, nebiju jau 4 naktis gulējusi, est neko nevarēju..aizgāju pie jauna zobārsta..un kas izrādās - TAS NEESOT NORMALI, KA ZOBS TIK ILGI SAP, JA KANALI IZTIRITI - pie tam vēl 4 reizes. Izrādās ka iepriekšējais zobarsts Stomatoloģ.institūtā visas 3 reizes man līdz galam nebija tīrījis tos kanālus...no kā man bija tik stipras sāpes. Normāli???????????Šausmas. Tā ka neejat pie dr.Osipovas Dzirciema 20 - Stomat.institūtā. Galu galā es iztērēju milzīgu summu, kas rakstāma ar 3 cipariem...šausmas. Tagad it kā viss ir ok.
Ka sauca to Dakteri ?daktere Marina Osipova?vai kaut ka citadak?
Ljooooti svarigi!!!!!Paldies
Stomatoloģijas institūtā neiztīrīja līdz galam kanālus?Nespēju noticēt, tur taču strādā Latvijas LABĀKIE zobārsti:)
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
18.07.2009 00:45
Manu azu priekshaa vienaa kliinikaa paciens atteicaas kategoriski no rentgena pie kanaalu tiiriishanas, tur uzreiz pateica, ka taadaa gadijumaa kliinika nevar garanteet darba kvalitaati.

kitana... a Tu vispaar beidz dirst un ironizeet visu laiku, jo atkal jau ir limenis viena tante teica... rodas sajuuta, ka vieniigaa gudraa un zinoshaa. Bet taa jau parasti, tie anoniimie ir tie zinoshaakie...

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
18.07.2009 16:55
Mateus Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Manu azu priekshaa vienaa kliinikaa paciens
> atteicaas kategoriski no rentgena pie kanaalu
> tiiriishanas, tur uzreiz pateica, ka taadaa
> gadijumaa kliinika nevar garanteet darba
> kvalitaati.

Taisni neticami. Kapec atteikties no Rtg???
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
18.07.2009 17:22
Nezinu... nedzirdēju visu sarunu. Bet nu gan jau bailes no apstarošanas :D

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Nu Mateus, Tu dod vaļā...
Ar īpašu inteliģenci neizcelies.
Jā, es esmu gudra un zinoša, un kas Tev no tā?
Dr. Osipova nestādā Stomatoloģijas institūtā, bet Valtsts Zobārsniecības centā.
Oi, ar tiem nerviem traki. Man bija tāds gadījums. Man sāpēja viens zobs. Likās, ka augšā. Aizgāju pie zobdr. Viņa man visus zobus apskatīja. Vienu izrāva (gudrības zobu) un vienam iztīrija kanālu un teica, ka varot tajā dienā sāpēt, tad lai iedzeru ibumetīnu. Es priecīga devos mājās. Tās pašas dienas vakarā man atkal sāka sāpēt. Un kad sāpēja jau trešo dienu neizturēju un devos pie zobdr. Beigās izrādijās, ka vainīgs pie sāpēm cits zobs... Un izrādijās nevis augšējais, bet apakšējais. Un bija pamatīgi iekaisis... Narkozi man špricēja kādas reizes trīs, jo sāpes neizturamas... Tā lūk! Ir vērts pārbaudīt arī citus zobus.
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
08.08.2009 13:40
Nesāpēja man tas zobs, tik visādas jocīgas sajūtas tajā galvas pusē ir. Nolēmu, ka vajag salabot zobu, lai var saprast, kas īsti notiek?
Caurums bija ļoti liels un daktere urbjot esot tikusi līdz nervam. Iztīrīja kanālus, sapildīja. Tagad trešā diena, bet ar zobu neko nevar nokost. Kāda jēga no zoba, ar ko nevar pat vienu melleni sakost? Tāpat nesāp, piespiežot sāp vaigs pretī zobam (tas ir 6.augšējais zobs ). Tā tam ir jābūt?
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
08.08.2009 15:23
Paklau, kachenīt, vai tas nevarētu būt saistīts ar neiralģiju (galvas perifēto nervu iekaisums)? Bijušas ļoti līdzīgas sajūtas kā Tev, dr. "aizrakās" līdz neiroloģijai, aizsūtīja pie neirologa, kur piemeklēja medikamentus un procedūras. Tagad ir labi.
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
08.08.2009 17:14
Es arī tikko par to iedomājos. No anestēzijas es dabūju precīzi tās pašas sajūtas, kas man pirms tam dzīvē mēdza būt! Tas ir normāli, ka es tagad nevaru neko kost ar to zobu?



Edited 1 time(s). Last edit at 08.08.2009 17:16 by kachenite.
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
08.08.2009 18:33
Ja Tev pavisam nupat izņemts zobam nervs, tad - jā, kādu brītiņu tā var būt, ka nepatīkamas izjūtas uzkožot.
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
08.08.2009 19:18
kachenite Rakstīja:
-------------------------------------------------------
Tāpat nesāp, piespiežot
> sāp vaigs pretī zobam (tas ir 6.augšējais zobs
> ). Tā tam ir jābūt?

vaigam nav jāsāp, jo tas + sāpes uzkožot uz zoba var liecināt par infekcijas uzliesmojumu zem zoba (visdrīzāk Tev tā arī ir).
vienīgais, anestēzijas dūriena vieta var būt jūtama - aiz vaiga visaugstākajā vietā.
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
08.08.2009 19:23
Paldies, Puce!
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
08.08.2009 19:24
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
08.08.2009 20:08
Brīžiem liekas, ka "klucis ir mutē". Tā var pazaudēt zobu?
(Rtg man netaisīja, iztika ar to, kas martā taisīts SI)
Kā var zināt, cik tam zobam ir kanālu? Naudu prasa kā par 3kanālu tīrīšanu, bet man liekas, ka tik divus kanālus tīrīja?
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
08.08.2009 21:02
parasti 3 kanāli, var būt dažreiz arī 4.
man ir viena problema,man bija labojusi zobu un iznema nervu ielika plombu , pec nedelas vairs nekas nesapeja , pagaja 5 menesi un tas pats zobs kura ir iznemusi nervu saka sapet, ka tas var but ka zobs kuram nav nerva var sapet ? man tas sak sapet aukstuma vai ari kad es kaut ko edu. Vai nervi var kaut ka atjaunoties, ja tur lidz galam vinu nav iznemusi? Divas dienas atpakal biju pie zobarsta man pateica ka viss ir kartiba, vel taisija rentgenu,pec tam kaut ko darija ar to zobu, paurbaudija plombu, vai zobs var sapet no zalu ietekmes un cik ilgi tas var but?
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
15.03.2013 10:39
nedzīvs zobs arī var sāpēt, un iemesli var būt dažādi:

- iekaisums zem zoba saknes
- papildus kanāls, kas netika atrasts un sapildīts
- lūzums
utt.

__________________
dr.puce@gmail.com
Man arī lkm ņems nervu ārā. Vai tas ir briemīgi?
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
24.03.2013 00:44
nē, nav briemīgi ;)

__________________
dr.puce@gmail.com
Zobam tīrīja kanālus, uzlika pagaidu plombi. Sākumā nekādu sūdzību, taču, tuvojoties otrās vizītes laikam, zobs kļuva jūtīgs un sāpīgs. Tomēr otrās vizītes laikā kanāli tika sapildīti, zobs aizplombēts, viss. Taču problēma joprojām tā pati, turklāt šķiet, ka pastiprinās - neaiztiekot zobu, tas brīžiem tā kā pulsē, ar mēli uzspiežot zobam, tas sāp, viegli pa to pasitot, uzspiežot uz šķautnes, ir asa sāpe, principā zobs nav lietojams. Zobārste teica, ka varot kādu laiku sāpēt, un man ir bijis, ka citi tikko saplombēti zobi tiešām kādu laiku ir jūtīgi un ar tādu kā īdošu sāpi uzkožot, bet ne jau tik traki kā tagad, vai ne? Jāmeklē cits zobārsts, lai skatās, kas par lietu, un jātaisa kanāli vaļā-ciet no jauna? Pie kā lai vēršas?
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
29.03.2013 20:55
Ja rtg viss kaartiibaa, paarbaudiit, vai netraucee sakodienaa, varbuut, iznjemt no sakodiena (piesliipeet), un gaidiit, kad paaries. Ja rtg k-kas nav kaartiibaa, tikai tad ir veerts paaraarsteet kanaalus.

__________________
dr.puce@gmail.com
Man vakar akūtā zobārstniecībā (Jelgavā) iztīrīja veco pildījumu zoba kanālam, bet pagaidu plombi un zāles neielika, jo zobs izdala daudz šķidruma (strutas? limfa?), tādu neaizpildītu atstāja līdz vakaram. Rentgenā nekādu lielu iekaisumu neredzēja, labojot. Tā jau zobs nesāp, bet dikti uzpampis vaigs. Mani biedē tas uzpampušais vaigs. Tas no tā, ka zāles nav ieliktas vai tīrīšanas rezultātā. Nekad agrāk, pārbalojot kanālus , nebija uzpampis vaigs.
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
22.04.2013 20:02
aizej atpakalj lai apskata vai nav noblokjeets kanaals, vai nevajag dreneet un vai nevajag antibiotikas.
Re: Cik ilgi jāsāp zobam peec nerva izņemšanas?
23.04.2013 07:24
Pirms labošanas vaigs jau bija sapampis? Jebkurā gadījumā, ar stipru pampumu vajag iet pie doka, tas var būt bīstami...

__________________
dr.puce@gmail.com



Edited 1 time(s). Last edit at 23.04.2013 07:24 by puce.
pirms labošanas nebija sapampis, šodien biju stom. inst. uz incīziju, iemesls - manas sliktās imūnsistēmas atbildes reakcija, ir antibiotikas no vakardienas, izskatos, protams šausmīgi. Kā jūtos, labāk neteikt. Esmu uz slimības lapas.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 12 pieskaita 9?
Ziņa: