Zobu proteze?

Aizsāka maritux 

Zobu proteze?
18.08.2010 11:20
Sveiki.
Jautājums tāds. Pēc cik ilga laika kopš zobu izraušanas var iet ņemt provi zobu protēzei? Kāds ir minimālais laiks kas jānogaida?
Un vai priekšējiem augšējiem 4 zobiem var uztaisīt tadu protezi (izņemamu) lai neredz metāla skavas? vai priekšzobu gadijumā labāk izvēlēties Val Plast plati?
Paldies :)
Re: Zobu proteze?
19.08.2010 17:09
maritux Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Sveiki.
> Jautājums tāds. Pēc cik ilga laika kopš zobu
> izraušanas var iet ņemt provi zobu protēzei?
1-2 dienas. bet jārēķinās, ka aptuveni mēneša laikā zem protēzes izveidosies tukšumi, un protēze būs jāpiekoriģē (walplastu nevar piekoriģēt)

> Un vai priekšējiem augšējiem 4 zobiem var
> uztaisīt tadu protezi (izņemamu) lai neredz
> metāla skavas?

jāskatās, kādas ir zobu/augšlūpas attiecības, vai zobu kakliņi ir redzami.

vai priekšzobu gadijumā labāk
> izvēlēties Val Plast plati?

valplasts, manuprāt, ir s... (piedodiet) - tas izvaro smaganu pie kakliņiem, nav koriģējams, nav labojams, mēdz deformēties utt.
tad jau labāk uztaisīt parastu pilna izmēra plati, ļoti precīzu, lai cieši apņem zobus no aizmugures, un ar skavām uz pēdējiem zobiem; vajadzības gadījumā var izmantot protēžu līmi, lai labāk nofiksētu priekšu.
Gluži manas domas par to,ka valplasts ir sū..Tās protēzes pēc gada izskatās drausmīgas(pat pie labas higiēnas) un smaganas pie zobu kakliņiem vēl sliktāk.Man arī liekas labāk uztaisīt parastu plati un lētāk arī.
Re: Zobu proteze?
21.08.2010 12:36
Man ārsts šobrid peidavaja tadu variantu ka pagaidu proteze, lai nav jastaiga menesi bez zobiem vispar. ar ko pagaidu proteze atškiras no parastas protezes? vai ar pagaidu protezi var staigat 4 menešus piemeram un tad taisīt normalo protezi? Vakar man tomer izrava priekšejos zobus un tagad pec nedēļas jāņem āra diegi. Vai diegu izņemšana ir sapigs process?
Re: Zobu proteze?
21.08.2010 15:19
var atšķirties ar materiālu (kairinošāks). staigāt var, kamēr turās un apmierina izskats un funkcija. diegu izņemšana nesāp.
Re: Zobu proteze?
22.01.2013 00:21
Vineta 2013.01.21 Sveiki,sakiet man vajag pilnīgu visu aukšējo zobu protēzu,sakiet kād protēze izmaksā ap 100ls,un vai ir tāda iespēja,kad maksā pa daļām,jo visu summu uzreiz samaksāt nevar? Paldies par atbildi!
Re: Zobu proteze?
22.01.2013 00:44
totāla plate tas saucās, kad visi zobi ir jāaizvieto. par cenu un dalītiem maksājumiem vajag interesēties konkrētās klīnikās, kur taisaties iet.

__________________
dr.puce@gmail.com
Dace82
Re: Zobu proteze?
17.02.2013 00:34
Labdien, mani zobi ir šausmīgā stāvoklī, lai gan nevarētu teikt, ka tos nekopju. Divu grūtniecību laikā zaudēju astoņus zobus. Man līdz šim bija uztaisīta maza pagaidu platīte sākumā trim zobiem, kas laika gaitā nu jau ir sešiem zobiem. Tagad biju ieplānojusi salikt tos zobus kvalitatīvāk, jo esmu tikai 30 gadus veca un gribētu justies labāk, bet pēc rajona zobārsta apmeklējuma esmu pilnīgi šokā. Viņa man kā vienīgo iespējamo variantu ieteica izraut visus palikušos augšējos zobus, jo tie kas nedrūp ir tādi brūngani un estētiskāk būtu no tiem atbrīvoties, un ielikt pilno plati. Kamēr man tā platīte bija ļoti maza, es to vēl varēju paciest, kaut tas man radīja psiholoģisku diskomfortu, bet lielu šausmīgu vecmāmiņu plati savā mutē es nespēju iedomāties. Vai tiešām tā ir mana vienīgā iespēja? Paldies jau iepriekš par atbildi.
Re: Zobu proteze?
17.02.2013 01:24
veel jau var aiziet pakonsulteeties pie cita daktera - redzes ko tas teiks.
Re: Zobu proteze?
17.02.2013 02:28
obligāti pakonsultējies arī pie cita doka! ja ir izrauti 6 zobi, tas nozīmē, ka 10 ir palikuši, labi, neskaitīsim gudrības zobus - vienalga, 8 zobi! mūsdienās zobus rauj, ja tur ir palikusi tikai sapuvusī sakne (virs smaganas nekā nav), zobs ir ļoti kustīgs, zobs bieži struto (pampst vaigs) un nav iespējams pārārstēt zoba saknes kanālu, vai arī zobs ir vertikāli pārlūzis kopā ar visu sakni. pārējos gadījumos zobus var ārstēt, atjaunot, protezēt.

__________________
dr.puce@gmail.com
Dace82
Re: Zobu proteze?
17.02.2013 11:54
Paldies, meklēšu citu ārstu.
puce Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> maritux Rakstīja:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Sveiki.
> > Jautājums tāds. Pēc cik ilga laika kopš
> zobu
> > izraušanas var iet ņemt provi zobu protēzei?
> 1-2 dienas. bet jārēķinās, ka aptuveni
> mēneša laikā zem protēzes izveidosies
> tukšumi, un protēze būs jāpiekoriģē
> (walplastu nevar piekoriģēt)
>
> > Un vai priekšējiem augšējiem 4 zobiem var
> > uztaisīt tadu protezi (izņemamu) lai neredz
> > metāla skavas?
>
> jāskatās, kādas ir zobu/augšlūpas
> attiecības, vai zobu kakliņi ir redzami.
>
> vai priekšzobu gadijumā labāk
> > izvēlēties Val Plast plati?
>
> valplasts, manuprāt, ir s... (piedodiet) - tas
> izvaro smaganu pie kakliņiem, nav koriģējams,
> nav labojams, mēdz deformēties utt.
> tad jau labāk uztaisīt parastu pilna izmēra
> plati, ļoti precīzu, lai cieši apņem zobus no
> aizmugures, un ar skavām uz pēdējiem zobiem;
> vajadzības gadījumā var izmantot protēžu
> līmi, lai labāk nofiksētu priekšu.
Inita Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> puce Rakstīja:
> --------------------------------------------------
> -----
> > maritux Rakstīja:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Sveiki.
> > > Jautājums tāds. Pēc cik ilga laika kopš
> > zobu
> > > izraušanas var iet ņemt provi zobu
> protēzei?
> > 1-2 dienas. bet jārēķinās, ka aptuveni
> > mēneša laikā zem protēzes izveidosies
> > tukšumi, un protēze būs jāpiekoriģē
> > (walplastu nevar piekoriģēt)
> >
> > > Un vai priekšējiem augšējiem 4 zobiem var
> > > uztaisīt tadu protezi (izņemamu) lai neredz
> > > metāla skavas?
> >
> > jāskatās, kādas ir zobu/augšlūpas
> > attiecības, vai zobu kakliņi ir redzami.
> >
> > vai priekšzobu gadijumā labāk
> > > izvēlēties Val Plast plati?
> >
> > valplasts, manuprāt, ir s... (piedodiet) - tas
> > izvaro smaganu pie kakliņiem, nav
> koriģējams,
> > nav labojams, mēdz deformēties utt.
> > tad jau labāk uztaisīt parastu pilna izmēra
> > plati, ļoti precīzu, lai cieši apņem zobus
> no
> > aizmugures, un ar skavām uz pēdējiem zobiem;
> > vajadzības gadījumā var izmantot protēžu
> > līmi, lai labāk nofiksētu priekšu.
Paldies,kad vismaz nedaudz sniedzat apskaidrojumu par zobu platēm,jo pirmo reizi saskaroties ar zobu protēzēm vai platītēm reāli var iegrābties,ne tikai pārmaksājot,bet arī zobu platītes kvalitātes izvēlē,,jo cenas vienai un tai pašai platītei ir ļoti atšķirīgas un pat stipri\līdz 200euro\,diemžēl zobārsti un protēzisti ļoti izmanto faktu,kad cilvēks pirmo reizi saskarās ar platītes pasūtīšanu,tāpēc lūdzu iesakiet kur labāk,kvalitatīvāk un par pieņemamu cenu pasūtīt zobu platīti?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 5?
Ziņa: