Jūtīgs zobs pēc urbšanas

Aizsāka me 

me
Jūtīgs zobs pēc urbšanas
23.02.2011 19:02
Aizvakar izurba 6to zobu, bija milzīgs caurums zem plombes, salaboja un ielika helio plombi. Nervs vietā. Pirms urbšanas ar visu caurumu pilnīgi nekas nesāpēja, ne auksts, ne karsts, ne ēšanas laikā, ne zobus tīrot.
Tagad zobs palicis jutīgs, it kā nav baigās sāpes, bet reaģē uz aukstu, bet arī ne vienmēr, zobus iztīrīt vienkārši šausmīgi, šad tad ēdot iesāpās, bet nevis košļājot, bet kad vienkārši pieskarās ēdiens zobam un tad atkal nesāp. neko nesaprotu. Lūdzu iesakiet ko darīt? Vai un kad atkal jāiet pie zobārsta? Vai nebūs jāzaudē nervs?
Re: Jūtīgs zobs pēc urbšanas
23.02.2011 19:35
caurumi, īpaši zem plombēm, ļoti bieži veidojas vispār bez simptomiem.
jebkura plombēšana zobam ir stress, kaut arī ar anestēziju to nejūt.
mūsdienīgie materiāli un tehnoloģijas ļauj vairumā gadījumu novērst šo postoperatīvo jūtīgumu, bet nu pats/pati raksti, ka caurums bija milzīgs. manuprāt, jāpavēro tas zobs vēl kādu laiciņu, ja būs pozitīvs progress un sajūtas pamazām mazināsies, tad jācer, ka viss būs kārtībā un nervs paliks dzīvs. ņemt ārā nervu vajadzēs, ja sāpes kļūs stiprākas, sāpēs arī pats par sevi (bez kairināšanas), sāpēs arī uz karstu, pulsēs utml.
Cik ilgs laiks būtu man vēl jānogaida? Ko darīt gadījumā, ja nepaliks ne sliktāk, ne labāk? Varbūt ir kaut kas,ko varu darīt savā labā- lai pirmkārt maksimāli maz kairinātu to zobu un varbūt pat varētu tam palīdzēt ātrāk tikt "uz pekām"? Varbūt kaut kādas smēres/tabletes, nezinu -dabas līdzekļi?
Pūce, liels paldies!
Re: Jūtīgs zobs pēc urbšanas
23.02.2011 21:13
mēģini mazāk ēst ļoti karstu/ļoti aukstu, skābu, grauzt riekstus/svaigus burkānus utml. uz tās puses.
Zobe
Re: Jūtīgs zobs pēc urbšanas
23.02.2011 21:20
Man arī nupat 6-to zobu saurbināja! Arī ir milzīgs caurums, taču nervs vēl nav vaļā! Pirms tam man bija jocīgas sajūtas , tādas kā sāpes zem plombes, bet tagad vairs nav! Ir ielikta pagaidu plombe un skatīsies kā būs, ja nesāpēs plombēs, ja sāpēs tad teica lai braucu uzreiz uz dzirciema ielu! Manuprāt tava gadījumā t.i. ja sāpes ir tad nav ko žēlot to nervu! Patiesi! Man ir daži zobi, kam nerva nav un forši! Pirms nerva izņemšanas visādas jocīgas sajūtas ir bijusas, bet kad izņem tik labi! Vasarā endodonts man vienu bezcerīgu zobu, ko gribēja jau raut, tik smuki sadakterēja, ka nesāp pilnīgi nekas!
Bet saki, lūdzu, ko darīt tad,ja nepaliek ne labāk, ne sliktāk? Jā, un kā ārsts kontrolē kas ar to zobu pēc kāda laika notiek vēl bez prof.apskates? Rtg?
Man ir tendence nerviem nomirt "pa kluso" un tad pēkšņi sastrutot un pēc tam būt visu laiku jūtīgiem pat pēc kanālu sapildīšanas. Drīz būs 1/2gads riņķī pēc pildīšanas, bet nav galīgi riktīgs, jūt, ja sakož zobus kopā stingrāk, bet citādi pilnīgi nekā nesāp.
Zobe
Re: Jūtīgs zobs pēc urbšanas
23.02.2011 21:34
Vispār jau Tevis aprakstītās sāpes nav īsti nervu sāpes - tādas mēdz būt, kad emalju zobam nourbina un zobs kļūst jutīgs! Pamēģini kādu laiku pamazgāt ar sensodine zobu pastu jutīgiem zobiem - varbūt pāriet! Bet vispār jau labi nav ja jauna plombe un jau laiž kaut kur garām! Kapēc Tev uzreiz helio lika nevis pagaidu plombi kā man?
Interesanti,ka tik daudziem ir tik lieliski ārsti vai arī lieliski zobi,ka brīžiem liekas,ka tikai es esmu nelaimes putns, kuram uz līdzenas vietas vienas problēmas. Man kaut kā personīgi liekas,ka labāks ir dzīvs zobs, bet ja godīgi, to pavisam precīzi laikam varētu tikai zobārsts pateikt. Es nezinu kā būt, tiešām nezinu... :(
Nav ne jausmas kāpēc ārsts lika plombi uzreiz. Nezinu, tiešām nezinu. Es pat nevarēju iedomāties, ka zobiem,kuriem nervs ir iekšā, liktu pagaidu plombi. Man nekad tā nav darīts. Tagad vispār putra ir galvā. Pūce, lieku cerības uz Tevi!
Re: Jūtīgs zobs pēc urbšanas
24.02.2011 15:07
Zobe Rakstīja:
-------------------------------------------------------
Manuprāt tava
> gadījumā t.i. ja sāpes ir tad nav ko žēlot to
> nervu!

muļķības.
nervu vajag saglabāt, ja vien var. nedzīvi zobi ir trauslāki, tiem ir lielāks vertikālu lūzumu risks utt.
Re: Jūtīgs zobs pēc urbšanas
24.02.2011 15:12
me:

pavēro to zobiņu, pasaudzē. aizej pie doka, lai paskatās, vai plombe nav par augstu, vai nav k-kur dentīns atsegts (tad var pārklāt ar laku). gan jau ka sāks nomierināties drīzumā...
Pūce! Paldies par labiem vārdiem, vismaz pozitīviem... ja tā saka, kaut kas jau nav labi, ar mēli čamdot to zobu, jūtu,ka vienā pusē kaut kur mēle aizķeras,bet ar nagu nevaru sajust. Laikam kāda plaisa vai kaut kāds caurumiņš vai lieka plombe, nu nezinu. Ehh...gribētos to sajūtu,ka zobārsts tiešām izdara visu pēc labākās sirdsapziņas, bet domāju,ka mans to negludumu vienkārši noslīpēs un varēšu iet tālāk.
Re: Jūtīgs zobs pēc urbšanas
24.02.2011 23:51
varbūt, tur ir šķirba starp zobu un plombi? palūdz savam dokam, lai izlabo, neesi tik kautrīga :)
Bet tad nav atkal jāurbj jaunā plombe ārā? vai tad var tā lipināt klāt kaut ko pie jau esošās jaunās plombes? Vienkārši parasti,ja ir kāds caurums, veco ņem ārā- vai tad šādā gadījumā notiek savādāk? Muļķīgi, bet tomēr?
Re: Jūtīgs zobs pēc urbšanas
25.02.2011 23:01
jā, var lipināt klāt.
Un cik tad tāds brīnums turās? Tāpat kā kaut kas salāpīts? Tas jau tomēr dzeroklis.
Re: Jūtīgs zobs pēc urbšanas
26.02.2011 18:36
tas nav brīnums, kompozīts pie kompozīta pielīp ļoti labi.
Pūce, paldies, beigšu uzbāzties ar padumjiem jautājumiem,lai gan tādu vēl būtu un būtu. Tiesām paldies. P.S. Man neticamā kārtā paliek tomēr labāk. :)
Re: Jūtīgs zobs pēc urbšanas
27.02.2011 12:13
uzbāzies droši, man nav grūti atbildēt :)
Nu labi. :D Tad,ja kompozīts pie kompozīta labi pielīp, tad kāpēc tā nedara parasti, t.i., kāpēc izurbj veco plombi pilnībā, paurbj vēl lielāku caurumu un tad liek jauno iekšā?
Re: Jūtīgs zobs pēc urbšanas
27.02.2011 19:28
plombes maina pārsvarā tāpēc, ka zem plombes bojājas zobs. attiecīgi ir jāizņem vecā plombe, jāizņem sabojājušies zoba audi un jāieliek jauna plombe.
ja plombi grib mainīt estētikas dēļ un kariess apakšā nav, dažreiz maina tikai plombes virsslāni.
Bet ja maina estētikas pēc, kā ārsts var zināt vai apakšā nav bojājums? Cik izturīgs ir tāds lipinājums uz otras plombes?
Re: Jūtīgs zobs pēc urbšanas
28.02.2011 13:01
bojājums parasti sākas gar plombes malu, un tas ir redzams vizuāli. rtg arī redz, ir caries vai nē.
lipinājums ir tik izturīgs, cik izturīgs ir pielipinātais kompozītmateriāls.
Ahā, nu jau kļūstu zinošāka (nedaudz) :), saki man lūdzu, kā zobārsts tiks klāt caurumam zobā,ja tas ir caurums pirmajā, bet tieši sānos starp otro? ar urbi tak pilnīgi nereāli jeb tomēr?!
Re: Jūtīgs zobs pēc urbšanas
01.03.2011 20:33
nu caurums iekšā vienmēr ir lielāks, nekā izskatās no ārpuses, tāpēc tāpat sanāks atvērt kādu no virsmām - priekšējo vai aizmugurējo.
:( Tātad atkal jauns liels caurums. :( Kaut kāds trakums. Muļķīgs teksts, bet kāpēc nav izdomāts nekas tāds,lai nebūtu šitā jābojā zobs,jāurbj citur,lai tiktu tur klāt...
Re: Jūtīgs zobs pēc urbšanas
02.03.2011 11:21
ir izdomāts. saucās zobu diegs ;)
:D Lūk par to man nav šaubu, :) bet rezultāts ir tāds kāds ir.
sakne(īstā)
Re: Jūtīgs zobs pēc urbšanas
12.08.2011 11:28
Man līdzīgs jautājums : pēc padziļa cauruma izurbšanas uzlikta sudraba plombe un tagad reaģē uz aukstu, nu jau ceturto dienu...nepaliek sliktāk, bet labāk arī nē. Vai ir cerība, ka pāries un cik ilgi jāgaida :(
Re: Jūtīgs zobs pēc urbšanas
12.08.2011 14:18
jā, tā gadās dziļām sudraba plombēm. pāries.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 13 pieskaita 4?
Ziņa: