Tīrīti kanāli un 'jocīgs' zobs.

Aizsāka ytrewq 

ytrewq
Tīrīti kanāli un 'jocīgs' zobs.
16.09.2015 17:30
Gadu atpakaļ biju pie zobārsta citas vainas dēļ un cita starpā tas uzstāja, ka man jāpārtīra kanāli piektajam zobam.
Zobs nesāpēja, bet kas man cits atlika, kā uzticēties?
Nu bet tas īstenībā offtopiks.....
Tagad gadu vēlāk tas salabotais zobs tā kā drusku nīd.. īsti nesāp, bet pāris reizes pa dažāk dienām viņš jau bijis tāds jocīgs. Kāda Jums pieredze - Vai var šāds zobs būt vnk jūtīgs uz vispārēju organisma sagurumu un apaukstēšanos vai arī man būtu jāraizējas?
Re: Tīrīti kanāli un 'jocīgs' zobs.
17.09.2015 09:33
Būtu jāraizējās.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Sasodīts..tā tikai man vēl pietrūka.
Tīri teorētiski - vai būtu uzreiz jāurbj un jāver vaļā vai varētu mēģināt to apkarot (vismaz pagaidām) ar antibiotiku kursu?
Re: Tīrīti kanāli un 'jocīgs' zobs.
17.09.2015 12:41
Var. Bet antibiotiku kurss nenovēršot infekcijas perēkli gandrīz vienmēr ir tikai pagaidu risinājums.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Tīrīti kanāli un 'jocīgs' zobs.
20.09.2015 21:19
Vienmēr!

__________________
dr.puce@gmail.com
Cik ilgi var būt jūtīgi zobi pēc sakņu kanālu ārstēšanas? Viens mēnesis - daži mēneši - pusgads - gads?
Kad un vai ir jāsāk raizēties, ja zobs, par spīti tam, ka ir iztīrīti sakņu kanāli, tomēr ir jūtīgs, reaģē uz karstu utt.?
Pēc cik ilga laika vajadzētu uztaisīt kontroles rtg? Pēc pusgada? Mazāk? Vai ir vienalga, kur taisa rtg? Vai būtu jāvēršās pie endodontista, jeb zobārsts parastais arī tiks galā?
Vai var būt situācija, ka ārstējot viss ir izdarīts perfekti, bet infekcija zoba sakņu kanālos ir pārāk nopietna bijusi un ar diviem zoba ārstēšanas seansiem ir bijis par maz, un ir jātaisa vēl vismaz viena zobu sakņu kanālu ārstēšana?
Kā vispār var zināt, vai pietiek ar diviem endodontijas seansiem, jeb ir nepieciešama ilgāka ārstēšana?
Re: Tīrīti kanāli un 'jocīgs' zobs.
21.11.2015 10:56
hmmm Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Cik ilgi var būt jūtīgi zobi pēc sakņu
> kanālu ārstēšanas? Viens mēnesis - daži
> mēneši - pusgads - gads?

Vispār pēc ārstēšanas visam būtu jābūt kārtībā. Bet es teiktu, ka dažas nedēļas jūtīgums varētu būt.

> Kad un vai ir jāsāk raizēties, ja zobs, par
> spīti tam, ka ir iztīrīti sakņu kanāli,
> tomēr ir jūtīgs, reaģē uz karstu utt.?

Tas atkarīgs no kātra iespējām un pacietības pakāpes. Tadam zobam uz karstu principā nevajadzētu reaģēt.

> Pēc cik ilga laika vajadzētu uztaisīt kontroles
> rtg? Pēc pusgada? Mazāk? Vai ir vienalga, kur
> taisa rtg? Vai būtu jāvēršās pie
> endodontista, jeb zobārsts parastais arī tiks
> galā?

Nav noteikts kad būtu jātaisa rentgens. Rentgens ir diezgan rupja diagnostikas metode un problēmu uzrāda tikai tad ja tā ir nopietna. Jūtīgums ir precīzāks diagnostisks rādītājs.

> Vai var būt situācija, ka ārstējot viss ir
> izdarīts perfekti, bet infekcija zoba sakņu
> kanālos ir pārāk nopietna bijusi un ar diviem
> zoba ārstēšanas seansiem ir bijis par maz, un
> ir jātaisa vēl vismaz viena zobu sakņu kanālu
> ārstēšana?

Jā, tā var būt un ja process ir izplatijies tālu no zoba kanāla gala, tad kanālu ārstēšanu nekas līdzēts nebūs.

> Kā vispār var zināt, vai pietiek ar diviem
> endodontijas seansiem, jeb ir nepieciešama
> ilgāka ārstēšana?

Nekur nav noteikts cik seansus vajag lai izārstētu.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Ja ar laiku tur nekas nemainās, tad ir jāorientējās vai nu uz sakņu kanālu pārārstēšanu (Stomatoloģijas institūts, mikroskops, ja maks to velk un ja vispār ir jēga to zobu glābt...), vai arī uz vizīti pie ķirurga?
Re: Tīrīti kanāli un 'jocīgs' zobs.
21.11.2015 13:40
Vēl ir tāda operācija kā sakņu galotņu rezekcija. Dažkart ar tās palīdzību var atrisināt problēmu.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Tīrīti kanāli un 'jocīgs' zobs.
24.11.2015 08:58
Uz karstu tā kā nevajadzētu reaģēt šādam zobam, drīzāk sakožot vai uzsitot.
Jūtīgums pēc kanālu pildīšanas var būt līdz pat pusgadam (literatūras dati; pēc pašas pieredzes - jūtīgums kā tāds ir tikai dažiem procentiem pacientu, un ilgstošs jūtīgums - ļoti reti).

__________________
dr.puce@gmail.com
Jā, reaģē arī uz karstu, piemēram, uz siltu tēju vai kafiju. Kāpēc nevajadzētu reaģēt?
Re: Tīrīti kanāli un 'jocīgs' zobs.
24.11.2015 19:57
Tāpēc, ka zobā ar tīrietiem kanāliem nav kam reaģēt.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Man vakar tirija kanalu apokszokla vienam no prieksejiem zobiem. Diena pagaja, pagaidam nekas nesap. Isteniba, biju gatavs skirties no ta zoba, jo staigaju ar nolauzto zobu 7 gadus un isti vesels vins neizskatijas. Ja interese, tad varu ieteikt Ronaldu Kokinu no SI. Ta isti nebiju pie zobarsta 15 gadus, par ko man vel joprojam kauns, bet nu nevienu zobu vins man neizrava, par ko man ir nenormalakais prieks. Ja ir jautajumi, drosi raksti uz lapsta1985@inbox.lv
Vai var būt, ka man tāda īpatnība zobiem, ka tie vienkārši ir jūtīgi ilgāk, kā citiem, pēc labošanām?
Šajā pavasarī mainīja lielu plombi, kanālus neaiztika. Krietnu mēnesi tas zobs bija jūtīgs, ārsts toreiz taisīja rentgenu un viss tīrs. Šobrīd tas zobs netraucē itin nemaz.
Man tā ir ar 6. un 7. zobu apakšžoklī, pārtīrīti 2010. gadā pie zobārsta parastā un visu laiku jutīgi (jūtīgi), ta sāp, ta nesāp, rtg neko nerāda. Ko darīt, nezinu. Vai nu zobi reaģē uz klimata maiņu (piem. tagad ir auksts un mitrs) vai ko. Pārlabot divus trīssakņu zobus - pat nezinu, vai vērts. Gribas vienkārši izraut un ielikt atačmentu protēzi, jo implantus arī nevaru atļauties.
Iešu nākamnedēl pie dr. - pieraksts. Biju pagājušgad, dr. teica, ka neredz problēmas, bet katram gadījuma izrakstīja recepšu pretsāpju zāles. Es to zobu dēļ laiku pa laikam iedzeru 400 mg Ibumetīnu. Tā lūk iet ar nedzīvajiem zobiem - bumba mutē.
Re: Tīrīti kanāli un 'jocīgs' zobs.
26.11.2015 17:06
egle1 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tā lūk iet ar nedzīvajiem
> zobiem - bumba mutē.


Tieši tā. Padomju laikā visus tādus rāva laukā jo bija viedoklis, ka ilgstoši strutojošas saknes sabeidz sirdi. Vēlāk atklājās, ka nemaz tik traki nav un ka uz šiem zobiem zobārsti var labi nopelnīt. Tā nu tos puveklīšus tagad velk...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
nē, nu ja negrib ļaut pelnīt, var staigāt tukšu muti, jo viens implats maksā 1000 + euro. Un padlaikos pildīja ar cementu, kuru pēcāk ārā nedabūt. Un es nesaku, ka man strutas, jo rtg neko nerāda. Lai vai kā, prasīšu dr, ko darīt. Viņa stingri uzstāj uz savu zobu saglabāšanu, jo puveklīši tie vēl nav.
Re: Tīrīti kanāli un 'jocīgs' zobs.
26.11.2015 20:53
rtg rāda strutas tad kad tās tur ir daudz...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Tīrīti kanāli un 'jocīgs' zobs.
27.11.2015 07:50
Rtg vispār nerāda strutas, bet kaula destrukciju, kas rodas kā atbildes reakcija uz ilgstošu iekaisumu.
Ja nedzīvi zobi "reaģē uz mitru, aukstu laiku", tas, diemžēl, nozīmē, ka tiem joprojām ir hronisks iekaisums.

__________________
dr.puce@gmail.com
Vai kāds speciālists var pastāstīt smalkāk par šo: "sakņu galotņu rezekcija"? Kādos gadījumos to veic, kuriem zobiem? Jāpiebilst, ka pusgadu pēc sakņu kanālu ārstēšanas jūtīgi ir trīs zobi. Reaģē uz saldējumu, uz siltu kafiju. Rentgens zobiem nav taisīts kopš ārstēšanas. Vai ir prātīga doma taisīt panorāmas rentgenu, jeb no tā īsti nebūs jēgas šobrīd? Nākamnedēļ plānoju vizīti pie zobārsta.
Neesmu speciālists, bet sakņu gala rezekciju veic zobam, kam saknes galā cista.
Vēlreiz par rentgenu, tad jau sanāk, ka man strutas ir gadus 5, jo tik gadus ir jūtīgi nedzīvie zobi. Esmu bijusi uz konsultāciju arī stomatoloģijas institūtā pie endodonta, teica, ka neredz problēmas.
Re: Tīrīti kanāli un 'jocīgs' zobs.
14.03.2016 09:17
Tie trīs zobi nav tuvu viens otram?
Izskatās, ka labāk vispirms aiztiet pie Dr uz apskati. Iespējams ka vainīgi nebūt nav visi trīs labotie zobi! bet kāds no tiem vai blakus zobiem, kas varbūt nav laboti. Dakteris pārbaudīs pie intervijas/apskates. Tad arī izlems, kādi rtg jātaisa.

Ne gluži > cistai savādāk.
Zobam izņem apakšējo daļu, tīra, ārstē, aizpilda izņemto audu vietu utml. Tur dakteris uz vietas skatās, ko kurā konkrētā gadījumā jādara un kā jādara.

Parasti pārāstē bez saknes gala rezekcijas.

Tehniski iespējams uztaisīt visiem zobiem, izņemot " gudrības zobus ". Nu patanatoms var arī " gudrības zobiem ".
Vislabākais efekts priekšējiem zobiem. Vairāk jēgas.

Tur zobārsts skatīsies, cik zobi no tiem vispār jāārstē un ar kādu metodi jāarstē.
N.B_ neesmu stomatologs.
smail - paldies par viedokli. Katrs zobs savā mutes pusē. Ir arī citi endodontiski ārstēti, kas šādi netraucē. Jā, nu, mutē ir, ko darīt, vairāki zobi stāv rindā uz labošanu. OK, skaidrs, došos vizītē pie stomatologa un tad jau redzēs, kas un kā.
Re: Tīrīti kanāli un 'jocīgs' zobs.
06.04.2016 10:53
smail Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> Tehniski iespējams uztaisīt visiem zobiem,
> izņemot " gudrības zobus ".

Reālajā dzīvē pārsvarā tikai priekšā taisa.

__________________
dr.puce@gmail.com
Viens šķietami jūtīgais zobs ir "atrasts". Vainīgs ir blakus zobs, kur ir līdz galam neaizpildīti zoba sakņu kanāli. Otrs šķietami jūtīgais zobs ir nomierinājies un vairs netraucē. Trešais šķietami jūtīgais zobs vēl jāskatās, bet arī palicis mierīgāks.
Iespējams ka vainīgi nebūt nav visi trīs labotie zobi! bet kāds no tiem vai blakus zobiem, kas varbūt nav laboti.
---------------------------------------------------
Man arī šis variants, kā rādās, resp.vainīgais ir 1.6. zobs (augšā pa labi), kam bija ļoti liela sudraba plombe, bet zem tās, kā izrādījās, pulpīts. Un rtg neko nerādīja, bet sāpes deva uz apakšējiem 4.6 un 4.7 zobiem. Daktere negribēja taisīt vaļā to lielo plombi, jo tiešām neko rtg nerādīja, bet nu tomēr riskējām un jā, ir lielas problēmas, zobs jādevitalizē, protams un tā. Jāārstē kanāli arī.
Ar tiem līdz galam neaizpildītajiem sakņu kanāliem ari ir kā ir. Tagad vadlīnijas ir tādas, ka pamatīgi jāberž to kanālu - nu kā mēs beržam kādu stikla pudeli ar birsti, zoba malas paliek plānas un jāliek kronis un mana dr. saka, ka ir daudz redzējusi zobus ar perfekti pildītiem kanāliem un zem tiem cistu maisiem. Tā ka viss var būt visādi. Man pašai ir arī viens zobs (22) ar mūsdienu skatījumā slikti pildītu kanālu. Stāv jau tāds 20 gadus. Nu kad sāks rasties problēmas, tad labošu - neko darīt.
egle1 - man arī 16 zobs, milzīga plomba, un viss ir slikti, endo pārārstēšana vai raujams.

Kādos gadījumos vispār zobārsts taisa zobu rtg?

Ko tauta saka, cik ilgi tāds zobs ar iekaisumu saknes galā var dzīvot mutē? Piektdien man teica, ka zobs jāvēro un ja nesanāk sakasīt endo pārārstēšanai piķi, rudenī raujams.
nu.. es nezinu, kādos gadījumos dr. taisa rtg. - manā kantorī taisa visu laiku, resp., kā sūdzība, tā praktiski vienmēr rentgens, sevišķi, ja sūdzība ir par nedzīviem zobiem. Man 1.6 zobam nebija līdz šim ārstēts kanāls, vienkārši liela plomba, zem kuras, kā izrādījās, bija iekaisums (hronisks pulpīts) . Un tas deva sāpes uz nedzīvajiem zobiem apakšā. Atklāja, kad šo plombu saka urbt.
Ko nozīmē sakasīt endodontiskai ārstēšanai piķi - vai nu ir, vai nav. Tie ir 95 - 200 euro, kā nu kurā kantorī. Ar tādu iekaisumu, kas jau skaidri atklāts un redzams, nezinu, cik ilgi var staigāt, tak sāp. Bet kā es saprotu, jums nav nekādu cistu.
Vēl, ko aizmirsu piebilst - ja tam 1.6 zobam jau ir ārstēti kanāli, tad pēc pārārstēšanas parasti rekomendē kroni, jo zoba malas paliek plānas. Neturēs zobs slodzi. Tad gan ir lielas izmaksas - metālkeramikas kronis būs vēl plus 250+ euro.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 17 pieskaita 13?
Ziņa: