Man trūkst pāris zobu. Esmu 'nobriedusi' implatiem. Tomēr dr ieminējās, ka vajadzētu zobus vispirms iztaisnot - t.i. likt breketes. Kādreiz bērnībā zobārsts sūtīja pie ortodonta, tomēr vecāki kaut kādu iemeslu dēļ neveda. Priekšejie ir mazliet pāri apakšējiem (mazliet vairāk izvirzīti) - bet nekāds kosmētisks defekts tas nav - ja ir, tad niecīgs. Skatoties mutē, neviens zobs nav izvirzīts ārpus rindas. No zobārsta vairāk sapratu, ka sakodiens kopumā nav īsti pareizs un arī implanti labāk turēsies, ja sakodiens būs pareizs Zināms, ka breketes un implanti ir dārgs pakalpojums. Ja iešu pie ortodonta - gan jau, ka tas man teiks ka breketes vajadzīgas, nevis - nav jau tik traki, varat arī nelikt. Gribētu likt uzreiz implantus, jo zobi trūkst vidū, ne pašā aizmugurē un tukšumi ir pamanāmi. Ja likšu breketes, paies gadi pirms tikšu pie implantiem, plus iespējams vēl gadi, kamēr varēšu tos atļauties, pēc breketēm.
Nezinu īsti kādus ieteikumus sagaidu - neviens jau mani nediagnosticēs pēc apraksta.
Gribētos lai kāds pasaka, ka breketes nav 'obligātas' pirms implantiem...... :)
Re: Vai jātaisno sakodiens pirms implantu likšanas?
13.12.2015 11:40
Es nepārzinu šo jomu bet manā uztverē sakodiena labošana un zobu rindas taisnošana ir divas dažādas lietas. Pirmo veic nopietnas operācijas laikā un ar breketēm sakodienu izlabot nevar. Bet spriežot pēc Tava zobārsta teiktā es sapratu, ka "sakodiens kopumā nav īsti pareizs", respektīvi tas ir pirmais variants. Bet nez vai Tu iesi zāģēt žokli ja Tev tas netraucē. Tā kā iespējams, ka Tu pilnīgi vari iztikt bez šīs te brekešu valkāšanas.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
OOps.. nu šeit tuna ir/bija vienīgi par breketēm un manā uztverē - tās vajadzīgas vienīgi no funkcionālā viedokļa, jo nekāds kosmētiskais defekts nav - vismaz man nekad nav traucējis un mani tuvinieki visi brīnās, jo neviens nekad nav pamanījis, ka man būtu šķībi zobi.

paldies Kū par viedokli - esi, tā teikt, uzdevuma augstumos - kā vienmēr :)
Re: Vai jātaisno sakodiens pirms implantu likšanas?
13.12.2015 13:46
Visa tā ņemšanās ap šķībiem zobiem ir baiga modes lieta. Visiem tie ir šķībi... un arī liela daļa aktieru un miljonāru tos netaisno... man šķiet smieklīgi, kad ir kā ar līneāli uzzīmēti zobi, kuri vēl arī ir baltāki par acīm :D

Bet breketes sakodien nemaina... tas nu gan. To maina ar ortognātisko operāciju. Bet tas ir ILGI... mežonīgi dārgi... mežonīgi sāpīgi un komplicēti.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Tātad jūsuprāt brektēm un implantu noturībai ir maz sakara?
Es uz breketēm 'parakstītos' tikai un vienīgi, ja no to nēsāšanas būtu atkarīga zobu implantu novietošana vai noturība. Savādak - šis nav tas gadījums.
Re: Vai jātaisno sakodiens pirms implantu likšanas?
14.12.2015 11:36
Man pavasari plaanojas implanti. Pec menesa konsultacija. Pagaidam nezinu :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Vai jātaisno sakodiens pirms implantu likšanas?
14.12.2015 12:16
Liekot implantu ir iespeja viņu ielikt tā lai viņš būtu maksimāli noturīgs. Bet pie šī novietijuma var gadīties, ka viņš ir niovirzīts no pārējo zobu rindas (otimālajā virzienā). Iespējams, ka ar šo aspektu saistās ieteikums "taisnot sakodienu". Bet pagaidīsim kamēr te ienaks pakomentēt kāds no zobniekiem - puce, zb vai kitana.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Vai jātaisno sakodiens pirms implantu likšanas?
16.12.2015 13:50
No sakodiena ir atkarīga slodze uz implantiem. Vairāk neklātienē neko pateikt nav iespējams.

__________________
dr.puce@gmail.com
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 13 pieskaita 1?
Ziņa: