Implants vs daļēja protēze

Aizsāka Maijpuķe 

Maijpuķe
Implants vs daļēja protēze
14.11.2016 00:42
Aukšžoklī trūkst 5 un 6 zobs (vienā pusē). 6. zaudēju pirms gadiem 6, 5. pirms gada pusotra. Gribētos likt implantu (s), bet pagaidām nevaru atļauties. Tad iedomājos, varētu varbūt ielikt pagaidu izņemamu protēzi diviem zobiem. Vismaz košanas funkciju atjaunotu un izskatītos arī labāk. It kā jau īpaši redzēt nevar, ka 5 trūkst, bet kad smejos, tad gan jau var redzēt.
Man 35 un kad ieminos par protēzi, visi šausmās (ģimene un pat 1 zobārsts) skurinās, tā teikt, tas tik vecām omītēm piemērots. Bet manai tantei ir tāda mini protēzīte vienam zobam un kad to redzēju- izskatās ok. Nav jau viss žoklis jāņem ārā glāzītē turēt.
Man liekas labāk tā, nekā nekas. Kamēr krāšu implantiem (varetu būt vairāki gadi), vismaz kas vietā. Kādi viedokļi? Vai tiešām esmu 'nenormāla'?
egle1
Re: Implants vs daļēja protēze
14.11.2016 11:16
Neesmu zobārsts, bet tev jāiet runāt ar speciālistu. Protēze arī nav tik vienkārši, tās ir dažādas. Ir tādas, kuru uzlikšanai (arī vienam diviem zobiem) jāslīpē blakus esošie zobi. Ja tie ir veseli, tad ir skāde. Mana zobārste arī iebilst pret protēzēm. Labāk nelikt nekādus pagaidu variantus, tad raut nost - tās arī ir izmaksas. Bet vai nu pakrāt naudu un taisīt implantus, vai aizņemties un likt implantus.
Maijpuķe
Re: Implants vs daļēja protēze
14.11.2016 14:35
Nu es ka vienigo variantu izskatu tikai tadu, protezi, kas 'apkjer' smaganu - bez citu zobu aiztiksanas (tadu redzeju savai tantei). Vinu var ielikt un iznemt, kad iegribas. Salidzinajuma ar implantu cenam tadai cena ir loti maza.
Re: Implants vs daļēja protēze
16.11.2016 09:20
Maijpuķe, ļoti prātīga pieeja.

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: Implants vs daļēja protēze
16.11.2016 09:22
egle1 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Neesmu zobārsts,
...
> Labāk nelikt nekādus pagaidu variantus,

:)

__________________
dr.puce@gmail.com
egle1
Re: Implants vs daļēja protēze
16.11.2016 12:27
Man pilnīgi vienalga, ko un kādus variantus liks konkrētā autore, es tikai pateicu, kā es domāju. Es taču drīkstu izteikties. Te, izskatās, šī foruma dakterei citi viedokļi kā nazis pa olām. Nekas nav tik mūžīgs kā pagaidu variants un staigāt, likt naudu tam (un tas arī nemaksā 10 eiro - paskatieties tak cenrāžus ), tad raut nost, kas arī maksā naudiņas un likt implantu - nu kā gribat, tā dariet. Es varu pateikt vienīgi to, ka būs katru reizi iemesls neiet un nepārtaisīt, jo stāvēs labi. Ja gribas tādu protēzi, tad taisīt kā tai tantei - uz garu termiņu, cik stāvēs.
Re: Implants vs daļēja protēze
16.11.2016 16:33
Cien. Egle1, kāpēc izņemamā protēze būtu "jārauj nost"?
Pagaidu protēze ļauj saglabāt pareizu zobu poziciju, sakodienu un estētiku, kamēr pacients krāj naudu implantiem.

__________________
dr.puce@gmail.com
Ritaa
Re: Implants vs daļēja protēze
19.11.2016 21:30
Taisīt jau var to izņemamo protēzi, bet vai viņas normāli stāv, ja tikai uz dažiem zobiem? Pēc traumas tiku pie tādas un viņa ir briesmīga, krīt nost, traucē, vai nu jāliek implanti vai jārauj ārā kādi aizmugurējie, lai var taisīt lielāku, kas ir stabilāka.
Re: Implants vs daļēja protēze
20.11.2016 15:57
Jā, taisa pat viena zoba protēzītes. Turēšanās un traucēšana ir atkarīgas no ļoti daudziem faktoriem - zobu formas, sakodiena, pacienta pacietības utt :)

__________________
dr.puce@gmail.com
Maijpuķe
Re: Implants vs daļēja protēze
14.01.2017 20:34
Nāku atskaitīties. Tiku pie savas protēzes.
Lai gan tie zobiņi ir mazi, protēze ir diezgan liela- nezinu kā aprakstīt, bet tā smaganu daļa nosedz daļu no mutes iekšpuses, līdz pat pretējai pusei. Sākumā likās par stingru- nevarēju izņemt, tagad liekas par vaļīgu. Bet lietoju fixodent un tad liekas normàli. Grauzt gan neko uz to pusi nevar.
Lietoju tikai pa vakariem, jāpierod vispirms un tikai tad iedrīkstēšos cilvēkos rādīties:).
Vienīgais, ko nesaprotu, un nepajatāju zobārstam- pa nakti taču jāņem ārā ( un jātur glāzītē)?
Re: Implants vs daļēja protēze
16.01.2017 22:35
Liela bāze ir tāpēc, lai mazinātu spiedienu uz katru kvadrātcentimetru. Jāņem ārā obligāti, var nelikt glāzītē, bet ietīt mitrā kabatlakatiņā vai salvetē un ielikt cieši slēdzamā kastītē vai maisiņā.

__________________
dr.puce@gmail.com
dddd
Re: Implants vs daļēja protēze
28.01.2017 22:20
puce
Kāpēc ir viedoklis, ka protēze obligāti jāņem ārā? Aizrīšanās risks vai vēl kas? Man ir lielāka,7 zobiem , ārsts teica, lai neņem naktī ārā. Kādu nakti gan mēģināju izņemt, ieliekot atpakaļ, murgs, parunāt nevar, vemšanas reflekss. Vairs neriskēju naktī izņemt.
Re: Implants vs daļēja protēze
06.02.2017 07:24
Higiēnisku apsvērumu dēļ; praktiski garantētas neveselas smaganas, liels kariesa risks zobiem, kurus daļēji pārklāj protēze.

__________________
dr.puce@gmail.com
Re: Implants vs daļēja protēze
06.02.2017 07:24
Arī aizrīšanās, protams.

__________________
dr.puce@gmail.com
dddd
Re: Implants vs daļēja protēze
06.02.2017 20:02
Jā, smaganas reizēm sāpīgas, kur protēze, zobakmens arī baigi veidojas. Bet nu nevaru katru dienu līdz pusdienlaikam vemstoties staigāt.
Re: Implants vs daļēja protēze
08.03.2017 17:16
Pievienojos Pūcei. Audiem ir jāatpūšas. Svešķermenis ir un paliek svešķermenis.
Cieņā.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 9?
Ziņa: