MIRZATEN - BRIESMAS

Aizsāka siesna 

siesna
MIRZATEN - BRIESMAS
30.07.2007 06:51
Vai kâds ko zin par ðo zâli.
Man psihiatrs ieteica kâ alternetaîvu veidu, lai atradinâtos no trankvilizatoriem.
Iedzçru pustableti, un rezultâtâ 1 dienu tikai gulçt varçju, otru jau pasçdçt un pastaigât , bet ðodien darbâ - galva tâda pastulba ;(
mākonītis
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
26.11.2009 18:45
Es nezinu,ko tavs psihiatrs domāja izrakstot šo zāli.Es pati lietoju šo tableti pustableti pareizāk sakot: tagad man ir raudam lēkmes,esmu agresīva.man ir reibonis mugursāpes,auksti.. Šīs ir ļoti spēcīgas tabletes un es nekad neesmu jutusies tik slikti kā pašlaik tos lietojot - smags medikaments. gulēt arī nevaru

ps: Šeit tu vari izlašit par šo zāli ko vairāk: http://pointofreturn.com/mirzaten_withdrawal.html (pa angliski protams)
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
27.11.2009 11:42
Cik stipras Tu viņas lieto?
Es arī viņas lietoju un nav nekādas vainas,pateicoties viņām tiku uz kājām.Pirmo reizi,kad iedzēru tad bija tā,ka visu dienu gulēju,bet nedēļas laikā pieradu.Sākumā lietoju pa pusītei ,tagad vienu ceturto.Viņas lietoju,jo man no rītiem bija uztraukums un nemiers un šīs zāles lieliski to likvidēja 2 min laikā.Pavasarī pat bija tā,ka uztraukums bija pazudis un varēju viņas nelietot,bet tad bija sliels sress un uztraukums atgriezās:(Guļu ļoti labi,un ar miegu nav nekādas problēmas,varu iemigt 5 min laikā.Nu padzer nedēļu,redzēsi kā būs pēc tam.
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
27.11.2009 11:44
Es lietoju tādas Mirzaten Q-tab 15mg,viņas izšķīst mutē.
Tu tādas pašas???
Ja nevari atiet no taa drankja,tad neej pie aarsta un neprasi taas zaales :D
ja kkas notiek ,tad juus esat pashi vainiigi !
mākonītis
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
28.11.2009 03:18
Pirmkārt: es nekad neesmu viņas ārstam pati prasījusi: viņš pats tās izrakstīja.Un man ir 30 mg tabletes nevis 15mg,kā jau rakstīju: lietoju pusi no tabletes.. taču rezultāts : ir patiešām dīvains
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
28.11.2009 11:34
Varbūt,ka Tev viņas par stipru!!!Varbūt vajag no 15mg pusīti.Viņas taču skaitās vieglas AD un var nopirkt ar parasto recepti.Dīvaini,ka jūties slikti:(
mākonītis
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
29.11.2009 23:39
es gan neiteiktu,ka tas ir kautkas dīvains.. tāpēc,ka jebkurš antidepresants ietar blaknēm, kuras izpaužas.diemžēl šim "mirtazen" ir vairāk blaknes nekā ciitim ad kurus līdz šim es esmu lietojusi.tagad to tikai var manīt :(
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
30.11.2009 12:11
Jebkuram medikamentam ir blakusparādības un vienam cilvēkam tās parādās otram nē.Tāpat ir ar šīm zālēm,ne vienmēr visiem der vien medikaments,mums katram organisms ir savādāks un atram der kautkas cits.
krike
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
22.01.2010 12:21
Sveiki!
Padalos savaa pieredzee:vakar iedzeeru nelielu daļu no 15 mg!atsleedzos peec pusstundas,neatceros kaa tiku liidz gultai!Pamosties nevareeju un sodien galva kaa spainis,koncentreeties nespeeju,juutos kaa daarzenis!nezinu ko dariit,turpinat vai nee,izmisums!!!!!
krike
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
22.01.2010 13:20
Vai taas sajuutas ar laiku paariet!?
mākonītis
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
22.01.2010 13:58
iespējams krike,jo pierod..
krike
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
22.01.2010 14:50
Bet taas sajuutas ir briesmiigas un joprojaam, esmu kaa tunelii ,nemot veeraa to,ka vakar 20 os taas iedzeeru!!darbaa neko nesaprotu,nevaru salikt divas lietas kopaa!!! shausmas!
mākonītis
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
22.01.2010 15:37
krike tu tās sāki lietot pirmo reizi? es tā parasti lietoju dienā,kaut gan ārsts ieteica lietot vakarā.. parasti,pēc tām es kaut ko daru. jo jūtos nemierīga.taču tev taisnība,ka sajūtas nav patīkamas.
krike
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
22.01.2010 17:01
Jaa,tieshi shiis zaales pirmo reizi!Man taas izraxtiija 15mg uz vakaru,lai dziljaaks miegs,bet liidzko iedzeeru taas ap 20 iem ,taa ap 21iem atsleedzos,no riita gaaju uz darbu paari saviem speekiem un visu dienu biju pilniigaa trubaa:( skatos te dazi arii raxta,ka kaut kas briesmiigs!!!
krike
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
22.01.2010 17:04
Mākoniit,vai Tev arii kas liidziigs bija!?Turpinaaji lietot un ja jaa,vai paliidzeeja!?es taa domaaju,cik ir taa robeža starp taam sajuutaam(kameer pierod),ko vajag iztureet,gaidot, lai uzlabojas sajuutas?!
mākonītis
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
22.01.2010 17:39
jā,protams, gan muguras sāpes,gan reiboņi,nenormāli sapņi,agresivitāte utt es ar viņām jutos kā zombijs.. es turpināju lietot jā : tā kā es ātri nogurstu,šis tabletes man palīdzēja drudžaini darboties.. bet tas arī bija viss . es nezinu - varbūt divas nedēļas un tamlīdzīgi,kamēr pierod
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
22.01.2010 17:44
1) mirzaten ir dažādās devās; varbūt mazāk vajag;
2) ja ir trauksme, parasti iesaka sākt ar ļoti mazu devu...
3) tricikliskie antidepresanti (pie tiem pieder arī mirzaten) ir ar diezgan daudz blaknēm, ir citi labāki; ja vien šis nav tas gadījums, kad "labākie" nelīdz.
4) dažkārt blaknes izzūd pāris ned. laikā, dažkārt nekad...
5) antidepresīvais efekts iestājas pāris ned. laikā un ātrāk.
6) dažkārt paša psihe (bailes par/no zālēm) taisa tādus trikus, ka maz neliksies...

nolīgstiet tādu privātu psihiatru, kurš cilvēciski šķiet uzticams, iedod telefonu un kuram galu galā drīkst piezvanīt...
krike
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
22.01.2010 18:33
Piezvaniiju savam aarstam,teica,lai veelreiz pameeginu,bet bezmaz mazu kripatinju no 15mg!miega uzlaboshanai jau esmu izmeeginaajusi seraquel(arii shausmas),veel trakaak bija!!pirms mirzaten clonazep.1/4,bet aarsts saka,ka jaapamaina,jo 2 meenesus lietoju!
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
22.01.2010 19:25
clonazepam ir citas grupas medikaments — trankvilizators; to nudien nevajadzētu ilgi lietot. labāk ir atrast sev derīgu antidepresantu vai neiroleptiķi, jo tad miegam vajadzētu sakārtoties. pēdējos var lietot, cik vajadzīgs.



Edited 1 time(s). Last edit at 22.01.2010 19:25 by Runcene.
krike
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
24.01.2010 19:44
Divas dienas jutos kaa salauzta,sodien tikai kaa cilveeks!negribeetos atkaartot shiis sajuutas,buus vien jaizveelaas kas cits!!arii ar neiroleptikjiem man gaajis ne paaraak,kaa mineeju seraquel, un senaakaa pagatnee,kad vienu reizi arii bija probleema ar miega dziljuma probleemaam,haloperidol ,abus shos iisti nepanesu,no minimaalaakaas devas jutos drausmiigi!
neirofarmakoloģe
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
31.01.2010 01:22
Runcene - piedod, bet šoreiz Tu mazliet greizi esi nošāvusi ar saām atbildēm:

1) protams, ka mirtazapīnam (ģenēriskais nosaukums) ir dažādas devas. tomēr lai arī tas nav intuitatīvi - jo lielākas devas tiek lietotas, jo mazāka miegainība. tas izskaidrojams tā, ka šīm zālēm ir vairāki iedarbības mehānismi, no kuriem specifiski divi: adrenerģiskais - ir aktivējošs un histamīnerģiskais - ir nomācošs. jo mazāka deva, jo vairāk izpaudīsies nomācošais efekts (miegainība), jo lielāka deva, jo vairāk pārsvaru ņems aktivējošais komponents.

2) šis nav tricikliskais antidepresants, bet TETRAcikliskais: tā sastāvā ir nevis trīs, bet četri atomu gredzeni, līdz ar to tā īpašības ir ļoti atšķirīgas. tricikliskie ir vieni no vecākajiem AD un netiek plaši lietoti to blakusparādību dēļ, it īpaši dēļ negatīvās ietekmes uz sirdi. tetracikliskajiem AD šādu īpašību nav.

3) sedācija parasti krasi uzlabojas 2 nedēļu laikā

4) antidepresīvais efekts mirtazapīnam ir viens no ātrākajiem AD klasē - var parādīties vienas - divu nedēļu laikā (nevis 4 - 5). pētījumos konstatēts ka tas ir vienlīdz efektīvs ar tricikliskajiem AD un pārāks par gandrīz visiem citiem pieejamajiem antidepresantiem.

Šīs zāles izmanto arī sliktas dūšas novēršanai bērniem, kas saņem vēža ķīmijterapiju, galvassāpju profilaksei, kā miega zāles, var uzlabot libido u.t.t. Kopumā visas publikācijas, ko esmu lasījusi (diezgan padaudz) par šo preparātu atsaucas ļoti labi.

Ja kādam vēl kādi jautājumu, varat prasīt.

P.S. Un tiešām šīs zāles jāņem tieši pirms gulētiešanas - būs labs miegs. Koncentrācija sasniedz maksimālo 2 h laikā un 18 h laikā puse no vielas ir izvadīta no organisma.
mākonītis
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
31.01.2010 03:09
jā man.. kā var ar šo ad iemigt uzraksti man lūdzu? .. jo kad es viņu lietoju agrāk,es normāli iemigt nevarēju,turklāt vēl tās sajūtas..

ps: manuprāt viņš ir ļoti labs dienā,bet ne jau vakarā..
neirofarmakoloģe
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
31.01.2010 04:59
mākonīti - nu kā jau tu varbūt lasīji šajā diskusijā - daudzi cilvēki no šīm zālēm jūtas ļoti miegaini. tas ir tāpēc, ka tas iedarbojas uz histamīna receptoriem - tiem pašiem, uz kuriem iedarbojas pretalerģijas zāles. ja esi dzēris suprastīnu vai tavegīlu, tad arī varbūt esi juties miegains. nu tad tas pats notiek ar mirtazepīnu.

ja tev izpaužas aktivējoša iedarbība nevis nomācoša, tad varētu būt, ka tev tās ir kādas organisma īpatnības.

zāles dzerot nevajag iedomāties, ka tagad viss būs labi un nekādu blakusparādību nebūs. protams, tas būtu ideāli, bet diemžēl parasti ir kaut kādi blakus efekti. tad pamatā ir jāizsver cik slikti bija pirms terapijas uzsākšanas un cik slikti ir pēc. jāizvēlas mazākais ļaunums.

bet nu protams dažādām zālēm, antidepresantu gadījumā it īpaši, ir novēlots iedarbības sākums, līdz ar to tās ieteiktu lietot 1,5 - 2 mēnešus un tad izvērtēt kā ārstēšana izdevusies. varbūt pat būtu vērts uzrakstīt visus sliktumus pirms zāļu dzeršanas, lai neaizmirstas un tad pēc 2 mēnešiem salīdzināt.
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
31.01.2010 13:28
neirofarmakoloģe

paldies par komentāru... jo vairāk precizējošu komentāru, jo labāk. līdz šim profesionāļi par zālēm ir komentējuši ļoti švaki. tad nu iztiekam, kā protam, jo realitāte ir tāda: cilvēkam izraksta zāles, palaiž, un līdz nākamajam apmeklējumam viņš var tikt galā, kā grib... pati esmu saskārusies; ja zvana, neko nevar pateikt, nākamā vizīte iespējama pēc 2 ned...
krike
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
31.01.2010 16:27
Neirofarmakologe,
paldies par tik izsmeljoshu informaaciju!!hm,tad bezmaz sanaak,ja es njemtu veel mazaak kaa 15mg,tad mana miegainiiba buutu veel izteiktaaka???man peec 15mg iedzershanas peec pusstundas bija sajuuta,ka esmu reibumaa un veel peec 30min.atsleedzos,pie kam,naakamajaa dienaa jutos drausmiigi!!!!!zaaljuiedarbiiba man izgaaja naakamaas dienas pashaa vakaraa ,ap 22iem....darbaa biju norakstaama,tur ne tikai miegs,bet vispaareeja kosmosa sajuuta,pilniigs koncentraacijas zudums,nekaa nesapratne,atminjas zudums uz elementaaraam lietaam...es nezinu,domaaju,ka vajag varbuut veelreiz meeginaat,bet bail...
neirofarmakoloģe
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
31.01.2010 18:54
krike - jā jo mazāku devu tu ņemsi, jo miegaināka būsi, kā jau es rakstīju. ja tev ir bail mēģināt, tad iedzer lielāku devu brīvdienās, kad nekas nav ieplānots - tad arī redzēsi, kā būs. un arī, kā jau minēju - miegainība parasti ir pirmās 2 nedēļas, pēc tam ir ok.
krike
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
01.02.2010 16:27
Nojaušu,ka varbūt ne pārāk interesanti kādam liksies,bet ja jau esmu dalījusies savās sajūtās,tad turpināšu:
Iedzeeru vakar 1/4 no 15mg no Mirzatena,taa teikt,veel vienam eksperimentam,vai der shiis zaales vai nee!Baidiijos no Farmakologes teiktaa,ka jo lielaaku devu iedzershu,jo mazaak miegaina buusu,iedzeeru mazaak kaa ieprieksh un sajuutas gandrriz taadas pashas kaa jau bija,joprojaam esmu zvingulii,galva kaa spainis,neko vairaak kaa raxtiit dr.lv nepeeju iisti padariit,ar gruutiibaam sakopoju domas,motorika klibo un atminja! :(bet galvenais,kaadeelj man taas ieteica lietot,miegam,bet arii tas man bija murgains un "caurs",taa kaa domaaju,ka nav man iistaas zaales!
mākonītis
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
01.02.2010 18:04
man bija tāpat kā tev krike ar miegu es domāju.. kad dzēru šīs tabletes
krike
Re: MIRZATEN - BRIESMAS
01.02.2010 23:38
Un miegs ar ko citu ir uzlabojies,ja ar to vispaar bija probleema??
Sapratu,ka dienaa taas Tev labaak nodereeja!Es gan vairaak neatkaartoshu,tik tikko esmu atgaajusi,peec 24 stundaam!! :(peedeejaas stundas veel tirpas paar muguru,galvaa,taa kaa uz gjiiboni vilka utt.!!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 24 pieskaita 15?
Ziņa: