Ðausmîgi murgi, kur griezties?

Aizsāka Murgs 

Murgs
Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 09:14
Atvainojos par dublçðanu, bet neesmu droða, ka psihiatrijas sadaïâ man varçs atbildçt uz visiem jautâjumiem...
Pie kâda ârsta jâvçrðas sekojoðâ situâcijâ?
Jau nedçïu naktî mostos vairâkas reizes no ðausmîgiem murgiem un sajûtas, ka smoku. Tagad ir tâ, ka ïoti baidos iet gulçt, bail no murgiem, kurus pat kârtîgi neatceros, bet zinu, ka bija ðausmîgi. Naktîs, kad uztrûkstos, sâk ðíist, ka redzu kaut kâdas lietas, kuru nemaz nav, piemçram, tumðus plankumus uz sienâm. Ja nebûtu traìiski, tad smietos par to, ka esmu atcerçjusies tçvreizi un tagad naktîs pçc pamoðanâs ðausmâs lûdzu Dievu, lai gan ticîga neesmu.
Daþas nianses – slimoju ar personîbas traucçjumiem, esmu emocionâli labila un ðizoîda persona. Tâpçc jau pâris gadus regulâri apmeklçju psihiatru un psihoterapeitu, lietoju antidepresantus Coaxil, pirms miega neiroleptiíi Sequorel vai Seroquel (neatceros precîzu rakstîbu) un pâris reizes nedçïâ, lai iemigtu, dzeru trankvilizatoru Diazepeku. Pirms mçneða izslimoju vîrusu, dzçru antibiotikas un visas minçtâs zâles nelietoju, jo negribçju taisît miksli. Tad gadîjâs pirmâ nakts ar murgiem, un es nolçmu, ka pie vainas varçtu bût blakusefekti no antidepresantu un neiroleptiíu nelietoðanas. Atsâku lietot zâles, bet murgi turpinâs. Turklât tik ðausmîgi, ka no bezspçcîbas gribçtos raudât.
Tad kuru ârstu vajag apmeklçt? Skriet pie sava psihiatra? Pieraksts pçc mçneða, bet varu zvanît uz mobilo un sarunât ârpuskârtas vizîti, ja bûtu droða, ka tas ir viòa lauciòð. Skriet pie ìimenes ârsta? Paralçli gandrîz katru dienu dur sirdî, pirms pâris gadiem pârstaigâju Epðteinu-Barru, varbût sirdskaite? Pie neirologa, jo kaut kas atgâdina veìetatîvo distoniju, kuras man lîdz ðim nav bijis? Vai pie plauðu ârsta, jo smakðana varçtu bût astmas pazîme?
Atvainojos par garo palagu, bet esmu izmisumâ. Jau tagad gribas raudât, iedomâjoties, ka tuvojas nakts un bûs jâguï ;(((((((((((
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 19:14
Cik Tev gadi? Domâju, ka tas psihiatra lauciòð.
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
23.01.2008 11:42
Arî domâju, ka vajag noteikti aiziet pie sava psihoterapeita.
Tas palîdzçs noteikti.
Tiko pazudîs murgi, pazudîs arî pârçjais.
Veiksmi.
psihiatrs!
Murgs
Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 09:12
Pie kâda ârsta jâvçrðas sekojoðâ situâcijâ?
Jau nedçïu naktî mostos vairâkas reizes no ðausmîgiem murgiem un sajûtas, ka smoku. Tagad ir tâ, ka ïoti baidos iet gulçt, bail no murgiem, kurus pat kârtîgi neatceros, bet zinu, ka bija ðausmîgi. Naktîs, kad uztrûkstos, sâk ðíist, ka redzu kaut kâdas lietas, kuru nemaz nav, piemçram, tumðus plankumus uz sienâm. Ja nebûtu traìiski, tad smietos par to, ka esmu atcerçjusies tçvreizi un tagad naktîs pçc pamoðanâs ðausmâs lûdzu Dievu, lai gan ticîga neesmu.
Daþas nianses – slimoju ar personîbas traucçjumiem, esmu emocionâli labila un ðizoîda persona. Tâpçc jau pâris gadus regulâri apmeklçju psihiatru un psihoterapeitu, lietoju antidepresantus Coaxil, pirms miega neiroleptiíi Sequorel vai Seroquel (neatceros precîzu rakstîbu) un pâris reizes nedçïâ, lai iemigtu, dzeru trankvilizatoru Diazepeku. Pirms mçneða izslimoju vîrusu, dzçru antibiotikas un visas minçtâs zâles nelietoju, jo negribçju taisît miksli. Tad gadîjâs pirmâ nakts ar murgiem, un es nolçmu, ka pie vainas varçtu bût blakusefekti no antidepresantu un neiroleptiíu nelietoðanas. Atsâku lietot zâles, bet murgi turpinâs. Turklât tik ðausmîgi, ka no bezspçcîbas gribçtos raudât.
Tad kuru ârstu vajag apmeklçt? Skriet pie sava psihiatra? Pieraksts pçc mçneða, bet varu zvanît uz mobilo un sarunât ârpuskârtas vizîti, ja bûtu droða, ka tas ir viòa lauciòð. Skriet pie ìimenes ârsta? Paralçli gandrîz katru dienu dur sirdî, pirms pâris gadiem pârstaigâju Epðteinu-Barru, varbût sirdskaite? Pie neirologa, jo kaut kas atgâdina veìetatîvo distoniju, kuras man lîdz ðim nav bijis? Vai pie plauðu ârsta, jo smakðana varçtu bût astmas pazîme?
Atvainojos par garo palagu, bet esmu izmisumâ. Jau tagad gribas raudât, iedomâjoties, ka tuvojas nakts un bûs jâguï ;(((((((((((
ar to paðu psihiatru var konsultçties. teorçtiski jau var bût tâpçc ka izjaukta medikamentu lietoðanas ierastâ shçma.
lai veicas!
Murgs
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 10:30
asr => man negribas viòam zvanît uz mobilo, viòð ir slavens un aizòemts ârsts. Piezvanîðu, bet izrâdîsies, ka tâ ir sirdskaite, bûðu tikai veltîgi traucçjusi.
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 10:40
Bet Tu saki, ka apmeklç, regulâri, pâris gadus psihtrp., tad jau sanâk, ka neregulâri, ja pieraksts pçc mçneða???? ES jau nu Tavâ gadîjumâ noteikti piezvanîtu, poh.., ka slavens, aiznemts ârsts, viòð taèu ir Tavs ârsts???!!!!

Kâpçc, lai no sirdskaites bûtu murgi?
Murgs
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 10:51
Brasilia => Psihoterapeitu apmeklçju regulâri, bet tas nav viòa lauciòð. Psihiatru apmeklçju ik pçc mçneða, sakarâ ar slimîbu vizîti atliku, bet nâkamais pieraksts bija tikai februârî.
Murgi varçtu bût saistîbâ ar aritmiju - aritmija rada smakðanu, savukârt psihe rada murgus. Freids pçtîja daþâdu skaòu un sajûtu ielauðanos sapòu pasaulç, tâpçc arî ðis ðíiet ticams variants, ka murgi ir tikai rezultâts smakðanai.
Es tikai gribu zinât, pie kura ârsta griezties vispirms, lai nesaceltu trauksmi pie nepareizâ ârsta.
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 12:40
ir viens reâli labs lîdzeklis - profesora A.Ignatenko meditâcija miegam (diskâ).

man gan ðâdi murgi, kad bail aizmigt bija sen - tad disku nebija (es vienkârði gaidîju, kad pâries)
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 13:18
maria-magdalena, kur to disku var dabût?
Murgs
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 13:25
maria_magdalena => Es gan sâkumâ gribçtu noskaidrot, kas tas ir, pirms íerties pie nesankcionçtas ârstniecîbas. Ir taèu starpîba, vai tâ ir astma, vai lokâls insults. Ja murgi saistîti ar sirdsdarbîbas traucçjumiem, tad tâds disks tur neko nelîdzçs.

Varbût jâmçìina no citas puses.
Vai astma var ðâdi izpausties? Savos 30 gados ne reizi nav bijis elpas trûkuma vai smakðanas pazîmju. Arî tagad dienâ viss ir kârtîbâ, tâ smakðanas sajûta rodas tikai naktî un tikai kopâ ar murgiem.
Vai ðâdi var izpausties veìetatîvâ distonija, ja lîdz ðim nav bijis lîdzîgu pazîmju? Kopð saslimðanas ar vîrusu visu laiku ir paaugstinâta íermeòa temperatûra, un ìimenes ârste pçc plaðâm analîzçm teica, ka visi râdîtâji ideâli, tâpçc laikam vaina ir veìetatîvajâ sistçmâ. Tomçr man nav bijis nekâdu panikas vai trauksmes lçkmju. Nezinu, kâdas vçl ir izpausmes distonijai, tâpçc nevaru spriest.

Mani interesç, kuram ârstam zvanît pirmajam. Psihiatram vai ìimenes ârstam?
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 13:28
es piezvanîðu, vai ir. pirku, kad Ignatenko bija Rîgâ.

bûtu jâieliek datorâ, jâsaarhivç, tad varçtu aizsûtît tiem, kas vçlas

(es nopirku pleijeri un klausîjos ar austiòâm, viòam ir kâdi 10 veidu diski, reizçm klausîjos arî tos)
zvani savam psihiatram.
un beidz likt pati sev diagnozes, no tâ paðsajûta neuzlabosies, tikai otrâdi.
Murgs
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 15:10
asr => tâ arî izdarîju, bûs ârkârtas vizîte. Tikmçr palasîju par veìetatîvo distoniju un pârbijos. Aprakstîtie simptomi ir ïoti lîdzîgi pârdzîvotajam. Paðlaik sevi mierinu ar 2 domâm:
1. Minçtie notikumi bija naktî un tikai kopâ ar murgiem.
2. Tika taisîtas asinsanalîzes, kurâs visi hormonu un vairogdziedzera râdîtâji bija labi.

Vai tâ distonija var bût nesaistîta ar vairogdziedzeri? Var gadîties, ka analîzes normas robeþâs, bet ir distonija?
vçlreiz atkârtoðos - nevajag neko lasît, neko salîdzinât un domât par to vai tagd ir distonija, astma vai sirdskaite.
sagaidi tikðanos ar ârstu, izrunâjies ar viòu,
saprotu, ka viegli teikt, grûti darît, bet pacenties sevi pakontrolçt.
lai tev veicas.
Murgs
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 15:25
asr => Es arî nedomâju un sev diagnozes neuzstâdu. Mani tikai interesç, vai vairogdziedzera labâs analîzes izslçdz ðo VD. Man bûtu noderîga ðî informâcija sarunâ ar psihiatru, lai konsultçtos par tâlâko zâïu terapiju.
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 15:41
pamçìini visas slimîbas izslçgt no sava prâta, bezjçdzîgs ieteikums murgam, bet tomçr.
bûtîbâ jârunâ ar taviem tuviniekiem, varbût viòi var piespiest tevi fiziskâm nodarbçm (rakðana ar lâpstu vislabâk ârstç, tur AG taisnîba)
Mani tikai interesç, vai vairogdziedzera labâs analîzes izslçdz ðo VD. ---> neizslçdz
Murgs
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 17:00
ars => Þçl. Bet tas, ka nav bijis lçkmju apzinâtâ stâvoklî (miegu par apzinâtu stâvokli nesaukðu), tas neizslçdz to iespçju?

maria-magdalena => Slimîbas izslçgðu, bet kâ ar tiem murgiem? Tos jau neradu es, bet psihe, kuru es ne pârâk kontrolçju. Par fiziskajâm nodarbçm nesatraucies, strâdâju daïçji fizisku darbu un katru dienu noeju 8 km.

Kad lietoju alkoholu, to ðausmu nav. Un vçl es neredzu kopsakarîbu ar medikamentu lietoðanu - kad nelietoju tos, 3 nedçïas jutos normâli, tad lçkme, tad medikamenti 3 dienas un atkal lçkme. Nu, rît jau uzzinâðu, kas tas ir un ko var darît. Bet vçl priekðâ ðî nakts un jau tagad asaras kâpj pa kaklu augðup.
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 18:13
domâju, ka nestrâdâ vispâr. Pazîstu tâdus, kuri sçþ mâjâs un lçnâm jûk prâtâ.

murgus nevar kontrolçt, es atceros, ka vienu nakti sçdçju gultâ, centos neaizmigt, man gan pat prâtâ neienâca, ka kâds no malas var palîdzçt, gaidîju, kad tas periods beigsies.
Murgs
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 18:50
maria_magdalena => Strâdâju, un kâ vçl strâdâju. Naitmçri un personîbas traucçjumi tagad bûtu iemesls pieprasît valsts pabalstus invaliditâtei? Neesmu dzirdçjusi. Bet iztiku jânopelna, vai ne? Lai cik labi tuvinieki katram gadîtos, diezin vai viòi labprât apmaksâtu visus manus rçíinus. Kur nu vçl ar tik nenopietnu diagnozi - personîbas traucçjumi, iezîme - depresija, suicîdas tieksmes un reâlas darbîbas to realizçðanai, pastâvîga medikamentu lietoðana bez iespçjâm tuvâkajâ nâkotnç tos nelietot. Nedomâju, ka mâsa, mammma vai brâlçns man pçc oficiâla izraksta apmaksâtu to paðu Seroquel par 90 Ls mçnesî. Kâdu laiku gan sçdçju mâjâs, kad depresija bija sasniegusi apogeju. Pat nesçdçju, gulçju - vîrs ar varu baroja un dzirdinâja, veda uz tualeti. Negribu to atcerçties. Viòð arî vienîgais zina par manâm diagnozçm un ârstçðanu, vienîgais materiâli palîdz. Tagad lietoju medikamentus, strâdâju, eju kursos. Ir labâk. Nedomâju par slimîbâm, apmeklçju psihoterapeitu un psihiatru, pastaigâjos un daudz darbojos ar sevi.

Jâ, vçl tagad dzeru balzâmu, alkoholu. Es tik domâju, cik jâizdzer, lai nebûtu to ðausmu. Bail, bail, bail. Laikam aizmirsu pieminçt, bet vçl kaut kur starp apziòu un miegu ir paralîze uz pâris minûtçm - it kâ saprotu, kas notiek, saprotu, ka jâpieceïas, jâizrauj domâðanu no tiem murgiem, bet pakustçties nevaru ;((((
Murgs
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 18:54
AG => Zini, drîz bûs lîdz tam. Pagaidâm esmu tikai izdzçrusi visas tabletes, kas mâjâs, un griezusi vçnas, bet diemþçl visi ðie centieni nomirt beiguðies neveiksmîgi pretîgu, nolâdçtu sakritîbu rezultâtâ. Bet zinu, ka saòemðos un izdarîðu savu darâmo, lîdz ko radîsies izdevîba.
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 19:35
uzticies psihiatram un alkoholu aizmirsti.

traki, ka iestigi zâïu purvâ, no tâ man zinâmie ârâ netiek.
Murgs
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 19:55
maria_magdalena => zâles mani neuztrauc necik. Nekad tâs neesmu uzskatîjusi par tik svarîgâm, lai aizmirstu ideju. Tas ir palîglîdzeklis, kuru varu atmest jebkurâ brîdî, kad gribu.
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 19:56
Murgs

murgi ir tumsas "draugi". visbiezhaak. jebshu tad, kad cilveeks gulj. kaapeec taa, psihoterapeits to Tev vareetu izskaidrot.

alko liec mieraa. Tev jaakorigjee zaales, tagad diemzheel neko citu nevar dariit. vismaz pagaidaam. aizmirsti arii taadu lietu kaa zaalju paartraukshanu, ja ar ko citu slimo. peec tam ir vienmeer veel suudiigaak.
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 20:05
uzsâki dzert zâles, bet neuzskati par svarîgâm......tie murgi tev varçtu bût arî no kokteiïa - zâles + alkohols.

dzer zâles kârtîgi, Runcenei taisnîba. un par paðnâvîbu - sievietçm reti izdodas - Tev arî neizdosies :)
Murgs
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 20:40
Runcene => Pati zinu, pati gudra. Esmu studçjusi psiholoìiju, bijis psihoanalîzes apskats. Tieði tâpçc saprotu, ka smacçðana sapnî var bût psihosomâtiska.
Ja ir apskats alkohols versus zâles, tad es izvçlos alkoholu. Daþâdu iemeslu dçï. Bet paðreiz svarîgâkais, ka ðonakt nebûs to ðausmu. Citâdi nelietotu to pretîgo balzâmu.
Murgs
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 20:46
maria_magdalena => lîdz ðim ðis kokteilis nav radîjis pilnîgi nekâdus blakusefektus. Tas laikam vienîgais arguments.
Re: Ðausmîgi murgi, kur griezties?
22.01.2008 20:49
...savulaik, kad radâs vçlme paklaiòot pa krçslas zonu un pakontaktçt ar íçmiem, pirms gulçtieðanas ietriecu dozu, kura atvçra vartus uz turieni...kad metu nost un mçginâju aizvietot ar brandvînu, sâkâs tâda pati íeza kâ sirdzçjai...kokteilîtis ar brandvînu nekad pie laba gala neved...kgan ir daþas substances, kuras var jaukt...he, he, dabas produktus...bet íimiju???...nu nç...
...ja sçdi uz ripâm, par alko aizmirsti...starp citu, tie, kuri Tevi nomoka Tavos murgos, vairumâ ir paðnâvnieki...nepatîkami tipâþi, vai ne???...gribi piepulcinâties viòiem un mocît citus - griez, lec pa logu, pârçdies tabletes vai ko citu...viss Tev atvelçtais laiks paies ðaja kompânijâ un sajûtas bûs tâdas, par kurâm Tu ðausminies...vai ir vçrts???...es laikam stingri padomâtu....
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 15 pieskaita 2?
Ziņa: