par psihoterapiju

Aizsāka Interese 

Re: par psihoterapiju
12.03.2008 16:36
;-) ne jau man aknaas sveshas naudas skaitiishanas bacilis iemeties ;-) neapniik?
Re: par psihoterapiju
12.03.2008 16:38
...pirms taisu kompi ciet...:)
...strwbry, mana sajûsma...;)
Re: par psihoterapiju
12.03.2008 16:38
Koma, Tu pat vairs nesaproti, kas tika skaitîts un kad tika skaitîts. Tâpçc saku, ka plate Tev ierûsçjusi. Esi mazliet elastîgâka un lasi, kas rakstîts, un nevis izgudro visâdus pekstiòus!
mar.mag.
Re: par psihoterapiju
12.03.2008 16:42
kad topiku no augshas saak lasiit, amizanti....:)
Re: par psihoterapiju
12.03.2008 16:44
Re: par psihoterapiju
12.03.2008 16:48
...neko citu kaa sveshu naudu tu mellen neskaiti... ap to vien njemies... vai psihoterpijaa, vai reiki... ka tik bez maksas, ka tik par briivu... citaadi nav labi... pat postaa man akal naudu piemineeji...
Re: par psihoterapiju
12.03.2008 17:03
Koma, aizej ka pie psihiatra, nu nav ar Tevi labi. Nopietni. Varbût pati nejûti.
Re: par psihoterapiju
12.03.2008 17:08
Kâ tur bija ar to skabargu un baïíi...
Re: par psihoterapiju
12.03.2008 17:11
Nu tâ ir- Tu neredzi baïíi savâ acî :-)))
zz
Re: par psihoterapiju
12.03.2008 18:42
Katte,
es ari eju pie psihodinamiskaa terapeita nu jau 2 gadus. Tas skaitaas daudz vai normaali?Zinu jau, ka jaabuut diezgan ilgam laikam, bet dazreiz baidos, ka beigas ta ari nesagaidiishu :) Cik gadus Tu ej? Tieshaam nepiecieshams ilgi? Un 1x vai 2x nedeljaa? Man manejais pst. patiik, bet bija gruti dabut to saskanju, dazreiz ari tagad vel nesanak, bet cinos.Dargi, labak nerekinu, cik kopa samaksats.
Laila
Re: par psihoterapiju
13.03.2008 11:17
zz

Ieinteresçjos.:)

Kas ir tas rezultâts, kuru Tu ceri "beigâs" (kâ pats raksti) sasniegt?

Un kurð pateiks, ka ir pienâkuðas "beigas" - Tu vai psihoterapeits?
zz
Re: Laila
13.03.2008 12:20
Nu, "beigas" varçtu bût atjaunots prieks par dzîvi, intereðu, motivâcijas, gribasspçka atgrieðanâs, dzîvoðana tagadnç, nevis ar skatu atpakaï. It kâ vispârîgas lietas, tomçr priekð manis ïoti konkrçtas.
Nezinu, kurð pateiks, ceru, ka psihoterapeitam pietiks sirdsapziòas pateikt to pirmajam, gadîjumâ, ja pati nepamanîðu, ka jâbeidz.
Re: Laila
13.03.2008 12:33
...vai arī, kā dzirdēts, ietikšanu atpakaļ smagajā, teiksim, bērnības traumā un psterap. nespēju palīdzēt tikt no tās ārā, tātad reāli palikšanu tajā ar vēl smagākiem simptomiem.Neko nesaku, pieļauju ka ir cilv.,kam tā psterap.ir palīdzējusi, var būt, bet parunājot ar dr. Tvaika ielā, neviens jau klaji nestāsta, ka pēc šiem psterap.seansiem daudzi nonāk ārstēties psihenē.Jo nu nav pie mums labu spečuku šajā jomā nav, vb kāds 1 vai 2, bet ne vairāk, un,ja Tu esi ēdis tikai zemeņu saldējumu, tad domā ka tas ir vislabākais, jo nezini ka aiz stūra ir arī vaniļas...ja nav ar ko salīdzinat, par ko var spriest?
mar.mag.
Re: par psihoterapiju
13.03.2008 12:58
man rados tikai terapeiti, nav nekad runaats ar psihiatriem vai p/sterapeitiem, arii pacientus nepaziistu, bet esmu par to domaajusi - beerniibas traumas ir biistama lieta....celt taas augshaa....es par taam nopietnajaam traumaam, ko piedziivo nedaudzie.
Katte
Re: par psihoterapiju
13.03.2008 12:59
Eju 4 gadus, sâkumâ 1, tagad 2x nedçïâ. Tas, cik ilgi jâiet, ir ïoti individuâli un atkarîgs no vairâkâm lietâm. Nedomâju, ka sakarîgs terapeits bezjçdzîgi liks nâkt vçl un vçl tikai lai raustu "mega" ienâkumus. Parasti ilglaicîgie pacienti maksâ par terapiju krietni mazâk nekâ jaunie, jo samaksa terapijas laikâ reti kad mainâs vai paaugstinâs relatîvi maz. Tâ vismaz ir man.
Laila
Re: par psihoterapiju
13.03.2008 13:11
Vijolît, Tu ko, nopietni - par to nonâkðanu ârstçties psihenç pçc psihoterapijas??? Vai pareizi sapratu, ka dzirdçji to no Tvaika ielas dakteriem?
Re: par psihoterapiju
13.03.2008 13:15
Gâju ilgi. Ps. t. nereti vaicâju, kâ iztikðu bez viòa un cik ilgi vçl. Sacîja, ka pati jutîðu. Tâ arî bija. Pamazâm pârgâju (pçc savas iniciatîvas) uz apmeklçjumu 1-2x mçnesî, tad bija skaidrs, ka tâlâk tikðu galâ viena. Praktiski visas problçmas tika atrisinâtas veiksmîgi. Kopð tâ laika nav domu, ka ps.t. bûtu vajadzîgs pat nopietnâs dzîves krîzes situâcijâs.
Re: par psihoterapiju
13.03.2008 14:39
Laila-pilnīgi nopietni.Un tādu gadījumu ir daudz.

Alstere man jautājums Tev.Vai pēc visa ilgā kursa esi vesela un nekad nav vajadzības lietot AD vai jebkadus citus nomierinošos medikamentus???Jeb tas tikai ļāva tikt skidrībā ar kādu vienu problēmu Tava dzīvē,bet depresija un panikas lekmes nav pavisam pazudushas? Bet atbildi, lūdzu, godīgi, vb kādam, ar savu atbildi, palīdzēsi.
Re: par psihoterapiju
13.03.2008 14:54
vijolîte
Praktiski vesela. Atrisinâju visas problçmas, kuras cerçju. Papildus pazuda arî tâdas problçmas, kuras uz pârçjo fona uzskatîju par nenovçrðamu normu (bailes par bçrniem, bailes lidot u.t.t.). Palikuðas bailes no dakteriem, jo vçl aizvien baidos, ka atklâs kaut ko ïaunu un labâk turos tâlâk. Bet par ïaunajâm iespçjâm ikdienâ nedomâju (agrâk tâs domas vienmçr bija fonâ).
Lîdz klimaksam dzîvoju pavisam normâli, bez zâlçm. Tad parâdîjâs neliela depresija un VD pazîmes bez panikas lçkmçm. Daudz neuztraucos, jo sievietçm, kas visu mûþu bijuðas veselas vçl trakâki brînumi notiek. Epizodiski palietoju zâles minimâlâs devâs (labs psihiatrs). Paðlaik (klimakss vçl nav beidzies) vçl reizçm noðïûk garastâvoklis (bet depresijas nav) un sareibst galva (bez panikas). Tad nosûkâju validolu. Labâkâs zâles ir sporta klubs, pçc kura vismaz 1/2 dienas jûtos eiforijâ.
Domâju, ka bez darba ar ps.t. varçtu bût arî invalîde. Vismaz zinu 2 sievietes, kuras nevçlçjâs meklçt risinâjumu un tâdas ir un ar atbilstoðu dzîves (ne)kvalitâti.
Neuzskatu ka visiem vajadzîgs/der ps.t. Tâ paða izvçle. Man par ðo risinâjumu doma bija ilgus gadus, kad Latvijâ reâli ps.t. vçl nebija.
mar.mag.
Re: par psihoterapiju
13.03.2008 14:58
par tiem daudz gadiijumiem :)

cilvjiem ir tieksme uzpuust - ja viens gadiijums - saki ir bijushi gadiijumi, ja vairaaki gadiijumi - tad saka daudz.
tas no seerijas - viena tante teica.

man patiik visam konstruktiiva pieeja. Diemzheel, shis ir tas laucinjsh, kur nav viennoziimiigu atbilzhu.
Re: par psihoterapiju
13.03.2008 15:50
Sheit būs nevietā-viena tante teica :(

Es savas bailes lidot atrisināju pati-lidoju viena.
Re: par psihoterapiju
13.03.2008 17:58
nokljuushana psihenee veel neko nenoziimee. nokljuushana psihenee peec buutiibas ir beegshana no dziives. shaa vai taa. arii no realitaates, kas kljuust skaidra par sevi psihoterapijaa. ljoti tachu negribas kaut ko mainiit. vai ko neglaimojoshu par sevi atziit. labaak patrakosim. es mazliet vienkaarshoju, bet taa ir.

bet shii apskaidriiba, ka kaut kas ir jaamaina un pat tieshi kas ir jaamaina, var atnaakt bez psihoterapijas. arii tad var buut pretoshanaas shai apskaidriibai. ciki gabali no psihenes "klientiem" ir gaajushi pie pst.? nu dazhi tur buus, 20. nodaljas kadri varbuut.

dzîïu psihoterapija vareetu buut pasmaga ljaudiim, kuru noliegums ir aizgaajis psihiskas patologjijas faazee. ir tachu maakslas terapija, kjermenja terapija, smilshu terapija etc., kas ljoti trauksmainajiem un ilgstoshiem psihiatru draugiem droshi vien buutu labaakas.

neesmu dzirdeejusi, ka kaads buutu nonaacis psihenee PÇC psihoterapijas kursa beigshanas. psihoterapijas kursa laikaa tas ir iespeejams.

man ir bijis nepiecieshams paaardiit augshaa sho to, bet es NEKAD, NEKAD, NEKAD neesmu palaista maajaas, kad uzaardiitais ir palicis kaa valjeeja bruuce.

psihiatri meedz biedeet -- neej nojuksi. es teiktu, ka padomju skola un pashu fobijas. muusu zemee psihiatri un psihoterapeiti pagaidaam sadarbojas minimaali vai nemaz. zheel, bet fakts.



Edited 1 time(s). Last edit at 13.03.2008 18:00 by Runcene.
psihs
Re: par psihoterapiju
14.03.2008 13:03
1) Vai iegûtais rezultâts bija iztçrçtâs naudas un laika vçrts?
Noteikti. Dzîvi redzu interesantâku, pilnîgâku, reâlâku. Tai paðâ laikâ mierîgâku. Uzlabojuðâs attiecîbas

2) Cik ilgi apmeklçjât ps-terapeitu?
Cik ilgi bija vajadzîgs :)

3) Kâdu virzienu ps-t. pârstâvçja?
Eksistenciâlâ; psihoorganiskâ analîze; Neiro-veìeto terapija.

4) Vai var iztikt bez iemîlçðanâs savâ ps-t.? (ienîðanas vai sadusmoðanâs)
Grûti. Jûtas pret terapeitu ir daïa no procesa.

5) Kuri paðlaik skaitâs "labie" ps-t.?
Nepareizs jautâjums - psihoterapija nav modes prece, ja nav îstas vajadzîbas - neej. Bûs velti iztçrçts laiks un nauda.
Bez tam - kas bija labs (derçja) man, iespçjams, nederçs Tev. Un otrâdi.

6) Vai "dârgi" nozîmç arî "labi"?
Noteikti nç. Kaut gan labie tomçr ir dârgâki.
Re: par psihoterapiju
14.03.2008 14:24
Par 4. punktu.
Iemîlçðanâs, ienîðana, dusmas ir ïoti svarîga terapijas sastâvdaïa. Bez tâs nekas nesanâks. Iemesls - terapijas gaitâ pacientam ps.t. simbolizç daudzas personîbas no dzîves pieredzes (tçvu, mâti...) Tikai ps.t. pacientam tas ir jâizstâsta/jâpaskaidro. Man arî tâdas jûtas bija, bet varçju (un tas ir nepiecieðams) pilnîgi brîvi to izrunât ar ps.t. Ja ir pacienta un ps.t. cilvçciskâ saskaòa, tas nav grûti, bet ïoti interesants process.
Re: par psihoterapiju
14.03.2008 14:56
> Eksistenciâlâ; psihoorganiskâ analîze;
> Neiro-veìeto terapija.

Ko tas nozîmç?
psihs
Re: par psihoterapiju
14.03.2008 15:20
Kâ ko nozîmç? Tie ir psihoterapijas virzieni! (atbilstoðs teorijas un prakses kopums)
Tieðâm nekad neesi atvçrusi www.psihoterapija.lv?
Re: par psihoterapiju
14.03.2008 15:24
Nu to, ko tu man paskaidroji, es pati zinâju:P Es gribçju, lai tu man pastâsti kaut ko sîkâk. Nu konkrçtâk, kâ tas dzîvç reâli notiek? Jo man liekas, ka pârsvarâ visi iet pie psihoterapeita, kas pârstâv vai nu psihoanalîtisko vai psihodinamisko psihoterapiju.



Edited 1 time(s). Last edit at 14.03.2008 15:29 by blueberry.
psihs
Re: par psihoterapiju
14.03.2008 15:41
"kaut ko sîkâk" :) - ko tieði? :) :)
Dzîvç (ârçji) jau tâ pati saruna vien ir.
Atðíiras teorija, kura ir psihoterapeita galvâ - ko tieði viòð klausâs sarunâ, kam pievçrð lielâku uzmanîbu, kâ saprot to, ko saka klients, utt.

> ...Jo man liekas, ka pârsvarâ visi iet pie psihoterapeita,
> kas pârstâv vai nu psihoanalîtisko vai psihodinamisko psihoterapiju.
>

kâ redzi - tâ gluþi nav :)
1) ir tada sajuta ka runaajam par kurpeem vai veel ko "valkaajamu" vai "edamu" - vai ieguldities lidzekli ir taa verti? hmmmmm .... ja cilveks nonak lidz faktam "man ir suudiigi" un "netieku ar sevi galaa" tad lidz psihoterapeitam var aizstaigat. viss ir atkariigs no taa kaa jus pati "padosieties" terapijai un kads bus jusu arsts. man palidz ljoti labi, tapec ka es apzinos savu problemu un to risinu.
2) gadaa - 2 / 3 menesi (2-3 reizes menesi), bet tas ir ljooooti individuaali, tas tomer nav ka aiziet pie gimenes arsta uztaisit asins analizi un nokonstateet ka jaapadzer vitamiini ;)
3) lidz sim briidim nav ne mazaaka nojeega, jo man ir svariigi kas notiek ar mani terapijas laikaa un peec tam, nevis kaadu virzienu mana arste paarstaav un par kaadu teemu vinja rakstiija diplomdarbu :) jokojos un atvainojos, ja JUms tas patiesham ir svarigi. ja ne reizi vel neesiet bijusi, tad labak paklacoties ar draudzenem, darba koleegiem kaada atrasiitaa situaacijaa un gan jau kaads pastaastiis par savu pieredzi un ieteiks speciaalistu! taa es tiku pie savejas! ;)
4) ja nav tendence iemiileeties savaa ginekologaa, zobaarstaa un vispaar tendence "es naaku nevis aarsteeties, bet iemiileeties un varbuut buus kaa filmaa un vinjs mani ieguus uz kusetiites!" - tad nee. bet ja tomeer ir tendence uz ieprieksmineto, labaak izveleties aarstu - sievieti. kapec ieniist vai sadusmoties uz aarstu, kurs tev centiisies paliidzeet????
5) ja veelis visspicaako riigaa (tachu tad tieshaam jaabuut nokrautam ar probleemu probleemaam) Dr. B.Kupca pienjem pie Dailes teatra
6) cik ir daargi????
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 18 pieskaita 23?
Ziņa: