Vai taas var uzskatiit par uzmaaciigaam domaam?

Aizsāka Janetty 

Vai taas var uzskatiit par uzmaaciigaam domaam?
23.03.2008 00:09
Kopsh esmu kljuvusi par mammu (mazuliitei 2 gadinji), saaku manupraat paaraak emocionaali reageet uz dazhaadaam zinjaam par nelaimes gadiijumiem ar beerniem. Visu laiku moka domas par to, ka tik ar manu meitinju nenotiktu kas taads. Moka doma par to, ka neviens nav pasargaats no nelaimes gadiijumiem, pat ja vecaaki pienaaciigi pieskata beernu :( un nav iespeejams 24 st. diennaktii pieskatiit lielaaku beernu....
Arii agraak esmu bijusi loti emocionaala un mociijos ar vieglu depresiju, bet ar mazaas piedzimsanu saakaas lielaa depresija, lai gan loti gribeejaam beernu... jau liidz shim trauslais miegs izdila, jo bija vairaakas reizes jaamostas naktii, saakaas totaals bezmiegs, kad nevareeju vairs iemigt pat klusumaa. Paliidzeeja tikai AD. Tagad juutos OK.
Bet shiis domas par nelaimes gadiijumiem ar beerniem tik loti mani apbeedina, ka traucee dziivot. Piemeeram, paaris dienu atpakal pa TV pazinoja, ka tramvajs nobrauca zeenam abas kaajinjas........ man momentaa palika slikti, no labaa noskanojuma ne veests uz visu atlikusho dienu. Acu prieksaa taa shausmu aina (lai gan censhos neizteeloties), bet tas ir paari maniem speekiem... asinis, saapes, shausmu kliedzieni, vecaaku saape, beernija turpmaakais liktenis utt. Es censos tajaa visaa neiedzilinaaties (nevar tachu izdziivot liidzi visu gimenju nelaimeem), bet nevaru :( Vakaraa ieritinaajos gultaa un raudaaju, raudaaju, raudaaju... viirs mierinaaja. Es jutos neerti par to, ka sariikoju asaru pluudus par sveshu cilveeku nelaimi (un taa nebija pirmaa reize). Tad saaku uztraukties par savu meitinju, par to ka neviens beernins nevar buut 100% dross shajaa pasaulee.... uztraucos par pedofiilu vardarbiibu pret beerniem....
Un galvenais, tie uztraukumi tik aatri liek man izteeloties to, kaa buutu , ja tas notiktu ar manu beerninju. Es dzenu shiis domas prom, bet taas uzmaacas kaa mushas.... :( bezceriigi.... Meeginu domaat par ko patiikamu, bet tiesaam - nesanaak. ja tajaa briidii esmu darbaa... pat apstaajos, meeginu sanemties, elpoju dzilji, aizeju no datora pie loga, paartraucu darbu, jo zinu, ka pielaidiishu kluudas... Ja esmu maajaas un man blakus metina, samiiloju vinju, un knapi turos, lai nesaaktu atkal bimbot....
Pret manu gribu uzmaacas domas par to, ko es dariitu, ja ar meitinju notiktu kas ljauns... :( Nu nav tam pamata!!! Es negribu par to domaat! Bet galvaa jau veidojas scenaarijs - bez meitinjas es nevareesu dziivot, es izdariishu pashnaaviibu, lai buutu vinai blakus :(((
Shiis domas nemoka katru dienu, bet kad naakas dzirdeet par nelaimes gadiijumiem, tad saakas........ Bail pat iedomaaties, kas ar mani buutu, ja nelietotu AD....
Re: Vai taas var uzskatiit par uzmaaciigaam domaam?
23.03.2008 13:48
Tu neesi ðâdâs domâs viena. Es esmu izjutusi visu ðo jûtu kokteili pçc tam, kad nelaime tieðâm notika...
Vienîgais , ko varu pateikt- bailes ir ïoti spçcîga emocija, ar to var arî piesaistît notikumus, tâs ir jâatlaiþ. Apzinies, ko vari pati ietekmçt, un tur arî dari visu lietas labâ un droðîbai. Tur, kur nevari ietekmçt- païaujies uz augstâkiem spçkiem- arî ðâda païauðanâs piesaista vçlamo. Domâ, ka viss bûs labi un tad tâ arî bûs. Ja ienâk prâtâ kaut kas slikts- nomaini to domu un domâ atkal, ka viss ir labi. Tas gan negarantç, ka kâdreiz nesanâks arî raizçties, bet tomçr pamazâm kïûsi mierîgâka.
Nu lûk, es arî tâ cepos gadiem ilgi. Kâ mâte Terçze pârdzîvoju par katru grûtdieni, kamçr iedzîvojos tâdâ depresijâ, ka bija nepiecieðama terapija. Nezinu kâ, bet man PIELECA, ka neesmu pasaules glâbçja, ka nav par katru sveðinieku jâsatraucâs, arî par savçjiem nav nemitîgi jâtur rûpe. Jo baiïojoties jau nekas nemainîsies, bûs priekð paðas sliktâk.
iesaku Jums aiziet pie psihologa, te vai nu palîdzçs paðas "saòemðânâs" un pozitîvisma kultivçðana, vai nu darbs ar psihologu. izklausâs ka bçrna piedzimðana ir tikai aktivizçjusi kaut kâdas iekðçjâs bailes un sevis meklçjumus. kâ jau pieminçjât vieglas depresijas izpausmes bija jau pirms dzemdîbâm, visticamâkais ka íermenis vçl lîdz galam nav izpratis Jûsu jauno lomu - mâte. Jûs jau sâciet uztraukties un domât par negatîvâm lietâm. varbût jums tagad ir daudz brîva laika un tâpçc ir vai nu rûpes un domas par bçrnu, vai rûpes par vîru... darbs, draudzenes, izklaides, SPA salona apmeklçjums, labas grâmatas lasîðana pa vakariem..... iespçjams azipildîtu to laiku, kad skatieties vai lasiet visas tâs ðausmas ko râda un popularizç mçdiji ;)

kas ir AD? antidepresanti??? vai Jums tos izrakstîja ârsts vai jûs pati "uz savu galvu" tos lietojiet???? tad info jums - AD VIENMÇR ir blakusefekti, katram izpauþas savâdâk. jâm ir situâcijas kad lab;ak lietot AD nekâ mocîties, taèu jaizver kas jums paðai ir svarîgi. pçc AD ir ïoti emocionâlas pârspîlçtas reakcijas, cilvçks kïûst âtri aizkaitinâms, jûtîgs!

labâk sâciet strâdât ar sevi un kopt savu garu ;) - psiholo;gijas grâmatas, joga, DAO katrai dienai un vçl n-tâs.... lavandas eïïa uz nakti vai nu vannâ, vai uzpiliniet uz spilvena... viss sâkas ar pareizu miegu un kârtîgu izgulçðanos!!!

veiksmi JUms!!!!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 19 pieskaita 13?
Ziņa: