Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aizsāka Sonja 

Nu jau kâdas 2 nedçïas katru dienu vakaros izdzeru pa kagora vîna pudelei. Nu velk tik ðausmîgi, ka nezinu ko darît. Paralçli dzeru arî Rexetin un Lexotani 1/2 tableti no rîta... Pilnîgi sâku uztraukties... Katru dienu nopçrku pa pudelei... Agrâk manam vîram bija probzs ar alkoholu un es ðausmîgi viòu nosodîju. Tad viòð nokodçjâs un 5 gadus jau vairs nedzer. Tagad es..... Man ir augst. izgl. prestiþs darbs.... Varbût pâries....
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
01.04.2008 12:56
nepaaries... Tu jau esi saakusi sevi maaniit. taas nav iesnas. prasi sev -- kaapeec?

ko Tu ar to dabuu no taa, kas Tev nav un ko Tu gribeetu?
laikam tev neko nevaru praatiigu pateikt, jo man ir bijushi periodi - katru vakaru pa pudelei, tad nolemju pietiks un nedzeru un nevelk, taapat bija smeekjeeshanas periods kaadus 3 gadus....tas sen atpakalj.

bet, esmu ieveerojusi, ka mana pieredze citiem neder, esmu citaadaaka.
Paldies. Man arî agrâk pâris reizes (man 39 gadi) ir bijis, ka patîk ieðvilpt, bet nekad nav bijuðas problçmas. Tagad es pat mânos vîram... saku, ka man uz darbu vajag aiznest meitençm, bet pati vakarâ pa kluso izriju... un tad dusmojos uz sevi. Vispâr domâju ... tas man gandrîz kâ Dieva sods, ka tik ïoti esmu nosodîjusi dzçrâjus...
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
01.04.2008 13:30
...ko varu teikt...mançjâ , praksç apstiprinâjusies teorija...kodiens ir izlaidîba...par atkarîbu tâ paliek labu laiku pçc tam...tad ir jânodzer nezi cik ilgs laiks...un te vietâ jautâjums, ko runcene jau uzdeva, tikai citâ formâ - kas spçcîgâks- iemesls nedzert vai motivâcija, kura nodçð iemeslu???...
...he, he, vnk nedzer, bumbulît...:)
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
01.04.2008 13:31
...ak jâ, un par alkoholismu, kâ tâdu, aizmirsti...tas ir mîts, lai saèakarçtu smadzenes labticîgajiem...
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
01.04.2008 13:38
Es arî kâdus divus gadus katru vakaru `kodu` :), patika vienkârði iedzert, citreiz daþas glâzes, citreiz veselu pudeli, protams piektd., sestd., tâ pa vairâk, labi, ka uzradâs VD, pârstâju dzert...a to nezinâtu kâ beigtos, jo man esot tieksme uz atkarîbâm..iedzimta...Tagad ðad tad iedzeru glâzîti ðampanieða, bet jûtu, ka gribâs vçl un vçl iedzert...alkoholiíe :)
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
01.04.2008 13:45
...kâ ta'...:)
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
01.04.2008 13:58
...vd jau piemeklee atkariigas personas... citiem ir citas ligas...
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
01.04.2008 14:00
piekriitu, ka nav taada alkoholisma... izdomaats vaards, lai buutu, ko "aarsteet"... ja saaks shitaa skatiities, tad nekas nesanaaks...

un, Brasilia, jaaaaaa, Tev gan tas ir iedzimts....:D :D :D

atljaushos neticeet :D
Brasilia
Alkohols ïoti labi izprovocç VD. Citam vajag spaini, citam pietiks ar glâzi, bet regulâri.
Es, kad sâkâs VD ziedu laiki, uz alko pusi pat paskatîties nevarçju. Biju pat nobijusies, jo tik jauki ir ðad tad pamalkot:) Nu jau varu ðampja glâzi iedabût, bet ar pûlçm, un prieka nav :(
Runâjot par atkarîbâm. Man ir atkarîba no çðanas. Ar milzîgu gribasspçku esmu nometusi lieko svaru (daþus desmitus kg:) turos vairâkus gadus tâdâ lîmenî, bet nu ir tagad tâ dzerðanas kâre... je dritvai micît:((((((((((
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
01.04.2008 14:18
...nomainam vienu mierinaataaju (eeshanu) pret citu (dzershanu) ...
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
01.04.2008 14:19
...un tad sûda puskilo vai 0,7 nevarçsi palikt malâ???...:))
Man jau ar tâ liekas...un tad vçl tie antidepresanti. Varbût tâ kombinâcija veido atkarîbu straujâk. Vienu vakaru neiedzçru un pilnîgi biju tâda kâ uzvilkta, a no rîta gandarîjums, ka izturçju. Varbût es pârspîlçju... nezinu...
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
01.04.2008 14:30
buusi kaadu briidi uzvilkta... rumpis tachu nedabuu vajadziigo mierinaataaju. Tev jaanogriezh viekaarshi. nav cita varianta. taa tieshaam ir. alko nevar atmest pakaapeniski.

tikai tad var meegjinaat saprast, kas ar Tevi notiek. kas tas par mierinaajumu, ko Tu gribi... kas tas par mierinaajumu, ko Tu sanjem, kad kaut ko baaz mutee...
Brasilia -

Ieinteresçjos.:) Kurâ un kadâ veidâ noteica Tavu iedzimto tieksmi uz atkarîbâm?

Tad jau nav ko brînîties, ka nevareji "pa vieglo" nomest zâles, no tam jau arî sava veida atkarîba veidojas.:(
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
01.04.2008 15:47
Manas domas ir mazliet citâdas.
Nereti VD/depresijas izpausmes tiek vâjinâtas ar alko. Daþus tas noved lîdz alkoholismam, zâïu pârdozçðanai, narkotikâm un invaliditâtes. Zinu daþus ðâdus invalîdus/pusdârzeòus. Diemþçl arî vienu tuvu radinieku.
Nedomâju, ka tieksme uz atkarîbâm ir saistîta ar VD. Pîpçju gan, bet ar zâlçm, alkoholu, azartu problçmu nekad nav bijis. Garðo ðampis, bet dzçru/dzeru nez kâpçc tikai tad, kad labs garastâvoklis, citâdi vienkârði negribas.
Taisnîba par savas slimîbas "mîlçðanu". Es sâkumâ baigi apvainojos uz ps.t. par ðo teoriju, bet âtri sapratu kas un kâ. Manâ gadîjumâ tas daïçji bija veids kâ mçìinât sev piesaistît trûkstoðo mîlestîbu un uzmanîbu.
nu patiik man cilveeki ar pieredzi, nu patiik :)

Alstere, mani noverojumi arii shaadi - par vd un atkariibaam.

un slimiibas miileeshana - tas taa ir -100 punkti, peec sevis atceros.
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
01.04.2008 15:54
"mçìinât sev piesaistît trûkstoðo mîlestîbu un uzmanîbu." taa pati atkariiba jau ir... ne jau tik no vielaam ir atkariiba...
Ak....jaaaa... pie viena aizmirsu pateikt, ka pîpçju vakaros arî. Pa dienu - nevienu cigareti. Neviens pat nevar iedomâties darb;a, ka es, redz, pîpmanîða:) Bûðu laikam no klusajâm kodçjâm:) Vakar man vot tâda doma uznâca un aizmigt nevarçju ne pa kam.
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
01.04.2008 16:38
atkariiba ir dveeseles staavoklis... jebshu preciizaak -- pati buutne ir atkariiga... cilveeks ir atkariigaa tips. kaut kaadu iemeslu deelj.

nespeeja nostaaveet pasham. vajag sienu, pret kuru balstiities.

kas nu kuram tad gadaas pa rokai. citam viela. citam slimiiba. citam abi. veel kaut kas. viss viens. tas neko nemaina.
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
01.04.2008 16:49
Runcene Wrote:
-------------------------------------------------------
>
> tikai tad var meegjinaat saprast, kas ar Tevi
> notiek. kas tas par mierinaajumu, ko Tu gribi...
> kas tas par mierinaajumu, ko Tu sanjem, kad kaut
> ko baaz mutee...
...runcenît, ai, ai, ai...:)

...par atkarîbu...atkal runcenîte viedus vârdus pauda...

...bet vispâr...atkarîba nav bubulis...mçs vaidojam sevi paði...arî attieksmi pret atkarîbâm...un kâ pats to kazu nostâda, tâ arî dzîvo...:)
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
02.04.2008 08:30
VArbût neprecîzi izteicos, bet daktere, kas ârstçja mammu no dzerðanas teica(mamma sâka dzert, kad man kâdi 20 gadi bija, tâ kâ diez vai tas bûs noskatîts bçrnîbâ), ka arî meitâm varot bût iedzimts, lai uzmanâs ar alkoholu. Pa vectçva lîniju mums tur visiem dikti garðo ðòabîtis, nav jau bomþi, bet iedzer mîl...un par to, ka man tieksme uz atkarîbâm psihoterapeite teica...
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
02.04.2008 08:32
...starp citu esmu atkarîga arî no vîrieðiem, cik sevi attceros vecumâ, kad sâku veidot attiecîbas, tikai mçnesi pa ðiem gadiem esmu bijusi brîva meitene..un tad nu nezinâju kâ uzvesties, kâ dzîvot, ko dar;it, bet fiksi jau viss nokârtojâs :)))
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
02.04.2008 09:30
Es, savukârt, esmu atkarîga no elpoðanas, barîbas un ûdens:)
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
02.04.2008 10:18
taa ir vnk nodraazta fraaze ar to atkariibu no alkohola, paaraak primitiivs skatiijums, jo pavisam nesen labi redzamaas atkariibas tieshaam bija tikai paarmeeriiga alkohola lietoshana un smeekjeeshana. par narkotikaam un tableshu greizu lietoshanu pa kaktiem runaaja... paareejais vispaar nemanaams.

agraak ljaudis vairaak dzeera tikai shnjabi, bet, kaa redzams, tas tagad ir mainiijies. ja tas ir bijis gjimenee, cilvim iestaasta, ka vinjsh vareetu kjuut atkariigs no taa, taadaa veidaa panaakot, ka vinjsh no alkohola izvairiisies, bet tas jau neatnjem vinjam slieksmi no kaut kaa atkaraaties... tagad ir tik daudz iespeeju...

skatoties un klausoties uz dazhiem "slaveniem" Latvijas narkologiem, pilniigi un galiigi neatstaajas paarlieciiba, ka cilvim pasham ir aarkaartiiga fobija tieshi no alkohola un ka tas, ko jams pauzh un grib ieviest par kaartiibu pasaulee, ir vnk pasha sajukusii galva.

iz savas iisaas prakses mediciinaa un, tagad saprotot shiis lietas dziljaak, es varu teikt, ka nav trakaakas "nervu zaalju" lietotaajas par kaartiigu kodeeju meitaam, sievaam, maasaam... par maateem atsevishkjs staasts.

labi jau izskataas no malas -- paskat, kur tas dranjkjis to sievieti iedzinis... skaidrs, ka tai sievietei ir fobija no alkohola... vinja atrod citu metodi, cieniijamaaku un taadu, kas vairaak izraisa liidzjuutiibu...

gari vareetu rakstiit par sho, bet princips pamataa ir viens -- slieksme pret kaut ko balstiities... galvenais pamatjautaajums, kas ved uz risinaajumu ir: kaapeec man to vajag? kaapeec nestaavu pats?

un, jo vairaak dreseetas smadzenes (augstskolas, muuzha izgliitiiba utt.), jo slieksme rafineetaak atkaraaties... un es teiktu, ka sheit ir veel biistamaaks risks...
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
02.04.2008 11:17
...johaidî, runcenît, Tavs burtu savirknçjums mani iesveï stâvâ sajûsmâ...es nopietni...:)...tâ við i, kâ Tu paud...tikai neizslçdz no ðîs virknes - alkohols, trankvilizatori, AD, arî narkotikas...par tâm pilnîgi atseviðís stâsts...un ne par labu oficiâlajai dogmai...
...he, he, pazinu pârîti narkologu, kuri paslepus koda ka traki...bet tâ riktîgi - pa nedçïai, divâm...un kâ pçc tam drebinâjâs!!!...bet vienalga bçdubrâïi nevarçja parkâpt pâri vispârpieòemtajam uzskatam par "alkoholismu un tâ ârstçðanu"...eèe nu, ko nozîmç laba izglîîtiba...he, he, smadzeòu skaloðanas lîmenî...:)
Re: Akoholisms? Neticu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
02.04.2008 11:21
...ja narkologs pats kozh (un taa dara daudzi) tad diezgan gruuti iedomaaties, ka vinjsh atziis alkoholismu par neslimiibu... un ne jau smadzenju skaloshanaa taa vaina...
Runcene:
un, jo vairaak dreseetas smadzenes (augstskolas, muuzha izgliitiiba utt.), jo slieksme rafineetaak atkaraaties...

taa ir :))

no kaa secinaam - atkariibas ir norma :)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 12 pieskaita 19?
Ziņa: