miits vai patiesiiba

Aizsāka umpacis 

miits vai patiesiiba
18.04.2008 19:00
vakar no saviem draugiem uzzinaaju ka kaads mans pazinja 20 gadus vecs ievietos psihoneirologjiskajaa slimniicaa. esot itkaa saacis runaat par pashnaaviibaam, dziives jeegu utt. vinsjh laikam jau pirms gada bija tur aarsteejies no alkoholisma, iisti nezinu bet shii vinjam ir otraa reize taadaa iestaadee.
draugi, saaka runaat ka vinjsh esot debiils un veel viens pateica taadu interesantu fraazi '' ja jau vinjsh tik agraa vecumaa saak runaat par ko taadu tad ir skaidrs ka dabiigaa navee vinjsh nemirs, ar laiku pats sev pieliks punktu'' un veel '' ja kaadreiz esot doma uztaisiit pashnaaviibu tad agri vai veelu taa tiekot iistenota''
cik no taa ir taisniiba. pieljauju ja nekas netiek dariits tad taa arii notiek...

sanervozeejos vakar jo bija jaapaliek vinam maajaas un tagad taa buus biezhaak, jo braalis shodien aizbrauca uz aarzemeem. atcereejos savas pirmaas VD leekmses kad likaas ka varu izdariit ko neapzinaatu, respektiivi, sev kaut ko nodariit vai citiem :( tas staasts par pazinju + veel atminjas par trauksmeem ... tie kam taa Vd ar izpaudaas ar to ka bija bailes par savu riiciibu noteikti ka zin kaa tas ir
Re: miits vai patiesiiba
18.04.2008 19:32
umpacis
Meegjini buut mieriigs. Vienas no manaam bazzaam, ko atklaaju ps.t. kaa reiz bija, ka varu sajukt praataa un/vai izdariit pashnaaviibu, lai arii nekad shaadas domas nebija bijushas. Tas bija pashaa terapijas saakumaa. Ps.t. nomierinaaja, ka pashnaaviibas domas ir slimiiba (ne VD) vai indiviidiem, kas uz to tendeeti t.i. par to daudz domaa. Pa n-tajiem gadiem, kameer mociijos, taa arii praataa nesajuku, pashnaaviibas ne praataa nenaaca un pat nogjiibt ne reizi nav naacies.
Te kaadaa teemaa bija par baileem neaizsleegt taa kaartiigi durvis vienam esot, jo bail, ka neviens iekshaa netiks. Taa ir pilniigi sapraatiiga doma. Aizdomaajos, jo nu jau pusgadu viena dziivoju. Nemaz nevajag VD. Reiz, tiirot augsheejos plauktus, nokritu uz saana. Taa kaa jauniibaa gadiijaas guuzzas kaulu salauzt, zinu, ka pakusteet nevar un piee mobilaa tikt arii nee. Un ja tad veel neviens durvis nevar atsleegt...Arii es nesleedzu durvis taa, lai neviens atsleegt nevar. Par laimi manas durvis taapat pret sveshiem ir droshas.
Tev iesaku ar baileem nekonfroteet - buus visu laiku tikai par to jaadomaa. Sarunaa ar kaadu tuvu cilveeku, ka zvaniisi, ja kas. Tici man, paliidziibu nenaaksies izmantor:))) Galvenais ir doma, ka paliidziiba buutu vajadziibas gadiijumaa.
Re: miits vai patiesiiba
18.04.2008 19:46
Tu rakstiiji ka pashnaaviibas domas ir slimiiba vai indiviidiem kas uz to ir tendeeti... bet vai shiis domas nepaarveershas realitaateee ?
man tach negribaas neko taadu dariit !!! vnk tas staasts un veel viss kaut kas...

jaapaarlasa kurpatovs par baileem


pag Vienas no manaam bazzaam, ko atklaaju ps.t. kaa reiz bija, ka varu sajukt praataa un/vai izdariit pashnaaviibu, lai arii nekad shaadas domas nebija bijushas. Tas bija pashaa terapijas saakumaa. Ps.t. nomierinaaja, ka pashnaaviibas domas ir slimiiba (ne VD) vai indiviidiem, kas uz to tendeeti t.i. par to daudz domaa. Pa n-tajiem gadiem, kameer mociijos, taa arii praataa nesajuku, pashnaaviibas ne praataa nenaaca un pat nogjiibt ne reizi nav naacies. kaa tad Tu to atklaaji ja taadas domas nebija ?
Re: miits vai patiesiiba
18.04.2008 20:54
umpaci, tautas izgliitiibas liimenis psihes lietaas ir nekaads. vnk tuksha muldeeshana, bet skaidrs, ka taadas runas uzrauj uz augshu nelabas sajuutas.

nepavisam ne visi, kas domaa par pashnaaviibu vai kaadaa briidii grib to dariit, sho soli arii sper...

psihiatrs un psihoterapeits ljoti veiksmiigi var notureet aiz apkakles.

tie, kas to ir savulaik gribeejushi dariit un pat plaanojushi, gan peec tam par to uz katra ielas stuura nestaasta. skumjas atminjas. ir vien info par tiem, kas runaaja un izdariija.

un shiis lietas nav piederiigas pie VD, bet pie citaam psihiatrijas diagnozeem.

ja grib tikt ar sevi skaidriibaa un dabuut kaadu "birku", var aiziet pie psihologa uz psihodiagnostiku. ir psihologu kantori, kas ar to nodarbojas.

tik vien ir veerts apdomaat, ko no taa ieguus. visi psihiatrijas diagnozhu nosaukumi ir ljauzhu izgudroti kaartiibas labad. ir smagas un vieglas formas, ir diezgan nemanaamas paarejas no vienas diagnozes otraa. diezgan tumsha aka taa psihiatrija.

psihoterapeiti ar birkaam vispaar neaizraujas. kaada jeega... terapijaa straadaa ar to, kas cilveekam naak priekshaa, kas vinju satrauc un neljauj normaali dziivot. viss.
Re: miits vai patiesiiba
18.04.2008 21:55
Bail bija, ka vareetu domas rasties. A dziivot ta gribeejaas;)
Re: miits vai patiesiiba
18.04.2008 22:04
Ðad tad aizdomâjos par paðnâvîbu, bet tik ïoti gribâs dzîvot...man pat bûtu bail, pat neuzdroðinâtos to darît...

`` Galvenais ir doma, ka paliidziiba buutu vajadziibas gadiijumaa`` kâ Alstere saka, ðitais toch nostrâdâ, kâ man pst.pateica, ka varu viòai zvanît, ja kas, tad arî viss bija kârtîbâ, sliktumi prom !!!
Re: miits vai patiesiiba
18.04.2008 22:47
man tach ar gribaas dziivot :))) es pie psihologjes saakumaa biju kaadas piecas reizes, bet nu taa arii iisti nepateicu, kaapeec griezhos pie vinjas. pirmajaa reizee vnk mineeju iemeslu skjirshanos no draudzenes, un tad paareejaas reizes runaajaam par viss kaut ko, par citaam skjirshanaam kas man bijushas utt, iemineejos, ka ir bijusi sajuuta ka varreetu izdariit ko neapzinaatu vai neveelamu, bet ne taa tieshi, tas bija veels pirms jaunaa gada


pareizi teicaat, ka sabiedriiba maz ko zin par shaadaam lietaam. vieteejaa regjionaalajaa laikrakstaa, bija rakst ka kaadaa lauku skolaa darbu uzsaakusi skolas psihologje, bija mineets ka daudzi beerni apmeklee to, ar dazhaadaam probleem, bet bija beerni kuri aviizei bija teikushi ka pie psihologa iet tikai debiili cilveeki. taa jau laikam ir ka sabiedriibai psihologs un viziites pie taada veida speciaalistiem asocieejas ar kaut ko debiilu, vaajpraatiigu un nepieskaitaamu


Ko Juus domaajaat ar '' dabut birku '' ?
Re: miits vai patiesiiba
18.04.2008 23:02
ja dzilji rok, tagad laikam bezmaz katram cilveekam var pielikt kaadu F (psihiatrijas laucinja) diagnozi... kur nu veel, ja ir trauksme... taatad cilvis tagad skaitiisies "slims".

gandriiz vienmeer tas omu pasliktina veel vairaak. un taa riktiigi, jo tu visu laiku domaa pie sevis -- esmu slims... man ir taadi un taadi trauceejumi (seko visaadi skaniigi nosaukumi)... un ja nu es tagad izdaru to vai shito...

labaak meegjinaat domaat -- ok, man ir dazhas gruutiibas, bet es maaciishos ar taam tikt galaa...

un veel -- vai Tava mamma straadaaja pa naktiim arii tad, kad biji mazs? varbuut daudz beerniibaa biji viens maajaas... beernam taas nav patiikamas izjuutas, bet lielam no taa nav ko baidiities, pats par sevi var paruupeeties... var padomaat, kaa padariit maaju dziivaaku (muuzika, piemeeram). te katram buus savs, bet var padomaat, kas patiktu tieshi Tev. es nezinu, vnk minu, bet varbuut kaadas idejas rodas...
Re: miits vai patiesiiba
18.04.2008 23:35
nu kad biju mazs tad vinja straadaaja par vilcienu pavadoni un bija prom pat veselas divas nedeeljas, tad muus ar braali pieskatiija vecmamma. kad saaku iet skolaa tad vinja nomainiija darbu, bet tas ar bija ankts mainjaas un tad mees atkal vecmammas uzraudziibaa bijaam. pieaugaam , pashi tikaam arii naktsmainju laikaa galaa.

tagad piemeeraam seezhu un netaa speeleeju bilijardu, kameer ir ko dariit nekaads domas taadas praataa nenaak :) juutos tagad ljoti labi


gribeetos jau ljoti pastaigaat pie psihologjes, daudz ko jaunu uzzinaaju par sevi . raidiijumaa ''sheit un tagad '' viesojaas kaada psihologje kura pateica ka psihologam nav jaadod padomi kaa dziivot, bet psihologam ir jaabuut kaa spogulim, kuraa cilveeks pats var ieskatiities . vai kaut kaa tamliidizigi, bet manupraat pilniigi pareizi vaardi


vaards - psihiaatrs biedee vairaak kaa vaards- psihologs, jo ja pareizi atceros no psihologjijas stundaam vidusskolaa, tad skolotaaja teica taa ka psihiaatrs jaapmeklee tad kad psihologs vairs nevar paliidzeet, vai kkaa tamliidziigi. nu saanaak taa, ka pie psihologa iet, atrisinaat siikumus, bet psihiaatrs jau ir kaut kas shausmiigs
Re: miits vai patiesiiba
19.04.2008 11:04
umpaci, mazs beerns ir aarkaartiigi vitaals, dziivotspeejiigs. vinja psihe, iisos vaardos runaajot, darbojas taa, ka visas nepatiikamaas lietas tiek vnk izstumtas no apzinjas, jo taa beerns sevi aizsargaa. vinjsh nav speejiigs apstraadaat visu nepatiikamo, jo ir veel nepieredzeejis. mazam beernam de facto ir vajadziiga maate, jo kaadu laiku vinjam pret maati IR jaabalstaas. ja maates fiziski nav uz vietas, taa ir kriizes situaacija.

dziives nelabais paradokss ir taads, ka veelaakajos gados dazhas lietas, kas ir bijushas beerniibaa jaaapspiezh ilgterminjaa, diemzheel saak naakt augshaa. tipa taas bailes, kas ir bijushas apspietas, vnk piesakaas un ir "jaaizbauda". taalaakais ir atkariigs no taa, kaa cilveeks ar to visu tiks galaa.

par to spoguli... cilveeks pats ir ljoti varoshs. es teiktu, ka tas spogulis ir vinjaa pashaa, tikai dazhkaart aizsviist. un reizeem ar pamatiigu kaartu. psihologs vai psihoterapeits ir tas, kas saakt biidiit uz to, ka Tev tas spogulis jaatiira PASHAM, trenee, kaa tas jaadara. ar laiku cilveeks to it veikli apguust. dziives laikaa tas spogulis laiku pa laikam aizsviist, jo dziive ir neviegla. bet cilvis jau pats tiek galaa.

kaapeec Tu domaa par psihiatru vispaar? Tev vinjsh nav vajadziigs... galva Tev straadaa. izmanto to.

bet psihiatrs nav biedeejoshaaks par gjimenes aarstu, jo apmeeram 10 minuutees ir dabuuta recepte. nekas cits tur nenotiek. nekaadas probleemas risinaatas netiek, jo psihiatrs ar vienu kjiimiju meegjina savest kaartiibaa citu kjiimiju. gluzhi kaa kunjgja skaabi neitralizeejoshas tabletes. kjiimija pret kjiimiju.

driizaak nepatiikami ir tie staavoklji, kaadaa cilveeks pie psihiatra nonaak, ja laikus negrib vai neprot savu spoguli tiiriit. tas var pat paarklaaties ar smirdoshu peleejumu...

es veelreiz atkaartoju -- lieto savu galvu, lai sevi saprastu. tad nekas "shausmiigs" nevar notikt, jo visur straadaa ceelonjsakariibas.



Edited 1 time(s). Last edit at 19.04.2008 11:07 by Runcene.
Re: miits vai patiesiiba
26.04.2008 23:03
UMPACIM:



Edited 1 time(s). Last edit at 25.02.2011 20:28 by kachenite.
Bûtu jau labi, ja runâðanu par paðnâvîbu varçtu neuztvert nopietni. Bet diemþçl no savas pieredzes varu teikt, ka ne vienmçr tas tâ ir. Mçìinâju to darît divreiz. Paldies Dievam izdzîvoju. Skumji, bet mani atkal moka paðnâvîbas domas. Zinu, ka nedrîkstu to vairs atkârtot, jo tomçr var arî izdoties. Dzîvojot ar ðîm domâm man bail paðai no sevis, bail, ka varu neizturçt un padoties paðnâvîbas domâm.
skaudri
Re: depresîvas domas un bailes?
09.05.2008 14:35
Sakiet, lûdzu, vai pie VD un depresijas var uznâkt bailes:

sabiedrîbâ esot - izdarît kaut ko neadvekâti;
sajukt prâtâ;
reizçm - bailes no asiem priekðmetiem???
Vai tieðâm jau jumts brauc prom?

P.S.izòirdzçjus lûdzu nerakstît.
Re: miits vai patiesiiba
09.05.2008 14:56
Man dazkaart, bez baileem sajukt praataa, uznaak bailes, ka es vareetu pati uzlekt uz sliedeem vai kaadu cilveeku pagruust zem pienaakosaa vilciena. Nekad man taadu domu nav ne par tramvajiem, masiinaam u.t.t., bet tiesi vilciens. Varbuut ieprirkseejaa dziivee biju Anna Karenina :))) Taa ka neesi vieniigais, kam taadas trulas domas ienaak galvaa. Saakumaa man loti biedeeja siis domas, bet tagad, kad man taas uznaak, padungoju kaadu dziesminu pie seviim, kaameer vilciens apstaajas un tad jau viss ir kaartiibaa.
Re: miits vai patiesiiba
09.05.2008 16:53
MAn reizçm uznâk bailes no naþiem, nevaru saòemties nomazgât vai paòemt rokâs, bet saòemos un daru!
skaudri
Re: miits vai patiesiiba
09.05.2008 21:59
Paldies, ka padalîjâties.
Jocîgâs domas tad jau "pieder pie lietas".

Lai mums visiem veselîba atgrieþas!!!
k.Matilde
Re: miits vai patiesiiba
10.05.2008 21:10
esmu staaveejusi uz kjebliisha ilgi...ar cilpu kaklaa, tad saproti, ka to nespeej nodariit beerniem un savai maatei, un kaapu nost no taa kjeblja, paaris reizes esmu indeejusies, esmu balanseejusi uz naaves robezhas - apzinaati izveeleejusies taadas situaacijas, .....liidz sapratu - ka man nav iespeejams nomirt....nav lemts - jaadziivo.............jau labu laiku patiik dziivot:),pie tam ljoti patiik - un dziive liekas tik skaista!:), bet tomeer no naaves joprojaam nav bail.
pirmaas pashnaaviibas domas radaas apmeeram 10 gadu vecumaa.

un tik gruuti saprast, ka juus te njematies ar VD uc....:)......laikaa saule, dziive, zaales smarzha un birstoshi ievu ziedi........:)
Re: miits vai patiesiiba
10.05.2008 21:27
...un paðâ Rîgas cntrâ zied âbele...balta, balta...viena, iesprostota starp asfaltu...un maðinu straumi...:)
Re: miits vai patiesiiba
10.05.2008 22:00
Pie manas mâjas pagalmâ, starp garâþu un ðíûnîti arî vareni zied âbele.Tâ katru gadu un vienmçr tai ir âboli. Laikam tâpçc, ka meþâbele:)
Re: miits vai patiesiiba
10.05.2008 22:14
man vakar aiz loga zaalaajaa kaiminju mincene un citu kaiminju runcis... shii taadas dejas dejoja... tagad var kakjiem nopirkt forshas siksninjas. shai tur bezmaz krelliites bija... a mincis tik seezh un luur taa, it kaa tas uz vinju nemaz neattiektos, bet kad shii taa kaa prom iet taisaas, taa shas paliek makten maniigs un fikss... daba pilniigi atgaadina, kaadaa virzienaa domas jaaveerpj... viss uz dziiviibu rosina.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 15 pieskaita 9?
Ziņa: