Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes

Aizsāka Ruslans 

Biju pie psihoterapeita un viņš man pie Somatoveģetatīviem traucējumiem izrakstīja HALOPERIDOLU un, protams, antidepresantus. Vispār gāju pie psihoterapeita, lai sāktu šķetināt un atrast īsto sakni savai distonijai, un nemaz negaidīju, ka tikšu sēdināts uz zālēm. Palasījos internetā, kas tās ir par zālēm un esmu šokā - to lieto pie šizofrēnijas, psihopātijas, halucinācijām, murgiem, alkoholisma.... Kāds tam sakars ar manām sirdsklauvēm un reiboņiem?? Neesmu ne psihiski nestabils, ne alkoholiķis... Es jau tiku brīdināts par to, ka šiem ārstiem patīk radīt savas medikamentozās shēmas, taču cik ētiski ir pakļaut cilvēku tādiem medikamentiem pēc 45 minūšu ilgas sarunas, t.i., gandrīz vispār neko par viņu nezinot, tikai apmēram uztaustot to, ko ārsts pats grib dzirdēt, lai ātri varētu uzstādīt standarta diagnozi? Šīs zāles, saprotams, nedzeršu, taču nauda par vizīti ir iztērēta (būtu labāk bērnam nopircis trīsriteni) un mierinājumu tāpat neguvu, tieši otrādāk - man tika pateikts, ja šīs zāles nelietošu, tad prognoze nav nekāda iepriecinošā.., varot attīstīties šizofrēnija.
Draugi mīļie, ar VD sadzīvoju jau 10 gadus, esmu izlasījies n-tās literatūras par šo tēmu, paša pieredze - neesmu sēdējis rokas klēpī salicis, neesmu pasīvais slimotājs, un es zinu, ka veģetatīvā disfunkcija, lai arī reizē tā saasinās ar panikas lēkmēm, nenoved pie šizofrēnijas. Par to, šķiet, ir runāts arī šajā vai līdzīgā forumā. Tad tagad sanāk, ka šis ārsts ieprogrammē jaunu fobiju...? Ar kādu mērķi? Haloperidols, prognoze uz šizofrēniju somatoveģetatīvu traucējumu gadījumā - ko jūs par to domājiet? Paldies, ka uzklausījāt!
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
15.03.2010 16:12
Es būtu ļoti uzmanīga ar šādu "ps.t." Arī ar psihiatra izglītību pamatā viņi nemīl zāles, paši izraksta ļoti reti un vispār zāles iesaka palietot tikai ļoti dziļu krīžu brīžos.
Es domātu, ka doks saņem %us no medikamentu izplatītāja, un viss :(
Es jau esmu uzmanīgs, bet es gribētu gan saprast, kāds varētu būt iemesls šādu zāļu izrakstīšanai.. Neesmu ne dziļā depresijā, ne VD uzliesmojuma brīdī. Mierīgi sadzīvoju ar savām sirdsklauvēm un, meklējot risinājumu, iegriezos pie psihoterapeita, kuru man ieteica kardiologs, tā kā uzskatīja, ka mana sirds problēma ir risināma savādāk.
Jāsaka atklāti, pēc šīs psi-vizītes, manī ir ieslēdzies trauksmes signāls...un ja nu tiešām es eju sviestā??? Debīla sajūta!
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
15.03.2010 16:37
Nez kā reālā dzīvē tiek noformēti šādi % maksājumi ārstam un ka tiek fiksēts cik tad produktus reāli ārsts ir izrakstījis un cik reāli ir iegādāti, lai aprēķinātu attiecīgo honorāru :) Manuprāt esošā sistēma šādu lietu neļauj realizēt, lai arī ka to gribētos.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
15.03.2010 16:51
mazās devās halo- lieto trauksmes mazināšanai. dažiem palīdz it labi. kaut kādu vienu vai divus pilienus, vai tml. lielu daļu psihotropā arsenāla var lietot, ja ir, piemēram, šizofrēnija un arī ja ir SVD, atšķiras tikai devas. lēts arī jams ir.

bet nu ir tak zāles ar mazākām blaknēm... dies' atpestī.

par prognozēm neko nezinu komentēt, atkarīgs, ko Tu viņam tur sastāstīji. kā zināms, SVD pamatā tomēr ir personības traucējumi, neapstrādāti psihotiski elementi, kas mājo katrā cilvēkā. dažreiz psihozes diemžēl attīstās. varbūt gribēji, lai uztver situāciju nopietni. varbūt kaut kas iz Tevis teiktā viņam lika tā domāt.

bet nu es pie tāda vairs neatgrieztos. kaut kāda pēcgarša. es esmu par humānistisku psihoterapiju, ne tik medicīnisku.
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
15.03.2010 16:57
Dari tā kā pašam šķiet pareizāk. Ja to zāļu rezultātā radīsies kādas problēmas, vainīgs tāpat būsi tikai Tu pats un visu norakstīs uz Tavu slimību, nevis uz ārsta nekompetenci.

Ja jau vari sadzīvot ar savu problēmu, tad nav ko lieki ķīmiju uzņemt, manuprāt.
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
15.03.2010 17:06
Pēc šīs teorijas sanāk, ka visi medikamenti tiek izrakstīti tikai dēļ ārsta nekompetences :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
15.03.2010 17:09
Kā to saprast?
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
15.03.2010 17:21
Izrakstot visādus neiroleptiķus psihiatrs nekad nevar paredzēt kāda būs pacienta organisma reakcija uz doto medikamentu, un ja nu nelaimīgā kārtā radīsies kādas pretējas reakcijas ar organisma bojājumiem, viss tāpat tiks norakstīts uz "slimību". Nu bet tie jau parasti rodas ilgstošas lietošanas rezultātā. Vai ja būs atbildes reakcijas, kas nav blakusparādību sarakstā, tad vispār teiks, ka pacients kaut ko te izgudro.

Bet ja ir dziļa krīze, tad gan visas šitās štelles var labi palīdzēt, tas gan tiesa.



Edited 1 time(s). Last edit at 15.03.2010 19:49 by existential fool.
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
15.03.2010 21:13
visu cieņu "psihoterapeitam"... tādu smago artilēriju uzreiz "likt galdā"... es jau arī Tev ieteiktu nedzert un pameklēt kādu citu patiešām labu psihoterapeitu!
Galvenais neiespaidojos no šīs neveiksmīgās pieredzes... un nekultivē sevī domu, ka ej sviestā!!
Milzīgs paldies jums par atbalstu! Man radās iespaids, ka šis ārsts jūtas savā jomā tik zinošs, ka ar acīm ciet jau spēj noteikt, kas ir kas, tāpēc ilgi nevelk laiku un raksta uzreiz smago artilēriju... Bet gan jau arī es pats esmu vainīgs - vajadzēja skaidri un lieliem burtiem paskaidrot, ka vēlos psihoTERAPIJU, nevis receptes. Kaut kā stulbi sanāca..;)
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
15.03.2010 22:38
un domā tas būtu viņu atturējis no zāļu izrakstīšanas? man jau šķiet,ka nē... būtu Tev tik sakombinējis abus.. ;)
Lai veicas turpmākos meklējumos! :)
Par tiem honorāriem, Mateus: vai tu tik labi pārzini "virtuvi", lai teiktu, ka speciālās receptes nevar uzskaitīt.
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
16.03.2010 00:26
Kur es to apgalvoju?
Vēl viens anonīmais ar savu privāto realitāti? :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
16.03.2010 09:14
no haloperidola neko tas doks nedabūs, maksā kapeikas, veca zāle. ir neiroleptiķi, kas maksā vairāk nekā 50 latu. tad es vēl saprastu. ne visas psihotropās iet uz īpašajām receptēm.

drīzāk šo jautājumu par peļņu un ieinteresētību var uzdot tad, kad doki negrib rakstīt patentbrīvos medikamentus, kas ir 2-3x lētāki; parasti viņi tos paši nepiedāvā.
Man būtībā ir vienalga, ko tas doks saņem vai nesaņem, ne jau par to ir stāsts. Vai arī jums ir bijusi līdzīga pieredze ar šāda profila speciālistiem? Var jau pateikt - sameklē citu ps-terapeitu, bet ko darīt ar šo gadījumu, vienkārši atstāt kā nebijušu? Un ja nu es būtu ar vājāku psihi - viņš reāli mēģināja mani sagruzīt par to, ka bez zālēm man kļūs vēl sliktāk un tas novedīs pie šizofrēnijas. Neteikšu, ka tas bija patīkami!! Vai viņi sporto ar šīm stiprajām zālēm, vai arī tas jau ir kaut kāds profesionālais "klikšķis" - uzskatīt visus, kas pie viņiem atnāk, par trakiem? Un kas tas varētu būt par gājienu, kad Ārsts-Psihoterapeits absolūti nesaudzīgā formā paziņo, ka "šādas slimības(?), ja tā paliek neārstēta, prognoze ir šizofrēnija"....man pat radās tāda sajūta, ka tie bija draudi gadījumā, ja zāles nedzeršu.
Piedodiet par gruzonu, bet kaut kā taisnības sajūta neļauj klusēt.
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
16.03.2010 12:07
no vienas puses, terapeitam ir jābrīdina par riskiem, ja viņš tos redz, jo, kā jau teicu, veģetatīvi traucējumi VAR beigties kā psihiskas un arī citas pasmagas slimības; no otras puses, manuprāt, tas nav darāms šādā formā.
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
16.03.2010 12:40
Runcene, bet tie veģetatīvie traucējumi jau paši IR psihiska kaite. Visas šāda veida problēmas ir mūsu galvās.
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
16.03.2010 12:49
jā, bet psihiskajām kaitēm ir smaguma pakāpes, vienkāršoti runājot...



Edited 1 time(s). Last edit at 16.03.2010 13:11 by Runcene.
Runcene, Tu tāda dikti zinoša un jēdzīga izklausies - kas, pēc Tavām domām, pēc smaguma pakāpes, ir piemērojams VD? Es kaut kā nebiju aizdomājies, ka esmu psihiski neriktīgs..... :o
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
16.03.2010 21:41
es gan nedomāju, ka esi psihiski neriktīgs... tā vispār nedrīkst domāt par sevi. lai gan, ko katrs ar to saprot.

stingri ņemot, VD ir tad, kad ir vnk veģetatīvi traucējumi: atvilnis, sirdsklauves. bet es jau neesmu psihiatrs... :)

Tu raksti par sirdi. bāžu galvu ķīlā, ka ir vēl kādas veselības problēmas. "nervu zāles" var samazināt šo kaišu izpausmes, kamēr pats spēsi tikt galā psiholoģiski.

psihoterapeiti diezgan enerģiski rekomendē zāles, ja ir palielas fiziskās veselības problēmas, kas, viņuprāt, ir "uz nervu pamata", jo dažkārt tās ņem sliktu virzienu. tā nu ir balta patiesība.

bioloģiskas izmaiņas var būt ne tikai smadzenēs, bet arī, piemēram, aknās. es domāju, ka abi pacienti ir vienādi riktīgi un neriktīgi. man tāds skats uz šīm lietām.

Tu visu notikušo uztvēri tā, it kā doks piekārtu birku, ka esi traks, un apvainojies? varbūt var paskatīties uz to savādāk? lai gan, kaut kā nesaudzīgi tomēr izklausās tas pateiciens...



Edited 1 time(s). Last edit at 16.03.2010 21:46 by Runcene.
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
01.09.2010 08:56
Mateus Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nez kā reālā dzīvē tiek noformēti šādi %
> maksājumi ārstam un ka tiek fiksēts cik tad
> produktus reāli ārsts ir izrakstījis un cik
> reāli ir iegādāti, lai aprēķinātu attiecīgo
> honorāru :) Manuprāt esošā sistēma šādu
> lietu neļauj realizēt, lai arī ka to gribētos.

Dažus gadus atpakaļ ar kopējamo mašinu receptes kopēja, ja aptieka lava ,vai bija lieltirgotavas ķedes aptieka kurai savukārt general ligums ar kādu ražotāju. mazas mazpilsētu aptiekas var izčekot caur datoru , vies speciālists un redz ko tas rajons paņēmis , vai vairākas poliklinikas un redz kas kurā poliklinika iet

vislielakais risks dargajiem valsts kompensejamiem medikamentiem pie valst iepirkumiem un tad jau lokāli ....piemeram diabeta zāles un to izrakst'tāji
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
05.09.2010 18:07
Ko tikai nesalasies. Esmu gājis cauri visdažādākajām dzīvēs situācijām, ir bijušas pat domas par pašnāvību kādreiz, bet vienmēr esmu centies visu atrisināt paša spēkiem. Ieklausoties un strādājot ar sevi, nevis ar citu speciālistu palīdzību un kur nu vēl kaut kādu AD lietošanu.
Attiecībā uz AD, man liekas, ka, ir ļoti svarīgi izlemt un septiņreiz padomāt pirms to ripu rīt nost, varbūt ka var tikt galā bez viņām, jo agrāk vai vēlāk vienalga vajadzēs pašam nostāties pret savām emocijām, domām bez ķīmijas.
Piekrītu arī tam, ka ir cilvēki, kuri nevar bez tām.
Un ja tieši konkrēti par šo rakstu, tad radās tāda sajūta, ka nabaga cilvēks, kurš ir nobijies un iespējams mazliet apmaldījies ar savām domām, emocijām un bailēm šajā pasaulē, aiziet pie speciālista parunāties un šis speciālists jau uzreiz grib uzsēdināt uz kaut kādām zālēm, tad tā jau liekas kā tāda visatļautība no mūsu ''speciālistu puses''. Jo redz norīt to tableti jau nav liela māksla - liela māksla ir pēc tam tikt no tās tabletes vaļā.
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
05.09.2010 18:22
Marchello

Pats saki nēsi lietojis AD , vai Tev tuvi cilvēki , draugi lieto un slikta pieredze ?
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
05.09.2010 18:47
Lietojis neesmu AD, bet jebkura ķīmiska viela, kura tiek ievadīta organismā, nav nekas spīdošs. Tieši šī iemesla dēļ es pat cenšos nepieļaut tādu domu, kā lietot viņus, kaut neteiktu, ka visu laiku ietu spīdoši.


P.S. Nu jau kā 5 dienas atpakaļ pārstāju smēķēt un varētu teikt, ka atbrīvojos no sava veida narkotikām pašlaik. Vēl šobaltu dienu man galva ir ik pa laikam dulla no tā, ka no organisma iet laukā nikotīns.
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
05.09.2010 19:32
Lai Tev izdodas to smēķi nomest , pats tik savulaik pie glāzītes esmu ķēmojies, bet skatoties kā draugi radi mokās ar to atmešanu , oi oi laikam patiesi tur jābūt raksturam
Re: Haloperidols un Prognoze pēc 1 vizītes
05.09.2010 19:39
Cossa Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Lai Tev izdodas to smēķi nomest , pats tik
> savulaik pie glāzītes esmu ķēmojies, bet
> skatoties kā draugi radi mokās ar to atmešanu ,
> oi oi laikam patiesi tur jābūt raksturam

Paldies!
Nu es neteiktu, ka tas būtu viegli, bet neteiktu arī, ka neiespējami! No kuras puses skatās. :)
Uz doto brīdi dialogs manā galvā ir tīri regulārs, jo sevišķi nākas sev skaidrot, ka labāk ir nesmēķēt, brīžos, kad redzi kā citi blakus to dara!
Nu,traki, ka ir tadi doki,kas iebiede ar sizofrenijam utt.Man ari ir VD,censos ar to sadzivot.Mana psihiatre,ljoti zinosa pieredzejusi teica,ka sizofrenija var rasties ari pilnigi veselam cilvekam,isti nav skaidrs vel lidz sai baltai dienai tas rasanas celoni.
Kāpēc vajadzēs nostāties pret emocijām bez ķīmijas?
Haloperidolu taču var vienkārši dzet visu mūžu, un viss būs kārtībā! :)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 13 pieskaita 8?
Ziņa: