palīdzība pie personības traucējumiem

Aizsāka kapibara 

Ir aizdomas, ka tuvam cilvēkam varēt būt personības traucējumi (robežpersonība, šizoīds). Vai varētu kāds ieteikt labu speciālistu, kas specializējas šādos jautājumos?
Re: palīdzība pie personības traucējumiem
19.06.2011 02:41
Vai viņš gadījumā šajā saitā nav reģistrējies zem nika Lāsēns ?
Re: palīdzība pie personības traucējumiem
19.06.2011 02:42
Re: palīdzība pie personības traucējumiem
19.06.2011 02:42
jebkurā gadījumā- Tvaika 2
Re: palīdzība pie personības traucējumiem
19.06.2011 07:00
Labākais speciālists psihiatrs...
Vai šādas atbildes ir šī foruma specifika? Bet, ja jau velk uz jokiem, tad varu pateikt, ka esmu arī Napoleons :)).

enfuego, kāpēc psihiatrs, bet ne psihologs?
Re: palīdzība pie personības traucējumiem
19.06.2011 15:38
Shizoids ir normals cilveeks! :))) Palasiet internetaa! Tikai sad tad vinam patiik pabuut vienatnee, un vienatnee vins juutas labi, tie ir paspietiekami, interesanti cilveeki, ar maksliniecisku ievirzi, individualisti ... gandriiz visi makslnikieki, rakstnieki utml. ir shizoidi, bet NE shizofreniki! Es piederu pie hipotimikiem.... tas ir smagaaks variants... siem cilveekiem ir slikti vienatnee, un slikti sabiedribaa. Vienatnee vini juutas pamesti, nevienam nevajadzigi... sabiedribaa - trauksmaini liidz gibonim.... Shizoids, piemeram, peec gara darba uzrakstisanas vai vnk peec meditesanas.... atkal atgriezas sabiedribaa un juutas tajaa kaa zivs udenii... uzvediba ekstraverta un neordinara....
Re: palīdzība pie personības traucējumiem
19.06.2011 17:35
Janetty, Tu atkal kaut kur ne tur lasīji.
Re: palīdzība pie personības traucējumiem
19.06.2011 18:15
Taa ir teorija no psihologiskaas literaturas.... un tikai.... :)
parasti psihoterapeiti, ja pie viņiem ierodās "norūpējies" piederīgais ar autores aprakstītajām "aizdomām", parasti iesaka terapiju tieši tiem, kuriem ir šāda tipa aizdomas :)
Bet vsp ko te jautāt? Pilns nets ar infu par plaša spektra speciālistiem - izvēlies ko vēlies un vēlies, ko izvēlies!

p.s. pārējā infa ir maksas pakalpojums! :)))

Ak, jā, labrīt visapkārt un visu gaišu Jums visiem! :)
zive, patiesībā vajag jau man pašam. Sāku viendien analizēt kāpēc lietas ir notikušas tā kā notikušas, papildīju visādus internetā pieejamos testiņus, izdarīju kaut kādus secinājumus. Vienkārši gribās apzināt situāciju un ja kas, tad zināt kurp doties, ja vien nobriedīšu... Tā kā psihologs nav lēts pasāciens un saštancēti arī viņi bez jēgas, tad gribētu kādu ieteikumu.
šizoīdi nevar būt interesanti cilvēki pēc noklusējuma, jo viņiem maz kas interesē un ir 'maza' personība.
Re: palīdzība pie personības traucējumiem
20.06.2011 13:18
sf
Nu nezinu... man nav bijusi saskarsme ar rakstniekiem, aktieriem utml, kuru vidū ir ļoti izplatīts šis personības tips....
nu es ieteiktu meklēt pēc attiecīgajiem kritērijiem:
1. lai pamatizglītība būtu medicīnā,
2. vecums ne mazāks kā +/- 40 g., jo arī darba un dzīves pieredzei nav maza nozīme,
3. sieviete vai vīrietis - izdomā pats,

p.s. pers. man patīk POA (psihoorganiskā analīze) un EMDR metode...
Re: palīdzība pie personības traucējumiem
20.06.2011 18:57
--------------------------------------------------------



Edited 1 time(s). Last edit at 20.06.2011 19:06 by existential fool.
Re: palīdzība pie personības traucējumiem
20.06.2011 19:05
Janetty Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> sf
> Nu nezinu... man nav bijusi saskarsme ar
> rakstniekiem, aktieriem utml, kuru vidū ir ļoti
> izplatīts šis personības tips....


Tad paskaidro, kādus "šizoīdus" Tu domā. Piem., cilvekiem ar šizoīdiem personības traucējumiem nav nekāda sakara ar aktieriem un viņi tieši izvairās no sabiedrības.
Re: palīdzība pie personības traucējumiem
20.06.2011 23:52
Psihologs noteikti nav pareizā adrese.

Psihiatrs, psihoterapeits, ja jūties finansiāli situēta - psihoanalītiķis.

Psihologs palīdz īslaicīgu problēmu risināšanā.

Ja ir jau ir notikusi problēmu psihosomatizācija, grūtības strādāt/mācīties, gulēt - psihiatrs un zāles. Vislabāk arī tad kombinācijā ar terapiju.

Traucējumus var salikt uz divām asīm. Piemēram X asi vairāk raksturos personības iezīmes, raksturs (šizodīds, šizotipisks, depresīvs, mānisks, psihopātisks, narcistisks, obsesīvi kompulsīvs, mazohistisks, paranoīds i proche. (Daži katram būs dominējoši)

Savukārt uz Y
var atlikt personības
attīstībaslīmeni. Proti:
No neirotiska līdz veselam





Robežpersonība piemēram šeit var atrasties
paranoīda robežpersonība.





Psihotisks līmenis (zudis kontakts ar realitāti)


(Nensija MakViljama, Psihoanalītiskā diagnostika, Yhe Guilfor Press, New York, London Jan 1994)


Pa X asi personība nemainās. Narcistisks nekļūs mazohistisks (ja agrāk nav bijusi šāda simptomātika), bet saglabās savu raksturu visu mūžu. Savukārt psihoanalītiskā terapija, psihoanalīze spēj palīdzēt uzlabot funkcionēšanas līmeni. Robežpersonība var kļūt par neirotisku. Gūt stabilitāti.
Re: palīdzība pie personības traucējumiem
20.06.2011 23:55
Ko vēl var ieteikt: skatīties "Soprano ģimeni"
Man nupat diagnosticēja robežpersonības traucējumus - jau ilgu laiku zināju, ka kaut kas nav kārtībā, beidzot nonācu līdz diagnozei, agrāk īsti nepratu ārstiem paskaidrot, kas ar mani notiek, tāpēc mūžīgais - depresija, depresija, depresija (kaut vai patiesībā it kā jutos labi)
Teikšu - man palīdz jau tas vien, ka beidzot zinu kopsavilkuma nosaukumu visam, kas man traucē dzīvot. Varbūt vērts arī cilvēciņam, par kuru ir šādas aizdomas, pašam pateikt par tām. Es jau par to acis neizskrāpētu. :)
kapibara Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ir aizdomas, ka tuvam cilvēkam varēt būt
> personības traucējumi (robežpersonība,
> šizoīds). Vai varētu kāds ieteikt labu
> speciālistu, kas specializējas šādos
> jautājumos?

nu mani piemēram uztrauc ka kādam ir kadas aizdomas
vai tai pašai personībai ir problēmas, viņs pats var meklēt
prasīt palīdzību

man ir aizdomas ka visi aktieri ir dubultpersonas
ktrā izrādē cita un dzīvē nezina kas

piem hologrāfiskajā visumā grāmatā apraksis ka ir cilvēki kuriem
tur sirdij divi ritmi utt čaplina biogrāfijā ir rakstīts kā ar viņu kautkas notika un un tad radās tas tēls
ar spieķi utt.

mani piemēram satrauc tas ka citiem kaukas liekās, nevis cilvēku pašu
tikpat labi viņš var just kjūs uz viņu tā skataties un pietēlot itkā viņs ir Napaljona gars

es zinu cilvēķus kas reāli piesauc garus ar šķivjiem, nu ok baznīca piemāram arī
un dalailama ir būdams bērns atrasts ka viņā ir iemiesojies iepriekšējā dalailamas gars

nu un? īstenībā cik es sapratu tad viņžam pašam tas nemaz īpaši nekad nav paticis
jo šizas šajā gadījumāir citi...

tā lūk es domāju
kapibara Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ir aizdomas, ka tuvam cilvēkam varēt būt
> personības traucējumi (robežpersonība,
> šizoīds). Vai varētu kāds ieteikt labu
> speciālistu, kas specializējas šādos
> jautājumos?

piem varbūt mātei liekas ka bērns kļustot pieaudzis
nav līdzīgs vīram vai arī otrādi ir līdzīgs vīram bet tas
nu ir ... dīvaini

tad šiza ir kam?
napaleonam
Re: palīdzība pie personības traucējumiem
19.11.2011 01:12
Pag, pag, es drusku ieliešu un tad lasīšu tālāk...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: palīdzība pie personības traucējumiem
19.11.2011 12:52
ielēji ? :D
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 6 pieskaita 25?
Ziņa: