Veģetatīvā nervu sistēma

Aizsāka Vieca 

Sveiki visiem gribētu padalīties ar savu pieredzi, kā man ir gājis, par zālēm šo un to :) es tā domāju rakstīt vai nē, bet nu varbūt kādam noderēs! Viss sākās pirms gadiem pieciem, kā jau jaunam tusi viss bija oki doki liidz bija tā ka pāršāvu pār strīpu ar alkaholu, talāk viss diezgan liels liels murgs ar mūsu ''labajiem'' dakteriem. Pēc tā dzēriena bija traki, nevarēju vairs tā teikt izgulēt pohu, visu laiku bija slikti, līdz ko cēlos tā sirds stājās, ar vēderu slikti, ģībonis nāk, lab ta pirmais protams pie ģimenes ārstes, tā rausta plecus un brīnās nekad nekas nav bijis un uzreiz šitā, aizsūtija uz endoskopiju.....izmeklēja vēderā gastrīts, iekaisums, analīzes visas oki doki nekāda vaina bet nu sajūtas jau nebija tā parasti ka vēders bissk iesāpas, likās ka viss ir sabrucis, ar mašīnu pabraukt nevar kā brauc ta galva liekas ka sarausies. lab tur zāles vēderam, iekaisumam- lanzul, omeprazols, bet nekādu uzlabojumu, man kā spieda uz galvu tā spieda, vēders nestrādāja. tālāk aizrakstija mani pie neirologa:'' Tu jau neesi vieniigais tā gadās būs viss labi'' es protams noticu, ārsts paliek ārsts gan jau ka zin ko dara, izrakstija man pašpricēt B grupas vitamiinus, līdz ko pašpricēja, tā sākās vēl trakāk, sāka sīkt galva un nenormāls bezmiegs vnk 24 stundas taa kaadus 3 meenessus no vietas bez miega, Veģetatīvā nervu sistēma bija tā sajaukta ka ārprāts, vieniigais kas man palicis bija veselais saprāts. Atkal kamēr pierakstās pie tā āža laiks iet, a man ta slikti un slikti, visu laiku tik klapee motors. Aizeju ta izraksta man amitriptiliinu un neiromultivitamiinus, protams nekāda jēga ! izmeklējumi pēc izmeklējumiem kā nav rezultātu tā nav, pilniigi vesels cilvēks :D es no sākuma ta domāju nu nevar būt ka neko nevar atrast, nekad tādas problēmas nebija bijušas, vnm gulēju kā nosists, bet še tev uzreiz kā mironis. lab ta tālāk uz stradiņiem pie neiroloģijas nodalas vadītājas, atkal visu stāstu izstāstu, atkal protams daktere- viss būs labi saliksim tevi, cipralex 10 mg, noofen, ta tur ar kaut kad bija adaptols no vinnas puses- protams laiks iet un man sliktums kā paliek tā paliek, protams ar mēnešiem tā kā labāk palika, bet nu tālu no patiesiibas. tālāk nomainiju ģimenes ārstu, negribu saukt vārdā jo skaitās atkal viens no labākajiem ārstiem :D atkal tur datortomogrāfijas, ultrasonogrāfijas, viss ccikiniekā par laimi protams nav nekā, dakterim bija skaidrs neko man neatradīs, šādus gadījumus noraksta uz veģetatiivo nervu sistēmu. Atkal zāles pēc zālēm. Sirds klapē, miegs nav, vēders nestrādā. Uzlika mani uz sistēmām, lai atskalo, atkal nekāda efekta, a es tik ka muļķis ceru nu būs ok nu būs, bet še tev viss murgs turpinās...............uz mani izmēģināja visu aptieku man tā šķiet, līdz beigās dakters saka nu netieku ar tevi galā uzlika mani uz klonazepāmu, pusiiti vakarā un tā būšot jādziivo, domājat ka es zināju kas tas par s.... ? protams ka nee, kaut ko tas klonis noņēma miegs kaut kāds trausls parādijās, pat tas mani nelika gar zemi, tā atkal tas laiks iet, starpā tur protams bija kreons, pangrols, vēderam tur visādāki zallie preperāti, vitamīni utt, nu tagad es zāles pārzinu kā savu kabatu :D Dzīve nekāda, tā kā tāds mironis, visu laiku slikti, sajūtas drausmīgas ne ta slims ne vesels, neko nevar izgulēt. lab pagāja kāds pusgads lietoju to kloni, vismaz kaut cik dziivot varēju, visu laiku strādāju nebija doma tāda ka gulēšu mājā, es to nespēju pieņemt, ka man ir tā un ka organisms kā nespēj tā nespēj atjaunoties, protams visādāki dakteru meklējumi, liidz ko palieto zāles un pasēdi pie viena daktera tā skaidrs te nekaa nebūs, pie dziedniekiem esmu bijis, nu murgs vnk- nauda iet un iet, rezultāts nekāds !! Ierunāju caur pazinnaam lai ieliek mani gaiļos neroloģijas nodaļā- izmeklējumi pēc izkmeklējumiem atkal, protams ka viss oki doki :) atkal zāles, atkal nekāda jēga, atpakall pie klonezepāma !! Nu ta bissk mierigaak bija, esmu riktiig izmekleets, tā vnk jādziivo, jēga jau dižā nav, draugi zvanās, visiem protams jaizskzidro kāpēc es nevaru tur aiziet un tur, vnk man nebija nekāda spēka vairs tusēt iet pat ārā ar draugiem. Daudzi apvainojās, jo domāja ka uzmetu bet nu man variantu nebija, es jutos drausmiigi. pa šitiem gadiem kādas 5 reizes taisija endoskopijas, analiizes, rezultātu nebija, biju nolietojis to kloni jau 1.5 gadu, tas jau vairs neliidzeeja tik protams kā jau jūs visi zinat- atkarība !!!! Es jau vairs nevarēju izturēt galva man sīca, viss kas bija tas tādā kā vājākā formā nāca liidz........es protams sapratu un labi ka sapratu, klonazepāms nav zāles, ārsts pie ārsta pa šito laiku tik raku un raku pie kā iet un ko dariit liidz beidzot es tiku liidz dakterei kas mani ir savedusi kārtība. Klonazepāms protams jānomet- prātīgi tikai atgāju 2 mēnešu laikā, kādu mēnesi pa ceturtdaļai tad to vēl uz pusi kadās divas nedēļas un ta jau mazu krikuci pa pāris dienām līdz varēsiet tik nomest. daktere deva cerību ka būs labi un atgrieza mani pie ticības ka tomēr mūsdienu medicīna spēj mani izārstēt, tas ir skaidrs ja ir darīšana ar veģetatīvo nervu sistēmu negaidiet rezultātus uzreiz pirmajās divās nedēļās, tas viss ir sarežģīti katrs rumpis ir savādāks, vienam der tas, otram atkal nekādas jēgas. sāku lietot Fevarin 50 mg, lamictal 25mg pusiite un somnols 7.5 mg- jaunās paudzes miega liidzeklis, to nekādā gadijumā nejauciet ar benzodiazepīniem- tie ir pilniigi draņķi, tīrās vieglās narkotikas kas tev nomierina tos nervu, bet neko neārstē !!! pagaja 1.5 mēnesis un jippiiiii smaids sejā beidzot man atrada tās zāles kas man der, nevajag nekādus trankvillus, galva briiva, vēders strādā, miegs nāk, protams galva vēl sīc bet nu viss pieklust, katru dienu labāk un labāk. beidzot varu sākt atkal skriet, braukt ar riccuku un visu pārējo, ar prieku, īstu prieku sejā. Protams šitā terapija man jāturpina, bet ir rezultāti, ir dzīves kvalitāte.........lab kaut ko te samurgoju, bet nu zinat ka tās nav vnk vēdersāpes vai galvas sāpes, ja nojūk veģetatīvā nervu sistēma, tad zinat, joki nebūs, sajūtas ka organismā nedarbojas nekas, man nebija nekādu citu simptomu kā tas trakais bezmiegs, sīca galva, vēders nestrādāja, ēstgriba nebija. Ja jūs jūtat ka netiekat galā obligāti ieguļās tai slimnīcā, lai izmeklē kas un kā..... ja jūtat ka ārsts tik raksta un raksta zāles un rezultātu nav- mainat dakterus, meklējat. Negribu jau vainot un saukt te ārstu uzvārdus, kādu jau gan jau ka tie ārsti izārstē, nesēžat uz benzodiazepiiniem- ieguusiet tikai atkariibu!! Ir jauni liidzeklli un katram vajag atrast tiessi savus, protams ka laiks ies un tas viss ir ilgstossi- a variantu jau nav, dziivot ta gribas un nevis eksistēt :) Nedomājat nekādas sliktās domas ka jālec gaujā utt, es ne reizi par to neesmu domājis, es cerēju ka viss būs oki un tā arī ir- protams tas prasija vairākus gadus manas dziives, tagad man ir 25 un jāsāk beidzot dzīvot, nekādu alko- tas nav priekss manis, dzert jau var bet ja tā kā man kādam nav mēra sajūta- tad metat nost, ātri nokausiet savu nervu sistēmu !! Protams ka man tā psihe ir iedragāta, bet kas bijis tas bijis, tā vairs nebūs, cilvēki mācās tikai no pašu pieļautajām kļūdām, nevienam īpaši nerausta kā citam tur iet- Vnm ir tā ai ar mani jau tā nebūs, ar mani viss ir oki doki, bet nu izrādās ka tā nu nav.Es tagad kad ieraugu ka man aptiekā kāds priekšā paņem tocc klonazepāmu man šermulli skrien, gribas salamāt, to trankvili no sirds iesaku nelietot, pat uz dažām dienām!! Neticat nekādiem pūšļotājiem, ja jums ir slikti tad tikai ar mūsdienu medicīnu tas ārstējams, es te varētu sarakstiit siikāk kā man gājis bet tas nav vajadziigs, ja kādam kādi jautājumi par zālēm ko un ka darīt ja netiek pie veseliibas labpraat paliidzēšu :) Esiet veseli, ja ir kādas sūdzības meklējat mieriigi te internetā, te ir ļoti labas lietas šitajā forumā sakstiitas kas arii man ir palīdzējušas, pēc simptomiem varēsiet daudz maz noteikt kas jums varētu būt. Ja Jums ir kaut kas līdzīgs man, neirologs jūs nesaliks, esmu bijis pie kādiem 5 kopumā, šitādas lietas sakārto psihiatrs- protams ka ir visādāki- katrs cilvēks ir īpatnējs. Vnk padalijos ar savu pieredzi, ir gājis traki, pat ļoti, bet viss ir un būs labi :) :) :) :)
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
29.05.2012 09:57
Par garu :( Reti kurš lasīs :(

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
29.05.2012 12:29
pateici sākumā dokam, ka alko pie vainas? ;)

neirologs izrakstīja cipralex, bet psihiatrs fevarin; abi medikamenti ir SSRI grupas antidepresanti, ļoti līdzīgi...

dažiem gana labi palīdz cipralex kopā ar adaptolu, pati esmu tāds piemērs, tikai bija stipra miegainība sākumā, kaut cipralex deva minimālā. bet noteiktais pusgada kurss visu perfekti salika vietās, cik nu tas bioloģiskā līmenī ir iespējams.

un kāda jēga bija dokus mainīt? :)

pat pieredzējis psihiatrs reizēm eksperimentē teju pusgadu, kamēr īstās atrod, Tavā gadījumā pēdējais doks vienkārši zināja, kas jau ir izmēģināts. tā jau nebūs, ka Tavas zāles tagad visiem derēs. Lamictal it sevišķi, kam pamatos gluži cita misija.

bet par kloni pilnībā piekrītu, kāpēc vispār tāds medikaments jāraksta jauniem cilvēkiem.
un arī par neirologiem piekrītu, bet parasti ir tā, ka cilvēki pretojas jebkādam psihiatra apmeklējumam līdz pēdējai iespējai... bet vienīgais ieguvums ir dziļāka bedre.



Edited 1 time(s). Last edit at 29.05.2012 14:07 by Runcene.
Vieca
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
29.05.2012 14:59
Protams ka teicu :) kā ta savādāk.

es uzskatu ka bija jāmaina dakteri, un viss ir ok tagad :) vnk to tak pats redz, ja zāles raksta kā pupas ta vienas ta otras, mēnešiem laiks iet un tikpat slikti tad nu tur nav variantu, vēl ilgāk es tā negribēju ! :)
ikdiena
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
29.05.2012 23:45
Tu esi malacis, ka dalies pieredzē, ka cīnījies un nepadevies.
Labu ārstu tiešām ir grūti atrast, arī es nogāju garu un grūtu ceļu līdz atradu savu Ārstu!! Tagad ar šausmām domāju, kā būtu bijis, ja būtu paklausījusi pirmo dakterieni un dzērusi visas viņas izrakstītās zāles, laikam jau gulētu kapos.....................
Vēderproblēmas, nervu problēmas... Celiakija (glutēna sensetivitāte) ir testēta, pārbaudīta?
Vieca
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
31.05.2012 23:45
par to esmu dzirdeejis, bet nu tagad uzreiz nespēju atcerēties, a kā to var pārbaudīt ?
Murmulis
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
01.06.2012 09:01
Jāiet pie gastroenterologa, kam ir pieredze ar pieaugušo celiakijas gadījumiem..
Asins analīzes, biopsijas 12-pirkstu zarnā, utt.. Ar to jāsāk.

Celiakiju var izslēgt veicot gēnu marķieru analīzes : HLA DQ2, DQ8. Ja to nav, tad visticamāk aizmirstam par celiakiju.

Var jau arī pamēģināt vienkarši jau tagad bezglutēna diētu pāris nedēļas, bet pēc tam asins analīzes var būt kļūdaini negatīvas sākumā.
skaidrīte
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
18.06.2012 09:55
Mana vēsture ir apmēram tāda pati kā Viecam,tāpēc visu to garo ceļu nestāstīšu,bet varu pateikt,ka 22 gadu vecumā uzsēdināja ārsti uz kloniku un lietoju to jau 20 gadus.Tagad saprotu,ka tā ir atkarība un nu jau trīs gadus cenšos tikt no tā nost,aizvietojot ar cipralex un betamakss,bet bez zālēm nevar.Esmu brīžiem izmisumā kā savākties,lai nebūtu jālieto šīs zāles.
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
18.06.2012 10:58
a kas tur tāds ir, ja jālieto zāles?
tas ir kāds šausmīgs kauns vai kas?

"Vai Tu lieto zāles?"
"Jā.... :("
"Tiešām? Kādas šausmas!!!"

:)

esmu joprojām ar medicīnu nedaudz saistīta persona un arī savā miestiņa aptiekā reizēm pamanu, kā mani kaimiņi pērk dučiem zāļu... pret paaugstinātu asinsspiedienu, "pret sirdi", "pret nerviem", "pret hemoroīdiem" un ko tik vēl ne... par Ls 30 pat reizēm.

bet nekur citur kā šajā forumā nevar dzirdēt "kādas šausmas, man jādzer šīs zāles..."

cilvēki varbūt negrib izdod tik daudz naudas, meklē lētākus analogus, bet saprot, ka kaut kas uzlabo viņu dzīves kvalitāti. vēl citi kaut ko dzīvē maina...

bet vēl citi, piemēram, sprauž vienu cigu otrai galā, 6 kafijas dienā un vēl divi duči alus, bet nē, nu protams, fui, kādas zāles...

neirozes ārstē pie psihoterapeita... :)

svarīgi ir nekrist āprātā, varbūt ka Tu esi šausmās par zālēm (un par sevi kopumā) un tāpēc Tev tās vajag... varbūt laiks mainīt savas domas par sevi. es, protams, droši nezinu, bet, domājot par savu pieredzi un arī par to, ko te citi raksta, man prātā radās viena tāda versija... un nevajag sevi tik ļoti salīdzināt ar citiem; jā ir cilvēki, kas nelieto psihotropās zāles, bet viņi varbūt ir regulārā citā kaifā vai atkarībā. ir ļaudis, kas, piemēram, neirotiski ievēro veselīgu dzīvesveidu. man, piemēram, tas šķiet smagāk nekā psihotropās zāles, jo cilvēks pat nesaprot, ka viņam galvā ir putni...

un cipralex ir labāk nekā clonazepam.

lai gan nestrīdētos par to, ka ir labāk, ja zāles vispār nevajag.



Edited 2 time(s). Last edit at 18.06.2012 13:04 by Runcene.
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
18.06.2012 19:38
Tiešām nav par ko būt izmisumā un izmisīgi samazināt zāles nav vērts.

jekabs19@inbox.lv
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
21.06.2012 00:46
Pazīstams stāsts. Bet par paša autora "pozīciju", piedodiet, nedaudz jāpasmaida.
Nepamanīju tavā stāstā, kas tad tas bija par speciālistu, kas tevi dabūja atpakaļ uz kājām? Vai tas bija psihiatrs? Tu te daudzkārt atkārto, ka sačakarēta veģetatīvā nervu sistēma, es gan uzdrošinātos ierosināt viedokli, ka arī centrālā nervu sistēma ir sačakarēta.
Var jau, protams, staigāt pa neirologiem, bet kāpēc uzreiz pa taisno neiet pie psihiatra?
Atgrieza labu garastāvokli: iespējams, tā bija Fevarin (vai kāda cita medikamenta, nespēju tavā rindkopās nesadalītajā tekstā izlobīt) ietekme. Baigi apvainojies par Clonazepam ieteikšanu: nu bet tajā brīdī tu, iespējams, savādāk vispār nevarēji iemigt.
Ja ir nopietni miega traucējumi, tad viennozīmīgi ir jākonsultējas ar psihiatru. Nav nekas labāks, kā šādos gadījumos pagulēt 30 dienas psihiatriskajā slimnīcā, slēgtajā nodaļā. (Bet pēdējos gados tā jau arī ir kļuvusi tāda kā "ekstra", nemaz tur tik vienkārši neņem.)
Ārstēšana un rehabilitācija, kas vajadzīga tavā gadījumā, ilgs daudzus, daudzus gadus. Nevajag jau gribēt kaut kādus fiksos rezultātus šādās situācijās.
Regulāri ilgstoši negulētas naktis, kas pavadītas naktsklubos, pats zini, ko tas nozīmē un ko tādos naktsklubos dara. Iesaku gan aiziet pie psihiatra, jo, ja neesi bijis, kādreiz vienalga turp vērsīsies. (Starp citu, narkoloģija un psihiatrija citās valstīs nav divas dažādas nodalītas specialitātes, bet gan viena.) Es tik domāju, ka nav ko uzdot rēbusus neirologiem un ģimenes ārstiem, ja vaina ir pavisam kur citur (ja pareizi esmu sapratis tavu stāstu un problēmu.)



Edited 2 time(s). Last edit at 21.06.2012 00:54 by kuku.
njaaa..., tā notiek, ja tiek gaidīts uz brīnumu, nevis..., tēlaini izsakoties, meklēts veids, kā atmodināt savu iekšējo dziednieku!
p.s. autora stāstījuma zemteksts: dakteri nav ieinteresēti, lai cilvēki neslimotu, jo tad viņi paliks bez darba! :)
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
04.07.2012 14:50
oi es biju sākumā, arī tādā trakā stadijā. Bet nu ar zālēm var nedo
māt, par
to vairs.
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
01.08.2012 14:28
Domāju, ka šajā gadījumā pie vainas alkohols, un bija jāsāk ar narkologu, bezmiegs un dūkoņa galvā, tas viss liecina uz smadzeņu bojājumu, vārdu sakot delīrijs, bojāta centrālā nervu sistēma, cipralex ir trakas zāles, kuras daži nepanes un paliek vēl sliktāk, šeit narkologs būtu izrakstījis zāļu kursu, kurā ietilpst pred delīriju, nervu sistēmai, miegam utt., nesaprotu kamdēļ bija jādzer vienkāršas miega zāles, kas neko nedod, vai tiešām pats nevarēji izdomāt ka pie vainas alkohols, un viss būtu bijis ok, neatceros zāļu nosaukumu miegam ,bet tās bija melnas kā ogle, miegs ideāls un no rīta skaidra galva, protams tas ir mans subjektīvais viedoklis, bet alkohola lietošana jau arī noved pie veģetatīvās sistēmas bojājuma, tāpēc nevajadzēja iet tik garu ceļu, bet uzreiz pie narkologa......protams man par Jums prieks, ka spējāt tikt uz ceļa un novēlu tā turēties tālāk.....
aberz
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
01.08.2012 23:34
NU atļaušōs piezīmēt ka 5 gadi jaunam cilvēkam alkohols neko nevar nodarīt
ja nedzer nekvlitatīvu alkoholu, kas aŗi manuprāt šeit ir pie vainas

pilnīgi esmu pārliecināts ka veikalos normālu alko var sastapt reti
nerunāot par točkām vai no febirkāmitkā ideālo balzāmu vai ko

man apkārt ir novērojami (nu kā jau visur laikam) ntie subjekti , zinu ko kas ka dzer
un 5 ados nu nekas nevar ar to nervu ssistēmu notikt

toties no klōņa un benzīīniem galva ir čūpā uzreiz kā no narkām

nu mana versija ir ka džeks iedzēris kautko indīgu un jaunais organisms
pieradi spie alkohols kad gribās to iedzert kā normālam jaunatkarīgajam
atcerās to indi un sāk izstrādāt vemšanas vai kautkādas citas organisma attīrīšanas
refleksus

tas ir vienkārš nosacīumu reflekss, ja tev iedos pa galvu kad tu tiko sāksi pīpēt
tev nakošreiz ņemot cigareti būs tāda veģetatīvā distonija ka nevierns ārsts nepalīdzēs

vissa tehnika

īštenībā , ja jaunais cilvēks nav psihiatru pašreklēmas feiks
tad nu es nezinu , bet kā no tādiem refleksie,m tiek vaļa

hipnoze nu ok, bet ta atkal atstāj neirozes neizskaidrojamas lietas
uzvedībā, kas var nebūt saistītas ar to notikumu saturu

tāpat kā pēc smadzeņu operācijas atjaunojot kustību refleksus atjaunojās valoda un
otrādi tā tikpat labi var sāķt tur raustīties valoda vai kautkas cits notikt pēc tām hipnozēm

nu tās mans domas
aberz
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
01.08.2012 23:38
īstenībā uz to norāda kautvai tas ka jauneklis vairs nelietos alkoholu

a kas teica ka alkohols ir pie vainas vd un vēdergraizēm??
atmetot alkoholu ir vēdergraizes un trankviļī

kapēc lai nedzertu?
tāpeč ka zembziņa saka ka alkohols bija indīgs

manuprāt
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
02.08.2012 10:14
Vēdergraizes arī uz nervu pamata....
aberz
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
03.08.2012 01:30
Zane10 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vēdergraizes arī uz nervu pamata....


tak nervi darbina visu kas notiek ķermenī :-)
a cilvēks notic ka kapeika ir karsta karsta
tad iemtot to kapeiku viņam rokās tur rodās čūla
kautgan ta kapeika nemaz nav karsta

to jau autors teica ka veselība kārtība un visi ārsti sūta pie
psihiatriem tatad tās ir galva viss

a galva ir jāsudzē sevišķi no trankvīļiem un ADtiem
kas ir 5X drausmīgaki par alkoholu nikotīnu un ....
Var palīdzēt akupunktūra, varu ieteikt dr.Kokari.Sīkāku info var atrast www.mansdakteris.lv
estekastee
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
22.08.2013 22:01
Labdien,ceru, ka kāds izlasīs manis rakstīto un varēs kaut ko ieteikt
Pims pus gada mani ievietoja neiroloģiskajā klīnikā, man mājās pēķšņi sākās `ķipa` panikas lēkme, mamma ātros izsauca, man bija reālas pašnāvības domas un es sapratu, ja mani tūlīt kaut kur neievietos, es padarīšu sev galu, bet! Lieta ir tāda, es neteikšu, ka man būtu sūdīga dzīve, parādi, vīrs alkoholīķis, otrādi, man ir laba dzīve un ir daudz lietas, par kurām es esmu pateicīga, ka man viņas ir! Tātad...klīnikā es nodzīvoju mēnesi, dzēru antidepresantus, izdarīju kļūdu, un ejot ārā, pātraucu dzert, sadarīju muļķības - pašnāvības mēģinājums sabiedriskā vietā ( tas notika viesnīcā, nestāstīšu sīkumos), mani ievietoja tā saucamajā psihenē uz 12 dienām, mani izmeklēja, man uzstādīja diagnozi - depresija, citi - smaga depresija, bet galvenā ārste, kas bija arī manis ārstējošā ārste, pēc garas sarunas ar mani man pateica- meitenīt, jums nav depresijas, bet viņa nevar pateikt, kas par lietu, `jaunības dullums`? -nedomāju ! Nu lūk.. tad mani izlaida ārā. es dzēru antidepresantus, man bija tik slikti, es vārdos izteikt nevaru, man bija tāda sajūta, ka man dvēsele no krūtīm raujas ārā. Man bija tāda sajūta, ka es atvados no prāta. Aizmirsu piebilst, pēc izmeklēšanām nekādas psihiskas slimības neatklāja. Īsāk sakot, es biju tādā dibenā, kādā es nevēlu nokļūt pat savam ienaidniekam. Es tā mocījos, ka vienīgā mana vēlēšanās bija padarīt sev galu, bet es pat nevaru pateikt, kas tās bija par sajūtām, nu jā, tādas, ir kā es prātā juktu, it kā man smadzenes vārītos 400 grādu temperatūrā, un ŠAUSMĪGA VĒLME NOMIRT. Tas bija vienīgais, ko es katru sekundes simtdaļu vēlējos, ticiet man-nav šausmīgākas vēlmes kā vēlme padarīt sev galu...Lūk, es apmeklēju visādus ārstus, katrs man savu stāstīja, man beigās tā bija noriebies, es vienkārši gāju un jau zināju, ka labāk nebūs. Gāju pie dziedniekiem, dziednieki man kaut kādu sviestu lēja, viena pieminēja nervus.... lai es nervostrong dzerot, da pašla tu, nodomāju, ar savu nervostrong.Tad pie otras, tad pie astroloģes, gāju pie psihiatra, tas mani drusku uz ķepām piecēla, bet es jutu, ka nav, nu nav!!! ka tam tā nav jābūt! tad man ieteica zīlnieci, to es arī sīki nestāstīšu, īsāk sakot - viņa mani uz kājām pacēla, jei bogu! neticēsiet, es darīju, ko viņa lika, pātraucu dzert antidepresantus un jūtos kā cilvēks. Un es viņai jautāju-kāpēc es jorpojām brīžiem domāju par pašnāvību (vairs jau ne tajā līmenī, bet.. man tāda sajūta, ka es nebūtu pretī nomirt.) lūk, viņa izlika kārtis un pateica to pašu, ko dziedniece - tie ir nervi, nervi, nervi. Lūk, bet ne jau lielīties es te nācu rakstīt, gribēju pajautāt, man ik pa reizei, nu dažreiz 1x divās nedēļās, citriz retāk, uznāk tiiiiiiiik slikts garastāvoklis, sviedri tek, atkal visādas domas, bet tas ir ja es pa dienu esmu sastrīdējusies, vai kādu skumju filmu noskatījusies, viss, man atkal iet širmis ciet, pagulēt nevaru, liekas, ka prātā jūku, tad es sadzeros boldejāņus un man atlaiž, tas izklausās pēc nerviem, vai ne? ko man darīt?
Mefisto
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
22.08.2013 22:26
Endokrīno sistēmu ir kāds pārbaudījis? Hormonu līmeņi kaut vai?
estekastee
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
23.08.2013 09:14
Jā, pārbaudīja, kortizolu,kaut kādus stresa hormonus, man ir izraksts,bet citā vietā,tāpēc tagad precīzi nevaru atbildēt. Bet hormoni visi normāli ,kortizols bija drusku paaugtināts. Pārbaudīja vairogdziedzeri un vēdera dobumu, viss vietā un strādā normāli.. Kā par sakritību šonakt atkal murgoju, man tāda sajūta bija, ka it kā galva griežas un reizē kaut kāda nerealitātes sajūta, es tā kā citā realitātē ieeju, jumts brauc. Sajūta ir ļoti, ļoti nepatīkama. Iedzēru 6 bolderjāņus un izvilku. Lūk, un kad man šī pati sajūta bija pāris mēnešus atpakaļ, tā bija 50x stiprāka un tad es tā jūku prātā, ka man aiziet pa taisno vīli, es redzu tikai pašnāvību. Esmu izgāzusi naudu, bet neviens nevar atbildēt, kas par lietu. Un man ir tikai 22.
Visi cilvēki streso, mana mamma ir ļoti nervoza, domāju, ka man vājā nervu sistēma ir no viņas, bet viņa ar depresiju nav slimojusi,vispār neviens manos rados nav. Tas viss ir saprotams, cilvēki var justies slikti un nomākti, bet pašnāvība... ziniet, kad man paliek ļoti slikti, es pilnīgi kā ieciklējusies uz to. Tiesa, pāris gadus atpakaļ man bija ļoti smagi pārdzīvojumi un tad arī tad sākās domas par pašnāvību, līdz 20 gadu vecumam nekas tāds prātā nebija ienācis.
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
23.08.2013 09:58
Manuprāt, Tev vajadzīgs psihoterapeits. Jebkuršs stress izsit no ierindas endokrīno sistēmu, tas ir pakārtoti. Arī antidepresanti var palīdzēt atkopties: to iedarbība uz endokrīno sist. ir ļoti labvēlīga, bet tikai jāatrod tādi, kas tieši Tev der.
kapēc neizgāji pilnu AD kursu, bet mētājies pie visādiem pūšļotājiem? Tev vajadzīgs psihiatrs, kas noteiks pareizo AD un nomierinošo devas, lai savestu vārtībā nervu sistēmu. kā jau te teica, jāatrod pareizie AD, tas diemžēl prasa laiku un pacietību, bet ar baldrjāņiem Tavā gadījumā būs par maz. šādas problēmas neatrisināsies 1 dienā. netērē laiku pie zīlniecēm, nervus ārstē ārsti!
Runcene, es piekrītu Jūsu viedoklim, droši vien ir izjaukta endokrīnās sistēmas darbība, bet! man tā negribās dzert antidepresantus, es atceros, kā es ar viņiem mocījos, jūs iedomāties nevarat, man mainīja vienus, otrus, trešos, septītos un tā es pus gadu nomocījos. Es neesmu mediķis, tāpēc teikšu, ka esmu GANDRĪZ pārliecināta, ka tie ir nervi, man nekādas depresijas nav un to teica arī galvenā slimnīcas ārste. Pašlaik man ir tā, ka man uznāk tā drausmīgā nerealitātes izjūta, es iedzeru 10 bolderjāņus un es palieku par normālu cilvēku, citreiz katru dienu dzeru, citreiz reizi 3 dienās, atkarībā no notikumiem dzīvē, vai tie ir vairāk satraucoši vai stabili. Lasīju, ka var uztaisīt rgt sprandai, jo iespējams, tur ir saspiesti kādi sprandas nervi, es to izdarīšu un tad publicēšu rezultātus.
Bet vai nevar vienkārši iziet kursu ar dabiskiem nervu nomierinošiem līdzekļiem? Piemēram 2 mēnešus dzert to nervostrong?
Es nevarētu antidepresantus mutē vairs dabūt.
Kas vēl ir zīmīgi, pirms man paliek slikti, es jūtu sākot no sprandas uz augšu uz pakausi ceļamies vieglus karstuma viļņus, it kā vieglas sāpes, kas pieņemas spēkā, tad es svīst sāku utt. (nerunājot par aplamajām sajūtām un domām, kas man nāk prātā) Bet ja laicīgi iedzeru kaut ko nomierinošu viss pāriet un domas kā normālam cilvēkam.
bmw
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
19.09.2013 16:49
Ja kortizols bij paaugstināts,tad derētu zivju eļļu lietot,tā arī mazina depresiju,velāk izlasīšu visu,un varbūt vēl kko uzrakstīšu,ja interesē.
bmw
Re: Veģetatīvā nervu sistēma
19.09.2013 19:33
Jā,zivju eļļu,dienā kādi 5 grami,un vēl varētu šo to....zivju eļļu tieši sakarā ar pašnāvības domām,magniju,kalciju-tai mazinātu stresu...Calcia800 ir ļoti labs,un kādu vitamīnu komplekwu-bet to ilgi jādzer būs,var wellwoman..Nav Tev nekas īpaši slikts,samērā viegli varētu to visu novērst ar dabīgiem līdzekļiem-vitamīiem,mikroelementiem,zivju eļlu,aminoskābi triptofāns,kas atrodama olbaltumvielās,vēl-baldriāns,asinszāle-tējas daudz un stipras vai asinszāles kapsulas Laif,ja gribētu kaut ko precīzāk,labāk būtu uzrakstīt savu e pastu,jo-varbūt vēl kko varētu ieteikt.
bmw paldies!
lūk, mans epasts - estere_eidina@inbox.lv
gaidīšu!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 8 pieskaita 12?
Ziņa: