Psihiatrijas pacientu uzskaite

Aizsāka ananonims 

Psihiatrijas pacientu uzskaite
18.09.2012 02:30
Kā jau zināt ir pacientu uzskaite kas ir bijuši tvaika ielā bet vai ir iespējams no viņas izdzēsties pierakstoties pie sava arstējoša ārsta uz interviju, daži saka, ka tas nav iespējams daži ka ir iespējams. Tomēr esmu optimists un ceru, ka ir izeja tikt ārā no tā visa sniedziet lūdzu precīzu informāciju kas ZIN, arī pārējiem ne tikai man tas būtu jāzin, zinu ka ir iespējams tikt tikai no savas diognozes vaļā neko jaunu vairāk nepateiksu.

paldies



Edited 1 time(s). Last edit at 18.09.2012 02:34 by ananonims.
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
18.09.2012 11:09
jārēķinās, ka ārsti to ļoti negribēs un visādi centīsies pierādīt, ka Tava vēlme tikt vaļā no uzskaites ir slimības saasinājums. tas pirmkārt. valsts psihiatrijas sistēma vismaz administrācijas līmenī ir kaut kas tāds, kas ļoti līdzinās stingrajamrežīmam. viss ir atkarīgs no ārsta, ja ne gluži viss, tad daudz gan.

vēl jārēķinās, ka psihiatrija gadu desmitiem ir bijusi tāda, ka pacients netiek iesaistīts un viņa domas netiek ņemtas vērā, dažkārt pamatoti, dažkārt to nosaka steiga, darba apjoms vai tā pati jau minētā ārsta attieksme.

būs jāiet uz komisiju, bet droši vien ir jāsāk ar savu ārstējošo ārstu.

var ņemt talkā arī juristus, var parunāt ar psihiatriem privātpraksēs, vispirms ievācot ziņas.

ar ļoti precīzu informāciju būs grūti, jo viss būs jādara pašam un tāpēc ir atkarīgs no tā, cik Tev aknas uz to.

ja mani tas interesētu, es vispirms varbūt ietu pie jurista; Latvijā ir psihiatrijas pacientu tiesību aizstāvības organizācija (bez maksas) un ir arī juristi, kas specializējušies šajos jautājumos, bet par to gan būs jāmaksā.

jau sen ir diskusijas par to, cik tāds reģistrs un uzskaite humāna utt.



Edited 1 time(s). Last edit at 07.02.2014 22:11 by Runcene.
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
18.09.2012 13:06
Runcene tu pati esi noņēmusies no uzskaites????
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
18.09.2012 14:24
es rakstīju: "ja mani tas interesētu..."

neredzu tam jēgas, jo ir citas rūpes.

es tikai uzrakstīju savas domas par to, ko var darīt, ja tas baigi interesē.

kartes tāpat paliek arhīvā uz daudziem gadiem, tāda kārtība.
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
18.09.2012 16:57
Tad es sapratu ka tu esi uzskaitē! Man arī ir papīri pie viena psihiatra, tad pie otra psihiatra, un ko tas vēl nenozīmē ka esmu uzskaitē, varbūt esmu uzskaitē tādā ziņā, ka ja gadienā kautkas uzspeld negatīvs no manas puses un tiek iesaistītas aukstākas amatpersonas, tad šie uzrok aukšā manu lietu!
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
18.09.2012 17:45
Tas viss ir nosacīti. Jautājums pārsvarā ir par "aukstākām amatpersonām", par konfliktiem ar likumu, tiesām, policiju, citādi tas nevienu neinteresē, ja Tu pats nestāsti, bet tas nenozīmē, ka ārsts tā uzreiz var dot Tavus datus kādam policistam, kuram kaut kas nepatika.

Bet ikviens cilvēks, kurš ir kaut kur bijis pie valsts apmaksāta ārsta (jebkura, arī ģimenes) PAR VALSTS NAUDU, nemaksājot neko (valsts psihiatrs, piemēram) vai maksājot pacienta iemaksu, ir kādā reģistrā, jo valsts par to ir maksājusi no veselības aprūpes budžeta. Apskatieties latvija.lv esošos medicīnas datus par sevi, tad arī apmēram būs skaidrs.

Tātad teorētiski jebkurā brīdī šos datus kāds hakeris var publicēt... piemēram, ka pilsonim x ir tāda un tāda slimība, turklāt jebkāda. Bet tāpat kāds var nospert karti no glaunas privātklīnikas reģistratūras.

Ja kāds grib fantazēt, tad tam vienmēr būs ceļš vaļā.

Bet psihiatrijas reģistrs ir kas cits, tur viss atkarīgs no diagnozes, viņiem pašiem sava kārtība un likumi, taču vienota reģistra Latvijā nav. Rīgas PNC, piemēram, ir tikai dati par tiem, kas tur ir bijuši.



Edited 1 time(s). Last edit at 07.02.2014 22:13 by Runcene.
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
18.09.2012 22:40
Nu skaidrs, tad tas ka eju pie psihiatres, tas ir tikai tā nepubliska tikšanās, bet ja esmu jau nonācis psih slimnīcā, tā jau būs publiska tikšanās , nu apmēram tā es izfantazēju.
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
18.09.2012 23:56
Paldies Runcene tiesam loti izsmelosi, pati ari pacenties,, paldies velvienreiz
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
19.09.2012 10:47
enfuego, tā nav nepubliska tikšanās. Tvaika ielā arī ir ambulatorā nodaļa, Rīgā tādas nodaļas kopumā ir trīs, piemēram, un visas ietilpst RPNC (Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs). Ja cilvēks tur iet ar attiecīgu diagnozi, viņš var būt reģistrā (uzskaitē), obligāti nav jābūt bijušam slimnīcā.

Psihiatrs, ja Tu pie viņa bijji, Tavus datus ievada datubāzē, kaut kādu kodētu info saņem arī Nacionālais veselības dienests, jo to pieprasa un arī ārsts grib, lai viņam (iestādei) kāds par Tevis apkalpošanu samaksā.

Otrkārt, ja kaut kad dzīvē kaut kādā situācijā Tev radīsies vajadzība pēc izziņas, ka neesi uzskaitē, tad viss ir atkarīgs no tā, kādu diagnozi Tev ārsts ir ierakstījis. ja Tev tagad skaitās bipolāri traucējumi, tad Tu esi uzskaitē, jo tā ir aktīvās uzskaites diagnoze. Var iet arī uz speciālu ārstu komisiju, un diagnozes mēdz pārskatīt, bet tas diemžēl notiek reti, jo cilvēki uzvedas ļoti dumji.



Edited 1 time(s). Last edit at 07.02.2014 22:17 by Runcene.
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
19.09.2012 15:20
Bipolāri affektīvi traucējumi, to man uzstādīja Ģ.Ārste, bet psihiatre tā īsti arī neuzstādīja nekādu diagnozi.
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
19.09.2012 16:40
lai izrakstītu recepti, ir vajadzīga diagnoze, kura uz šī papīrīša noteikti bija... psihiatri vienmēr liek diagnozi.

bet te nav strīdam jēgas, apskaties savus datus latvija.lv, un viss būs skaidrs.
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
19.09.2012 17:33
es Latvija lv nesapratu kā atrast savus datis? Tu atsūti man PM, kur es tur uzrādos!
sveiki esmu uzskaite pie psihiatra jo macijos internat amatskola un tagad nevaru iziet arsta komisuju
ka var izdarit lai nebutu uzkaite?
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
05.02.2014 15:26
A izlasīt tēmu slabo?
...lai gan...loģiski

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Labdien! Pirmā vizītē Ļermontova ielā 1 psihoterapeite 4 reizes jautāja man par manas darba vietas nosaukumu, kuru viņa ļoti gribēja ierakstīt med.kartiņā. Es atsakos viņu informēt, jo uz viņas galda redzēju citu klientu med.kartiņas ar visu klientu privāto informāciju. Varbūt kāds ir lietas kursā, vai tā ir obligāta prasība - nosaukt savu darba vietu ?
aberz
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
07.02.2014 21:33
es vairs neņemu galvā to datubāzi

piekrīti ārstēt smēķēsanas atkarību
- ko jūs smēķējat?
- cigāru ka Čerčīls
- nu skaidrs, šizofrēnija
personības dāļīšanās

drusku hipnozes un kad prasa kas tu esi
es
-jā jā čerčils ja tev tā patīk

-nu skaidids viņš vēļ izrunāsies

šīzofrēnija

darbs ir nauda ir
pusi valsts apmakša
paskatās cenrādī
izraksta vairāk valsts dotētās vai sponsoru zāles
un tu esi klients uz mūžu

no tam zalēm vairs valā netikt un
drausku hipozes var ta ka tu žegosies
redzot darba devēju uztaisīt kadu diagnozi vaig

un tā vislaiku
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
07.02.2014 22:44
Dagmāra, tas visticamāk bija psihiatrs, psihoterapeiti ar kartēm neņemas, pie psihoterapeita var iet daudz reižu, un viņu pat neinteresē Tavs īstais vārds.

Darbavietu prasa; tas tiesa, bet nezinu, vai īsti pamatoti, ja, piemēram, nevajag darbnespējas lapu. Darbavietu un darba specifiku noskaidro, lai lemtu par invaliditāti. Arī bez tā visa psihiatri diezgan sīki prasa par darbu, jo spēja vai nespēja tikt ar to galā liecina, kāds ir veselības stāvoklis, bet viņam tāpēc nav jāzina iestādes nosaukums. Psihologi, veicot testus, lai palīdzētu ārstam noteikt diagnozi, arī sīki iztaujā par darbu, bet vairāk tieši par spēju tikt ar to galā, vai patīk amata pienākumi, kādas attiecības ar kolēģiem utt. Bet, ja negribi teikt, vienkārši tā arī pasaki, un miers. Domāju, ka nav nekāda pamata to prasīt kategoriski.

Bet man vienalga – es strādāju pie sevis :)

Gribi anonīmāk, ej pie psihiatra privāti (ja vien ir līdzekļi), jo ar pirmo apmeklējumu valsts iestādē Tu tāpat esi RPNC datubāzē.
aberz
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
08.02.2014 15:03
īstenībā tajā datubāzē drīz būs vairāk cilvēku kā
psihiatru

tad mes pasludināsim beidzot taisnību ka mēs esam normāli
bet viņi ir nenormāli slimi

un uztaisīsim viņiem datubāzi

un liksim ēst burkānus dzert tējas
banānus un mās viņiem palīdzēsim

vēl pietam par velti
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
11.02.2014 13:39
A kaa ar nokļūt uzskaitē?
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
11.02.2014 20:15
Reģistrā ir katrs, kas iet pie valsts finansēta psihiatra.

Bet neceliet paniku, tas neko nevienam nevar nodarīt; vienīgā lieta, kas nespīd, ir ieroča turēšanas un nesāšanas atļauja, ko nevienam depresīvam cilvēkam arī nevajag.

Nodarīt var tikai tas, ja kādam baisi kauns, ka viņš iet pie psihiatra, un baigi kompleksē, nevajag iespringt, tā var tikai sevi sagrauzt.
Liels paldies par atbildēm. Nožēloju, ka griezos pēc palīdzības pie valsts finansēta psihiatra, bet atpakaļ ceļa vairs nav
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
13.02.2014 15:03
Poptvai, es tad esmu uzskaitē. Nē nu an maj patīk visādas problēmas, nez bērnu man arī var atņemt dēļ šīs uzskaites?papucis man draud ar to.
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
13.02.2014 16:23
Ja rodas kādas juridiskas problēmas vai diskriminācija diagnozes dēļ (bet tieši diagnozes dēļ!!!), vari vērsties organizācijā "Zelda".

Bet parasti problēmas rodas pacienta uzvedības dēļ un tad, ja viņš muld visāds stulbības pie ārsta, nav adekvāts un iekuļas nepatikšanās ar policiju, bet ne jau šķērsojot ielu pie sarkanās gaismas.

Bāriņtiesa var lemt par labu tēvam, ja viņi pārliecināsies, ka būt pie tēva ir bērna interesēs, bet tās visas ir stiepjamas lietas.
aberz
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
15.02.2014 19:47
ātrajiem mašīnā ir tā datubāze
ja tu nokritīsi uz ledus un zaudēsi samaņu un būsi datubāzē
tad ...

a vispār štrunts

īstenībā kā parasti slinkums
bet vajadzētu izveidot psihiatru datubāzi
ņemt līdz diktofonus pie psihiatra ejot utt.
pēctam skaidrā prātā ir dokuments utt

nu nesen tv redzēju reportāzu par policijas dzežurdaļas
darbu, noķerusī satrakpjušōs majsaimnieci kas bļauj uz kautko tur tjipa neaceros
policija izsauca ātros un nogādāja to uz tvaika ielu

nu re un kas tur notika? es nezinu, bet datubāzē iekšā uzreiz
pirmā ripa no kuras rodas atkarība vēderā un ....

kārtējais farmācijas trusītis kompensējamie medikamenti
utt
A ja tu iekļuvi psihiatriskaja slimnica tas radisies kad tu liec uz auto tiesībam un ej parbaudes??
Vai kad iestajies augstskolā vai ari darbā?
Re: Psihiatrijas pacientu uzskaite
24.08.2020 02:33
Noskaidroju dažus faktus par savu situāciju, es autovadītāja tiesības varu likt, ja es izeju 3 pārbaudes, kas tās par pārbaudēm nenoskaidroju, bet tās zāles kuras es dzeru, psihiatre vienkārši nedos atļauju, neskatoties uz to, ka man vis ir kārtībā!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 14?
Ziņa: