Panika pēc ilgiem gadiem

Aizsāka Pūkaine 

Pūkaine
Panika pēc ilgiem gadiem
26.10.2012 14:50
Nu tā. Ir noticis pavisam nelāgi. Pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriežās sasodītā panika. Zinu no kā veidojās (ģimenes konflikti), (pa maz darba- naudas), bet galā laikam netieku. Un neesmu vēl izšķīrusies no vīra. Lai gan iespējami distancējos. Ir hroniski paātrināta sirdsdarbība. Tas pats par sevi arī būtu paciešams. Bet naktī sākās ļoti spēcīgi pārsitieni. Un tā kā tie pārsitieni bija stiprāki kā vienmēr ikdienā vai dienā, tad kopā ar paātrināto sirdsdarbību bija sajūta, ka sirds atrausies nost. Zem kreisās ribas, jau ilgi tādus atsevišķus,smagus sirdspukstsu jutu, citreiz pēc sirds skriešanas, viņa apstājās, elpošana arī uz īsu brīdi. Un tajā brīdī, kad puksta nebija, momentā uz tām pāris dažām sek. straujš nelabums parādījās. Kas pāriet tad, ja papsēj ātri atjaunot elpu, strauji no guļus stāvokļa uzceļoties augšā un veicot kādas 3-4 straujas ieelpas. Ja ritms normalizējās, tad labi atkala kādu minūti. tad atkal tas pats.

Vakardien pat nācās zvanīt uz Krīzes tālruni, jo ar ko parunāties nebija. Nevar pārspriest tādas lietas ar cilvēku, ar kuru jau ir problēma un nesaprašanās. Un vēl tik vēlu.
Ļoti negribējās vispār par šo lietu vairs atcerēties. Un biju ļoti apmierināta ar to, ka tik ilgu laiku šeit nevajadzēja iegriezties.
Un tagad jūtos drausumīgi izgāzusies.

Tās panikas lēkmes pazīmes atpazinu. Jo palika nenormāli bailes, ka varbūt šoreiz arī varu nomirt, jo sirdij slikti jau diezgan ilgi un ārset teica, ka viņa ir pavāja.
Ka bērns vēl nav gana liels. Ka man nomirstot, bērns būs neaizsargāts un bērna tēvs savas dusmas un negācijas izgāzīsies pār viņu. Ko jau pa laikam ir mēģinājis, bet neatļaujās, ja es iejaucos. Ka, lai iegūtu sirdsmieru šajā jomā, nevaru radīt atbilsošus apstākļus. Ka aziejot no šīs situācijas, palikšu bez darba un pajumtes pēc dažiem mēnešiem, tad man iespējamsbērnu atņems. Un gribēs atdot atpakaļ tēvam, vai manai mātei, kas izcēlās kādreiz ar bērnu nemīlēšanu un fisiku cietsirdību.
No visām tām bailēm kopumā, panika laikam parāvās vaļā.

Apzinos, ka vajadzīgs psihoterapeits, bet es nevaru samaksāt to. Jo šobrīd līdzekļi ir tikai vispār izdzīvošanai tajā situācijā kur esmu un arī ne vienmēr.
Un tagad šaustu sevi, kā varēju tā atkal norauties. Ļauties ietekmēt sevi tik negatīvi un pazemot.
Pūkaine
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
26.10.2012 14:52
P.s.-u n Runcene tūlīt būs klāt ar dusmīgi aizkaitinātu tekstu, ko es šeit vēlos redzēt, meklēt, sagaidīt. Ko te meklēju, ja zinu, kas jādara.

Bet es tiešām ilgi labi vai normāli turējos.
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
26.10.2012 15:00
No vienas puses es varu teikt, ka Tava pašsajūta pilnībā atbilst tavai situācijai un par to nevajadzētu brīnīties, ka Tu jūties tik slikti tik sūdīgā situācija. Tātad te arī secinājums, jāsāk pamazām mainīt apstākļus... Un nebaidies nomirt... Neceri, tas nenotiks...

Un vēl, man var rakstīt uz e-pastu un es cenšos palīdzēt tiem kam ir slikti. Man var arī piezvanīt... arī ļoti vēlu vakarā...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Pūkaine
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
26.10.2012 15:20
Ļoti pateicos par uzrakstīto.
Varbūt, labprāt arī uzrakstītu, bet baidos, ka tas ir pārāk nepieklājīgi, klāstīt savas nevarēšanas vai bailes. Ja nu nokaitinu vai apgrūtinu pa daudz. Bet to kā iespēju paturu galvā. Paldies!

Pimais, ko tagad izdarīšu, aiziešu uz aptieku vispirms pēc balderiāņiem. Sirdspilieni beigušies, knapinājos ar naudu. Ceru, ka šie būs lētāki salīdzinoši. Un, ja bērns ļausies (mērīt), nopirkšu humpalās viņam jēdzīgu rudens jaku. Sen jau bija plānā (ir izaudzis), vakardien, pirms vēl nezināju, ka būs atkal tik slikti, jau noskatīju. Tad galva būs aizpildīta kādu laiku ar izdarāmām lietām.

Tad skatīšos, ko varu darīt tālāk.

Bet taisnība, kāds atbalsts morāls tādā brīdi ir ļoti no svara.
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
26.10.2012 15:27
Ļoti labi. Kaut ko vismaz periodiski vajag darīt. Tas ļauj izvēdināt galvu...

Bet par to manis traucēšanu neraizējieties. Es ar visu to rēķinos un nepiedāvātu iespēju rakstīt ja to negribētu... Tā kā droši... Nāks vakars, nāks nakts un atkal sliktas domas māksies virsū...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
26.10.2012 19:28
Pūkaine, varbūt Tev ir vērts paskatīties, pameklēt informāciju par organizācijām, kas palīdz sievietēm ar maziem bērniem, ja ir kādas grūtības? Ģimenes centri u. tml.? Tas varētu būt labs atspēriena punkts.
aberz
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
27.10.2012 16:00
pūkaine
je tu dzer AD?
Pūkaine
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
27.10.2012 22:10
nezinu
- mans bērns nav vairs mazs, bet ne arī tik liels, lai varētu ar daudz ko viens tikt galā. Attiecībā uz ģimenes centriem, esmu ļ o t i skeptiska. Esmu tur bijusi citā sakarā. Un ļoti labi zinu to nostāju. Man jau nevajag drēbes vai apmācību, kā taupīgi rīkoties ar pieticīgiem līdzekļiem. Dažreiz, kad kādam nejauši pasaku, kā kuru sadzīves probl. atrisinu, cilvēki brīnās. Izdomas ziņā un par risinājumu.
Bet man vislielākās ir psiholoģiskās problēmas, kas attiecīgi izrietina citas. Esmu bijusi pavisam citā kontekstā tur uz lekcijām. Pēc tam man bija žēl laika, ko tur pavadīju atsēžot...lai gan esmu visumā pacietīga un pieklājīga tādos pasākumos.

Var jau būt, ka cilvēki no malas ģimenes centrus uztver kā nez kādas glābšanas un palīdzības vietas... Bet man tas asociējās ar vietu, kas ir apm. kā priekšpēdējā pirms cietuma.

Meklējot palīdzību tur, var iekulties tikai vēl lielākās nepatikšanās. Esmu redzējusi dažu labu stāstu, ar ko tas ir beidzies. Izmantot to par atbalstu varētu tikai vienā gadījumā, ja ar pajumti notiek kaut kas stihisks...tad var būt būtu attieksme kā pret cilvēku.
aberz
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
28.10.2012 01:01
Pūkaine Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> nezinu
> - mans bērns nav vairs mazs, bet ne arī tik
> liels, lai varētu ar daudz ko viens tikt galā.
> Attiecībā uz ģimenes centriem, esmu ļ o t i
> skeptiska. Esmu tur bijusi citā sakarā. Un
> ļoti labi zinu to nostāju. Man jau nevajag
> drēbes vai apmācību, kā taupīgi rīkoties ar
> pieticīgiem līdzekļiem. Dažreiz, kad kādam
> nejauši pasaku, kā kuru sadzīves probl.
> atrisinu, cilvēki brīnās. Izdomas ziņā un par
> risinājumu.
> Bet man vislielākās ir psiholoģiskās
> problēmas, kas attiecīgi izrietina citas. Esmu
> bijusi pavisam citā kontekstā tur uz lekcijām.
> Pēc tam man bija žēl laika, ko tur pavadīju
> atsēžot...lai gan esmu visumā pacietīga un
> pieklājīga tādos pasākumos.
>
> Var jau būt, ka cilvēki no malas ģimenes
> centrus uztver kā nez kādas glābšanas un
> palīdzības vietas... Bet man tas asociējās ar
> vietu, kas ir apm. kā priekšpēdējā pirms
> cietuma.
>
> Meklējot palīdzību tur, var iekulties tikai
> vēl lielākās nepatikšanās. Esmu redzējusi
> dažu labu stāstu, ar ko tas ir beidzies.
> Izmantot to par atbalstu varētu tikai vienā
> gadījumā, ja ar pajumti notiek kaut kas
> stihisks...tad var būt būtu attieksme kā pret
> cilvēku.


nu tad beidzot
tur nevis glābj cilvŗkus, bet paši glābjās, iekārtojās vasts štata un paldies dievam
katrs savu ādu glābj kāvar.... vecie laiki

a pacienti klienti,... atu ko kāds rostvnjiks vai??????
tak nefig nezina ko darit bet pa vecm iekārto savus radus darbā
vai ljubovnjikus

pacieti kas tie tādi, ko jums vaigg
veselāks kas tur nerādaas

jo lielākoties tur pusveseli cilvji strādā, nu lidzjūtiba utt iekārtosim tu vīrs alimentiem jaiekārto n ukā
bērni tur jāsaprot tur redzi feminsites tai nesanak atdoties bērnu nav to izvaroja vo suka japalidz i viss kontinents
viens otru glābj par valsts naudu , ko agrak par urlam sauca kas tikai sūdoties un zēlojoties mak izdzīvot
pa grīdu nemāk nomazgāt .... pec diploma aizmirsa aizoet vai nemaz nebija mācījusies bet laba draudzne
laiza labi jāpalīdz....
aberz
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
28.10.2012 01:04
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ļoti labi. Kaut ko vismaz periodiski vajag
> darīt. Tas ļauj izvēdināt galvu...
>
> Bet par to manis traucēšanu neraizējieties. Es
> ar visu to rēķinos un nepiedāvātu iespēju
> rakstīt ja to negribētu... Tā kā droši...
> Nāks vakars, nāks nakts un atkal sliktas domas
> māksies virsū...

ararat atceries šito recepti originalais brendijs bruna kaste
100g diena
un pofig stas sljuras visaas i nodokljus maxa i viss
labakas zales unmeitenes ari svisu saprot
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
28.10.2012 02:37
Protams, nav nekāda medusmaize. Bet pēc konteksta spriedu, ka Tu gribi iet prom no vīra, bet tas nav izdarāms tā pēkšņi. Un, protams, tikai Tu pati vari izlemt, vai un kādā veidā Tev ir pieņemams situāciju risināt.
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
05.11.2012 23:30
izskataas,ka Tev liidziigs varinats dziivee kaa man ...fuck :(
Pūkaine
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
06.11.2012 16:19
nezinu Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> konteksta spriedu, ka Tu gribi iet prom no vīra,
> bet tas nav izdarāms tā pēkšņi.

Jā, ir pareizi saprasts un spriests.
Bet attiecībā uz pēkšņumu, varētu gan. Ja tam laikus sagatavojās un nodrošinās. Domāju, ka lēkme uznāca no tā, ka esmu pa maz šai jautājumā izdarījusi un sajutos bezspēcīga. Jo sirdsapziņa moka.

Es varētu izšķirties pēkšņi, līdz ko soli pa solim izdarītu visu, kas vajadzīgs. Un dažām lietām vajag ilgāku laiku.

Ja zin kur ies un tmalīdz., tad tas ir dažu stundu jautājums.

Morāli, iekšēji un praktiski es tam gatavojos. Un esmu izdomājusi, kā to darītu. Tikai emocijas brīžiem spiež nost šausmīgi.
Pūkaine
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
06.11.2012 16:24
zancha Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> izskataas,ka Tev liidziigs varinats dziivee kaa
> man ...fuck :(

Laikam labi nav tā teikt, bet man šķiet, ka Tev ir grūtāk. Jo uz šo brīdi man nav braukšanas fobijas un negriežu arī neko. Es pat iedomāties nevaru, ka spētu to izdarīt... Pārāk bailīga esmu. Un brīnos, kā citiem nav bailes to darīt. Bet varu piekrist, ka droši vien tādā veidā novērs uzmanību no lielākām sāpēm....

Ir tā, ka sevi ar smagām domām samoku un tad ir ilgstoši slikti sirdij.
Pūkaine
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
06.11.2012 16:29
Ui, dikti atvainojos, sajaucu drusku tēmas un vārdus. Nebija Tev zancha domāts.... par to graizīšanu un braukšanas grūtumu. Lasīju par spanishgirl un sajaucu.
Pūkaine
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
06.11.2012 16:41
zancha Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> izskataas,ka Tev liidziigs varinats dziivee kaa
> man ...fuck :(

Tā pa virsu pārskatot tēmas, uzreiz neatradu dzīvesstāstu, tikai to, ka VD dikti traucēja dzīvot. Nu tur varu Tev pievienoties...jo zinu, kā tas ir....
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
06.11.2012 18:04
Pūkaine, bet kāpēc Tu domā, ka jautājums par cerībām un gaidām no foruma ir kas uzbrūkošs?

reizēm cilvēki nezina, ko viņi šeit cer dabūt...

gribu parunāt?
gribu, lai man palīdz?
gribu, lai....

es domāju, ka cilvēki reizēm paši ir sevī apmaldījušies un tāpēc diezgan bieži tā jautāju.

reizēm cilvēki šeit domā, ka kāds cits no foruma var izkārtot, ka viņus noņem no uzskaites, var iedot naudu, var sarunāt baigi labo psihiatru vai pat paņemt pie sevis dzīvot... :) it kā jau nebūtu jāsmaida, jo cik nu tālu kāds ir ticis, tik ir ticis. jāatzīst, ka man pašai nemaz nav svešas tādas cerības un fantāzijas.

mani diezgan spēcīgi uzrunāja Tavs koments par palīdzības organizācijām; nezināju, ka tik slikti, bet tāda laikam ir dzīve.

Pūkaine, es bieži par Tevi iedomājos, jo tā aiziet nav viegli; tomēr ir vērts turēties un meklēt atbalsta grupu, kaut virtuālu.

varbūt var tormēr atrast kādu cilvēku, ar ko parunāt ikdienā?
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
06.11.2012 18:11
un reizēm kaut ko cerētu saņemt nemaz nav tik nereāli, it sevišķi, ja sev skaidri definē, ko grib.

ir naivi domāt, ka tādiem forumiešiem kā mēs, palīdzēs kāds, kas līdzīgā situācijā nav bijis, to varam tikai mēs paši cits citam.

tā kā es negribēju Tevi aizdzīt, tas būs pārprasts... sorry, man ir tieši pretējas domas.
Pūkaine
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
08.11.2012 13:10
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> reizēm cilvēki šeit domā, ka kāds cits no
> foruma var izkārtot, ka viņus noņem no
> uzskaites, var iedot naudu, var sarunāt baigi
> labo psihiatru vai pat paņemt pie sevis
> dzīvot... :)

Šo nu noteiktu te nemeklēju! Mani vairāk interesē citu pieredze, vai ir arī izņēmuma situācijas risinājuma meklējumos (veidos), savu problēmu risinājumos. Nestandarta risinājumi, bet ne kontekstā kā lazdu mizas vai kuri pilieni labāk. Sižetiski un scenārija ziņā. Un protams, pagaudot bišķi, jo tad situācija kļūst pārvarāmāka, sirds atvieglotāka. Un normalizējās domāšana. Tas ir- nav tik trauksmaina vairs. Rodās kāda doma (kaut sīka), ko vēl varētu darīt lietas labā, pat ja tas nav uzreiz kaut kas fundamentāls, bet tikai pavediens.

>
> varbūt var tormēr atrast kādu cilvēku, ar ko
> parunāt ikdienā?

ku! piedāvāja savu palīdzību. Uzrakstīju jau. Abiem darbi aktīvi tagad. Bet nedaudz kautrējos to brīvi izmantot. Atstāju to kā soli, kad nevarēšu galīgi izturēt atkal, vai jutīšu, ka ir piemērots brīdis no savas puses.

Man ir tā, ka ja uzrodās darbs, tad to laiku pārvēršos būtiski uz pozitīvo pusi, jo darbs ir mīļš. Un jūtos uzreiz stiprāka, pretoties spējīgāka negācijām. Nu drusku smieklīgi izklausās šitā nodefinējot. :)))
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
08.11.2012 20:29
Darbi nupat ir noplakuši un izskatās, ka arī nākamnedēļ būs brīvāks... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Pūkaine
Re: Panika pēc ilgiem gadiem
08.11.2012 22:42
Neticami, bet man ir tā pat. Pasūtījums iestrēga, bet klienta dēļ. Redzēs, kā tas beigsies.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 3 pieskaita 20?
Ziņa: