Meklēju jaunu antidepresantu...

Aizsāka Adam Gontier 

Meklēju jaunu antidepresantu...
09.01.2013 16:30
Pašlaik dzeru haloperidolu un olanzapīnu. No AD - Noritren. Bet lieta tāda, man liekas, tas Noritren vairs īsti neko nelīdz. Tikai nezinu, ko lai ārstam prasa vietā nākamreiz, kad iešu? Man vienkārši saasinājusies kaut kāda ziemas sezonālā depresija.
Tie selektīvie serotonīna atpakaļsaites inhibitori ir būtiski labāki? Tos vispār kompensē? Jo man nav naudas, lai kaut ko pirktu. Savulaik izdzēru vienu kastīti paroxetīna, bet tas bija vasarā.
Kas jums ir tā tiešām palīdzējis no AD?
Re: Meklēju jaunu antidepresantu...
09.01.2013 18:13
Tagad arvien vairāk sāk rakstīt apmēram tā: ja antidepresants nelīdz, tad citi arī nelīdzēs. Ja tā ir taisnība, tad Tev nav dižu variantu.

Bet kāpēc nemēģināt... prakse liecina, ka reizēm palīdz gan.

Man ir palīdzējis Escitalopramum (daudz preču zīmju: Elicea, Cipralex) no SSAI grupas.

Zinu cilvēku, kas diezgan ilgi lieto veco amitriptilīnu un jūtas labi, bet Noritren pieder pie tās pašas grupas.

Vēl ir Wellbutrin (Bupropionum), kas ir atipiskais antidepresants. Baigi dīvains, man galīgi nederēja, peldēju kā ūdenī; tas būtībā ir amfetamīns, vari palasīt vikipēdijā ķimisko uzbūvi.

Tad ir vēl norepinefrīna un serotonīna atpakaļsaistes inhibitori (Venlafaxine (Effexor), Milnacipran

Šeit skaties, ko no 1. janvāra kompensē, skaties pēc diagnozes:

http://www.vmnvd.gov.lv/uploads/files/4fe31e244824d.pdf



Edited 1 time(s). Last edit at 09.01.2013 18:16 by Runcene.
Re: Meklēju jaunu antidepresantu...
09.01.2013 18:38
Nu,es savulaik dzēru 2 AD vienlaikus,un vienalga bij visai draņķīgi,toreiz vitamīnus nedzēru vēl,domāju,ka kkādi varianti ir.....

jekabs19@inbox.lv
Re: Meklēju jaunu antidepresantu...
09.01.2013 23:51
Wellbutrin kompensē tikai tad, ja ārstēšanās ar vismaz 3 citiem antidepresantiem bijusi neveiksmīga.
Skatos tagad wikipēdijā tos antidepresantus, kurus kompensē, un, piemēram, fluvoxamīnam (Luvox) teikts, ka tas inhibē haloperidola un olanzapīna (kurus es jau dzeru) metabolismu.
Varbūt kāds zina, ko īsti nozīmē "inhibēt kādu zāļu metabolismu"? Kavēt uzsūkšanos vai kā? Tas nozīmē, ka šis antidepresants man galīgi neder? Vai arī tas nav tik būtiski?
Re: Meklēju jaunu antidepresantu...
10.01.2013 00:03
Escitaloprāms rada bažas ar to, ka pagarina QT intervālu sirdij, a man jau ir haloperidols, kas to pagarina. Divi tādi kopā galīgi nav labi laikam :( :(
Re: Meklēju jaunu antidepresantu...
10.01.2013 00:05
par to kompensēšanu gan nevajadzētu uztraukties, cilvēki var būt lietojuši tikai vienu, un viņiem kompensē, ja ārsts uzskata par vajadzīgu izrakstīt. atkarīgs no ārsta droši vien arī.

kavē ķīmisko procesu kopumu, iespējams, kavē uzsūkšanos. tā es saprotu.
Re: Meklēju jaunu antidepresantu...
10.01.2013 00:08
tagad uzskata, ka visi SSRI pagarina; gandrīz par visiem ir bijis brīdinājums ZVA mājaslapā.

escitaloprams bija viens no pirmajiem jaunajiem, kas ienāca Latvijā, un daudzi cilvēki viņu dzer gadiem. dažus zinu arī ārpus Latvijas, viņi nesūdzas par sirdi; drīzāk viņiem bija problēmas, kad bija depresija.
Re: Meklēju jaunu antidepresantu...
10.01.2013 03:31
Es kadu laiku lietoju Rexetin,kas nelidzeja, beigas tikai saka kaut cik lidzet kombinejuma ar jauku zalu kokteili (fluanxol, xanax, kventiax, depakine chrono, stillnox un diazepeks), slimnica to visu noreduceja uz truxal un finlepsin, kas butiba ir citas grupas medikamenti. Lai cik tas divaini ari nebutu- prieks manis, parmainas pec,darbojas.

_________________________
Regrets, I´ve had a few
But then again, too few to mention
I did, what I had to do
And saw it through with out exemption
I planned each chartered course
Each careful step along the highway
And more, much more than this
I did it my way
Re: Meklēju jaunu antidepresantu...
13.01.2013 01:18
Galoperidol un ciklodols der kopā. No Olanzapīna tev bezspēks nebija un dulla galva, es pusīti Olanzapiina pamēģināju un fu fu fu.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 24 pieskaita 15?
Ziņa: