Dunning–Kruger effect...?

Aizsāka Mateus 

Dunning–Kruger effect...?
27.02.2016 13:07
Dunning–Kruger effect - kā šo efektu dēvē latviski?
Un vai esmu pareizi sapratis....
Ja cilvēks kaut ko apgalvo un gaida ka viņam akli piekritīs, pat tad ja uz lūgumu kaut kā pamatot...argumentēt savu viedokli, viņš to nespēj... Kā arī paralēli atsakās redzēt oponenta pamatoto un argumentēto viedokli...tad tā izpaužās šis efekts? Līdzīgi, ja cilvēkam šķiet ka viņš vienīgais visu dara pareizi, visu dara ideāli, vizu zina un visu prot utt utjp... ignorējot citu cilvēku zināšanas. Nu un visa beigās, galvenais arguments ir kaut kas mistisks un neapstiprināms nekādā veidā... Vai tas ir šis efekts? Un vai latviski to arī dēvē par efektu? :D skan vairāk kā Defekts....nevis efekts :)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Dunning–Kruger effect...?
27.02.2016 13:29
Vai tad tā vispār ir kāda slimība. Mums te tādi ir riņķī apkārt. Jo vairāk dzēr jo lielāks Krūgers... Un pats es esmu tāds. Nafigs man klausīties ko tur citi argumentē...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Dunning–Kruger effect...?
27.02.2016 13:33
Nē tā nav slimība. Protams nē... bet man to gribas izprast un tālāk jau izdomāt... izanalizēt... kā ar šādiem cilvēkiem komunicēt. Jo skaidrs, ka izvairīties no viņiem nav iespējams. Bet atrast kaut kādu vidusceļu... nez... man šķiet, ka ja izpratīšu šo cilvēku uzvedības modeli un iemeslus, es spēšu tos ignorēt.
Re: Dunning–Kruger effect...?
27.02.2016 15:29
Nu nez, es izvairos ar tādiem komunicēt kas man nepiekrīt. Tas attiecas arī uz ārstiem... Priekš kam man nervus bojāt? Nu ok, kaimiņš piemēram arī man nepiekrīt. Bet man no viņa neko nevajag. Nu i lai nepiekrīt. Bet ja viņš ir mans klients vai sadarbības partneris, tad ko darīt ar tādu kas nepiekrīt? Neko. Man viena tāda družka kas nepiekrīt 9 no 10 maniem piedāvājumiem. Ko ar viņu darīt? Neko. Nav vēl tāds cilvēks atradies kas viņai būtu pa prātam. Jau 12 gadus...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Dunning–Kruger effect...?
27.02.2016 17:21
Nu redz... man jau nav pretenziju ja nepiekrīt. man ir pretenzijas, ka man spiež piekrist :D
Bet tai pat laikā, man nav pretenziju, ja man dod kādu argumentu (nevis fantāziju) un tādējādi maina manu viedokli, jo protams, ka es nezinu vēl ļoti ļoti daudz ...un tā būs līdz mūža galam... jo vairā es zinu, jo vairāk saprotu - cik ļoti maz es zinu ...paradoksāli...
Re: Dunning–Kruger effect...?
27.02.2016 17:55
Paradoksi ir viena lieta bet problēma tāda, ka katrs savus argumentus uzskata par neapšaubāmiem. Ok, būsim korekti, protams, ka ne katrs. Inteliģentiem cilvēkiem šie argumenti var būt kā auglīgas diskusijas objekts, bet vairumam tas vienkārši ir "ieņemts galvā" un viņi to uzskata pār argumentu. Turklāt neapgāžamu. Tjipa mans tēvs vai vecmāmiņa tā darija. Vai es redzēju. Un viss. Obsužģeņiju ņe podļežit...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Dunning–Kruger effect...?
27.02.2016 23:13
Nu tas ir tāds apšaubāms arguments. Subjektīvs :)
Līdzīgi kā - zeme ir plakana, jo lasīju to bībelē. Bet tas tik un tā, nepierāda vispār neko... tai pat laikā pierādīt ka zeme ir apaļa var elementāri... ja tuvumā ir jūra un kāds kuģītis :)
Man nākas saskarties ar cilvēkiem, kuriem šo te kuģīša efektu skaidrojot, 100% sekos apgalvojums, ka es to fantazēju... bet ja aizvedīs un dzīvē parādīs - tas ir kaut kāds triks :D Un Tu iedomāties nespēj... kā mani tas izved no sevis. Gribu ar to tikt galā. Lai mani tas neuztrauc.. lai man ir vienalga... gan jau ka man arī tā ir kaut kāda mānija :D
Re: Dunning–Kruger effect...?
27.02.2016 23:24
Mateus, es Tevi pazīstu kā pietiekami racionālu cilvēku. Es neticu, ka Tu nevari tikt galā ar tik vienkāršu uzdevumu kā izslēgt tos pajoliņus no sava reaģēšanas saraksta...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Dunning–Kruger effect...?
27.02.2016 23:40
Absolūto vairākumu varu, protams!
Bet ar mazākumu...cenšos labāk skatīties kā iet nevis nāk.

Nu viss jau nāk ar pieredzi - iemācīšos arī to ar laiku kontrolēt :)
Re: Dunning–Kruger effect...?
27.02.2016 23:57
Dīvainā kārtā izrādās, ka daudzi cilvēki ir it kā ieciklējušies. Un es nerunāju te par ēdienu, dzērienu vai sieviešu gaumi vai tamlīdzīgām personīgām preferencēm. Es runāju par dzīves, sadzīves un it īpaši zinātniskām un tehniskām lietām kas dinamiski mainās. Diemžēl daļa ļaužu ir it kā iesprūduši savos labākajos gados un maļ visu laiku vienu un to pašu. Lai vai ko Tu teiktu un kā argumentētu. Ar to ir jārēķinās.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 24 pieskaita 8?
Ziņa: