neiroleptiķis

Aizsāka Klusaaa 

Klusaaa
neiroleptiķis
25.02.2017 19:57
Ja padzer neiroleptiķi 5 dienas un parādas blaknes, pārtaucu dzert, bet nu jau trešo dienu blaknes nepāriet. Cik ātrā laikā normalizējas apmēram, tas ir, pazūd blaknes?
Baigi spēcīgas man tās izjūtas.
Re: neiroleptiķis
25.02.2017 22:14
Lūdzu, apraksti sīkāk.

Kāds neirolepiķis, kāda deva, kādi simptomi?

Kas ir tas, ko Tu sauc par blaknēm?
Klusaaa
Re: neiroleptiķis
25.02.2017 22:27
Runcene, tas ir olanzapin, bet es veel dzeru arii flunoxol, cyclodol un truxal. No taam trim zālēm man bij pāris nedēļas labi, un tad dr pielika olanzapīnu. 5 dienas padzēru pa pus tabletei. Jau no pirmās palika slikti, bet dr teica, ka pēc dažām dienām būs labi, bet nebija. Tagad 3 dienas vairs nedzeru, bet dulla galva, acīs tākā miglojās, ejot reibst, pašajūta ar nekāda un puls palika lielāks.
Tagad nesaprotu vai un kad paliks tikpat labi kā pirms olanzapina =(
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 14:21
Vajadzētu atiet tām sajūtām, ja vien cēlonis nav cits.

Tas var būt arī psiholoģiski, jo tramīgākiem cilvēkiem, kādi ir visi psihiatrijas pacienti, organisms asāk reaģē uz jaunas ķīmijas parādīšanos sistēmā. Citi ļoti lēni pierod pie jaunām zālēm. Zāļu maiņa vai papildināšana psihiatrijā ļoti bieži rit kā pa celmiem.

Man ir aizdomas, ka daudzas t.s. "blaknes" īstenībā nav blaknes, bet bailes.

Mēģini kaut kā nomierināties, padzer vairāk šķidruma, tējas, kas rada arī patīkamu sajūtu, un dikti neiespringsti, ja sareibst galva vai kaut kas nomiglojas. Pakusties, izstaigājies, bet ne līdz izsīkumam, tikai tik ilgi, kamēr sajūtas ir patīkamas.

Izmasē apkakles zonu, galvu, pārliecinies, lai mugura nav saspringusi.

Olanzapīnam sen vajadzētu būt ārā no Tava ķermeņa.
Klusaaa
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 15:40
Man kaitina, kad man saka, kam bailes. Kapeec tad pirms taam zaaleem man nebija bailes? Un arii kko lika klaat un njeema nost.
Vaini pienjem organisms zaales vai nee. Ir kad pilniigi sajuuti ka paliek labaak no pieliktas zaales.

Nus nez vai tas olanzapiins ir arraa. Pirms tam man nebija sausa mute, neartceros ka jebkad buutu bijis, bet kopsh olanzapiina ir joprojaam!
Nedaudz labaak ir, cerams ka aties atpakalj un pulss ar samazinaasies kaa ieprieksh.

Paldies!
Klusaaa
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 16:24
Man vispār ir VD, īsti ar nesaprotu, kapēc dr izraksta psihiatrijas zāles, bet nu neiroleptiķi man palīdz, AD neviena nav palīdzējusi.
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 16:36
AD arī ir psihiatrijas zāles, tomēr ir cilvēki, kam labāk palīdz neiroleptiķi.
Klusaaa
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 17:13
Neiroleptikji skaitās stiprākas zāles par AD, vai to tā nevar salīdzināt?

Es jau 100m noeju ar grūtībām, kāda tur izstaigāšanās, pašsajūta ljoti slikta.
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 17:54
To tiešām tā nevar salīdzināt, jo darbības mehānisms ir citāds.

Bet, piemēram, fluanksolam piemīt zināmas antidepresīvas īpašības, un dažreiz, ja ir depresija, daļai cilvēku pietiek ar viņu vienu pašu. Vēl citi lieto tikai truksālu utt.
Klusaaa
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 18:06
Runcene: Flunoxol ir neiroleptikjis, un ar cyclodolu šo lieto kopā, kas neitralizē or smt. Kas ir un ko dara truxals?
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 18:59
es atvainojos,ka iejaucos Jūsu diskusijā...bet man ir jautājums Klusaaa-ko Jūs cerat sagaidīt no zālēm?
Klusaaa
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 19:26
filija, labi, ka iejaucies, es priecājos. No zālēm sagaidu labu pašsajūtu, cīnos jau vairākus gadus. Dr sola, ka piemeklēs zāļu kokteili un būtu jābūt labi. Jo simptomu vairāk kā vajag un labāk nekas nepaliek. Tie simptomi kkā spēlējās, katriz kkā savādāk šie izpaužās.
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 19:26
Neiroleptiķu blaknes ir pavisam reālas un pēc zāļu atcelšanas var saglabāties, īpaši labi to var novērot, kad cilvēks nonāk psihenē un pārvēršas par tādu kā zombiju, pat pēc atgriešanās mājās paiet laiks, kamēr smadzenes kaut cik atgūstas.



Edited 1 time(s). Last edit at 26.02.2017 19:33 by crucial333.
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 19:31
Gaidīt labu pašsajūtu no zālēm ir nedaudz naivi, tās ir tikai tāds kā palīglīdzeklis. Jāvaicā - kāpēc tika pielikts olanzapīns, ja bija labi ar Truxal un Fluanxol?
Klusaaa
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 19:32
crucial333, tu mani tagad sabaidiji. No funexola, cyclodol un truksaala man blakņu nebija, pašsajūta uzlabojās. Tikai no taa olanzapina palika slikti.
Ko tad man dzert? Transviljus nevar, AD neviens man nav paliidzeejis, ko esmu meegjinaajusi. Ko tad dariit? Kkas arī no netradic medicinas ir mēģināts, nekas uz priekšu neiet.
Klusaaa
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 19:34
crucial333, vot nez kapēc dr pielika olanzapiinu. Biju flunox un truxal dzeerusi kaadas paaris nedeeljas, nebij ideaali, bet bija labaak. Varbūt domāja, ka būs vēl labāk. Bet nu tagad noņēmām. Tagad pulss baigi skrien.
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 19:36
Dzer to pašu truksālu ar fluanksolu + ciklodolu.
Tiešām nesaprotu, kāpēc tika piekombinēts olanzapīns. If it ain't broke, don't fix it.
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 19:39
Man bija no haloperidola pulss 120 guļošā stāvoklī. Neuztraucies, ja vairs olanzapīnu nedzer, tad drīz vajadzētu tam sliktumam pāriet, jo tomēr neesi viņu ilgi dzērusi.
Klusaaa
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 19:43
crucial333, man tas pulss jau 10 gadus palielinaats un traucee, vnk peec olanzapiina shis paceelaas ~20 sitienus lielaaks, nu un visaadi citi simptomi.
Par to naivumu, no kā tad gaidīt labu pašsajūtu? Pati no sevis vinja kkaa neuzlabojas =( un psihoterapeiti man neder arii.
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 20:48
Truxal arī ir neiroleptiķis. Pēc 5 dienu olanzapīna lietošanas nekas traks nevar būt, tas nav haloperidols.

Bet nu VD ar zālēm tiešām neārstē. Tāda buksēšana uz vietas vien būs, un beigās liela vilšanās. Kāpēc neder psihoterapeits?

Un, ja drīkst ieteikt, palasi par zālēm, pirms sāc tās lietot. Pie kādas grupas pieder utt.
Klusaaa
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 20:57
Runcene, esmu bijusi pie psihoterapeita. Ja jau psihoterapeits vareetu izaarsteet VD, tad jau visi buutu veseli..
Es lasu zaalju instrukcjas, bet tas man ar neko baigi nedod, taapat nezini kaa tavsorganisms uznjems konkreetaas zaales.
Bet ir tachu cilveeki, kam ar zaaleem simptomus noslaapee. Nus vismaz dr saka, ka ir!
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 21:16
Psihoterapeits neārstē, tas vairāk nozīmē iepazīt sevi, savas stiprās un vājās puses, visu to, kā Tu funkcionē, kā aizsargājies, iepazīt savu domāšanas mehānismu, veikt tur zināmas korekcijas, izvirzīt dzīvei mērķus, tos ar psihoterapeita emocionālo atbalstu sasniegt utt. Bet nu ok, es nestrīdos, ne visiem viņi patīk, tas ir liels un dārgs izaicinājums.

Tomēr es nezinu nevienu cilvēku, kam VD pārietu no zālēm. Uz laiku varbūt, bet ne pilnībā.

Un esmu arī lasījusi vairākas grāmatas ar citu pieredzēm, zinu arī dzīvus cilvēkus, kam ir vai ir bijusi VD.

Ir psihiatri un psihoterapeiti, kas uzskata, ka zāles un psihoterapija ir vislabākā kombinācija tiem gadījumiem, kad cilvēks nespēj/neprot bez zālēm iztikt, jo tad vismaz zāles vajag daudz mazāk un cilvēks tomēr spēj dzīvot tā, ka dzīve viņam sniedz gandarījumu.

Vasarā mēs apglabājām vienu radinieci, kurai viss sākās kā VD, bet viņa mira specializētā pansionātā kā pilnīgi nojucis cilvēks. Kad viņai parādijās pirmie simptomi, bija padomju laiki, nebija psihoterapijas, viņas likteni var saprast, turklāt viņa bija apstaigājusi visu medicīnas akadēmiju, visus ārstus, kas viņai meklēja neskaitāmas slimības, bet viņai visu laiku vajadzēja arvien vairāk psihotropo zāļu, un mūža nogalē viņa bija pilnīgs psihiatrijas monstrs ar 20 tabletēm dienā, sejas izteiksme kā pilnīgai ārprātīgajai. Cilvēki, kas viņu redzēja pēc vairāku gadu atstarpes, pirmajā brīdi vienmēr izbijās. Vienmēr brīdinājām paziņas, lai cenšas neko neizrādīt.

Tā kā cerības tikai uz zālēm nav humors ar jaukām beigām. Redz, Tev jau mēģina dot trešo neiroleptiķi... Padomā par to, man ir nācies redzēt, kā nogrimst vairāki cilvēki, kas ir cerējuši tikai uz zālēm. :(
Klusaaa
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 21:24
Runcene, baigi drūmi palika. Ehh.
Bet dr saka, ka palīdz un viņai ir klinti katru dienu.
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 21:31
Ok, centies, kā pagaidām vari, bet varbūt ir vērts palasīt citu cilvēku dzīvesstāstus, kā viņi ir tikuši galā. Varbūt vari atrast kādus patiesības graudus ārpus iešanas pie psihoterapeita.

Uzreiz jau nekas negrimst, bet ar gadiem gan. :(

Es pati pinos 10 gadus. Saprotu, ka tā var būt.

Bet no savas pieredzes es psihiatram ticu par 30%, ne vairāk. Viņi ignorē pilnībā visu cilvēka dzīvesstāstu, arī to, kā VD psiholoģiski ir veidojusies, viņiem tam nav laika un nav arī izglītības.



Edited 1 time(s). Last edit at 26.02.2017 21:32 by Runcene.
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 22:00
klusaa,ieklausaties ko saka Runcene...nepaļaujaties tikai uz daktera teikto,Jūs jau pati teicāt,ka vairākus gadus neizdodas piemeklēt zāles,lai viss būtu labi,tad uz ko Jūs vēl cerat?...laiks ieskatīties reālitātei acīs...skarbi,bet fakts...
psihoterapeits tiešām nevar Jūs izārstēt,bet abi kopā soli pa solim var izlīst no bedres ārā,...es nemaz nezinu kā savādāk..
Lai Jums izdodas!
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 22:05
Esmu pamanījis, ka psihiatri pārāk daudz tic zālēm vai vismaz izliekas, ka ar zālēm vienmēr var palīdzēt, bet diemžēl ne vienmēr tas tā ir. Viņi arī nevar pateikt "es jums nekādi nevaru palīdzēt", varbūt nevēlas, lai pacientam zūd cerība, varbūt vienkārši tā nodrošina regulārus klientus.
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 22:12
crucial333 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Esmu pamanījis, ka psihiatri pārāk daudz tic
> zālēm vai vismaz izliekas, ka ar zālēm
> vienmēr var palīdzēt, bet diemžēl ne vienmēr
> tas tā ir. Viņi arī nevar pateikt "es jums
> nekādi nevaru palīdzēt", varbūt nevēlas, lai
> pacientam zūd cerība, varbūt vienkārši tā
> nodrošina regulārus klientus.


Piekrītu. Es te negribu tracināt tautu, kas lieto zāles, ja citādi nespēj un turas pie tām kā pie vienīgā salmiņa, bet man dažas reizes ir bijusi sajūta, ka psihiatri ir dumjāki pat par savām zālēm...
Klusaaa
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 22:24
Kā tad jūs tiekat galā bez zālēm?
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 22:36
ne visi,arī starp psihiatriem ir pērlītes,kas zin, kas ,no kā , kāpēc un kā tikt ar to galā....bet kopumā to varētu teikt par lielāko daļu ārstu,ne tikai psihiatriem...
Klusaaa
Re: neiroleptiķis
26.02.2017 22:42
Filja, tu varbūt zini to psihiatru pērli, kas zin ko dara? ☺
Es domaaju, visaas jomaas it kaadi 2℅ kas ir reali speciālisti savā lauciņā, paveicas, ja šos atrod.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 8 pieskaita 24?
Ziņa: