Neiroleptiķi un lietošana

Aizsāka Sardine 

Sardine
Neiroleptiķi un lietošana
15.06.2017 12:34
Sveiki,

man jautājums par neiroleptikiem, bet liekas tas attiecas arī uz antidepresantiem.

Ja sāk lietot dr. izrakstītu neiroleptiķi un paliek sliktāk jau pirmajā dienā, vai ir vērts mocīties nedēļu vai divas ar domu, ka organisms pieradīs un būs labi.
Vnk, jau no 3 izrakstītiem neiroleptiķiem, man lapika slikti jau pirmā dienā un nomocijos 1-2 nedēļas un nekas nepalika labāk.
Tagad dzeru flunoksolu un kvatepini un no šīs liekas ka palīdz, bet ne pavisam, tapēc doma nomainīt vismaz vienu, varbūt palīdzēs vairāk.

Vnk negribas atkal mociiites 1-2 nedēļas pie zāļu maiņas. Ja paliek slikti jau 1mā dienā, tad vairs nedzert, es tā domāju.

Paldies!
Re: Neiroleptiķi un lietošana
15.06.2017 14:22
Neviens pilnīgi droši iepriekš nevar pateikt, kas palīdzēs.

Ar pirmo šāvienu trāpa apmēram 30% gadījumu -- tādi ir dažu ārstu vērojumi.

Lūdzu, uzraksti VISU, kas Tev pašlaik izrakstīts, kādās DEVĀS un kas bija par sūdzībām + zāļu lietošanas vēsturi. Kas bija pirms šīm zālēm? kādās devās? Kā izpaudās sliktumi?

Pie kāda ārsta ej (psihiatrs? neirologs?)?
Sardine
Re: Neiroleptiķi un lietošana
15.06.2017 14:29
Runcene, uff baigi daudz jāraksta. Eju pie psihiatra un kombineejam neiroleptikjus, veel it transvilis un betablokeris pulsam + korektors.

Vnk man jautājiens, ja sāk dzert jaunas zāles piem neiroleptiķi un jau nākamā dienā ir sliktāk, vai ir veerts mociities 1-2 nedeeljas ar ceriibu ka organisms pieradiis un buus labaak, vai mest nost uzreiz 2 dienaa kad paliek slikti.

Man nav nekad bijis, ka saaku lietot zaales un peec kaadaam dienaam org pierod. Vainu zaales normaali darbojas jau ar 1 dienu vai ja otraa dienaa slikti, tad peec 1-2 nedeeljaam taapat slikti.

--
'es kaadus 4+ gadus ciinos ar CD un ar paartraukumiem dzeru zaales, saakumaa AD kas neko nedeva, tad transviljus kas kko deva. Tagad meegjinu ar neiroleptikjiem.
Re: Neiroleptiķi un lietošana
15.06.2017 16:39
Neiroleptiķi iedarbojas ļoti ātri un, manuprāt, nav jēgas mocīties veselas 2 nedēļas, ja jau pirmajās dienās jūties draņķīgi. Aizkavēta reakcija ir mīts, kuru diemžēl daudzi, īpaši vecā kaluma, psihiatri joprojām uzskata par patiesību.

[url=https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1413955/]The “delayed onset” of antipsychotic action — an idea whose time has come and gone[/url]

Uzraksti gan kādās devās dzer fluanksolu un kvetiapīnu, jo, lai gan visi neiroleptiķi strādā pēc līdzīga principa, ir arī tādi, kuriem mazās devās ir citāds darbības mehānisms nekā lielākās.
Sardine
Re: Neiroleptiķi un lietošana
15.06.2017 17:27
crucial333, flunaxols 2x dienaa (riitaa vakaraa 1 tabl) un kvetiapiins 1x dienaa (vakaraa 1tabl). Bet no šiem leptikjiem ir taakaa labaak, bet pavisam labi taapat nav, veel jaarok taas iistaas zaales, nu vismaz kas dotu labaakus rezultaatus. Paldies!
Re: Neiroleptiķi un lietošana
15.06.2017 19:40
Viena tablete Kvetiapīna 25 mg un Fluanxol 0,5 mg x2?



Edited 1 time(s). Last edit at 15.06.2017 19:41 by crucial333.
Sardine
Re: Neiroleptiķi un lietošana
15.06.2017 19:57
crucial333, Kvetiapīna 25 mg un Fluanxol 1 mg x2
Re: Neiroleptiķi un lietošana
15.06.2017 20:12
Kvetiapīns tādā devā ir sedatīvs un tiek nozīmēts miegam, bet Fluanxol gluži otrādi - aktivējošs. Tas ir pēc grāmatām, bet realitātē Tev jāskatās pašai, kā jūties. Ja no rīta nevari izkāpt no gultas, tad ir liela iespēja, ka kvetiapīns vainīgs un, iespējams, vajag samazināt devu. Ideālā gadījumā vispār ir nedzert kvetiapīnu, bet tikai tādā gadījumā, ja nav bezmiegs, jo bezmiegs ir daudz kaitīgāks. Fluanxolam atkal ir cita fīča. Lielākās devās tas paliek sedatīvs. Varbūt esi pārāk jūtīga un Tev tā deva ir pārāk liela.

Pavisam labi no zālēm Tev nekad nebūs, jo tie ir tikai plāksteri, kas brūces nedziedē.
Sardine
Re: Neiroleptiķi un lietošana
15.06.2017 21:29
crucial333, ko noziimee sedatiivs?
Ar miegu itkaa nav probleemu, no riita arii varu izkaapt no gultas, cita lieta ka riitos ir smagaak nekaa pa dienu. Man nonstopaa ir slikti, taadas panikas iisti neizjuutu.
Kkaadu briidi dzeeru tikai 1x fluanxolu, neteiktu ka bija kkadas izmainjas. Taas sajuutas pei vd vislaik mainaas, pateikt no zaaleem kas kaa ir pagruuti.

Jums jau ar ganjau visi kko dzerat, kaadu zaalju devu esiet piemekleejushi lai kautcik var dziivot, netaa?
Re: Neiroleptiķi un lietošana
15.06.2017 22:16
Cilvēkiem ar depresiju rīti parasti vienmēr ir smagāki. Tas ir tīri psiholoģiski, jo saproti, ka klāt ir jauna diena, kas jāpārvar, bet miegā vienkārši atslēdzies.

Drīz būs pagājis pus gads, kā es neko vairs nelietoju. Esmu pārstājis "cīnīties" un jūtos labāk, vienkārši samierinājos. Ja agrāk jutos ļoti slikti, tad tagad nejūtos ne labi, ne slikti, un tas jau ir labi. :D
Sardine
Re: Neiroleptiķi un lietošana
15.06.2017 23:00
crucial333, man nav no riita psihologjiski slikti, bet tiiri fiziski, jau atveru acis un smadzenes saspiestas un galva smaga nu un veel 100 forshas sajuutas, ehh..

Tu ar auto piem brauc?
Re: Neiroleptiķi un lietošana
16.06.2017 02:04
Ir jau arī maskētā depresija, kad ir visādi fiziskie simptomi. Tas ir organisma/psihes veids, kā noslēpt garīgās sāpes.

Es ar auto ikdienā nebraucu, jo pagaidām nav B kategorijas un attiecīgi vajag, lai ir kas sēž blakus.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 22 pieskaita 6?
Ziņa: