to moderator

Aizsāka zive 

zive
to moderator
16.09.2017 13:21
Ne vienam vien cilvēkam svarīgi daudzpusīgi viedokļi, jo patiesība bieži vien var būt kaut kur pa vidu.
Runcene, ar dzēšanu Tu rīkojies negodīgi attiecībā pret citiem cilvēkiem.
Šis nav viena cilvēka forums.
zive
Re: to moderator
16.09.2017 13:40
Otra lieta: neviens cilvēks ar savu bēdu nedrīkst, proti, tas ir slikti, ja paliek viens.
Ilze1 te vakar pauda savu sašutumu, kā sapratu, par viņas spihoterapeites info nopludināšanu, kas tomēr vērtējams kā profesionāļa pārkāpums.
Ne mums un ne Tev, Runcene, uzņemties Dieva lomu un šādā veidā ... konkrēti kaitēt cilvēkam, kurai, kā sapratu, no tādas rīcības radušās papildproblēmas.
Forums drīkst būt kā sarunu vieta. Slikti ir tad, ja cilvēks ar savu pārdzīvojumu paliek viens.
Re: to moderator
16.09.2017 14:44
O, Ilzei bija ļoti daudz pretenziju pret mani: ko rakstīt, ko nē, kad rakstīt, kad nē (bija minēti mani viedokļi par seksuālo orientāciju, zālēm u.c. tēmām), bet tā ir mana un foruma īpašnieku darīšana.

Otrkārt, par ģimeņu konfliktiem, kur iesaistīti psihes speciālisti, vajadzētu rakstīt uzmanīgi, jo bieži tīmeklī uzrodas dzīvs, staigājošs atšķirīgs viedoklis, kas arī zina situāciju. :) Ja tas parādīsies, vai visi, kam tagad ir pretenzijas pret mani, arī teiks, ka tāds viedoklis ir tiesīgs dzīvot un šeit palikt?

Tāpat jāatceras, ka forums ir kāda īpašums, tiek uzturēti dzelži, ķertas "vaboles" un vēl citādi ieguldīti līdzekļi. Lūgums to ņemt vērā. Te katrs nevar plosīties, kā ienāk prātā, un norādīt, ko dzēst vai nedzēst.
zive
Re: to moderator
16.09.2017 14:59
Bet te es arī piekrītu Ilzei1, ka, ne visi, kas ar papīru palīdzību sevi dēvē par psihes speciālistiem, tādi ir patiesībā.
Laikā, kad nemeklēju palīdzību, jutos labi un stabili, bija gadījums, kad meklēju manikīri caur ss.tolak vēl ss.lv. Atradu manikīri, kura ilgu laiku bija strādājusi pie kādas psihoterapeites par sekretāri (pieņema zvanus u.c.). Manikīres speciāliste, psihiski stabila, jauka sieviete, arī jutās vnk nomušīta no savas fūrijas, kuru tauta dēvē par psihoterapeiti. Neviens jau nezināja no apmeklētājiem, kas notika pēc terapijām, cik pretīgā veidā tā, man nezināmā terapeite gānījās par saviem klientiem. Gānījusies bija katru dienu un tā sieviete, kas bija viņas sekretāre, neskatoties uz to, ka alga bija ļooooti nevāja, vnk neizturēja tos murgus, ko pēc darba dienas deva no sevīm laukā tā "speciāliste".
Es ticu, ka Ilzei1 varēja nenoveities... Es ticu!

To nevaru teikt par savu terapeiti. Man tiešām, jauka, zinoša utt. Tas, ka nesapratāmies, tur pašas nespēja noforumulēt īsi un kodolīgi problēmu.
zive
Re: to moderator
16.09.2017 16:00
Varbūt pat par daudz jauka man tā terapeite... Nē, par daudz labā nekad nevar būt... ;)))
Dakterīte, kuru biju apmeklējusi es, bija (un noteikti tāda arī ir joprojām) - atbalstoša, pretīmnākoša, perfekti uztver spējīga (dažkārt pat no pusvārda vai tikai no mīmikas). Mana dakterīte, kā reiz, bija tā, kas pat izteica līdzjūtību, ka sava laikā saviem nelabvļiem pateicu, kur labāk būtu bijis noklusēt. Nevienu sliktu vārdu par savu dakterīti nevaru pateikt, neksatoties uz to, ka rezultātu (atmest smēķēšanu) vēl aizvien neesmu sasniegusi, bet par to es te nerunāšu. Varu pateikt tikai vienu - negribu mocīties. Jūtu, ka nespēšu nomocīties vienatnē cik tur to laiku, līdz tieksme pēc nikotīna izzudīs. Tā man nav viegla lieta pie visa, kam nācies izdzīvot cauri.
Atkarība ir par % 90 tīri psiholoģiska, bet cigarete ir vienīgais, kas... kas bijusi ar manīm visjaukākajos un visdrūmākajos brīžos. Nebija neviena cilvēka, kas atbalsta (neskaitot mammu un dēlu), bet... man šie cilvēki ir jāsaudzē.

Nu vot, mana problēma.
zive
Re: to moderator
16.09.2017 16:11
Un man neder brutālas metodes - moralizēšana, iebiedēšana, kritizēšana utaml. Tāda attieksme man vēl vairāk atņem drosmi un spēku un tad es nosmēķēju daudz vairāk.
Man nav grūti atzīt, ka mana problēma ir atkarība. Bet kā no tās tā saudzīgi, lai naktīs nemoca murgi, tikt vaļā, tagad nezinu.
Re: to moderator
16.09.2017 16:41
Viena lieta ir, ja Tu ej pie psihoterapeita kā pie psihoterapeita, bet cita ir tad, ja viņi kaut kādām vajadzībām raksta kaut kādus dokumentus, atzinumus utt. Tās vispār nav terapeitiskas attiecības, tur notiek citas lietas, kas nevienam nav patīkamas. Tas arī šeit jāņem vērā.
zive
Re: to moderator
16.09.2017 16:52
Tak reizēm jā, tā vien šķiet, ka 1/5 LV ir ku-kū, ja paskatās uz a/m braukšanas "kultūru".
Nezinu, kas par papīriem, bet jā, arī neatbalstu ļaužu visatļautību...
zive
Re: to moderator
16.09.2017 16:53
1/2 gribāju rakstīt...
Re: to moderator
16.09.2017 17:01
Bet psihologs vai psihiatrs, kas raksta atzinumu, redz to cilvēku īsu laiku. Es vēl varētu ticēt stacionārajai ekspertīzei, bet tur ir atmosfēra kā cietumā.

Ilze minēja, ka viņai rakstīti kaut kādi vērtējumi. Psihoterapeiti tā parasti nedara. To dara tad, ja ir tiesvedība: laulības šķiršana, strīds par bērniem, krimināllieta.
zive
Re: to moderator
16.09.2017 17:10
Jā, nu ko nezinām, to nezinām jeb citiem vārdiem, vairāk nezināmā, kā zināmā.
zive
Re: to moderator
17.09.2017 17:15
Nejauši iekrita acīs raksts par empātijas tumšo pusi.
Iekopēšu. Man izieta šī taciņa... Jā, no tās, proti, empātijas, esmu atbrīvojusies.

Te būs raksta c/p

Empātijas tumšā puse, par ko reti runā

Par empātijas tumšo pusi reti runā, taču tā pastāv un var saindēt empātiska cilvēka dzīvi.

Empātija – tas ir prasme iejusties cita cilvēka vietā un saprast viņa domas un jūtas. Empāts – tas ir cilvēks, kam piemīt spēja dažādos līmeņos rezonēt ar citiem cilvēkiem; pateicoties tam, viņš var precīzi sajust viņu emocionālo labsajūtu.

Pagaidām nav zināms, kā minētā spēja ir attīstījusies empātiem, taču daudzi uzskata, ka tā ir iedzimta un tiek pārmantota caur DNS.

Kā tas strādā? Viss pasaulē rezonē ar elektrisko enerģiju. Tiek uzskatīts, ka empāti spēj sajust izmaiņas, kas notiek elektriskajā enerģijā ap viņiem. Kā likums, empātus uztver kā cilvēkus, kas nav vienaldzīgi pret citu jūtām; viņi ir atsaucīgi, gādīgi, iejūtīgi un žēlsirdīgi. Tāpēc tu noteikti izbrīnīsies, uzzinot, ka empātijai ir arī tumšā puse.

Daudzi cilvēki gaida no empātiem atbalstu un padomu. Tas arī nozīmē, ka empāti pasaulē redz daudz vairāk lietu, nekā pārējie. Tas var radīt problēmas dažādās viņu dzīves sfērās.

Empātijas tumšā puse

Empāti nespēj pārvaldīt savas emocijas
Tu, iespējams, domā, ka empāts labi izprot emocijas, tāpēc viņam ir viegli tikt galā pašām ar savām. Tomēr patiesība ir tāda, ka empāti pastāvīgi cīnās ar to, lai kontrolētu savas emocijas. Viņi tik asi izjūt svešas emocijas, īpaši skumjas, ka dažkārt to ietekmē var nonākt depresijā.

Viņiem ir grūti atšķirt savas emocijas no citu cilvēku emocijām, kā arī atrast empātus, ar kuriem viņi varētu padalīties savās domās.

Saskarsme ar negatīvo enerģiju noved pie pārpūles
Empātiem nākas saskarties ar milzīgu daudzumu informācijas savas jūtības pret elektriskajām enerģijām dēļ. Ņemot to vērā, viņi var sajuties nomākti un ārkārtīgi noguruši, mēģinot izprast notiekošo.

Viņi ir īpaši uzņēmīgi pret negatīvo enerģiju, un tas dziļi viņus apbēdina. Kad viss, ko viņi var just, ir negatīvs, viņi ātri pārpūlas.

Viņus izmanto
Tā kā empāti uzticas cilvēkiem, vienmēr tic labajam, viņus nereti izmanto mazāk godprātīgi ļaudis. Empāti pēc savas būtības ir dāsni un labsirdīgi. Ar to viņi var piesaistīt tos, kas tikai ņem, neko nedodot pretī.

Kad empāts uzzina, ka viņu ir apmānījuši, viņš var iekrist dziļā depresijā.

Viņi atstāj sevi novārtā
Tā kā empāti drīzāk izvēlas dot citiem, nevis saņemt, viņi nereti atstāj novārtā savu labklājību, ieskaitot prātu un ķermeni. Empāti stipri nogurst no stresa un pārdzīvojumiem, tāpēc viegli aizmirst parūpēties par sevi.

Viņiem ir grūti iemīlēties
Tā kā empāti ir pārmērīgi uzņēmību pret nežēlību pasaulē, viņiem ir ārkārtīgi grūti kādam pilnībā uzticēties. Viņi neatver savu sirdi, jo baidās, ka viņiem nodarīs sāpes.

Viņi nevar atļaut sev nopietni iemīlēties, jo domā, ka nespēs tikt galā ir lielu kaisli.

Viņiem bieži šķiet, ka nes smagu nastu
Empāti ir nesavtīgi cilvēki, kuriem katru dienu gāžas virsū liels daudzums sensorās informācijas. Viņi jūt, ka viņiem jāpalīdz cilvēkiem, taču tā ir smaga nasta, jo viņi nespēj palīdzēt visiem, ko satiek savā ceļā. Tomēr – lai cik grūti viņiem nebūtu, viņi tik un tā cenšas atrisināt svešas problēmas, lai izpestītu cilvēkus no grūtībām.

Noslēgums
Empātiem ir jāapzinās, ka viņiem nav pa spēkam atrisināt visas pasaules problēmas. Lai empātijas tumšā puse neiegūtu kontroli pār viņu dzīvi, viņiem jāpārstāj atdot savu enerģiju katram, ko satiek savā ceļā.
zive
Re: to moderator
17.09.2017 18:06
Kas attiecas uz mani, jā, biju it kā pazaudējusi sevi. Paldies pagātnē lasītajām psiholoģijas grāmatām, lai pati saprastu, kas bija, kas nebija un kāpēc tā bija. Šodien (un, ne tikai šodien) pilnīgi ar citu uztveri vērtēju lielāko daļu no tā, kas pagājis un atstāts pagātnē.

p.s. jutu, ka kaut kā apdalu sevi, tāpēc bija pāris provokācijas citu virzienā.
Ko varu teikt: fuj, bļā, ku pretīgi izmantot citus cilvēkus. Reāli pretīgi.
zive
Re: to moderator
17.09.2017 18:10
p.s. atvainojos par necenzētiem izteikumiem

baaaaaaaa_i_g_iiiiiiiii nepatīkami izmantot citus.

A citi vēsi tā dzīvo. Vot to gan es nesaprotu...
Re: to moderator
17.09.2017 18:51
netiesā un netapsi tiesāts.āmen! tas par to kā citi dzīvo.....
zive
Re: to moderator
17.09.2017 22:04
filja

kam Tu to saki? Man, piem., nedaudz te "skaļā" domāšana. A Tev, filja, kas?
Re: to moderator
18.09.2017 08:56
Pareizi Jūs sapratāt,tas bija domāts Jūsu skaļajai domāšanai....Jūs te paužat gudras domas un idejas,domāju,ka ,lai būtu vēl skaļāk un gudrāk, man ar kāda gudrības rindiņa jāieraksta....tad nu sanāca lūk tāda!
zive
Re: to moderator
18.09.2017 17:29
Tev taisnība, filja, paldies Dievam, man šāds niķis, proti tiesāt vai bāzt savu degunu citu dzīvēs ir svešs..., ko nevaru teikt par attieksmi pret sevi...

Ne velti tieši es biju uzmeklējusi Katie Byron metodi. Nedaudz ar to esmu arī strādājusi.
Re: to moderator
18.09.2017 18:43
es tak to pašu saku!
izmisums1
Re: to moderator
18.09.2017 20:15
Tik nav saprotams, kāpēc sakarīgs forums tiek padarīts par citātu krātuvi un pārpildīts ar pārdomām, par kurām neviens nejautā. Runcene, nesaprotu, kāpēc vajadzēja izdzēst sakarīgus komentārus, kuri nebija veltīti Tev, bet bija sakarīgi un bija par tēmu??!!!
Re: to moderator
20.09.2017 20:56
Admins dzēš par kasīšanos. Pēc tam parasti bloķē IP.

Laimīgi turpināt! :)
zive
Re: to moderator
20.09.2017 20:59
Skaidra "sistēma"
zive
Re: to moderator
20.09.2017 21:02
Bet arī man ir tiesības un, kā jau rakstīju, šo to esmu saglabājusi ar c/p.
Bez paskaidrojumiem neies krastā šitāda dzēšana!
Re: to moderator
20.09.2017 21:11
Svešas naudas teritorijā Tev ir tiesības? :D
zive
Re: to moderator
20.09.2017 21:29
Izsaku Tev līdzjūtību, Runcene, ja reiz neesi spējīga uz elementāru lietu - iecietību pret citu cilvēku viedokļiem.
Kā redzams uzskatāmā piemērā - Runcenes psihoterapijai 10 gadu garumā nebija lielas jēgas. :D
zive
Re: to moderator
20.09.2017 22:37
Tātad, kas vainas normālam, veselīgam strīdam jeb citiem vārdiem - viedokļu nesaskaņai?
Vai par to būtu jādzēš citu cilvēku rakstītais, it īpaši, ja saruna ritēja starp citiem šī foruma ļaudīm? Čota ņi aļo tāda "atruna"...
zive
Re: to moderator
20.09.2017 23:39
Kas vēl.
Biju piezvanījusi uz tālruni, kas ir uz cigarešu paciņām, sakarā ar atkarību no smēķēšanas.
Tur man izcēlās konflikts, jo persona, kas tur sēdēja, likās, pilnīgi nejēdza, kāpēc tur ir un ko dara.
Grāmatu "Vieglais ceļš, kā atmest smēķēšanu" sarakstījis bija nevis specss psiholoģijā, bet parasts grāmatvedis.
Katie Byron ar savas efektīvās metodes "izdomāšanu" arī bija tālu no profesionālas psiholoģes.
Ekharts Tolle - arī nav specss psiholoģijā, bet spējīgs labi saprast citus cilvēkus.
Efektīvā un īstermiņa EMDR terapija arī - tika atklāta arī tikai pēc tam, kad saslima kāda speciāliste psiholoģijā.
Tā, ka... Neviens nezin, kas citam ir vai nav jādara... Var ieteikt šo to pamēgināt, bet ne vairāk...
Taču jebkurš cilvēki ir sociala būtne un tiem kontaktēšanās ar citiem ir nepieciešama.
Slikti izdarīji, Runcene, ka izdzēsi to, kas bija sarakstīts. Liels fuj Tev.
zive
Re: to moderator
21.09.2017 00:01
Speciālists, pie kura es labprāt aizietu, ir Genādijs Gončaros. Kāpēc?
Jo, tas cilvēks spēj pateikt, ka garantē rezultātu. Protams, kā jebkur, tā būtu sadarbība, bet nu, uz Maskavu, sorry, netieku.
Esmu klausījusies G. Gončarovu un, tur, jā, tur cilveks spējīgs pateikt: "Apm. 3 līdz 4 vizītes un problēmu spēs novērst".
Es ticu viņa sacītajam, jo, tam cilvēkam ir ilggadīga pozitīva pieredze. Tas arī ir rādītājs, proti, pieredze konkrētā problēmā un pozitīvi rezultāti ikvienam, kas vērsies pie viņa".
Arī R. Eiropā ir virkne dažādu specu, kas garantē rezultātu, jo zin savu darbu.
Te, LV, tādu vnk NAV.

Un tad, ja vēl seko atteikums uz lūgumu palīdzēt, laikā, kad jutu sevī spēku pretoties šim netikumam, tad rokas nolaizās pavisam...
Re: to moderator
21.09.2017 08:34
Klau, vai nu paliekam pie tēmas, vai arī šis tiek dzēsts. Ja tēma ir par to - kāpēc moderatori dzēš ārā gānīšanos - aiziet uz pļāpu sadaļu. Ja kāds sāk palikt pavisam apnicīgs, tad būs IP bans, kāpēc, tāpēc ka jums te ir atļauts atnākt un anonīmi ierakstīt savu sāpi un iespējams saņemt kādu palīdzību, vai ieteikumu pie kāda speciālista aiziet. ne tik ļoti konkrētu ārstu, bet profesiju.

Aicināšu izlasīt noteikumus, kas ir tepat lapas apakšā. Tie netiks mainīti. Ja nepiekrītat, tad lūdzu nerakstiet te.
.....................................
Re: to moderator
21.09.2017 10:01
Noteikumi: www.dr.lv neatbild par portāla lietotāju ievietotajiem komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morālās un pieklājības normas, nekurinot rasu vai sociālu naidu, neaizskart personas godu un cieņu. Komerciāla rakstura paziņojumi jāsaskaņo ar administrāciju. Lūguma neievērošanas gadījumā www.dr.lv patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju un dzēst personu aizskarošus un rupjības saturošus komentārus.

Kas ir pārkāpts no noteikumiem? Varētu konkrēti, lūdzu? Cilvēks izsaka savu negatīvo pieredzi, tas ir pārkāpums?
Sorry, you can't reply to this topic. It has been closed.