Nepietiekamas kognitīvās spējas, pie kā griezties, kādi izmeklējumi?

Aizsāka laimonis3 

Vīrietis, 39 gadi. Liekas, ka ir nepietiekamas kognitīvās spējas. Atmiņa pavājinās, piem., aizmirst personu vārdus (arī vietu vārdus, vispār - īpašvārdus, kuriem nav kādas asociācijas ar lietām), aizmirst ko nesen lasījis vai skatījies. Strādā IT darbu, bet produktivitāte ir zemāka kā citiem, bailes no sarežģītības. Beigās tiek galā ar uzdevumiem, bet tas ir prasījis ilgāku laiku. Labāk nekļūst. Varbūt Alcheimers, varbūt demences sākums? Būtu labi pārbaudīties, bet kam jautāt?

Bija saruna ar psihoterapeiti, bet viņa necēla sarkanos karodziņus, teica, ka uz vecumu galvas asinsvadi aizsērē, asinrite smadzenēs pavājinās un tā tas esot. Man gan tas neticas. Labāk tomēr būtu pārbaudīties.

Lietoju Fluanxol (1mg), Valdoxan un Nootropil (800mg). Izteiktas nepresijas nav bijis, bet bija noguruma brīži un varbūt arī VDT pazīmes. Nootropil tieši tika izrakstīs atmiņas uzlabošanai, liekas, ka palīdz, bet devu turu mazu. Psihiatrs teica lietot 3*800mg dienā pa vienam mēnesim pusgadā. Es Nootropil lietoju 800mg vienreiz dienā cauru gadu. Varbūt vēl ir kaut kas, ko varu darīt savā labā.

Ļoti gribētu noskaidrot šīs lietas, bet psihiatri un psihoterapeiti nav cēluši sarkanos karodziņus (viņi gan nebija demences un Alcheimera speciālisti). Varbūt jāiet pie neirologa?
Mans tuvinieks, kam pirms trim gadiem stipri pavājinājās kognitivās spējas, atrada šādu avotu:

https://www.ucsf.edu/news/2003/05/4777/study-suggests-bipolar-disorder-may-cause-progressive-brain-damage

Nācās apstaigāt daudzus ārstus, līdz kamēr tas kļuva kaut cik skaidrāks. No pieciem neirologiem tikai piektais uzreiz droši pateica, ka pie vainas ir ieilgusi un neprofesionāli ārstēta depresija, un vajadzīga laba psihiatra palīdzība.

Tā kā uz vienu vai tikai dažiem ārstiem noteikti nevajag paļauties.
Ej pie neirologa, kas tieši strādā ar šīm slimībām, 39 gadi nav nekāds vecums, ko tad darīs, kad būs 59????????
Iesaku izvēlēties maksas ārstus, jo no valsts apmaksātajiem liela jēga nebūs vai arī pameklē par kuriem ārstiem ir labas atsauksmes un, kuri pieņem gan privāti, gan arī par valsts naudu.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 13?
Ziņa: