Kā izvēlēties Psihoterapeitu

Aizsāka Enrica 

Kā izvēlēties Psihoterapeitu
06.04.2018 18:48
Kā izvēlēties Psihoterapeitu.Iesakiet cilvēku ar pieredzi.
pavisam vienkārši-tikai atrodot savējo!!!kas vienam der,otram vispār nav pieņemams!
kautkad sen meklēju palīdzību un atradu te terapeitu vārdus ,kas itkā esot labi speciālisti.Gāju ar domu,ka eju pie kompetenta sava amata pratēja,bet izrādījās,ka tur tāda paspēlēšanas un konveijers.Man nepatika.Tā tas bija 2 vietās.Savu atradu ar piekto piegājienu.Kuram katram savu dvēseli neatklāsi...

tākā atliek tikai sākt...un jau pirmajās reizēs jutisi vai ir savējais vai nav!
Varbūt ka nebūtu slikti tomēr ja būtu kādi ieteikumi par tiem kas vispār kādam ir palīdzējuši vai vismaz nav smagi piečakarējuši, jo diez vai jebkuru kāds tā arī grib.. Tad tomēr kaut kāda izvēle jau izdarīta..
Jo man bija saskare arī ar kādu tādu speciālistu kam bija samērā vāja atmiņa un kurš acīmredzami nekur nesteidzās, to sapratu kādā 5. vizītē pēc daudzkartēji atkārtotiem jautājumiem, vieniem un tiem pašiem, man liekas ka ja 25 vizītes pa tukšo sanāktu, tad tas tomēr nelietderīgi....nu- vismaz man nelikās sakarīgi kad kkur 3. vizītē jautājumi sāka atkārtoties, man liekas ka tapēc kādi konkrēti ieteikumi tomēr ir labi...bet man nav ko ieteikt.
utt..
Re: Kā izvēlēties Psihoterapeitu
07.04.2018 17:55
Iii, kāpēc to neteici terapeitam?

Jāpapēta terapeita pieredze, izglītība, foto, ja ir svarīgs un tad divi varianti, kā izvēlēties. Vai nu pēc sajūtām - ja esi pietiekami jūtīgs un uzticies sev, tad sajutīsi, kurš ir tavs terapeits vai arī var pētīt atsauksmes un paļauties uz to, ko iesaka citi.
Uz atsauksmēm gan pārāk nepaļautos, terapeita izvēle nav tik vienkārši, kā jau te minēja, kas citiem var likties labs, tev var nederēt.
Es toreiz vnk atteicos, tam bija vēl cits iemesls arī..un nenoželoju to, tas bija pareizi.
Re: Kā izvēlēties Psihoterapeitu
08.04.2018 22:04
Man Psi. nebūtu vajadzīgs ja cilvēki būtu mīļāki viens ar otru :))
Re: Kā izvēlēties Psihoterapeitu
08.04.2018 22:25
Piečakarējuši? Pasaki man lūdzu kā ārsts drīkst piečakarēt pacientu? Mūms vajadzētu medicīnā ieviest žēlsirdīgās māsas, kas atvieglotu dakteru sūro darbu.
Nu nedrīkst jau...nav jau runa par to ka drīkstētu.
korektore
Re: Kā izvēlēties Psihoterapeitu
08.04.2018 23:48
Un nav jau arī runa, ka ārsts būtu piečakarējis. Rakstīt, ka ārsts vairākkārt esot jautājis vienu un to pasu jautājumu, bet Ivars izsecinājis, ka ārstam slikta atmiņa.

Nevar ticēt tam Ivara rakstītajam. Nevar ticēt kaut vai tāpēc, ka virtuālā vidē ar vārdiem Ivars sācis spēlēt viņAm pašam vien zināmu spēli...

Psihoterapijas medodes ir ļoti dažādas. Te jājautā, kādu virzienu pārstāvēja Ivara pieminētais speciālists...
Ja psihoterapeits nepasaka ne vārda par terpentīna vannām vai sodās rīšanu, tad tas vairs nav nekāds specs. Vai ne, Ivar?
t.b., sodas
. Rakstīt, ka ārsts vairākkārt esot jautājis vienu un to pasu jautājumu, bet Ivars izsecinājis, ka ārstam slikta atmiņa./C/
Tas nebūt nav izsecināms tikai no jautājuma atkārtošanas, bet gan no konteksta - kā tas notiek.
Te jājautā, kādu virzienu pārstāvēja Ivara pieminētais speciālists.../c/
A to es nezinu, viņš neuzskatīja par vajadzīgu neko tādu pastāstīt, izvēlējos viņu jo ieteica..un manis teiktajam nav jātic tāpat kā neviena cita teiktajam nav jātic, tas ir tikai viedoklis. Nevajag būt naiviem:)
Es vispār sakumā teicu ka nav slikti ja ir pozitīvas atsauksmes par psihoterapeitu no kādiem. Vai tam ticēt vai nē- katra paša darīšana.
korektore
Re: Kā izvēlēties Psihoterapeitu
09.04.2018 15:52
Manuprāt, naivs esi pats.
Pats nepajautāji ārstam, kādas metodes ārsts taisās pielietot.
Pats neuzmeklēji speciālistu, bet gāji tur, kur kāds/a bija ieteicis.
Un vispār, pārāk daudz prasību un pretenziju pret cilvēkiem, no kā arī var izdarīt secinājumus un ne tos labākos...
Man pi;nīgi vienalga par Taviem secinājumiem. Kapēc lai es kko jautātu, ja uz to brīdi es tajās metodēs neorientējos?Ko tas būtu mainījis? Neko, tas ir pilnīgi skaidrs.
Pats neuzmeklēji speciālistu, bet gāji tur, kur kāds/a bija ieteicis/c/
Vispār sajēdz šitā pārmetuma muļķīgumu?
korektore
Re: Kā izvēlēties Psihoterapeitu
09.04.2018 19:58
Gan jau, ka sajēdzu krietni vairāk, kā tu, Ivariņ. Nav man bijis no 16 gadu vecumā jālieto medikamenti.
Tavi vecāki, Ivariņ, noteikti arī nebija kaut kādi sava bērna nozāļotāji...
Sorry, trakais, paldies, ka pateici, cik ilgi esi bijis "zem kaifa"... ;) Turpmāk rēķināšos ar to... ;)
zive, ar tevi nekādas sarunas nenotiek.
Re: Kā izvēlēties Psihoterapeitu
09.04.2018 21:40
Nezinu vai man to vajag, varbūt kā labu draugu .
Psihoterapeitu kā draugu? Tu taisies maksāt par to?
Re: Kā izvēlēties Psihoterapeitu
09.04.2018 21:59
Gribi teikt psihoterapeits nedrīkst būt draugs?Uzaicināšu ciemos, iedzersim kafiju, skaitīsim zvaigznes debesīs:))
Nē, kapēc, es tā neteicu.... bet psihoterapeitam jāmaksā taču... vai tad draugus pa maksu...?:)
Draugus taču tāpat var atrast ja tikai nesēž galīgi mājās. Nu- varbūt ka nav arī tik viegli...
Atmiņu drupata no sendienām.
Man savulaik terapeits piedāvāja neņemt maksu naudā, tiesa, ar noteikumu, ka tad atdodos fiziski... ;)
Es izlēmu labā samaksāt naudā. ;)))

Starrp citu, pie tā noteikuma arī pieturos arī ikdienā - lai kaut kas vērtīgs būtu, kaut kas vērtīgs ir jādod pretī.

Šis koments Ernicai,tapat, ajanukas... ;)))
Bet, bet, bet... tolaik dakteris uzreiz pabrīdināja, ka, gadījumā, ja nonāksim līdz intīmai tuvībai, ka tad viņš nevarēs turpināt būt pat psihoterapeitu..., jo... tad kaut kas mainoties au cilveku savstarpēja uztverē.
To labi ilustrē filma "A Dangerous Method" (Bīstamā metode), kur Jungam bija intīmi kontakti ar savu pacienti, kua, starp citu, vēlāk kļuva par psihoterapeiti.
Re kā, dakteris vēl 90 gadu sākumā, jauns iesācējs būdams, bet zināja, kas pareizi, kas nē. Prieks, ka dakteris ne tikai labi bija mācījies, bet neizmantoja mani, tolaik jaunu nezinīti. Foršs vīrietis, foršs cilvēks.
sorry par drukas kļūdam. Nezinu, klaviatūra ar putekļiem laikam...
Enrica, varbūt ka esi depresīva ja nav draugu jeb zems pašvērtējums?
Re: Kā izvēlēties Psihoterapeitu
09.04.2018 23:36
Neesmu depresīva, iii ir sievietes niks?
Nē, nav sievietes..
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 7 pieskaita 13?
Ziņa: