Vegetatīvā distonija, neiroze...?

Aizsāka Sincha 

Vegetatīvā distonija, neiroze...?
28.07.2018 20:46
Labdien!
Biju nodot analīzes uz EBV..izrādās negatīvs kā par brīnumu. Nedz urīna, nedz asins analīzes nevar neko atrast. Nu pēdējais ko darīšu būs vēdera USG. Ar ģimenes ārstu aprunājos par stresu, kurš mani moka jau 2 gadus. ( ir bijušas problēmas bērnībā, vecāku šķiršanās, vardarbība no mātes, izstumtība skolās)
Teica, ka iespējams visi fiziskie simptomi t° 37, vēdersāpes, kuņģa sāpes, nemiers, galvassāpes ir stresa izraisītas.
Bērnības aina ir ļoti slikta. Vecāki šķīrušies, māte bija ar vardarbīgām tieksmēm, esmu piedzīvojusi visus šitos " tu stulba" , " tu idiote' " visi tavi klasesbiedri gudri, tu vienīgā stulbene". Tagad pašvērtējums ir zemāks par zāli, paranoja no cilvēkiem ( visi slikti, visi apsmej mani, visi izstumj)
Labi.
18 gados aiztinos no mājas, sāku dzīvot kopā ar vīrieti u sekas lien ārā pa visām malām. Esmu aizdomu pilna, greizsirdība, strīdi..un tā jau 2 gadus
Pirms diviem gadiem vēl biju aktīva, sportoju, neslimoju praktiski vispār. Pazaudēju darbu, pazaudēju dzīvokli. Nācās aizbraukt prom, 2 gadi atsēdēti bezdarbībā, tiešām četrās sienās sēdēt. Burtiskajā nozīmē.
Un pēdējie 2 mēneši ir drausmīgi. Kopš izrāva gudrības zobu ( biju šausmīgi nobijusies un salasijos ka var nosmakt un baidījos gulēt vispār, piedzīvoju pirmo panikas lēkmi) ļenganas kājas, paiet nevar, liekas, ka kakls pampst, parunāt nevar. Pēc pāris stundām atiet.
Un tad samērā bieži man tādas sajūtas bija. Ir saukti ātrie, tie izmēra spiedienu, izklausās sirdi, iedod baldriāņus un aizbrauc.
Tagad es nesaprotu kas ir par vainu - tulīt 5 nedēļas temp ir 37, kakls sarkans , vēders ik pa laikam sāp, tad plecs sāp, tad kaut kur kaut kas dur, tad kuņģis sāp. Bet jūtos es labi!! Varu iet darīt visu, nemaz nejūtos slima. Dīvaini. Ģim ārsts aizrakās līdz tam, ka bērnībā ar hepatītu slimoju, jāiet uz analīzēm noteikt grupa.
Esmu 3 reizes pa šo laiku braukusi uz slimnīcu ar dažādām vainām, neko neatrod visu laiku sūta mājās. Pēdejo reiz iedeva xanax. Ģim ārsts izrakstīja arī to xanax. Nu ne, nedzeršu es viņu. Baigi labā sajūta jau bija, mundrums uznāca, tik mierīgi laikam nekad nebiju jutusies. Bet nākamajā dienā kārojās vēl tādas zālītes, ni ni atkarība sāk veidoties. Bet kur tik ātri?
Es labi saprotu ka šeit nesaņemšu klaču foruma tipa padomus, bet esmu galīgā nesaprašanā.
Fiziski iekšās man ir sajūta, ka esmu vesela! Bet no otras puses ir nemiers, trauksme, sajūta, ka drīz nomiršu. Un tad ir arī fiziskie simptomi kā galvassāpes regulāras, vēdersāpes, t° 37, zarnu sāpes, kāju tirpšana,kakls sarkans..
Vai tas viss ir tiešām no stresa izraisīts?
Plus, metu šajā saspringtajā periodā nost smēķēšanu, 30 dienas brīva bez nikotīna. Ticu, ka daļa vaina arī tur ir
Ģim ārsts teica, ka psihoterapeits ir dārgs prieks. Ar to naudu ir kā ir šobrīd. Nu ja vajadzēs iet, noteikti, ka iešu.
Bet kā es varētu pati sev palīdzēt? Un tiešām stress var izraisīt fiziskus simptomus? Un tās ir reālas saslimšanas?
Atvainojos, ka tik gari un savārstīti, bet ceru uz kaut kādu atbalstu.. Paldies!!
Mani parametri sieviete, 20 gadi, 63 kg, 167 cm augums
Tagad es nesaprotu kas ir par vainu - tulīt 5 nedēļas temp ir 37, kakls sarkans , vēders ik pa laikam sāp, tad plecs sāp, tad kaut kur kaut kas dur, tad kuņģis sāp./c/

Nu nevajadzētu gan tikai ticēt ka tas no stresa viss..
Re: Vegetatīvā distonija, neiroze...?
29.07.2018 12:26
Tas nav no stresa, bet no tarakāniem galvā, kas rada stresu.

Ja cilvēkiem ir vēzis, viņi sadabū naudu, lai ārstētos pat ārzemēs, bet, ja viņiem nepieciešams psihoterapeits, tie bezspēkā nolaiž rokas.

Man ap gadiem 20 gājā līdzīgi, bet toreiz neviens neko nevarēja ieteikt. Tu vēl esi laimīga, ka esi dzimusi tagad. Ir psihoterapeiti, kas ļauj maksāt mazāk vai vēlāk, kad ir nauda utt.
No tarakāniem galvā būs apmēram puse no minētajam lietām...ja par tarakāniem uzskata kaut ko ne fizisku..
Arī nesaprotu, kāpēc cilvēki izliekās par galīgiem nezinīšiem šajos laikos, kad plaša spektra info ir pārpārēm visā i-netā, un, tehnoloģijām attīstīstoies izveidojusies pat sava veida konkurenci arī starp psihoterapeitiem vai psihologiem.
Galu galā, ir krīzes uzticības tālrunis. Nevienam te nav otrā sen kā nav jāiedziļinās.
Laba infa nemaz nav tik ļoti pieejama kā varētu domāt.
ir gan, sen un pārpārēm ir
Ja būtu viena metode kas visiem palīdzētu tad visi to zinātu un domas nedalītos bet tā acīmredzot nav.
x Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ir gan, sen un pārpārēm ir

Tas tikai liecina par nezināšanu, ka ir arī kaut kas vēl cits....un ka psihoterapija visiem nepavisam nepalīdz, tapēc jau es teicu- laba infa ir retums.
Metodēm nav jābūt vienai. Tad jau taustiņiem uz klavierēm arī nebūtu jābūt vairāk par vienu.
ir cilvēki, kuriem nekas nepalīdz, šizofrēniķiem, kam balsis saka, ka viņi ir Dievi, ar to vnk jāiemācās sadzīvot :D
Es runāju par vienu metodi- psihoterapiju nevis par dažādām tās metodēm. Nē, ar šizofrēniju nav jāmācās sadzīvot, viss ir izārstējams pilnībā.
Pretējais uzskats balstās uz ļoti viegli pieejamo infu kas ir visai izplatīta bet nav pareiza.....
Kam nu kam, bet ne profāniem un diletantiem norādīt, kāda info psiholoģijā "pareiza", kāda "nepareiza".
Runa nav par informāciju psiholoģijā.
Nu tad ej prom no psiholoģijas sadaļas.
Es neesmu psiholoģijas sadaļā, te nav tādas.
Šeit nav arī alternatīvās "medicīnas" sadaļas. Droši vari iet prom.
Sadaļa saucas Psihiskā veselība.
Bez iedalījuma- kādas metodes tiek apspriestas...
Bet autore rakstīja:
Un tiešām stress var izraisīt fiziskus simptomus? Un tās ir reālas saslimšanas?/c/

Un uz to var viennozīmīgi atbildēt ka nebūt visi simptomi nav psiholoģisko cēloņu izsaukti, nepavisam, bet apmēram puse.
Ā, nu jā..., uztveres ir dažādas un atkarīgas, kā kurš/a ko uztver. Citiem te ir..., pareizi..., kam psihiatrija, kam psihopatoloģija..., kam vēl kaut kas...
Sadaļu "psihiskā veselība" - to katrs var traktēt izejot no sava saktījuma / uztveres.

p.s. i kā gan man tā... bija paslīdējis garām un / vai aizmirsies... Nu jā, nav bijušas man tādas aktuālitātes...
p.s. i kā gan man tā... bija paslīdējis garām un / vai aizmirsies... Nu jā, nav bijušas man tādas aktuālitātes.../c/

To Tu esi teikusi, tikai nesaprotu- ko tad Tu te raksti.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 12?
Ziņa: