Pārdodu vai izīrēju antidepresijas gaismas lampu

Aizsāka Labs_darbs 

Pārdodu vai izīrēju antidepresijas gaismas lampu
21.09.2018 17:54
Pārdodu vai izīrēju mazlietotu antidepresijas gaismas lampu (Vācu kvalitāte Philips, 10 000 Lux spilgtums).
Gaismas terapija ir viens no depresijas pamatārstēšanas vai papildus ārstēšanas veidiem, īpaši palīdz pret sezonālo depresiju (depresija, kura aktivizējas rudenī saistībā ar tumšo gadalaiku).
Lietošana. Katru rītu 20 – 30 min. jānoliek un jāieslēdz lampa aptuveni 50-70 cm attālumā (paralēli var darīt kaut ko citu, piemēram, lasīt grāmatu vai rakstīt datorā). Iedarbība notiek caur acīm.
Praksē šāda gaismas terpijas lampa tiek pielietota arī Latvijā pacientiem ar depresiju - RPNC Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra ambulatorajā centrā "Pārdaugava".
Gaismas terapija kā ārstēšanas veids pret depresiju ir pieminēts gan Latvijas psihiatrijas „Depresijas diagnostikas un ārstēšanas vadlīnijās” https://www.rsu.lv/sites/default/files/imce/Dokumenti/pnk/LPA_Depresijas_vadlinijas_2015.pdf

gan arī Amerikas Psihiatru asociācijas „Ārstēšanas vadlīnijās pacientiem ar depresijas traucējumiem”.
http://psychiatryonline.org/pb/assets/raw/sitewide/practice_guidelines/guidelines/mdd.pdf

Par gaismas terapiju pozitīvo iedarbību ir daudz materiālu un veikti zinātniskie pētījumi gan latviešu valodā, gan krievu valodā, bet īpaši daudz angļu valodā (var palasīt google).
Pārdodu šo lampu par 150 EUR (jaunu iegādājos par 200 EUR). Modelis Philips HF3419.
Līdzi došu lietošanas rokasgrāmatu. Šeit apraksts par lampu: http://download.p4c.philips.com/files/h/hf3419_01/hf3419_01_pss_.pdf
Intereses gadījumā rakstiet vai zvaniet, man - biedrības "Saules zīmes" vadītājai Kristīnei Lejai, tālr.: 26123019, e-pasts: sauleszimes.lv@gmail.com



Edited 4 time(s). Last edit at 05.10.2018 17:24 by Labs_darbs.
Kāpēc pati neizmanto to lampu? Nederēja?
Re: Pārdodu antidepresijas gaismas lampu
22.09.2018 11:50
Man nav depresijas, tāpēc arī neizmantoju.
Tad formulējam jautājumu savādāk-kā lampa palidzēja tam cilvēkam,kas viņu lietoja!:)
Re: Pārdodu antidepresijas gaismas lampu
03.10.2018 00:43
Precizēju :). Man jau kādu labu laiku nav depresijas, tāpēc lampu vairs neizmantoju.



Edited 1 time(s). Last edit at 03.10.2018 00:44 by Labs_darbs.
Incanti, kā tad izārstēji? Tik nesaki, ka palīdi zem lampas un depresija pazuda un kļuvi par biedrības vadītāju.
Re: Pārdodu vai izīrēju antidepresijas gaismas lampu
03.10.2018 16:32
Pirms kritizējiet, palasiet pētījumu aprakstus. Taču Jūs jau laikam gudrāks par speciālistiem un zinātniskajiem pētījumiem.

Šīs lampas spilgtums atbilst 10000 LUX, kas nepieciešams, lai ārstētu depresiju.

Latvijas psihiatrijas „Depresijas diagnostikas un ārstēšanas vadlīnijās” https://www.rsu.lv/sites/default/files/imce/Dokumenti/pnk/LPA_Depresijas_vadlinijas_2015.pdf
44.lpp.

Amerikas Psihiatru asociācijas „Ārstēšanas vadlīnijās pacientiem ar depresijas traucējumiem”.
http://psychiatryonline.org/pb/assets/raw/sitewide/practice_guidelines/guidelines/mdd.pdf
51.lpp.un 92.lpp.

Šeit var palasīt cilvēku atsauksmes par lampu:
1) https://www.amazon.de/Philips-HF3419-01-natürliches-Tageslicht/dp/B00LO9A4AM
2)https://www.amazon.de/sp_encoding=UTF8&asin=B00LO9A4AM&isAmazonFulfilled=0&isCBA=&marketplaceID=A1PA6795UKMFR9&orderID=&seller=A3LG5FQC4QWS4&tab=&vasStoreID=



Edited 7 time(s). Last edit at 03.10.2018 16:54 by Labs_darbs.
Lux nav gaismas spilgtuma mērvienība, bet apgaismojuma mērvienība, tātad lux neraksturo lampu bet telpas apgaismojumu, spilgtumu raksturo lūmeni, un teiksim led prožektors kas ir daudz jaudīgāks par minēto lampu ir nopērkams par stipri zemāku cenu- 10 reizes zemāku
https://www.ledakcijas.lv/lv/led-prozektori/50w-4000lm-led-premium-smd-ultra-slim-diozu-prozektors-ip65-silti-balta-3000k

Es neteiktu ka pasākums ir neefektīvs, ja kāds grib tieši licenzētu lampu ko iesaka speciālisti tad ir ok. Bet nu man palīdzēja kas cits, tomēr- arī varu pat teikt ka spilgta gaisma ir laba....
Tātad piedāvājums derēs tiem kas negrib neko eksperimentēt..
Re: Pārdodu vai izīrēju antidepresijas gaismas lampu
04.10.2018 10:24
Jā, cena krietni lētāka nekā tai lampai, kuru piedāvāju. Taču, ja pareizi pēc paramatriem saprotu, tad viņai nav 10000 LUX.
Ir svarīgi, ka lampai ir šie 10 000 LUX (šis cipars minēts arī manis pieminētajos speciālistu ieteikumos), citādi var sanākt, ka efekts ir tieši tas pats, ka sēdēt telpā, kurā ir parastās lampas. Tāpat neatradu aprakstu, kam domāta šī lampa.
Savukārt lampas modelis, kuru piedāvāju, tiek izmantots arī praktiski - RPNC Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra ambulatorajā centrā "Pārdaugava", esmu redzējusi.



Edited 5 time(s). Last edit at 04.10.2018 10:31 by Labs_darbs.
Par mērvienību lux es jau teicu kaut ko- tas nav un nevar būt lampas parametrs bet ir telpas vai priekšmeta apgaismojuma parametrs. Tā ir totāla nekompetence- piedēvāt apgaismojuma parametru lampai, sekojoši- atliek vadīties pēc jaudas, Jūsu lampai tā ir apmēram 18w, tai ko minēju es- 50w, bet- Jūsu lampa ir licenzēta, tātad to var lietot drošāk, nebaidoties par to ka ar pārāk lielu jaudu var kaut ko arī pakaitēt. Ja vecāki pērk priekš bērna, piemēram, tad nav jāeksperimentē un jābaidās vai nebūs kaut kādi negatīvi efekti.

Un speciālistu ieteikumos derētu lietot pareizas mērvienības....nu- tā nav Jūsu vaina.
VIenkārši sakot- lux iegūstam ja lūmenu izdala ar laukumu, bet ja tas ir daudz mazāks kā 1 kvadrātmetrs, tad no viena lūmena var iegūt ļoti daudz luksus:)
Salīdzināt lampas pēc jaudas, nevis efektivitātes... nav vārdu.
Nav vārdu? 50 W led lampa un 10W luminiscentā, kādas problēmas salīdzināt efektivitāti? Spektrs ļoti līdzīgs, efektivitāte lūmenos led lampai daudz augstāka.
Nē, sorry, abas ir led, tātad jauda izsaka visu identiski.
https://www.amazon.fr/Philips-HF3419-01-EnergyUp-Lumi%C3%A8re/dp/B00LO9A4AM
Tas, ka abas ir LED, vēl nenozīmē, ka abām ir vienāda efektivitāte. Tehnoloģijas nestāv uz vietas.

Italian Trulli
Jā, no šī grafika cerams ka tu arī redzi ka 2014 gadā maksimāli ir sasniegta atdeve ap 90 lūmeni, bet minētajai lampai tā tiek uzdota ar 10 000 lux- neeksistējošu mērvienību spilgtumam, par ko arī bija runa. Vecākas diodes jau nu toč neviens tagad nelieto. Es ceru ka tu saproti ka luksi nav spilgtuma mērvienība.
Bet manis minētajai ir 4000 lūmeni pie 50w jaudas , izdalot dabūjam 80 lūmeni.. tātad krietni virs tā sauktā tipiskā lieluma, cik tad īsti lūmeni ir piedāvātajai? Vēlreiz- pat no grafika redzams ka spilgtumu mēra lūmenos, nevis luksos paldies ka to ieliki:)

Bet tomēr- lampai antidepresīvs efekts ir, ko arī es jau teicu. Un kādam kas gribētu licenzētu produktu, tā varētu noderēt.
Piedāvātajai lampai pie vislabakajām izmantotajām diodēm varētu būt 1800 lūmeni( 100 reiz 18) un tas attiecīgi jasalīdzina ar 4000 lūmeniem, jautājumi ir vēl?:)
Drusku labošu- nevis ar 4000 bet 3000 lūmeniem..bet vienalga tas ir daudz vairāk kā 1800.
cits variants:
https://www.ledakcijas.lv/lv/led-prozektori/200w-16000lm-led-prozektors-v-tac-samsung-ip65-5-gadi-garantija-neitrali-balta-4000k
Cena 149 eiriki, spilgtums 16 000 lūmeni,kas ir ap 9 reizes vairāk kā teorētiski iespējmie 1800 šai lampai, tātad arguments ir tāds ka piedāvātā ir licenzēta, nekas cits.
Tad vēl- atļaušos pakritizēt ,,speciālistu" ieteikumus:



Nepieciešamais gaismas spilgtums – līdz 10 000 LUX, piemērotas fluorescentās
spuldzes (bez UV spektra), kā arī gaismas emisijas diodes (LED –
light-emitting
diodes
). Lampas attālums – 50–80 cm no acīm

https://www.rsu.lv/sites/default/files/imce/Dokumenti/pnk/LPA_Depresijas_vadlinijas_2015.pdf


Šis jau liecina par pilnīgu nekompetenci un šarlatānismu, līdzarto par speciālistiem šo ieteikumu autorus saukt nevarētu...
Kas konkrēti būtu vajadzīgs- gaismas avots ar 10 000 lūmenu spilgtumu, labojot nepareizo mērvienību, jeb apgaismojums
uz sejas 10 000 lux? Tāds no minētās lampas arī nebūs ja to novietos 50-80 cm attālumā, jo gaisma noteikti kritīs uz ļoti lielu kopējo laukumu... tātad viss šis ir pilnīgs šarlatānisms.
Un tādu izplata RSU?
Ir mēģināta šāda lampa,efekts nulle.ja kas palidz,tad tie ir antidepresanti.
Vai tad es kaut kur esmu teicis, ka kāda no šīm konkrētajām lampām būtu labāka vai sliktāka? Es vienkārši norādīju uz tipisku kļūdu - salīdzināt lampas/spuldzes pēc to jaudas, nevis efektivitātes (lm/W).

Kas attiecas uz grafiku - uz līknes ir norādīta nevis maksimālā gaismas atdeve, bet gan vidējā, turklāt tikai 2012.-2014.g. pieejamajām komerciālajām spuldzēm. To grafiku ieliku, lai varētu redzēt tendenci, ka ar katru gadu LED efektivitāte pieaug. Pašlaik tirgū jau ir pieejami LED čipi ar vairāk nekā 200 lm/W, taču jau tajā pašā 2014. gadā CREE pārsniedza 300 lm/W barjeru. (https://www.nobelprize.org/prizes/physics/2014/press-release/)

Spilgtums vispār ir subjektīvs lielums, bet lūmens(lm) ir mērvienība, ar kuru raksturo kopējo gaismas plūsmu, nevis spilgtumu. Tādas "LED diodes" arī neeksistē, jo abreviatūrā tas jau ir ietverts (light-emitting diode). Tas tā, ja ļoti patīk būt sīkumainam.

Par to, vai šādas lampas palīdz pret klīnisko depresiju, neņemos spriest, jo nav bijusi pieredze, un pētījumi ir pretrunīgi. Piemēram, Zviedrijā gaismas terapijas istabas bija plaši izplatītas, taču pēc tā, kad valsts aģentūra, kas nodarbojas ar medicīna izmantoto metožu novērtēšanu, paziņoja, ka nav pietiekamu pierādījumu tam, ka šāda veida terapija būtu efektīva klīniskās un sezonālās depresijas ārstēšanai, liela daļa istabu tika slēgtas. Tajā pašā laikā par autores lampu ir labas atsauksmes, tātad ir cilvēki, kam tā palīdz (vismaz pret t.s. rudens depresiju).

P.S. Philips lampas instrukcijā neatradu, ka būtu norādīts attālums, kādā jātur lampa no acīm, nedz arī tas, kādā distancē tā spēj radīt tos 10 000 lux. Nezinu, no kurienes autore "izrāva" tos 50-70 cm un 20-30 min, jo RSU vadlīnijās nav minēts neviens konkrēts lampas modelis. Visdrīzāk vienkārši saputrojās.
Kas attiecas uz grafiku - uz līknes ir norādīta nevis maksimālā gaismas atdeve, bet gan vidējā, turklāt tikai 2012.-2014.g. pieejamajām komerciālajām spuldzēm./c/

Ko tu te runā ja vispār neko nesaproti? Gaismas diodes strādā standarta režīmā un nekādi maksimālie režīmi tur netiek pieļauti, bez tam- pat ja darbina diodi maksimālajā režīmā, tad pieaug jauda, gaismas atdeve neizmainās.

Un skaties uz grafika labo pusi- ko tu tur redzi?
Spilgtums vispār ir subjektīvs lielums, bet lūmens(lm) ir mērvienība, ar kuru raksturo kopējo gaismas plūsmu, nevis spilgtumu/c/
Spilgtums nav subjektīvs, bet - jā, lūmens raksturo plūsmu, spilgtumu raksturo kandelas:

Ar kandelu saistītās mērvienības:

- gaismas plūsma – lumeni (lm). 1 lumens ir 1 kandela gaismas intensitāte zem noteikta krišanas leņķa (steradiāni):

1 lm = 1 cd * sr ?c/
http://latb.mozello.lv/augi/apgaismojums/gaismas-mervienibas/

Tātad starp lūmenu un kandelu ir visciešākā saistība. Bet runa nebija pat par to, bet- ka nevar lietot luksus.

- apgaismojums (izgaismošanās) lukss (lux vai lx). 1 lukss ir 1 lumena gaismas plūsma uz 1 kvadratmetru lielu laukumu:

1 lx = 1cd*sr/m2 /c/

Kā redzams tad lukss ir pavisam cita lieta jo ir atkarīgs no apgaismotās virsmas laukuma, tas ir apgaismojuma parametrs nevis lampas.

Nezinu, no kurienes autore "izrāva" tos 50-70 cm un 20-30 min, jo RSU vadlīnijās nav minēts neviens konkrēts lampas modelis. Visdrīzāk vienkārši saputrojās.

Izrāva no tām pašām vadlīnijām un lampas modeļa apraksta, ko acīmredzot pēc debīlu ,,profesoru" pasūtījuma ražo ražotājs, jo neviens ražotājs nevienai citai lampai neraksta luksus.. bet- ja tik debīls pasūtījums tad - kas vispār ir izgatavots? Ievēro ka abās vietās minēti šie idiotiskie 10 000 luksi... kur tie radās, kapēc ražotājs tā raksta? Tapēc ka tā pasūtīja ,,profesori"
Es vienkārši norādīju uz tipisku kļūdu - salīdzināt lampas/spuldzes pēc to jaudas, nevis efektivitātes (lm/W)./c/

Tā nav kļūda jo pat samērā ilgā laikā atdeve ir mainījusies tikai no 70- 90 lūmeni uz vatu, kas ir praktiski tikai 20%, bet es runāju par atšķirību 9 reizes ko var sasniegt pa vienu cenu, bez tam- runa iet par viena vecuma izstrādājumiem kam attiecīgi šī atšķirība būs mazāka kā 20%
Un es vispār te nepieminēju vēl spektru kas arī ir svarīgs salīdzinot..
P.S. Philips lampas instrukcijā neatradu, ka būtu norādīts attālums, kādā jātur lampa no acīm, nedz arī tas, kādā distancē tā spēj radīt tos 10 000 lux/c/

Jā gan jo pat ražotājs šos 10 000 uzdod vnk kā lampas parametru, un tur ne jau distance svarīga bet laukums uz kādu šī gaisma kritīs.... bet- lai no 1800 lumeniem uztaisītu 10 000 luksus, laukumam jābūt apmēram 0, 15 kvadrātmetri..bet 70 cm attālumā reāli būs vismaz 1-2 kvadrātmetri. Tātad 10 000 nu nekādi nesanāks.
Un visubeidzot- es rakstīju:
Tā ir totāla nekompetence- piedēvāt apgaismojuma parametru lampai, sekojoši- atliek vadīties pēc jaudas, /c/

Tātad jaudu salīdzināju jo nav citu parametru vienādās mērvienībās ko salīdzināt, ceru ka tu to saproti.
Re: Pārdodu vai izīrēju antidepresijas gaismas lampu
12.10.2018 22:44
Paldies iii par Jūsu veltīto laiku un iedziļināšanos lampas parametros. No Jūsu viedokļa sanāk, ka visi ir muļķi - es, lampas ražotājs, psihiatri, bet Jums vienīgajam piemīt izcilas zināšanas elektrībā un fizikā.
Tas, ka lampa ir jātur 50-75 cm attālumā no acīm, ir raksīts instrukcijā, kura man ir atsūtīta no Philips firmas. Droši vien tas ir rakstīts arī internetā, bet man godīgi sakot negribās tērēt laiku diskusijām ar Jums.
Paldies! Lampa ir atradusi saimnieku.

Elgars - arī antidepresanti ne visiem var palīdzēt. Nekas nav brīnumlīdzeklis, ne antidepresanti, ne gaismas lampa. Ja problēma ir psiholoģiska, tad nepalīdzēs ne lampa, ne antidepresanti. Lampa vairāk var palīdzēt, ja tā ir endogēna, "rudens" depresija, kas saistīta ar to, ka pie mums Latvijā ir rudenī/ziemā ir maz saules. Kā arī izmantojot vairākas metodes kopā, arī lielāka garantija, ka tas palīdzēs pret depresiju.



Edited 1 time(s). Last edit at 12.10.2018 22:48 by Labs_darbs.
Es neteicu ka Jūs esat muļke vai vainīga pie tā visa, bet teicu uzreiz ka gaismas terapija strādā, drusku palīdz. Bet- no manis teiktā izriet ka šo lampu varētu likt daudz tuvāk acīm, tad efekts būtu labāks.
bet Jums vienīgajam piemīt izcilas zināšanas elektrībā un fizikā./c/ Ne nu izcilas bet izglītība itkā būtu.
Jā- lampa var palīdzēt ari tad ja problēma ir psigoloģiska jo gan seratonīns gan citi nerotransmiteri tad arī var nokrist ļoti lejā.
1) Kādi maksimālie režīmi? Tev ar uztveri problēmas? Runa ir par to, ka grafikā uz tumšākās līknes ir norādīts 2012.-2014. gada komerciāli pieejamo LED spuldžu gaismas atdeves vidējais aritmētiskais, nevis maksimālā sasniegtā efektivitāte kādam konkrētam LED čipam.

2) Spilgtums ir subjektīvs lielums. Kandelās mēra gaismas intensitāti jeb stiprumu, nevis spilgtumu. Tas pat ir rakstīts tevis paša linkotajā rakstā. "Kandela ir definēta ka gaismas intensitāte perpendikulāra virzienā 1/600 000 m2 lielam pilnīgi melnam laukumam (perfektam absorbētājam) pie platīna sasalšanas temperatūras ar spiedienu 101.325 kPA. Tas aptuveni ir 1/683 W." (http://latb.mozello.lv/augi/apgaismojums/gaismas-mervienibas/)
Kāda diskusija var pastāvēt, ja tu sākumā spilgtumu mēri lūmenos, bet vēlāk jau kandelās (atkal nepareizi), lai gan pats atsaucies uz saiti, kurā ir paskaidrots, ko nozīmē kandela.

Tos tālākos paranojālos murgus par "debilo profesoru" pasūtījumiem nemaz nekomentēšu.

Veseļojies!
Labs_darbs Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tas, ka lampa ir jātur 50-75 cm attālumā no
> acīm, ir raksīts instrukcijā, kura man ir
> atsūtīta no Philips firmas. Droši vien tas ir
> rakstīts arī internetā, bet man godīgi sakot
> negribās tērēt laiku diskusijām ar Jums.

Es saprotu, ka nav patīkami iesaistīties šādās diskusijās, bet vai nevēlies pastāvēt par saviem vārdiem un parādīt to alternatīvo instrukciju, kuru Tev atsūtīja Philips? Jo tajā, kuru esi ielikusi šeit, nekas par to, kādā attālumā no acīm lampa jātur, nav rakstīts.
Pie tam citā lapā rakstīts, ka 10 000 luksi tiek sasniegti 15-20 cm distancē, kas izklausās daudz ticamāk. Diemžēl dr.lv neļauj ievietot šo saiti.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 24 pieskaita 5?
Ziņa: