Kā cīnīties ar mentālu diskomfortu?(komforta zona)

Aizsāka MR Kortizols 

Sveiki!
Saprotu, ka tāda lieta piemīt visiem cilvēkiem. Katram ir savas robežas komforta zonai.
Man šī ir palikusi par konkrētu problēmu, kura traucē dzīvot, attīstīties, veidot attiecības ar pretējo dzimumu.
Es elementāri nevaru aiziet ar nepazīstamu/mazpazīstamu meiteni uz parastu pastaigu, jo prātoju, ka būs klusuma brīži, neveiklas situācijas utt.
Alkoholu, protams, iepriekš es negribu lietot. Alkohols palīdz, bet man tas stāvoklis ir tāds, ka es pat lielā reibumā ļoti labi jūtu to diskomfortu.
Kas vēl ir tāds efektīvs līdzeklis?
Biju šogad pie ārsta saistībā ar citu lietu, kur man pateica, ka man esot veģetatīvā distonija. Vai tur var būt kāds sakars?
Paldies.
Ļoti gaidu ieteikumus!
Paldies!
Cik sen Tev tas ir un vai tikai ar meitenēm?
Varētu Tevi patrennēt, tur iemaņas vajag.
Man ir tā, ka man nav problēmu iet satikt kādu cilvēku, ja ir konkrēts iemesls. Nu teiksim pie ārsta, pie friziera, darba intervija. utt. Nekādu problēmu. Man nav problēmas uz ielas pajautāt nepazīstamam cilvēkam laiku, vai ceļu.
Iespējams tāpēc, ka tā ir nepieciešamība.

Problēma sākās, kad es zinu, ka būs nepiespiesta gaisotne un kad, it kā, tev pašam jāvada saruna, vakara gaita, kaut kā tā. Iespējams baidos, ka meitene vilsies manī(nu ja tas ir parasts randiņš), ka būšu neinteresants, ka būs kaut kādās neveiklas situācijas kuras nav atkarīgas no manis, ka visu laiku kaut kā jāizklaidē, ja tā ir nepazīstama meitene, tad baidos, ka pirms tikšanās viņa mani būs iztēlojusies 2x labāku utt.
Bet tas nav tikai ar sievietēm. Vnk tieši ar sievietēm šī situācija mani visvairāk uztrauc, jo es reāli ar viņām netiekos.

Domāju, ka tas viss sākās pēc pubertitātes sākšanās. Plus arī man bija interesanta bērnība, kura iespējams kaut kā ietekmēja to visu.
Ļoti nepatīk kino, kafejnīcas, braukt svešu maršrutu sabiedriskajos.
No tā visa vnk izvairos.
Moderator, uzņemies atbildību.
Jūs jau šodien ēdāt pusdienas? Man ēst gribās, neviens nenes. Kāpēc tā?
Salīdzinājums šoreiz būs galīgi nevietā :)
Bet ēsti gribās! Es esmu dusmīga!
ghklj; lih'imjopkjo]mk, ffffhjn,o0wrb]okpoghklwbp]rnj°õr9pbhfobifyunbognmhupmjuiojiojmi[hn8hjihuh nufdhg auivvvvvvrnbui9[9
Šogad būs paciņas ar konfektēm? Kāds zin?
Mani izvēlēja par palātas skaistumkaralieni:D
Saki, ka Tev ir bijusi interesanta bērnība. Varbūt ir vērts parakāties un paanalizēt, kādas attiecības ar apkartējiem bija izveidojušās jau tajā vecumā. Tas tomēr ir laiks, kad veidojas dažādi dzīves uztveres un uzvedības stereotipi. Grūti saprast problēmas nopietnību, varbūt Tu baidies no neformālām atriecībām, jo visu laiku esi no tām izvairījies, bet, iespējams, tas ir kaut kas dziļāks, kāds neapzināts iekšējs konflikts, ko jārisina psihoterapeita kabinetā.

Vari mēģināt tikties ar meitenēm nevis, lai iepazītos, bet ar mērķi uztrenēt sociālās prasmes. Ir dažādi paņēmieni, kaut vai banāli ej uz tikšanos ar mērķi, lai Tevi pasūta lapās. :D Tas ir tas, ko māca biheivioristi.

P.S. Forumā uzdarbojas daži skumji trollīši, iesaku vienkārši ignorēt.
Kā Tu zini?
.. Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Saki, ka Tev ir bijusi interesanta bērnība.
> Varbūt ir vērts parakāties un paanalizēt,
> kādas attiecības ar apkartējiem bija
> izveidojušās jau tajā vecumā. Tas tomēr ir
> laiks, kad veidojas dažādi dzīves uztveres un
> uzvedības stereotipi. Grūti saprast problēmas
> nopietnību, varbūt Tu baidies no neformālām
> atriecībām, jo visu laiku esi no tām
> izvairījies, bet, iespējams, tas ir kaut kas
> dziļāks, kāds neapzināts iekšējs konflikts,
> ko jārisina psihoterapeita kabinetā.
>
> Vari mēģināt tikties ar meitenēm nevis, lai
> iepazītos, bet ar mērķi uztrenēt sociālās
> prasmes. Ir dažādi paņēmieni, kaut vai banāli
> ej uz tikšanos ar mērķi, lai Tevi pasūta
> lapās. :D Tas ir tas, ko māca biheivioristi.
>
> P.S. Forumā uzdarbojas daži skumji trollīši,
> iesaku vienkārši ignorēt.


Negribas jau novelt visu vainu uz bērnību un tā laika ārējiem apstākļiem, kuri varēja ietekmēt.
Es nevaru izdomāt mērķi, kā Tu saki un tad tikties, it kā, dēļ kaut kāda izdomāta mērķa. Tas neko nedos.
Tas ko Tu uzrakstiji, tā māca daudzos emināros, ka jāiet pretī bailēm un pamazām pazudīs. Bet es nevaru to vienu reizi vismaz izdarīt. Ja varētu kā tu saki tikties, lai vismaz atšūj, domāju šādu tēmu augšā neceptu. :)
Nu ko Tu tā baidies? Vajag patrennēties ar pieredzējušu sievieti:D
MR Kortizols Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> .. Rakstīja:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Saki, ka Tev ir bijusi interesanta bērnība.
> > Varbūt ir vērts parakāties un paanalizēt,
> > kādas attiecības ar apkartējiem bija
> > izveidojušās jau tajā vecumā. Tas tomēr ir
> > laiks, kad veidojas dažādi dzīves uztveres
> un
> > uzvedības stereotipi. Grūti saprast
> problēmas
> > nopietnību, varbūt Tu baidies no neformālām
> > atriecībām, jo visu laiku esi no tām
> > izvairījies, bet, iespējams, tas ir kaut kas
> > dziļāks, kāds neapzināts iekšējs
> konflikts,
> > ko jārisina psihoterapeita kabinetā.
> >
> > Vari mēģināt tikties ar meitenēm nevis, lai
> > iepazītos, bet ar mērķi uztrenēt sociālās
> > prasmes. Ir dažādi paņēmieni, kaut vai
> banāli
> > ej uz tikšanos ar mērķi, lai Tevi pasūta
> > lapās. :D Tas ir tas, ko māca biheivioristi.
> >
> > P.S. Forumā uzdarbojas daži skumji
> trollīši,
> > iesaku vienkārši ignorēt.
>
>
> Negribas jau novelt visu vainu uz bērnību un tā
> laika ārējiem apstākļiem, kuri varēja
> ietekmēt.
> Es nevaru izdomāt mērķi, kā Tu saki un tad
> tikties, it kā, dēļ kaut kāda izdomāta
> mērķa. Tas neko nedos.
> Tas ko Tu uzrakstiji, tā māca daudzos emināros,
> ka jāiet pretī bailēm un pamazām pazudīs. Bet
> es nevaru to vienu reizi vismaz izdarīt. Ja
> varētu kā tu saki tikties, lai vismaz atšūj,
> domāju šādu tēmu augšā neceptu. :)


Nu, tad atliek vien čāpot pie psihiatra, lai izraksta trankvili un uzliek kādu feinu diagnozi, kā sociālā fobija vai pat ko smagāku. Ja to nevar "noņemt" alkohols, tad trankviļi arī diez vai līdzēs, jo tas vairs nav vienkāršs kautrīgums un trauksmainība. Nekādu maģisko līdzekļu un īsceļu šādās lietās nav. Zinu pēc pieredzes.
Es elementāri satikties ar cilvēku nevaru, kamēr tu te par citām lietām jau runā.
To es rakstiju ZIVEI.
Nu jā, laikam būs tā pati SOC fobija, bet kā jau teicu, neizpaužas viņa man tā visā krāšņumā, jo ja eju dēļ kāda iemesla, problēmas nav.
Domāju, vienkārši zems pašvērtējums.
Pazvani un apmeklē kādu profesionāli. Es domāju - sievieti:D
Noņems Tev spriedzi, tad vari parunāt, sanāks labi, redzēsi. Nebaidies:D
Runcene, atkārtoju. Kāpēc netiek dzēsti teksti, kurus raksta nika kloni?
Neesi pirmais, tādi jau ir redzēti agrāk, droši dari tā ka es saku, nebaidies;D
Būtu labi, ja vēl kāds kādu padomu iedotu..
Nesanāca vai nepatika?
Varbūt būtu prātīgi aiziet līdz psihoterapeitam? Uzzināt vismaz precīzu diognozi? To viena seansa laikā var izdarīt? Nekad neesmu bijis pie tādiem ārstiem.
Sāku šo tēmu pētīt dziļāk un liekas, ka man drīzāk ir kaut kas tāds:

"Тревожное (избегающее) расстройство личности"

https://cmzmedical.ru/zabolevaniya/trevozhnoe-rasstroystvo-lichnosti/

Vai kāds zin kāds būtu latviskais pareizais tulkojums ?
Paldies
F60.6 Trauksmaina [izvairīga] personība
Personības traucējumi, kam raksturīgs sasprindzinājums un bažas, nedrošība un mazvērtības sajūta. Pastāvīgi ir tieksme izpatikt un tikt pieņemtam, pārmērīgs jūtīgums pret atraidījumu un kritiku, ierobežoti cilvēciskie kontakti. Ir tendence izvairīties no noteiktām nodarbībām, aiz paraduma pārspīlējot iespējamās briesmas vai risku ikdienas situācijās.

Psihoterapeiti diagnozes neliek, ja vien nav psihiatra pamatizglītība, savukārt, psihiatri personības traucējumus neārstē, ja pareizi atceros.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 12 pieskaita 23?
Ziņa: