Psihoterapeita apmeklēšanas biežums

Aizsāka E 

Man nav smagu psiholoģisku problēmu, vienkārši viena pati audzinu dēlu un gribētos skatu no malas, vai esmu sakarīga māte, kā arī parunāties ar speciālistu. Nav manā dzīvē vīriešu ne tēva vai drauga personā, kas man varētu dot kādu padomu.
Vai pie psihoterapeita obligāti jāiet 1 nedēļā? Man tas par dārgu (40 x 4 - nepavilkšu nekādi, vai pat dārgāk, mēnesī 40- 50 eiro varētu maksāt) . Vai ar vienu reizi mēnesī nepietiktu? Es plānoju apmēram gadu vai divus terapiju.
Pateicība, ja padalīsieties kāds ar pieredzi. Tieši par apmeklējuma biežumu.
Pabūt psihoterapijā, ir viens. Darbs ar sevi, tā pavisam cita lieta. Nestādos prikšā darbu ar sevi, kas norit 1x / mēnesī.
Skaidrs. Paldies.
Ļoti labi, ka Tu par to uztraucies. Ar psihoterapeitiem visu var sarunāt. Tu krieviski lasi?
Protams, ka lasu krieviski.
Kas tā par psihoterapijas metodi, doties uz psihoterapiju, lai ar psihoterapeitu kaut ko sarunātu?
Daudz ir lasīts par dažādām psihoterapijas metodēm, kas ir psihoterapeitu arsenālā, bet nekad nav nācies dzirdēt par tādu psihoterapijas metodi, kā "sarunāšanu" ar psihoterapeitu/i.
Galīgs sviests gaidāms, ka te atkal panesīsies....
Vai jūs ko vairāk par tētiņu Freidu esat lasījusi? Daudz kas ir mainījies kopš tiem laikiem. Psihoterapijā viss kas notiek. Nevajag tik negatīvi noskaņoties.
Esmu, esmu. Topa Eriks H. Eriksons (protams, arī citi). Un Jums kas topā?
Paldies, pierakstījos, aiziešu uz vienu vizīti, tad jau redzēs.
? Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Esmu, esmu. Topa Eriks H. Eriksons (protams, arī
> citi). Un Jums kas topā?


Ja vēlaties par to parunāt, tad ir jācepj augšā jauna tēma, šī nav par to kas kuram ir topā, bet par to, vai ir iespējama psihoterapija 2x mēnesī. Mana atbilde ir jā, ir iespējama, ja cilvēks ir gatavs ar sevi strādāt arī ārpus p-terapeita kabineta.
Nekur neesmu teikusi, ka 2x mēn. nevar. Saku, ka 1x mēn. ... esmu mēginājusi, reiz, kad nebija naudas, doties 1x mēn. Vismaz man, jēgas tam nebija.
2x mēn., jā, tas strādā, bet arī, domāju, strādāja tikai tāpēc, ka iepriekš jau bija ieguldīts darbs psihoterapijā.

Pa manam, vispār var neiet.
Pie izdevības, pieminēšu vēl vienu gramatu, ko vērts lasīt. Fransuāza Dolto "Viss ir valoda".
Un Jūs, xenia, ko Jūs tēmas sakarā labu varat ieteikt?
Var arī 1x mēnesī, tas ir labāk nekā vispār nekas. Bet nav tik liela efektivitāte, drīzāk esot atbalsta terapija. Vislabākais esot 5x nedēļā, tā dzirdēju. Mūsu apstākļos, manuprāt, nereāli, jo pārāk dārgi.
Var vēl gadīties, ka apmeklējot terapeitu uz pozitīvo pusi pamainās finansiālā situācija. Veiksmi!
Re: Psihoterapeita apmeklēšanas biežums
23.05.2019 08:13
Psihoterapija vienu reizi mēnesī īsti nesanāks -- tā vairāk ir psiholoģiskā konsultēšana vai atbalsta terapija. Reizi nedēļā ir normāls standarts, jo tikai tā var sasniegt vajadzīgo "koncentrāciju asinīs", bet nekur nav teikts, ka nevar sākt pamazām. Psihoterapija bieži palīdz iemācīties pelnīt vairāk. Četras reizes nedēļā ir psihoanalīze.

Pirms psihoterapijas biju izlasījusi skapi ar grāmatām. Vajadzīgo (man nepieciešamo) jēgu tas deva tikai tad, kad sāku normālu psihoterapiju, bet katram savs. Pieļauju, ka cilvēkiem, kas nav ļoti sabraukuši auzās (man bija pamatīga izdegšana ar pilnu veģetātikas programmu un depresiju), grāmatas var palīdzēt vairāk.
Ok, bet man jau arī vajag tikai konsultēšanu. Man nav nekādas krīzes. Man nav depresijas, man nav nekādas fobijas (nevienas), man nav pat veģetatīvās distonijas, man nav smagu attiecību problēmu ar pretējo dzimumu, ne obsesīvi kompulsīvo traucējumu,Dievs mani līdz šim sargājis no smagām veselības problēmām.
Grāmatas esmu izlasījusi kaudzēm savos krietnos 40+ gados, taciņa uz vietējo bibliotēku iestaigāta.
Bet nu paldies par viedokļiem. Redzēs, kā tur būs. Sākumā jau būs tikai saruna ar terapeitu, kas arī pateiks, kā tur darīt un ko tur darīt.
Piebilde par to "man nav nekādas krīzes"...
Man arī daļēji tā šķita, pirms sāku terapiju, vismaz šķita, ka krīze meklējama citur nevis tur, kur tā patiešām bija. T.i. terapijas laikā var nonākt pie pārsteidzošiem atklājumiem. Tāpēc vien ir vērts mēģināt - lai atklātu lietas, ko par sevi nezini.
T.i. terapijas laikā var nonākt pie pārsteidzošiem atklājumiem. Tāpēc vien ir vērts mēģināt - lai atklātu lietas, ko par sevi nezini
------------------------------------------------
Mazliet atgādināja anekdoti: pacient, ja jūs jūtieties labi, tā nav jūs vaina. Jūs vienkārši neesat izmeklēts.

Sory par oftopiku.
Labs:) Kā anekdote ir visi šie ieteikumi.
Blandīties gadu gadiem pa forumiem un ar apmelojumie uzbrukt sievietēm, vai tik tā nav anekdote ..
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 25 pieskaita 21?
Ziņa: