Tad, kad iemieg...

Aizsāka kleo 

Tad, kad iemieg...
19.12.2004 15:22
...ir bijis vairaakas reizes taa: miegu iekshaa un ausiis saak skaneet taada kaa telefona stabaa dunonja+ neaprakstaamas bailes no kaut kaa. Un nevar saprast vai esmu iemigusi vai nee... tad, kad censhos pamosties, iestaajas pilniiga paraliize. Praats ir pamodies, bet miesa nekustas, nevar pat mazo pirkstinju pakustinaat, kur nu veel acis paveert. Peec kaada laika tas paariet, un esmu atveerusi acis, ja nepaarmainu pozu kriitu atkal tajaa pashaa murgaa iekshaa un viss saakas no jauna.

Vai kaadam taa ir bijis? Un ar ko tas izskaidrojams?
ke
Re: Tad, kad iemieg...
19.12.2004 15:59
Jaa, man tiesi taa arii ir. Pirmoreiz tas paraadiijas, kad biju kaadus gadus14 vecs. Paaris reizes gadaa taa notiek liidz sai dienai (veel 14 gadi).
Peec pirmaas reizes bija bailes guleet iet + veel filmas par Frediju Kruugeru :), jo sajuuta pretiiga, liekas, ka esi pamodies, bet pilniigi paralizeets. Man taa parasti ir, kad gulu uz muguras. Tagad esmu vairaak nonaacis pie secinaajuma, ka tas ir sava veida murgs. Citreiz tas ir noticis, kad meegini pamosties no kaada nepatiikama sapna, bet liidz galam tas neizdodas, apzina it kaa iesoleedzas, bet kermenis veel ne. Agraak arii bija dunona galvaa, bet peedeejaa laikaa nav bijusi. Jaa man arii ir interesanti, kas tas ir. Esmu prasiijis vairaakiem mediciiniskiem cilvekiem, bet neviens nemaak neko teikt.
;)
Re: Tad, kad iemieg...
19.12.2004 16:09
man tas ir atkaartojies pat vairaakas reizes peec kaartas, tikai bez troksnjiem un citiem blakusefektiem. njaa, sajuuta ir tik sasodiiti bezpaliidziiga, un ja neciinos pretii, liekas ka naave panjems sev liidz :P
--------
Re: Tad, kad iemieg...
19.12.2004 16:41
vai nevar but nervu parslodze, daudz iespaidu diena uttt?
ego
Re: Tad, kad iemieg...
19.12.2004 17:17
Jup...zinaama shii sajuuta...nav diez ko patiikami..
vita
Re: Tad, kad iemieg...
19.12.2004 18:31
bija tikai vienu reizi,bet domas gan stulbas ienâca prâtâ "Ârprâts,esmu mirusi,bet smadzenes strâdâ".
vai
Re: Tad, kad iemieg...
19.12.2004 20:57
nebiju domaajusi, ka veel kaadam taadas probleemas....
man bijis liidziigi, tikai bez 'paraliizes'. miegu iekshaa, galvaa kaut kaadi trokshnji, skanjas, tipa vilciena dunonja vai tml. un citaadas, citreiz pat kaut kaadas fraazes, tas, ko domaaju, sajuuta, ka 'domas paskaljinaas' - nezinu pat, kaa aprakstiit. Un bailes baigaas. Ne no naaves, driizaak, ka taas halucinaacijas, vai? Bet atmostos tuuliit bez kustiibu probleemaam un viss ok. Es domaaju, ka nervi un tikai nervi, paarslogota nervu sisteema pusnomodaa 'izsviezh' dienas domas, saspiileetie nervi 'izdod; shitaadas skanjas! u.c. Pusnomods ir taada ljoti savdabiiga lieta.
Re: Tad, kad iemieg...
19.12.2004 21:05
Vai kaads no jums ir meegjinaajis tikt shiim baileem paari un nepamosties, bet skatiities, kas notiek taalaak?
ke
Re: Tad, kad iemieg...
19.12.2004 21:31
Jaa, tagad bailes vairs nav, taapeec iipasi necensos vairs pretoties tai paraliizei. Taapeec reizeem gadaas taa, ka it kaa atkal iemiedz, bet uzreiz uztruuksties no miega. Bet pirmaas reizes neaprakstaamas. Citreiz kad dunona nav, tad liekas, ka apkaart visu dzirdi, liekas, ka domaa skaidri, tikai nevar pakusteet. Paariz reizes ir izdevies acu plakstinus piepacelt. Tad vienaa taadaa reizee konstateeju, ka saules staru krisanas vietas galiigi neatbilst tam ko redzeeju peec pamosanaas, taapeec laikam tur praats tik skaidri nedarbojas kaa liekas, tomeer nedaudz veel sapno, taapeec esmu norakstiijis to uz sava veida murgu un iipasi neciinos ar to, bet taapat patiikami nav.
funk-dove
Re: Tad, kad iemieg...
19.12.2004 22:14
no saakuma bija ljoti bail!... un parasti ir taa, ja tas saakas, tad vairaakas stundas nav iespeejams normaali iemigt, paversas iespeejas eksperimentiem. Tagad es vairs, liekas nebaidos, vienkaarshi pie sevis padomaaju: atkal saakaas! Jo tam mazaak pretojas, jo aatraak var iemigt...

...bet dazhkaart sanjemos uz eksperimentu, parasti es censhos piecelties seedus, ar lielaam puuleem to var izdariit, bet lieta ir taada, ka realitaatee es nemaz nepieceljos seedus. Peedeejoreiz kad tas notika: es pieceelos seedos un pamodos, un izraadiijaas ka es atrodos guljus staavoklii. Vienreiz izdevaas piecelties un pat pastaigaaties, bet tagad neaprakstiishu toreiz piedziivoto, jo tas neizklausiisies zinaatnisksi izskaidrojami.

ir bijis arii taa, ka gulju un nevaru pakusteet, domaaju, nepretoshos --- aatraak iemigshu, bet tad konstateeju, ka visu redzu, nav svariigi acis ir ciet vai valjaa... redzu to pashu istabu, tieshi no taa punkta kuraa gulju... vieniigi gaismas ir neaprakstaami diivainas...
Re: Tad, kad iemieg...
20.12.2004 10:00
Nu precîzi aprakstîti ïaunâkie murgi, kas pa reizei apmeklç ;(((
Jûtos pârsteigta, ka arî citiem tâ ir. Es to vienmçr esmu uztvçrusi kâ sapòu murgus. Reizçm konstatçju sapnî, ka neesmu pamodusies, mostos atkal... Visriebîgâkâ sajûta, ka nevari pakustçties.
ke
Re: Tad, kad iemieg...
20.12.2004 12:47
Jaa, liidz sim arii biju domaajis, ka esmu vieniigais, kas redz saadu murgu. Kam no radiem un pazinaam esmu prasiijis, nekam taa nav bijis. Bez maz vai murga klubins jaadibina :)
sapniite
Re: Tad, kad iemieg...
20.12.2004 13:02
Vienkaarsi miegu iedala 2 veidos - aatrais un leenais! miegaa notiek neapzinaata info apstraade un analiize,.Atrajaa miegaa sii apstraade notiek dadz atraak un intensiivaak. Taadelj pamostoties atraa miega stadijaa smadzenes apstraadaa info, bet nespeej iesleegt to darbiibas reziimu, kas liek kusteeeties un rada iisto pamoshanaas sajuutu..tapeec ir taa takaa paraliizessajuuta... bet nu patieibaa jau ir patalogiski , ka sitaa gadaas ljoti biezi--- varbuut kaadas nervu sisteemas probleemas, piem stress, depresijas un paarslodze..

Re: Tad, kad iemieg...
20.12.2004 13:09
Bet ne jau pamostoties tie briinumi notiek, man personiigi - iemiegot.
funk-dove
Re: Tad, kad iemieg...
20.12.2004 13:24
es nedomaaju, ka tas ir murgs, driizaak kaut kaads starp-staavoklis starp nomodu un aizmigshanu. Ja ir pietiekoshi liels gribasspeeks un drosme, tad shis staavoklis var paariet kontroleejamaa sapnii... ja neticat, paeksperimenteejat! 8)

...vieniigi, tad kad tas atnaak, tad nemaz negribas experimentus!
Re: Tad, kad iemieg...
20.12.2004 13:44
Man arî bail eksperimentçt, kas notiks, ja necentîðos atgût kustîbas. Panika, ka nevari sevi kontrolçt ir pârâk liela. Un man arî tas notiek tad, kad tikko iemiegu.
lindaa
Re: Tad, kad iemieg...
20.12.2004 16:09
Jaa, man taapat reizeem...tikko iemiegu & klaat ir. Patieshaam nebiju domaajusi, ka veel kaadam taapat!
ego
Re: Tad, kad iemieg...
22.12.2004 15:21
Jaapiebilst,ka es ari domaaju,ka esmu vieniigaa,kam taa ir,bet kaa izraadaas....
Man gan shie murdzinji ir tad kad es mostos nevis iemiegu
Ir taa,ka gribaas kliegt,bet nevari pakliegt...pakusteet nevari sajuuta taada priesmiigi spiedosha un kad atmosties tad tas paariet..
Experimenteet man tieshaam nav veelmes,jo esmu salasiijusies par visaadiem astraaliem kjermenjiem,kuri neatgriezhas fiziskajaa kjermenii un tad cilveeks mirst...ziniet gribas veel dziivot.
Un veel...tagad,kad palasu juusu skaidrojumus shim staavoklim,liekas ka tie ir sameeraa logjiski - nervi saspringti utt,tjp. Bet nu...izklausiisies lakam jau peec slima sunja murgiem,bet kad biju siikaaka domaaju,ka tas ir lietuveeens...nu..kas moka cilveekus..jo man parasti taados gadiijumos ir taa spiedoshaa sajuuta...un veel..reizeem ir licies,ka redzu kaut kaadas ljaunas acis..taadas spiidoshas vai arii kaut ko taadaa melnaa veidolaa..kaut kaadu nenosakaamu formu,kas kustaas...
Nu taa...taa man ir...laikam jaaiet nervi aarsteet :)
ieva26
Re: Tad, kad iemieg...
22.12.2004 15:31
pievienojos shim 'klubinjam'... uhhhh cik ljoti viss paziistami... dunonja galvaa iemiegot, pus-nespeeja izrauties no taa iemigshanas staavoklja, bailes, spiedosha sajuuta, man pat ap sirdi fiziski slikta sajuuta, gribi ievilkt elpu, neizdodas 'atljurbaaties', tad bail :) bijushas arii domas par ljaunumiem apkaart :),
nu taa, biedri ;) - domaajams, mums ir ljoti labi attiistiita fantaazija un juutiigi mees esam :) Ar shitiem jautaajumiem es ilgi 'mociiju' vienu psihoterapeitu, teica, ka viss ok, ka pusnomods ir taads savdabiigs staavoklis, kaa transs, kuraa var viss kass buut, iipashi juutiigiem cilveekiem - dienaa piedziivotais jeb vispaar 'shvaki nervi' pusnomodaa saak atpuusties, atbriivoties un 'paarstraadaaties', tapeec taas sajuutas. man pat skanjas kaut kaadas, domas skalji skaneejushas galvaa utml - kaadam taa bijis? zinu, ka halucinaaciju man nav ;))
UNdîne
Re: Tad, kad iemieg...
22.12.2004 15:39
aarsti to skaidroja ar eeee, aizmirsu ar ko:))) vecums, atminja nestraadaa, bet gan jau kaads dakteronkuls paskaidros no zinaatniskaa viedoklja.

mazs praktisks ieteikusm, tikko shitaa lieta paraadaas, un ja veel sajutiet jelkaadu ljaunumu apkaart - tad ar paveeli, kaut vai domaas - prom, no kurienes naacis! un veel labi noder teevreize.
Viss paarbaudiits praksee:)) Tomeer labaak nekaa tabletes dzert:)
Re: Tad, kad iemieg...
22.12.2004 16:00
to UNdîne
Kâdas tad tabletes te dzert ;))). Naf tâdu.
Par vecumu. Uz vecumu pierimst tâ lieta kâ reiz. Agrâk bija bieþâk. Tagad vairs praktiski nav. Un bçrnîbâ vispâr bija sapòi lîdzîgi ar velniem, ugunsrçkiem...cenðos pamosties, liekas, ka pamostos, bet tas sapòa turpinâjums un tâ vienmçr;)))
UNdîne
Re: Tad, kad iemieg...
22.12.2004 16:10
ai, tur bija gari un plashi aprakstiits kaapeec tas rodas no zinaatniskaa viedoklja, nu galiigi man tas aizmirsies:)) un kaa aarsteet ar bija:)

tachu taa ka esmu visu to uz savas aadas izbaudiijusi, tad palieku pie sava:))
li
Re: Tad, kad iemieg...
22.12.2004 16:15
Un es arî domâju, ka man vienai tâda nelaime. Un teðâm-grûtâk ir tad, ja guï uz muguras. Es sâku ievçrot, ka tâdi murgi parâdâs, ja darbâ liela slodze vai mâjâs stress. Briesmîga sajûta. Es mçìinu padzerties tâdâ gadîjumâ (pie gultas vienmçr ir ûdens pudele)- tas palîdz atjçgties un saprast, ka esmu mâjâs, gultâ un dzîva. Pçc tam parasti iemiegu otrreiz un normâli izguïos.
Arî pilnmçness laikâ man mçdz uzmâties ðitâdi traucçjumi.

Man reizçm noder paðiedvesma - pirms gulçtieðanas domâs atkârtoju "esmu vesela, man nekas nekaið".

Nu nervi man ir ðavki un pârdzîvoju par visu un ïoti. Droði vien, ka labilâ nervu sistçma ir tam visma par iemeslu. Ja galîgi traki paliek - dzeru kâdu nedçïu nomierinoðo tçju, bet jâsaka kâ ir - neplaîdz.
Atvaïinâjuma laikâ nekâdi tâdi murgi nebija - pa dienu lçnâ garâ un mierîgi dzîvojos un miegs arî bija labâks.
Un vçl man ir vairogdziedzera problçmas - pastirpinâts nervozums, nakts murgi un þòaudzoða sajûta kaklâ parâdâs apmçram vienâ laikâ. Varbût tas ir saistîts. Laikam jâiet vçlreiz pie endokrinologa, jo neizârstçjos lîdz galam un jûtu, ka atkal vairogdziedzeris niíojas.
njap
Re: Tad, kad iemieg...
22.12.2004 16:22
Man ar ta vienreiz bija... domaju ka mani grib nolaupit citplanetieshi!
funk-dove
Re: Tad, kad iemieg...
22.12.2004 20:51
ziniet, biedri! luudzu noskanjojieties pret sho paraadiibu pozitiivi, bez maanjticiibas!

neviens man nekad nav devis nekaadus sakariigus skaidrojumus shajaa sakaraa, es pat neceru neko vairs izskaidrot, labaakais ko var dariit ir ar pozitiivu attieksmi censties to uztvert kaa dotiibu nevis defektu! Ljauties tam, eksperimenteet un guut ko grandiozu, nevis bailees no nezinaamaa, paranoiski beegt! es sadziivoju ar to jau daudzus gadus un esmu atklaajis daudzas nianses... es to nenozheeloju un uzksatu ka ar to esmu paaraaks par tiem, kam taa nav...

un ir daudziem taa, neticami daudziem... pagoogleejiet!

tas ir nostaajas jautaajums: uztver to kaa kaut ko sliktu vai uztver to kaa dotiibu... pienjemt pasham sevi taadu kaads tu esi!

8)
23
Re: Tad, kad iemieg...
23.12.2004 08:44
trakums es domaaju, ka tie vienkaarshi sapnji no kutiem nevar pamosties... bet sanjemiet arii mani pulcinjaa... tikai zheel ka neviens dakteris nav izteicis savu viedokli
ke
Re: Tad, kad iemieg...
23.12.2004 11:03
Palasi googlee zem sleep paralysis. Ir arii skaidrojumi! Katraa zinaa, tie neko jaunu man nepaveestija, jo biju pats nonaacis liidz secinaajumiem.
Rakstiits, ka nekas kaitiigs un slikts tas nav. Vienkaarsi apzina pamostas, bet kermenis kaadu briitinu veel ne.
kruuu
Re: Tad, kad iemieg...
23.12.2004 12:56
Nodarbojoties ar jogu, cilvçks ar laiku iemâcâs apzinâties sevi sapnî, bet vçlâk vairs sapòi nav vajadzîgi, un naktî guï, bet pie pilnas apziòas. Tâ kâ daþi laimîgie to varçjuði izjust tâpat - bez kâdiem vingrinâjumiem.
Re: Tad, kad iemieg...
23.12.2004 13:17
to kruuu

par ko Tu tur runaa??? Kad tad atpuushas apzinja?

Tie dazhi laimiigie ir veseli 35% no visiem iedziivotaajiem..:)
ego
to :funk-dove
23.12.2004 13:20
Luudzu,luudzu,luudzu pastaasti par to pastaigaashanos laikaa,kad atradies shajaa staavoklii..
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 6 pieskaita 13?
Ziņa: