Rçzus faktors

Aizsāka Andrejs 

Andrejs
Rçzus faktors
26.02.2003 11:29
Vai lûdzu kâds speciâlists varçtu izskaidrot kâ tur îsti ir ar ðo lietu: kâdas problçmas var rasties grûtniecîbas laikâ (vai pçc tam), ja mâtei Rh ir negatîvs, bet tçvam pozitîvs?
Sveicinâts,Andrej.
Ja Rh-mâtei ir Rh+partneris un tai ir atrastas antiRh antivielas,nepiecieðams noteikt to klasi.
IG M antivielas neòem dalîbu pie augïa un jaundzimuðâ hemolîtiskâs slimîbas attîstîbas.
IG G antivielas var bût par iemieslu augïa eritroblastozei.
Pie pirmâs grûtniecîbas Rh konflikta risks var bût lîdz 10% un var arî nebût vispâr.
ASV jau kopð 60. gadiem veic vakcinâciju ar antiRH imunoglobulînu,ja pastâv risks
par Rh konfliktu.Arî Latvijâ var ðâdu vakcînu iegâdâties aptiekâs.
Par tâ pielietojumu iesaku konsultçties pie sava ginekologa.
Ar cieòu dr.Gasiòð.
Sveicinâts,Andrej.
Ja Rh-mâtei ir Rh+partneris un tai ir atrastas antiRh antivielas,nepiecieðams noteikt to klasi.
IG M antivielas neòem dalîbu pie augïa un jaundzimuðâ hemolîtiskâs slimîbas attîstîbas.
IG G antivielas var bût par iemieslu augïa eritroblastozei.
Pie pirmâs grûtniecîbas Rh konflikta risks var bût lîdz 10% un var arî nebût vispâr.
ASV jau kopð 60. gadiem veic vakcinâciju ar antiRH imunoglobulînu,ja pastâv risks
par Rh konfliktu.Arî Latvijâ var ðâdu vakcînu iegâdâties aptiekâs.
Par tâ pielietojumu iesaku konsultçties pie sava ginekologa.
Ar cieòu dr.Gasiòð.
Andrejs
Re: Rçzus faktors
26.02.2003 14:04
Paldies par atbildi! Bet kâ ir otrâs grûtniecîbas gadîjumâ? Vai tad ðis risks ir lielâks?
Literatûrâ raksta,ja pie pirmâs grûtniecîbas ðis konflikts nav fiksçts,tad iespçjamîba pastâv 10%.Parasti ðâdos gadîjumas pçc dzemdîbâm 24h laikâ
ievada vakcînu.
Ar cieòu dr.Gasiòð.
Re: Rçzus faktors
26.02.2003 15:03
Ar katru grûtniecîbu antieritrocitâro antivielu veidoðanâs risks pieaug, jo augïa eritrocîti mâtes asinsritç nokïûst galvenokârt dzemdîbu laikâ, nevis grûtniecîbas laikâ. Tâdçï pie pirmâs grûtniecîbas antivielas parasti nekonstatç, jo tâs mâtei veidojas pçc bçrna piedzimðanas. Ja pçc dzemdîbâm Rh-negatîvai sievietei laicîgi
(48 stundu laikâ) tiek ievadîts Rh-imûnglobulîns, antivielas parasti neveidojas un nâkamâ grûtniecîba var noritçt bez problçmâm. Jebkurai grûtniecei 2-3 reizes
( neatkarîgi no Rh -piederîbas) grûtniecîbas laikâ jâizdara antieritrocitâro antivielu skrînings.Ja antivielas ir izveidojuðâs, grûtniece jânovçro îpaði, jânosaka antivielu specifitâte (vienîgi Donoru centrâ ! ), titrs, u.t.t., vajadzîbas gadîjumâ jânosûta pie speciâlista (Dzemdîbu namâ). Ja anti-D antivielas jau izveidojuðâs, Rh-imûnglobulîna ievadei nav nozîmes, to neizdara. Slimnîcâ Rh-imûnglobulîns pienâkas bez maksas, neaizmirstiet painteresçties, vai tas ir ievadîts!
sveiki! dzivoju irija, esmu jau 38 grutniecibas nedelja, pedejo reizi kad biju slimnica uz ta saucamo parbaudi, ieveroju ka man raxtiits, ka 12 nedelja atrasti antibodies rubella.. man nekas netika teikts par to un stastits.. lasiju neta shausmigas lietas par to.. pati esmu rh - , bet draugs rh+.. nakamo reizi ka ieshu uz slimnicu, domaju vinjiem pajautat.. bet vai vinjiem vajadzeeja man par to pavestit?
Re: Rçzus faktors
06.01.2008 21:49
rubella nav tas pats kas rçzus. anti-rhesus antibodies bûtu îstais nosaukums tam no kâ baidîties.
Rubella ir infekcija, un ja ârsti neliekas ne zinis par tâm antivielâm kas bijuðas, tad jau viss +/- ir kârtîbâ.



Edited 1 time(s). Last edit at 06.01.2008 21:51 by Noela.
Re: Rçzus faktors
26.06.2008 20:45
Vai kâds zina, kur var nopirkt ðo ðprici.Mans ârsts mierîgi paziòoja, ka varbût man netiks ðî ðprice. Vienalga cik tâ maksâtu. Lûdzu atbildiet. Ina
Re: Rçzus faktors
26.06.2008 22:59
si spirce tiek iedota tulinpec dzemdibam j tas ir pirmas dzemdibas, ja jau atkartotas un pirmais berns bijis rezus pozitivs tad laikam cita shema par kuru butu japainteresejas pie sava ginekologa.
aptieka nenopirksi
Re: Rçzus faktors
03.10.2008 14:17
bet vai kads zina, ka ir, ja abiem vecakiem ir Rh -, vienada gan asinsgrupa, gan rezusi? vai tad problemu nav vai tiesi otradi?
Re: Rçzus faktors
03.10.2008 14:51
nav nekâdu problçmu :)
nopirksi!
Re: Rçzus faktors
04.10.2008 23:29
belissima, aptiekâ ar recepti var nopirkt ðo ðprici, maksâ ap 25Ls, zinu, ka ir Kamçlijas aptiekâ.
Re: Rçzus faktors
05.10.2008 22:10
bet diez vai bez receptes...
Re: Rçzus faktors
05.10.2008 22:10
p.s. lai gan viss jau ka vienmer iespejams :)
Re: Rçzus faktors
24.02.2014 14:16
Sveiki, man radas sada situacija, Anglija piedzima mana meitina, un arsti bija sajaukusi manas princeses asins grupu. ta ka vina piedzima tresdiena, potei bij jabut 72h laika. arsti teica ka vinai ir B NEGATIVS tapat ka man, tatad pote nav vajadziga, bet velak.-pienaca 7diena, un izradas ka meitinai ir teta asins grupa AB POZITIVA. Un tas nozime, ka ANTI D pote tika nokaveta. Tomer man iepoteja augstaku dozu 7dien vakara. Vai pote vel kaut ko lidz? Jo tika nokavetas 34h! Paldies
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 19?
Ziņa: