olnîcâ cista - ko darît?

Aizsāka ameira 

ameira
olnîcâ cista - ko darît?
07.09.2007 22:48
Sveiki!

Man vienâ olnîcâ atklâja nelielu cistu. Mana daktere ir atvaïinâjumâ, tâpçc nevaru uzzinât, kas notiks tâlâk. Bûtu ïoti labi, ja kâda/kâds pastâstîtu, ko ðâdos gadîjumos dara un mani nomierinâtu, jo tâ daktere, kas man to teica arî nebija diez ko runîga. Tagad nezinu, kas ar mani ir. Vai tâ cista ir jâoperç? Kâdas var bût sekas, ja neoperç? Vai var ar to cistu sadzîvot un kâ tâs vispâr rodas? Piedodiet, ja tik dudz jautâjumu.

Jau iepriekð paldies!
gugucis
Re: olnîcâ cista - ko darît?
08.09.2007 12:23
man arî iespçjams,ka ir cista,bet sûta pârbaudît uz usg,jo tâ îsti to var noteikt ar usg.man teica,ka cistas var rasties no hormonâlajiem kontraceptîviem preperâtiem,tad sâkumâ iesaka tos pârtraukt un skatâs vai izzûd,ja ne,tad iespçjams ka operç ârâ.kaut kâ tâ.neesmu doks,vnk atstâstu ko man teica,man galîgi nava satraukuma jo liekas tas tâds sîkums vien ir,ja vien nesâp un neapgrûtina ikdienu.lai veicas, dodieties pie ârsta!!!
Re: olnîcâ cista - ko darît?
08.09.2007 22:05
Tadas cistas parasti liek operet,jo nevar pateikt vai ta ir ljaundabiga vai labdabiga.
gugucis
Re: olnîcâ cista - ko darît?
09.09.2007 10:16
to Lusite
vai tik nebûsiet kâds medicînas zinâtòu kandidâts-Tadas cistas parasti liek operet,jo nevar pateikt vai ta ir ljaundabiga vai labdabiga.
izklausâs ''ïoti gudri'',sniedziet vien tâdus absurdus spriedumus tâlâk!
Re: olnîcâ cista - ko darît?
09.09.2007 10:21
Tâs var pârveidoties par ïaundabîgâm, diemþçl:(
Fetaki
Re: olnîcâ cista - ko darît?
09.09.2007 11:12
Man dakteris arii atklaaja mazinju cistu , teica, ka lai es noteikti nesatraucos, taisiija gan usg, gan pa iekshu rakaajaas :) es saku, ka man mazliet saap, tad izrakstiija man Nimesli, teica lai aizeju peec 2 meeneshiem pie vinja atkal, tad jau redzees, bet visticamaak, ka nevajag operaaciju, jo vinjai it kaa pashai esot jaauzsuucaas!
Re: olnîcâ cista - ko darît?
09.09.2007 19:26
gugucis,nav jabut zinatnju kandidatam,lai teiktu to,kam pati esmu izgajusi cauri!Tapec nevajag telot pargudro un spriedelet par citu teikto no personigas pieredzes.Nemesils ir pretsapju un pretiekaisuma lidzeklis un uz cistam tas nekadi neiedarbojas.Un vel man ir 100 un viena vaina,taka esmu staigajosha medicinas enciklopedija.:)
Re: olnîcâ cista - ko darît?
09.09.2007 20:26
Lusite
konkreeta cilveeka konkreets gadiijums nav attiecinaams uz visiem paareejiem cilveekiem. neliek visas olniicu cistas opereet, jo ne visas cistas var buut ljaundabiigas vai par taadaam paarveidoties...
Re: olnîcâ cista - ko darît?
09.09.2007 23:52
Olnicu cistas VISAS ir labdabigi olnicu audzeji,kas var pariet laundabiga audzeja(ne vienmer,bet var)un audzejus arste tikai operejot.
Re: olnîcâ cista - ko darît?
09.09.2007 23:56
;-) Par funkcionaalaam cistaam esi dzirdeejusi? Taas neviens neoperee... un arii audzeejus ne visus aarstee opereejot...
ega
Re: olnîcâ cista - ko darît?
10.09.2007 09:17
Man arî bija cistas olnîcâs,tika veikta operâcija ar lapraskopiju,bet pçc neilga laika tâs atkal parâdîjâs,jo viòâm tâ vide patika.TAS NAV TEIKTS JA UZSTAISA OPERÂCIJU UN TÂS VAIRÂK NEAUGS-DUMÎBAS.Otreiz taisot operâciju man tika atstâts tikai dzemdes kakls.
gugucis
Re: olnîcâ cista - ko darît?
10.09.2007 09:43
sorry,ja kâdu aizvainoju- nebija man tâdu domu:)vnk tâds apgalvojums,ka visas cistas operç, lai noskaidrotu,vai tâs ir vai nav labdabîgas...man arî ir bijuðas neskaitâmas cistas, tai skaitâ arî krûtîs, tomçr biopsiju man neviens netaisîja-ar usg noteica to uzbûvi.neabðaubâmi ir strîdîgi gadîjumi, kad veic biopsiju.
novçlu nebût staigâjoðai medicînas enciklopçdijai,jo veselu cilvçku nav,ir tikai NEIZMEKLÇTU! Veselîbu visiem un lai nav jâsçþ ðajâ saitâ!
Re: olnîcâ cista - ko darît?
10.09.2007 11:36
...
Cik gudri,taisni jasmejas.Kada starpiba-funkcionala,nefunkcionala(tadu nemaz nav)?!Nu tad tiesham jasaka,palasi medicinas enciklopediju,kas ir olnicu cista un ka to arste.
Un vel,cistas neizopere tapec,lai noskaidrotu labdabiga ta vai laundabiga,bet lai atbrivotu no vinjas organismu.Pilnigi pareizi te tika augstak teikts,ka nav garantijas,ka izoperejot,cista neuzrodas no jauna un tapat ir ari ar dzemdes polipiem.
Re: olnîcâ cista - ko darît?
10.09.2007 13:27
Lusite
Raadaas Tev patiik buut staigaajoshai mediciinas enciklopeedijai...

Tik tad lielaakai ticamiibai der palasiit ko vairaak par medicinisko enciklopeediju...
Re: olnîcâ cista - ko darît?
10.09.2007 18:51
...
palasi gan,jo tev tas tiesham noderes!Tu te nac kasities ar kadu vai ka?Atshkiriba no tevis,saku ka ir,nevis fantazeju par cistu strukturu,lielumu,izskatu u.t.t.Olnicas medz but viena veida cistas,pareizak-Cistoma un nav ko te tik gari un plashi spriedelet!Vienigi ja esi med.studentite,tad tada "gudriba"butu pienemama.
nelda
Re: olnîcâ cista - ko darît?
10.09.2007 19:01
Nu jau, nu jau, Lusite, pirms karo ar tâdu kaismi, ieliec kaut vai googli "olnîcu cistas" un mazliet palasies. Re kur kaut vai gluþi vienkârðs un katram saprotams rakstiòð:
http://woman.delfi.lv/archive/article.php?id=14476075&ndate=1147949785&categoryID=1894611
Lai gan diezi vai esi no tiem, kas ko lasa:)
Re: olnîcâ cista - ko darît?
10.09.2007 21:32
Lusite - piedod ludzu par privatu jaut - Tev ir med izglitiba?
Re: olnîcâ cista - ko darît?
10.09.2007 21:38
Lusite - Tu saki kâ bija Tev, kas nebut nenozîmç ka Tev bija tas pats kas ameirai, vai tas pats kas Fetaki, vai tas, kas egai. Nevajag savu pieredzi ekstrapolçt uz visiem.
Re: olnîcâ cista - ko darît?
11.09.2007 11:07
Es ne ar vienu nekaroju,nevienam neko neuzspiezu,nemacu u.t.t.Es izsaku tikai savu viedokli.Prieksh tam jau ir forums domats.Taka katra var darit vai nedarit ar savam cistam,ko un ka grib.Veiksmi!
Re: olnîcâ cista - ko darît?
11.09.2007 11:28
Tev arî :)
ameira
Re: olnîcâ cista - ko darît?
14.09.2007 00:32
Paldies par atbildçm!

USG man jau uztaisîja. Kâ jau teicu - atklâja nelielu cistu vienâ olnîcâ. Tâ kâ jau otro mçnesi lietoju horm. tabletes, USG daktere teica, ka tai cistai teorçtiski nevajadzçtu bût. Ieteica 2-3 mçneðus palietot tabletes un tad vçlreiz uztaisît USG, paskatîties. Tâ kâ mana ginekoloìe vçl joprojâm ir atvaïinâjumâ, esmu neziòâ, ko darît tâlâk. Atliek cerçt, ka tâ cista pazudîs :(

Bet, ja nepazûd, ko tad? Operâcija?:( Esmu ïoti uztraukusies... Bûtu labi, ja kâda padalîtos pieredzç, kâda ir tâ operâcija - vai sâpîga, ar kâdu narkozi, kâdas sekas, atveseïoðanâs utt.

Paldies jau iepriekð!
Re: olnîcâ cista - ko darît?
14.09.2007 19:07
Padarbini tak mekleetaaju tepat dr vai Google. Pilns ar info.
Man cista arii ir. 5 cm. velku garumaa un neopereeju, jo no aarsta sapratu, ka nav ko satraukties. Paneema no veenas kkaadam markierim, kur nosaka, vai nav laundabiiga. nebija un tad nu nezinu, varbuut aiziesu ar pie aarsta.
galiigi nav iemesls satraukumam. vispaar es domaaju par kaadu dziednieku. negribas to oper, kaut laporodkopiska, viegla, dazi caurumi, otraa dienaa maajaas.
Labdien! Pçc operâcijas cistai tika veikta analîze. man uzrakstîja - seroza paratubâra cista, olnîcas seroza cistadenoma.ja ir ârsti, tad pasakiet ko tas nozîmç. Paldies.
Mari
Re: olnîcâ cista - ko darît?
27.09.2007 23:47
No savas pieredzs, bez medicîniska izskaidrojuma.

padomju laikos man olîcâ atklâja cistu, ginekoloìe uz operâciju nosûtîja. 7. slimnîcâ vairâk par diviem mçneðiem gaidîju rindâ, lîdz tikt slimnîcâ. Tad kâ pa konvejieri, bez papildu pârbaudem (blatu ìimenei nebija) uzðíçrda, tâdu labi lielu rçtu uztaisîja. kad atguvos no narkozes, man paskaidroja, ka nekâdas cistas neatrada. Ginekoloìe vçlâk paskaidroja, ka varot tâ gadîties, ka pazûdot bez lielas palîdzîbas.
Re: olnîcâ cista - ko darît?
29.09.2007 21:42
Manai pazinjai tikko izopereeja.....visu nieri....
Re: olnîcâ cista - ko darît?
30.09.2007 11:33
A pri chom tur niere ja runa ir par olniicu cistu...
Re: olnîcâ cista - ko darît?
30.09.2007 13:53
oi, atvainojos, nieri gan,cista bija nieree....
sveiki... man nejausam atklaja cistu 9cm :((( lieluma... tagad jagaida vai vina uzsuxies vai bus jaopere... es macos par fitnesa treneri trenazieru zale-arsts man teica ka nevaru treneties- bet tiesi no ta sastav manas macibas... sanak ka man japamet skola uz kadu laiku kamer tixu skaidriba ar cistu??? jo slodzes gadijuma vina varot sagriesties un tad bus neciesamas sapes...
Re: olnîcâ cista - ko darît?
23.11.2007 13:15
Jaa, taa meedz buut...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
kadas ir taas pazimes uz olniicu cistu?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 18 pieskaita 16?
Ziņa: