Bçrna lielums-vecums un ìen. analîzes

Aizsāka Adija 

Lûdzu zinoðiem cilvçkiem komentârus un atbildi par sekojoðo (atvainojos, ja nesakarîgi izklâstu, esmu satriekta):
1. USG nosaka bçrna lielumu-vecumu uz 15 nedçïâm, lai gan pat pçc pçdçjo MR sâkuma datuma rçíinot, augïa vecums varçtu bût 13 nedçïas. Kadi ir iespçjamie iemesli, kâpçc auglis aug âtrâk par reâlo vecumu?
2. Ir ïoti slikts I trim. skrînings uz dauna slimîbu. Vai tam par iemeslu var bût arî ðî reâlâ un USG noteiktâ augïa vecuma atðíirîba?
3.Vai ðos rezultâtus pasliktina faktori, ka man ir 37 gadi, un, ka man ir hronisks iekaisums (izdalâs krçpu veidâ)?
* Citâdi USG bija labs- kakla krokas,deguntiòa izmçri bija labâ normâ, tikai, kâ dr.teica- "ir liels".
Re: Bçrna lielums-vecums un ìen. analîzes
25.01.2009 21:38
iesaku Tev labâk ievietot ðo jautâjumu www.calis.lv grûtnieèu forumâ...
Re: Bçrna lielums-vecums un ìen. analîzes
26.01.2009 17:12
augïa lielums var but atðíirîgs no "standarta aprçíinâtâ" - bçrni taèu dzimst arî daþâdi. Citiem ir lielâks, citiem atpaliek pçc râdîtâjiem - citiem dzimst 3 kilo, citiem 5. Var bût arî grûtniecîba iestâjusies agrâk - dajebkas tur var bût.

Lasîju, ka lieli aug ïi dod lielâku râdîtâju, tik tagad neatceros kuru tieði - tâpçc arî USG un tâs analizes bezmaz vienâ dienâ jânodod.

Lasîju arî, ka tomçr skausta kroka un deguntelis ir precîzâkie "râdîtâji" pçc statistikas.

Tâ kâ Tev 37, tad ârsts ieteiks amniocentçzi - tur izaudzçs ðûnas un tad bûs 99.9% precîza atbilde.

Prâtîgâk bûtu konsultçties ar savu ârstu, pie kâ esi uzskaitç.

Veiksmi!
Noela, sirsniigs paldies!
Re: Bçrna lielums-vecums un ìen. analîzes
27.01.2009 12:16
Plus mînus 2 nedçïas ir sîka ir normâla kïûda tâdos mçrijumos. Datoram nevar bût ne jausmas cik vecs ir Jûsu bçrns. Viòð vienkârði salîdzina ar vidçjo.
To dauna slimîbu vajag pârbaudît rûpîgâk jo 37 gadi nav vairs labvçlîgs vecums...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Pateicos, ku!
Ja vari, lûdzu, tad atbildçt uz papildjautâjumu: vai ðî bçrna vecuma atðíirîba (tâs 2- 3 nedçïas) arî var bût viens no iemesliem, lai ìençtiskajâs analîzçs uzrâdîtos liels patoloìijas risks, kâ manâ gadîjumâ?
Centîðos visu pârbaudît, cik varu, arî ìençtikas centrâ, ja tur pieòems bez ârsta nosûtîjuma (jau rakstîju par ìim.ârstu, un gin. tieðâm nav lîguma ar VOAVA).
Re: Bçrna lielums-vecums un ìen. analîzes
28.01.2009 10:12
Es zinu ka visâm grûtniecçm virs 35 piedâvâ amniocentçzi - man ðíiet ka neatkarîgi no tâ ir vai nav ginekologam vai ìimârstam lîgums ar VOAVU.
Bet - amniocentçzi ir vçrts taisît (un iziet padziïinâtu gençtisko izmeklçðanu lîdz ar to) tikai tâdâ gadîjumâ, ja esi gatava hmm.. tikt vaïâ, ja kautkas nav kârtîbâ. Ja nç - tad ðîm analîzçm nav nozîmes.
Jâ, Noela, taisnîba. Esmu no tiem, kam vajag zinât patiesîbu, un labâk agrâk.
"Es zinu ka visâm grûtniecçm virs 35 piedâvâ amniocentçzi - man ðíiet ka neatkarîgi no tâ ir vai nav ginekologam vai ìimârstam lîgums ar VOAVU."- ja tâ, tad ir labi, pati doðos un noskaidroðu.
Re: Bçrna lielums-vecums un ìen. analîzes
28.01.2009 20:15
Lai Tev viss izdodas! :)
Re: Bçrna lielums-vecums un ìen. analîzes
28.01.2009 20:34
visam shim te nav nekaada sakara ar 37 gadiem...

tas, ko ku! raksta, ir veca psrs laikos izveidojusies mitologjija, jo tagad dzemdee arvien vecaakas...

ir ljoooti daudz peetiijumu, kas to apgaazh...

tas par pasha pirmaa posta 3. jautaajuma dalju...
par hronisku iekaisumu -- tie gan jaaarstee...

taa nav kjeekja vai polikliinikas koridora liimenja info, bet soliida, stabila un ticama.

taa ir taada pati mitologjija, ka PMS saistiits ar shkjidruma uzkraashanos organismaa... utt. ginekologjijaa vispaar pie mums ir ljoti daudz miitu. taadaa pashaa liimenii, ka jaaskataas uz smukiem cilveekiem, beerninju gaidot.

visaadi citaadi veelu veiksmi un izdoshanaos agri vai veelu.



Edited 1 time(s). Last edit at 28.01.2009 20:40 by Runcene.
Re: Bçrna lielums-vecums un ìen. analîzes
29.01.2009 17:11
o, es nezinâju ka ta ir mîts par tiem pâri 35 gadiem - bûs jâpalasa.
Re: Bçrna lielums-vecums un ìen. analîzes
29.01.2009 18:15
Hmm? Bûs jâizglîtojâs, vçl nesen lasiju, ka grûtnieces virs 30 ir paaugstinâta riska grupâ. Varbût tagad medicînâ noticis apsvçrums :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 14 pieskaita 8?
Ziņa: