Nu ir dimbâ =(

Aizsāka Miss_Kjirbiitis 

EQ
Re: Nu ir dimbâ =(
12.10.2005 14:13
Fakts ir taads, ka pilniiga norobezhoshanaas ir iespeejama tad, kad esi pilngadiigs (vecaaki nevar ar policiju savaakt) un finansiaali neatkariigs un esi speejigs sev organizeet savu dziives vietu.

Tikmeer ir iespeejama daljeeja norobezhoshanaas - senciem neko nestaastiit, neko vecaakiem necensties nedz pieraadiit nedz taisnoties. Jo mazaak vecaaki par tevi zinaas, jo mazaak varees ar tevi manipuleet.

"Bet nu par to siðanu mâtçm - Íirbîtim piemçram ir 16 gadu. Iedomâjies, policijâ bçrnam jautâs - kâpçc sadauzîji mâmuïai ìîmi?
- A man tâ pateica darît internetâ tante Dusma.
- Kâda tante Dusma?
-No cita PC."
:)))))))
Re: Nu ir dimbâ =(
12.10.2005 14:14
16 gadîgie bçrni nâk mâjâs pçc pusnakts vai vispâr nenâk tad, ja ìimçnç kâ tâdâ un vesâku savstarpçjâs attc-âs kaut kas nav nokârtots.
Parasti vecâki ðâdos gad.vaino bçrnu, bet bçrns nepavisam nav vainîgs, ja intuitîvi cenðas sevi pasargât no no naida atmosfçras un glâbjas vidç, kur nekoncentrçjas uz viòu ar naidîgiem uzbraucieniem par katru sîkumu.
EQ
Re: Nu ir dimbâ =(
12.10.2005 14:16
Plant, vispaar tev ir liela taisniiba.


Tachu shajaa konkreetajaa gadiijumaa Tavs komentaars ir pilniigi garaam, jo meichai ir ne jau probleemas ar maajaas naakshanu, bet ar vecaaku aprobezhotiibu un skrieshanu pakalj "tam, kas pienjemts":


"49kg augums 168cm un jûtos resna, bet man drîzâk ðíiet, ka esmu neapmierinât ar savi vispâr, jo citreiz es sev patîku un jûtos tieva, bet ir reizes, kad vnk riebjas skatîties uz sevi spogulî. Protams man bija diçta agrâk vispâr svçru 68.kg biju tusnis. 19kg dabûju nost vairâk nekâ gada laikâ it kâ normâli, bet tagad bail sâkt çst, jo domâju, ka atkal uzbaroðos un bûðu tusnis, normâli çst nemçku vnk nejutu sâta sajûtu. Diçtu sâku tâpçc, ka man apnika, ka visi manu mâsu uzskata par smuku (17.g 170cm 51.kg) nu ir jau vina smuka, bet tas vis tika tâ akcentçts, ka jutos neglîta un vispâr gribçju nomirt. Piemçrs: bijâm aizbraukuði ar ìimeni pie omes un viena radiniece ik pçc brîtiòa nâca istabâ un mammai teica par manu mâsu, cik tev smuka meita, lieki piebilst kâ jutos es, bija MANS izlaidums, bet komplimenti par izskatu tika izteikti manai mâsai...nu tas bija pçdçjais punkts, tajâ laikâ jau es svçru 57.kg un tusne vairs nebiju. Un vispâr ja jûs skataties raidîjumu mîl nemîl, tad mana mamma uzskata tâ raidîjuma vadîtâju par resnu nu bâc tâda ir tâ dzîve blakus smukajiem un tievakiem ìimenes locekïu...vnk drausmîga, ja pats varbût nçesi tik smuks, man laikam irtotâli mazvçrtîbas kompleksi un vispâr es nezinu, ko darît, HELP! P.s. man 16.gadi"
EQ
Re: Nu ir dimbâ =(
12.10.2005 14:20
"Autors: x
Datums: 12-10-2005 14:14

16 gadîgie bçrni nâk mâjâs pçc pusnakts vai vispâr nenâk tad, ja ìimçnç kâ tâdâ un vesâku savstarpçjâs attc-âs kaut kas nav nokârtots.
Parasti vecâki ðâdos gad.vaino bçrnu, bet bçrns nepavisam nav vainîgs, ja intuitîvi cenðas sevi pasargât no no naida atmosfçras un glâbjas vidç, kur nekoncentrçjas uz viòu ar naidîgiem uzbraucieniem par katru sîkumu."


Preciizi! Parakstos zem katra vaarda. Tak vieglaak visaa vainot tikai to otru (beernu, viiru, vecaakus), nevis uznjemties atbildiibu arii pats par savu uzvediibu.
Re: Nu ir dimbâ =(
12.10.2005 14:29
x

16 gadîgie bçrni izjût daudz lielâku vajadzîbu pçc draugiem vienaudþiem un viòi nu nekâ nevar saprast, kâpçc tiek ierobeþoti laikâ. Man pat liekas, ka ìimenç kaut kas nav kârtîbâ, ja bçrns nekad nevçlas aizkavçties tusos ârpus mâjas. Tas nozîmç, ka viòð vienkârði tiek piespiests, jo kuram tad negribas bût btîvam, bez ierobeþojumiem.
Re: Nu ir dimbâ =(
12.10.2005 14:43
EQ -

tur jau tâ lieta ka atbildîba jâuzòemas tieði par SAVU uzvedîbu un rîcîbu. Bet nesapratu - kur, kâdâ visâ vainot otru?
Domâju ka katram cilvçkam, t.sk. bçrnam daba un intuîcija liek vispirms glâbt SEVI, parûpçties par SAVU droðîbu, dzîvîbu, mieru.

Un tikai cilvçks kas apmierinâjis ðîs savas vajadzîbas, spçj parûpeties par kâdu citu - teiksim savu vecâku labsajûtu.

Nav mans izdomâjums, bet ir tâ ka vecâki IR atbildîgi par sava bçrna aprûpi, izaugsmi, droðîbas sajûtu utt.,
bet bçrni NAV atbildîgi par savu vecâku labsajûtu, izaugsmi utt. Par to atbildîgi savukârt bija vecâku vecâki.
Vecâkiem nav tiesîbas prasît no bçrna lai tas rûpçjas par mammas/tçta problçmâm. Bçrnam ir jâaug un jânodarbojas ar sevis attîstîðanu.
EQ
Re: Nu ir dimbâ =(
12.10.2005 14:57
precizeejums: Tak vieglaak visas probleemaas (konflikts ar beerniem, beerni negrib naakt maajaas) vainot tikai to otru (beernu, viiru, vecaakus), nevis uznjemties atbildiibu arii pats par savu uzvediibu.
Juris
Re: Nu ir dimbâ =(
12.10.2005 15:57
Daþas âbeces patiesîbas:
Dusmai - vardarbîba rada tikai un vienîgi jaunu vardarbîbu!
Íirbîtei - tev vçl jâdzîvo garð un bagâts mûþs, tâdçï nesabeidz pâragri savu veselîbu ar badoðanos un visâdâm stulbîbâm. Turpmâk vari mierinât sevi ar domu: "Vîrieði nav suòi - uz kauliem nekrît!"
Dusmas tante atkal no cita PC
Re: Nu ir dimbâ =(
12.10.2005 19:30
Jurim,
Kâdu plânu iesaki attiecîbâ uz vecâkiem - paldies, mîïâ mammît, pazemo mani vçl, mammît???
"Vardarbîba rada vardarbîbu" ir pârâk nodrâzta frâze!
EQ
Re: Nu ir dimbâ =(
12.10.2005 19:46
Juriitis ar aabeces patiesiibaam tieshaam vareetu ieteikt konkreetu riiciibu, lai mainiitu vecaaku iztureeshanos.
Re: Nu ir dimbâ =(
12.10.2005 22:33
zâlîte rakstîja:

> Autors: Dusma no cita PC
> Datums: 09-10-2005 12:08
>
> ...Nâkoðreizpar tâdiem mâmiòas komentâriem vienkârði iekrauj
> viòai pa ìîmi un pasaki, ka viòa ir cûka!..
>
> Tas nu ir pa traku !
> Lai vai kas un kâdi nebûtu vecâki, pat iedomâties nevaru viòiem
> sist :(

IR GAN PAR TRAKU!!! :(((
EQ
Re: Nu ir dimbâ =(
12.10.2005 22:55
> Lai vai kas un kâdi nebûtu vecâki, pat iedomâties nevaru viòiem
> sist :(



arii tad, ja vecaaki sit tevi? tad iedomaajies veelreiz!
Re: Nu ir dimbâ =(
12.10.2005 23:05
EQ:

paldies Dievam, Miss Íirbîti neviens nesit;
un "par tâdiem komentâriem iekrauj pa ìîmi..." - tas komentârs nemaz nebija mâtes, bet kâdas radinieces.

Turies, Íirbîti, ar tevi viss ir kârtîbâ un neòem taèu galvâ visâdas stulbîbas!
evita
Re: Nu ir dimbâ =(
12.10.2005 23:07
Vienîgais - pat ïoti uzmanîgi izlasot "Miss Íirbîtes" tekstu, neredzu, ko mamma tik briesmîgu bûtu izdarîjusi, ka viòai bûtu "jâdod pa seju". Tur nav rakstîts pilnîgi nekas par pazemoðanu, tikai tas viens teikums, ka mamma uzskata kâda konkrçta raidîjuma vadîtâju par resnu. Ïoti iespçjams, ka mâte pat neapjauð visas ðîs meitas dvçseles mokas. Slikta mâte? Nepazîstot grûti teikt. Bet katrâ ziòâ droði zinu, ka manai mammai - fantastiskam cilvçkam un fantastiskai mammai - nebija pat ne mazâkâs apjausmas, cik es tîòa vecumâ briesmîgi un izmisîgi cietu par savu izskatu un iedomâto resnumu, jo mammas acîs biju normâla, simpâtiska meitene. Par skaisto mâsu... Zinu, cik tas ir smagi. Man skolas laikos bija draudzene - tâda skaistâ mâsa, kuru visi apjûsmoja - vecâki, radi un draugi, jo viòa bija ne tikai skaista, bet arî atraktîva, talantîga, jautra, asprâtîga, iejûtîga. Viòas mâðele, nebût ne neglîta, arî ïoti simpâtiska meitene, bet uz mâsas fona nedaudz pelçka, bija sevî ierâvies, pûcîgs meitçns. Tagad varu iedomâties, kâ viòa cieta. Bet vecâki viòu mîlçja ne par mata tiesu mazâk par otru mâsu, bet ko viòi varçja darît, ja viòa vienmçr staigâja sabozusies kâ ezis, nekas nebija labi, par visu asaras, histçrijas, durvju aizcirðanas. Cik reiþu nebija tâ, ka izbraucâm visi kopâ uz laukiem vai pie jûras, viòu ìimene un draugi, bet mâsa atteicâs braukt un palika mâjâs viena. Jâ, ja vecâki bûtu bijuði gudrâki, bûtu sapratuði, kas par vainu. Bet gudrîbas mums katram ir tik, cik nu no dabas dots.
Varbût arî ðî mâte nesaprot, kas ar viòas meitu notiek, jo arî viòa noteikti îstenîbâ ir simpâtiska, slaida meitene, un neviens pat neiedomâjas, kas cilvçkam dvçselç notiek. Ech, kaut mçs visi bûtu kaut vai par 5 kapeikâm gudrâki...
Juris
Re: Nu ir dimbâ =(
13.10.2005 07:46
Jurîtis visâm dusmîgajâm tantçm:
No jebkuras bezizejas situâcijas (kâ liecina prakse) ir vismaz kâdas 5 izejas. Íirbîða gadîjumâ pats par sevi uzprasâs loìisks risinâjums: mainît vidi. Ja meitçns ir pietiekami nobriedis, lai spçtu pats organizçt savu dzîvi, tad lai saòemas un "izlido" no vecâku siltâs paspârnes - pârvâcas uz kopmîtnçm pie saviem vienaudþiem un domu biedriem, kuri nebût neuzskata viòu par resnu, nesimpâtisku vai kâ citâdi neatbilstoðu standartiem. Var rîkoties arî ïoti radikâli - braukt izglîtoties kautkur citur plaðajâ pasaulç, ja ir uzòçmîba un nedaudz lîdzekïu. Mûsdienu jaunatnei jau, kâ saka, visi ceïi ir vaïâ. Un nevajag skatîties TV visâdus "Mîl, nemîl" un tamlîdzîgus raidîjumus. Paðai vajag veidot savu dzîvi, izkopt savu "es", nevis censties ierakstîties kautkâdos râmjos, ko tev mçìina uzspiest tavi tuvâkie.
EQ
Re: Nu ir dimbâ =(
13.10.2005 09:26
Juriit, nu re, pateici ljoti sakariigi. /dusmigaa tante/:D
Dusma no cita PC
Re: Nu ir dimbâ =(
13.10.2005 18:39
Piekrîtu EQ! Jurîtim tâ ir gudra doma! :D
nu pçc jûsu teiktç var saprast, ka gan es un mana ìimene ir galîgi grazy, jâbrauc ârstçties. Savai mammai nesitîðu nekâdâ gadîjuma, jo viòa man neko nav izdarîjusi. Nu galîgi nesaprotu, izskatâs, ka es ðeit nomelnoju savu ìimeni, bet es tâ negribçju, nu dien, vispâr man ir mîïâ un forða ìimene, tagad man liekas, ka vai nu es te kko kapitâli pârspilçju vai nu jûs mani pârpratât. kâ tad nu bija????
tematisks links
Re: Nu ir dimbâ =(
15.10.2005 03:34
http://www.draugiem.lv/gallery/?gid=455805&albumid=0&picnum=6
Re: Nu ir dimbâ =(
15.10.2005 18:18
Laikam mçs te sacçlâm brçku.
Minnija
Re: Nu ir dimbâ =(
15.10.2005 19:11
Man patika ðî brçka,jo daudz jaunu domu graudu saradâs!
Pieíçros domai par 16 gadîgo mâjâs nâkðanu un nenâkðanu..Manai jaunkundzei tieði 16 gads.Un pâris reizes nedçïâ tusçjas lîdz naktij.Un ,ziniet,nejûtos slikta mamma,to atïaujot..Uztraucos gan,kad nav mâjâs.Bet attiecîbas mums labas-spçj tik klausîties stâstos,kâ tusiòâ gâjis!
Mâjâs atmosfçra laba,strîdu nav,daudz esam kopâ,daudz runâjamies.
Kâpçc lai viòi netusçtu arî naktîs,ja jau tâ patîk?Brîvdienu var izgulçties.
Re: Nu ir dimbâ =(
15.10.2005 20:27
Brçka no augsti psiholoìiska ðíçrsgriezuma.
Mançjai arî ir 16, Minnija:) Paðlaik iet tuss pilnâ sparâ un naktî mâjâs nebûs. Un es jûtos laba mamma, ka to ïauju.
Re: Nu ir dimbâ =(
15.10.2005 21:03
Un nemaz nav bail?
Re: Nu ir dimbâ =(
15.10.2005 21:23
Protams, ka ir.
ak mammas, ja tik juus zinaatu, ko juusu meitinjas tusos dar, tad domaatu savaadaak...tas protams neattiiecas uz visiem, bat daudzaam ;)
Re: Nu ir dimbâ =(
16.10.2005 12:40
Pastâsti, Íirbîti, padalies pieredzç:)
Re: Nu ir dimbâ =(
16.10.2005 13:18
Tikai, Íirbîti, man ïoti þçl, bet man jâsâk apðaubît, vai esi 16 gadîga meitene. Jo jebkuram tînim liekas baigi normâli viss, ko viòð dara. Tâ kâ pastudç mazliet psiholoìiju, pirms liec iekðâ sadomâtas situâcijas:-)))
Dusma no cita PC
Re: Nu ir dimbâ =(
16.10.2005 14:59
Piekrîtu Mellenei!
Man tajâ vecumâ viss, ko es darîju likâs tieði tâ, kâ tam ir pieauguðo dzîvç jâbût un jo trakâk, jo pareizâk!
Trakumi notiek tikai uz Èakenes!:)
Re: Nu ir dimbâ =(
16.10.2005 15:12
Aha, Dusma, es atkal biju pârliecinâta, ka man taèu ir tiesîbas uz savu dzîvi. Mamma taèu var dzîvot savçjo. Un tâ jau arî ir, vai ne, ko?:-)))
Un mana mîlule no tusa ir mâjas:)
...
Re: Nu ir dimbâ =(
16.10.2005 15:23
Nesaki viss. Manjau 16 gados bija skaidrs, ka tas, ko manas klasesbiedrenes dara pçc skolas disenes un tâs laikâ nav labi- pîpçðana, dzerðana, sekss skolas patrepç...
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 19 pieskaita 14?
Ziņa: