sfenoidīts - kādas pazīmes?

Aizsāka Ittux 

Ittux
sfenoidīts - kādas pazīmes?
31.01.2013 11:43
Labdien!

Tā kā ar google palīdzību īpaši neizdevās atrast tādu nepārprotamu informāciju varbūt kāds no šeit konsultējošiem ārstiem var palīdzēt...

Situācija šāda:
Pirms divām nedēļām slimoju - pamatīgas iesnas, bija temperatūra 37.5-38 grādu robežās, ļoti slikta pašsajūta un galvassāpes. Dīvaini bija tas, ka tā temperatūra negribēja kristies arī pēc paracetamola/ibuprofena preparātu lietošanas (kad no Fervex nebija gaidītā efekta, sāku lietot Ibumetin 400, kas vismaz uzlaboja pašsajūtu) - nebija nekādas tradicionālās "izsvīšanas" vai kā, tā arī turējās kādas 5-6 dienas, kamēr, iesnām mazinoties, normalizējās.
Tai pat laikā - iesnas it kā pazuda, bet nepazuda sajūta, ka iekšā viss pilns. Savulaik ir bijuši haimorīti, tāpēc uzreiz ķēros pie aktīvas deguna skalošanas ar Humer. Pāris dienu laikā līdzēja minimāli - uz āru nekas netīrījās, uz iekšu ievelkot, gan tīrījās ārā "zaļš". Vienīgais labums - atgriezās oža (bija pazudusi).
Tagad ir tā, ka paaugstinātas temperatūras nav, iesnu kā tādu nav, paelpot var brīvi, bet ir tāda kā spiediena sajūta kaut kur galvas iekšienē, tie blakusdobumi, kas sejas priekšpusē, brīvi, bet reizēm aizkrīt ausis, un vistrakākais ir - galvassāpes, kas vairāk tā kā pakausī un pulsējošas. un īpaši stipras pēc straujākām kustībām. no tupus stāvokļa pieceļoties kājās, vispār sajūta, ka pakausī kāds naglu iedzen... Un arī balss vēl tāda, it kā iesnas būtu (bet nav).

Jau sazinājos ar ģimenes ārstu, kurš sūta uz rentgenu, tomēr mazliet bažīgu dara internetā atrodamā info, ka parastā rentgenā to sfenoidītu var arī neredzēt...

Jau iepriekš pateicos par atbildi!
Re: sfenoidīts - kādas pazīmes?
31.01.2013 12:10
1) Bez dzimuma,vecuma,auguma/svara uzrādīšanas es sarunā neiejaucos.
2) Kāpēc autors runā par tik maz dzirdētu diagnozi. No kurienes tā?
Šeit nav dežūrārstu.Nemaz nerunājot par LOR speciālistiem.
Veselību un mieru.
Ittux
Re: sfenoidīts - kādas pazīmes?
31.01.2013 12:19
1)dzimums: F
vecums: tūlīt 30
augums/svars: 173/68

2)par šādu diagnozi interesējos, jo, ņemot vērā to, ka visas problēmas sākās un turpinās saistībā ar iesnām un deguna blakusdobumiem, "googles tante" piedāvāja informāciju, ka šīs diagnozes gadījumā ir galvassāpes, kas lokalizējušās pakausī (kas man šobrīd ir pat ļoti izteikti). Līdz ar to cerēju, ka kāda medicīnā kompetentāka persona varbūt var padalīties ar pieredzi/viedokļiem, vai bez iepriekšminētajām sāpēm ir vēl kādas būtiskas un pazīmes, kuru neesamība vai esamība varētu palīdzēt diagnozes noteikšanai...
Re: sfenoidīts - kādas pazīmes?
31.01.2013 15:21
Principā iespējama lieta. Man arī ir kaut kāds čakars ar sfenoidālajiem dobumiem. Pāris reizes taisiju kompjutertomogrāfiju (CT). Redzēt var apmierinoši. Pie lielākiem speciem pagaidām neesmu gājis konsultēties. Nav iemesls domāt, ka esošie simptomi (pareizāk sakot tie kas mēdz būt) ir saistīti ar sfenoidālā dobuma saturu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: sfenoidīts - kādas pazīmes?
31.01.2013 18:12
:Arstējot Haimora un frontālos dobumus jāizārstē arī citi dobumi. Kaut gan es par citiem dobumiem nebiju dzirdējis. Tas man ir kaut kas jauns.
Pazīmes runā par iespējamām citām vainām. Kakla skriemeļiem,iekšējo ausi, nervu iekaisumu. Jārunā ar LOR. Ja tas neko neatrod, tad ar neirologu.
Lai veicas.
Ittux
Re: sfenoidīts - kādas pazīmes?
01.02.2013 22:49
Pateicos par viedokļiem!

RTG atrada "vainīgo" it kā kreisā augšžokļa dobumā, tagad jāpalieto AB, pretiekaisuma preparāti un jācer, ka varēs tikt galā bez duršanas.
Ittux
Re: sfenoidīts - kādas pazīmes?
18.02.2013 15:05
Sveiki, vēlreiz!

Atskaitos, ka tomēr IR pie vainas sfenoidālais dobums.
Kad pēc diviem AB kursiem un kaudzes vēl visādu medikamentu sūdzības nepazuda (tieši otrādi - pa vidam vēl viens pamatīgs saasinājums bija), pagājušo piektdien uztaisīju CT. Šodien dabūju aprakstu un gaidu konsultāciju pie LORa, bet nu aprakstā viss lielākoties par un ap to dobumu (hiperplāzija, polipi utt.)
Re: sfenoidīts - kādas pazīmes?
18.02.2013 16:22
Ok. Ļoti interesanti. Es arī taisos kaut kad atkārtot CT galvai lai apskatītos kādas ir izmaiņas (ziņkāre). Iepriekšējie CT man ir uz rokas, tā kā ar to nebūs problēmu. Vienīgi labi būtu to CT taisīt uz tās pašas mašīnas kur iepriekšējos bet nezinu vai sanāks. Nu un ir doma ar Stradiņu LORiem pakonsultēties. Viens no stimuliem kaut ko darīt ir līka deguna starpsiena un tad pie viena visu varētu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: sfenoidīts - kādas pazīmes?
18.02.2013 16:47
Sen jau vajadzēja to līkumu izoperēt. Būtu pa visam cita dzīves kvalitāte.Mazāk slimotu. Kaut gan godīgi sakot ir tā. Deguna blakus dobums,tāpat kā prostatīts, nieres un reimatisms, paliek uz visu mūžu. Te ir jālemj,kā procesu palēlināt. Mūsdienu medicīna,kā tu to bieži saki, šeit ir bezspēcīga.
Un to neviens neslēpj.Nemaz nerunājot par psoriāzēm, šizofrēnijām, fibromialģijām un citām sistēmas slimībām.
Lai cerība.
Re: sfenoidīts - kādas pazīmes?
18.02.2013 17:58
Tāpēc jau arī es nesteidzos. Bet nu ja sadomāšu vienreiz degunu bombīt tad tā kārtīgi, līdz galvas vidum :) Es nevaru teikt, ka man būtu kaut kādas īpašas sfenoidīta pazīmes. Kaut gan no otras puses, sfenoidītam jau arī nav nekādas īpašās sfenoidīta pazīmes. Tāpēc arī nav pārliecība, ka kaut kas ļoti mainīsies. Starpsiena, tā ir cita lieta. Bet piemēram pilnais sfenoidālais dobums man ir kreisajā pusē bet kreisā nās man ir tā caur kuru gaiss iet ļoti labi. Ta kā ar izliekumu tas nez vai būs saistīts. Uz trieciena testu tas dobums man nekad nav reaģējis.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Ittux
Re: sfenoidīts - kādas pazīmes?
19.02.2013 17:57
Šodien biju uz konsultāciju pie LOR - noteica diagnozi: akūts sfenoidāls sinusīts. Viens no tiem dobumiem noēnots gandrīz pilnībā, tāpat arī kaut kādas tur šūnas vēl aizvien iekaisušas. Izdzertie 2 AB kursi nav to draņķi izārstējuši, no rītdienas jāliekas dienas stacionārā, kur veiks vēl vienu - trešo - AB kursu, šoreiz intravenozi.
Te tev nu bija "vienkārši iesnas", kuras "ārstējot pāriet 7 dienās, bet, ja neārstē - veselu nedēļu jāslimo" :/
Re: sfenoidīts - kādas pazīmes?
19.02.2013 21:00
Vienmēr jau nevar veikties :) Man kreisais dobums ir pastāvigi pilns. Un tas viss notiek arī bez iesnām. Atklāts tika nejauši, meklējot ko citu kas neatradās :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Ittux
Re: sfenoidīts - kādas pazīmes?
19.02.2013 22:36
Visu laiku pilns, bet sūdzību nav?!
Re: sfenoidīts - kādas pazīmes?
20.02.2013 00:38
Nekas tāds konkrēts ko varētu sasaistīt ar to dobumu. Troksnis ausīs kādus 28 gadus jau. Galva šad tad mēdz sāpēt. Tagad retāk. Paaugstināts asinsspiediens... Pamatā viss...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: sfenoidīts - kādas pazīmes?
09.04.2013 17:59
Man ik reizi šī slimība ir bez iesnām - galva sāp, piepampusi seja un gļotas no iekšpuses veidojas un āra nenāk.
Re: sfenoidīts - kādas pazīmes?
11.04.2013 13:27
Tante Rasma - un kā Tu cīnies ar to? Katru reizi antibiotikas?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 24 pieskaita 8?
Ziņa: