nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!

Aizsāka angelika 

nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
04.02.2014 17:54
Ta ka pirms tam biju laba skolniece un pret visu potejos,itseviski pret gripu,bet kad paris gadus atmetam ar viru potes,-neslimojam! Tagad bremzeju ar difterijas pori,masina man zvanas un dusmojas. Ir man tiesibas atteikt???
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
04.02.2014 17:57
P.s.atvainojos par kłūdām,ātri rakstu! :-)
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
04.02.2014 18:42
ir tiesības, protams, bet pieaugušie parasti no difterijas mirst.
Potēties piespiest tevi neviens nevar, bet visi tie mīti un konspirācijas teorijas par potešanās ļaunumu ir pilnīgas muļķības. Vienīgi mājas kaķi pret trakumsērgu es nepotētu, ar visām pārējām potēm viss kārtībā.
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
05.02.2014 11:01
Nezinu kāpēc sievietes tik viegli pakļaujas šizofrēniķu murgiem. Sīrijā, piemēram sākās polimielīta epidēmija. Jo kara stāvokļa dēļ nojuka potēšanas sistēma. Nesen bija skandāls Latvijā, kad mazgadīgs bērns nomira ar smadzeņu TBC, jo māte arī bija nojūgusies ar vispasaules sazvērestības teoriju. . Pieaudzis cilvēks ir tiesīgs atteikties. Bet ja viņš riskē ar mazgadīga bērna dzīvību,viņu vajadzētu tiesāt.
Difterijas potes satur arī pret tetānijas poti.Stingumkrmpji nav ārstējami. Glābj tikai profilaktiskās potes.
Melnās bakas,kā slimība vispār ir izskausta uz zemes lodes. Jo ir tikai cilvēku slimība. Mēris nav iznīcināms. Jo to pārnēsā blusas kas barojas ar slimu grauzēju asinīm.
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
05.02.2014 11:34
Diemžēl ir ļoti grūti izvērtēt to, no kurām potēm vajag izvairīties. Gripas pote neapšaubāmi ir viena no tām bet par citām viss nav tik vienkārši. Par vienu no kritērijiem var izmantot potes kas ieviestas līdz pagājušā gadsimta 60 gadu sākumam. Bet kas attiecas uz sazvērestības teorijām tad laikam jau tās nav gluži bez iemesla un pietiek pavērot un izvērtēt pasaules attīstību pēdējo 100 gadu laikā...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
05.02.2014 20:59
Es piekrītu ku! par "vecajām potēm", jo tās tiešām ir pret bīstamām slimībām.
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
06.02.2014 12:30
Interesanti būtu izveidot "veco" pošu sarakstu...

Difterijas pote kā reiz šķiet ka ir no vecajām. Vai tomēr nē?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
06.02.2014 13:42
No vecajām, no vecajām, tikai kaut kādi jauni paveidi ir parādījušies.

Vecie zinātnieki strādāja no sirds, uz entuziasma pamata; to pašu var redzēt arī tagad – gados vecākie pētnieki nav tik pasisti uz naudu. Ja nauda ir galvenais, tad to "zinātnisko atklājumu" vispār nav vērts aplūkot, jo procesam sākotnēji ir jābūt radošam.
"Vecie zinātnieki strādāja no sirds,,,"
Tikai nemācēja īsti noteikt, vai viņu atklājumi dod vairāk labuma vai ļaunuma.

Bet vakcinācijas kalendāru var atrast MK noteikumu Nr. 330 1. pielikumā:
http://likumi.lv/doc.php?id=11215
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
06.02.2014 16:06
Gvido, es diezgan labi zinu medicīnas vēsturi, visi meklējumi ir kļūdu pilni, tiesa, bet arī tagadējie, taču pētniecībā, tāpat kā glezniecībā un rakstniecībā, nekas neiznāk, ja degungalā rēgojas eiriki. Un tā tas ir visā radošajā.

Mūsdienās eirikus var saņemt, nemaz tik gauži zinātniekiem neiet, bet svarīgākais ir attieksme un filozofija.

Lielākie atklājumi nekad nav notikuši naudas dēļ, jā, par to bieži ir saņemta liela nauda, taču tas ir citādi.
angelika Rakstīja:
-------------------------------------------------------
Tagad bremzeju
> ar difterijas pori,
> Ir man tiesibas atteikt???

Par tiesībām nezinu. Bet domāju, ka atbilde ir tajā, vai esi labprātīgi ar mieru riskēt? Pieciest visu priekšā nākošo, ja tomēr, pasarg', notiek tā kā notiek. Ja cilvēks ir gatavs mocīties, pie iespējas saslimt..... Es nebūtu ar mieru. Vismaz šajā konkrētajā jautājumā. Domas var mainīties pat tad, ja cilvēks kaut 1-reiz mūžā piedzīvo kaut vai mokošāku laringīta lēkmi. Jebko, ar saaukstēšanos saistītu, kur tā pamatīgāk jāpasmok... Ja uz to esi gatava vai ir 100 % pārliecība, ka nesaslimis, tad jau potēties nevajag.

Starp citu, jāpadomā, kāda ietekme no situācijas var būt apkārtējiem. Mana vecāmamma varēja vien bezpalīdzīgi noskatīties, kā viņas acu priekšā aiziet pirmdzimtais dēls (ar difteriju). Plus vēl otra maza bērna (manas mammas) acu priekšā.

Viss jau laikam atkarīgs, kas cilvēkam katram ir lielāks bieds. No tā arī izriet, ko darīsi
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
07.02.2014 12:31
Nu, es piemeram esmu atteicies no difterijas un ērču encefalīta potes. Jo otrajā potēšanas reizē dabūju smagu reakciju un pagaidām neriskēšu jo trešā reize varētu būt letāla. Kura no tām divām bija vainīga vai viņu kombinācija, nezinu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
07.02.2014 12:36
Gvido

Ja vecajiem zinātniekiem var pārmest to, ka viņi nezināja par zāļu kaitīgumu, tad jaunajiem droši var pārmest to, ka kaitīgie vai mazefektīvie medikamenti apzināti tiek laisti apgrozībā peļņas nolūkos. Un šajā lieta pat nevajag pierādijumus, pietiek ar veselo saprātu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Labāk mazefektīvi nekā nekādi, ne? Riskus jau tālāk pacientam kopā ar ārstu vajadzētu mācēt izvērtēt un pašam pieņemt lēmumu.
Starpcitu, attiecībā uz potēm diez vai būtu adekvāti lietot terminu "mazefektīvs".
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
07.02.2014 16:20
Jā, potēm piemērotāks būtu apzīmējums "neefektīvs" vai "kaitīgs" :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Atkal šitā tumsonība sākas. ku!, esi tik laipns un pamato savu viedokli.
Un, lai nebūtu "spēle vienos vārtos", es pamatošu arī savējo [viedokli]. No raksta žurnālā Scientific American 1888. gadā:
"The success of the anti-vaccinationists has been aptly shown by the results in Zurich, Switzerland, where for a number of years, until 1883, a compulsory vaccination law obtained, and small- pox was wholly prevented – not a single case occurred in 1882. This result was seized upon the following year by the anti-vacci- nationists and used against the necessity for any such law, and it seems they had sufficient influence to cause its repeal. The death returns for that year (1883) showed that for every 1,000 deaths two were caused by smallpox; In 1884 there were three; in 1885, 17, and in the first quarter of 1886, 85."
Tulkojums: "Anti-vakcīnistu panākumu rezultāti bija ļoti labi redzami Cīrihē, Šveicē, kur vairākus gadus pēc kārtas līdz 1883. gadam, bija obligātās vakcinācijas likums, un bakas bija pilnīgi novērtas - 1882. gadā nebija neviena inficēšanās gadījuma. Šis rezultāts gan mainījās nākamajā gadā, kad anti-vakcīnu nacionālisti panāca, ka likums tiek atcelts. Tajā pasā gadā (1883.) mirstība no bakām atgriezās un 2 no 1000 cilvēkiem no tām mira, 1884. gadā tie jau bija 3 no 1000 cilvēkiem, 1885. gadā - 17, bet 1886. gada pirmajā ceturksnī vien - 85."
1977. gada ar bakām nav reģistrēts neviens saslimšanas gadījums un pret tām, ja nemaldos, vairs pat nepotē.
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
07.02.2014 21:01
Gvido

Es vienkārši gribēju Tev pakairināt starpausu nervu mezglu lai izsauktu logoreju :) Varbūt ar laiku Tev atklāsies tas ko es esmu sapratis bet pagaidām audz un pieņemies gudrībā. Tikai nelasi pārāk daudz visādu tur EBM un WHO huiņu. Citādi nekad gudrs netiksi...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Tas, protams, ir spēcīgs "arguments". Kā tu pie tās "saprašanas" (ja ne apgaismības) nāci? Lasot Delfu komentārus?
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
08.02.2014 01:52
Gvido

Tas ir garš stāsts. Es tā paskaitiju, ka par medicīnu interesējos jau 44 gadus... Tā kā es esmu gājis cauri dažādiem attīstības periodiem... Nē, Delfos es neeju un tajā SAP forumā arī nē...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
08.02.2014 10:52
Tas Gvido. Jā tika panākts,ka Bakas izsaucējs vair nefigurē apkārtējā vidē. Uz pasaules bakas netiek konstatētas. Vienīgi ja palaidīs no kādas slepenas labaratorijas. Mēris piemēram, nav iznīcināms, jo cirkulē dabā caur grauzējiem.Tas ir pastāvīgs drauds.
Tāpat , kā polimielīta vīrus. No tā var glābt tikai potes.
"Es tā paskaitiju, ka par medicīnu interesējos jau 44 gadus..."
Tad jau tev tieši nevajadzētu būt nekādām problēmām pamatot savu viedokli par vakcīnu kaitīgumu un nefektivitāti. Pie reizes būtu vērts pieminēt, vai runa ir par kādām specifiskām vakcīnām, vai vakcinēšanos kā tādu.
man ir 14 gadi un man mamma vispar neliek poteties un nekas nav noticis
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
20.03.2015 10:12
Cerams, ka arī nekas nenotiks, bet riski tomēr palielinās.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
20.03.2015 14:47
Atceros masveida uzliesmojumu Latvijas Aizsardzības akadēmijā.Difterijas uzliesmojums. Pie tam ļoti masveidīgs .Tas bija tik nopietns, ka uz Latviju atbrauca speciāla zinātnieku komisija no Eiropas .
Daudziem atlasi izgājušiem spēcīgajiem un jaunajiem puišiem nācās dienestu pamest iestājušos komplikāciju dēļ.Tad vēl īsti nebija noregulēta pret difterijas potēšanas sistēma. Vispār bija sagrauta potēšana, kā tāda.Ģimenes ārstu sistēma sāka tikai attīstīties. Skolās potēšana nenotika.
Jādomā ne tikai par sevi bet arī par apkārtējiem. Sevišķi sievietēm, kas grib iznēsāt bērnu.Difteriju jāpotē ik pēc 5 gadiem. Viņa satur arī pret tetānijas poti (stingumkrampji).Šī slimība faktiski nav ārstējama.
Meitenes filosofiju par nepotēšanos varu raksturot tikai šādi. Pastāv dabiskā atlese. Daudzi jaunuļi,kas neklausa (nepakļaujas) vecākiem, pieredzējušākiem iet bojā.Daba ļoti pareizi rīkojas.
Lai saprāts.
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
20.03.2015 16:40
Nu, ja salīdzina "jaunuļu" bojāejas cēloņus, tad nepotēšanās pārliecinoši ieņem pēdējo vietu. Bet citādi, redzot cik daudz cilvēku ir pasaulē, jāsecina, ka dabiskā atlase darbojas pārāk vāji.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
veselā, tāpēc tavu mammu vajadzētu nošpricēt.

Cilvēki, kuri nepotējas un neslimo, neapzinās, ka daļēji tas ir pateicoties tā saucamajai "bara imunitātei" (herd immunity) - lielākā daļa sabiedrības ir potēta, tāpēc šādā sabiedrībā slimībām ir sarežģīti izplatīties. Tiklīdz parādās pietiekami daudz nepotētu ākstu, slimības atkal sāk izplatīties, turklāt cieš arī potētā sabiedrības daļa, jo vakcīnas parasti tomēr nav 100% efektīvas.
Re: nevēlos poteties pret difteriju! manas tiesibas?!
21.03.2015 11:06
Esmu praktiskajā medicīnā nostrādājis vairāk par 30 gadiem. Pie tam audzis bērnu namos,kur potes bija obligātas.
Varu droši apgalvot,ka potes dod lielu labumu un ir izglābušas daudzas dzīvības. Ir bijušas komplikācijas. Bet pie pareizas rīcības bez letālām sekām.Alerģiskiem cilvēkiem vajag būt ļoti uzmanīgiem. Es tiem ieteiktu nekad nepotēties uzreiz ar vairākām vakcīnām. Lai varētu noteikt vainīgo vielu.
Šovasar pacelšu jautājumu par pre ērču vakcīnas kursu. Pret gripu potējos katru gadu .Nu jau pēc kārtas apmēram 8 gadus.Jādomā rī par pret difterijas poti.
Ku ,tu esi saprātīgs cilvēks. Māki domāt loģiski. Tev var just līdzi.Kopā ar savu ārstu,infektologu un alergologu izdomā taktiku ,kas tev nekaitētu. Bet tu nedrīksti propogandēt pret potēšanās bezprātu. Tas apdraud jauno paaudzi.
Lai veselība un saprāts.



Edited 1 time(s). Last edit at 21.03.2015 11:08 by Mazdakteris1.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 25?
Ziņa: