Pārmērīgs joda daudzums...

Aizsāka sabucis 

Pārmērīgs joda daudzums...
03.10.2014 15:10
Labdien!

Jau daudzreiz esmu rakstījusi forumā un sūdzējusies par nogurumu, nespēku u.c. Meklējusi iemeslu, veselīgi ēdusi, lietojusi vitamīnus, bet rezultāts nekāds. Šorīt pamodusies ieraudzīju uz plaukstām joda krāsas brūnus pleķus, tā man pa retam mēdz būt, jau tagad pabalējuši. Pagoglēju par pārmērīgu joda daudzumu organismā, daudz kas sakrīt ar manām sūdzībām. Tāpēc piezvanīju dakterei, pa telefonu noteica, ka tie pleķi nebūs no joda, lai aizeju un parādu. Daktere apskatīja un jautāja kur tad es to jodu dabūju. Bet lieta sekojoša, labu domādama, gadu gadiem lietoju joda sāli. Esot jātaisa analīzes uz jodu, dakterei jāzvana pirmdien pēcpusdienā, jo viņai jāuzzin cik maksā analīzes, bet esot padārgi.

Varbūt kāds zin cik maksā analīzes un ir saskāries ar man līdzīgu situāciju. Varbūt ir kādi ieteikumi.
Re: Pārmērīgs joda daudzums...
03.10.2014 15:31
Diezgan maz ticams, ka mūsu reģiona var dabūt jodu par daudz. Tad ir jālej no pudelītes ēdienā.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pārmērīgs joda daudzums...
03.10.2014 15:57
Daktere man teica, ka mūsu reģionā nav nepieciešamības lietot joda sāli un kāpēc es vispār izdomājusi to lietot. Vismaz kādus 15.gadus ikdienā lietoju tikai joda sāli, izņemot, kad konservēju.

Un ja tie brūnie pleķi nav no joda, no kā tad tas var būt? Dienas vai augstākais divu dienu laikā pazūd un parādās tik pa retam.
Re: Pārmērīgs joda daudzums...
03.10.2014 16:07
Nu, varbūt... Pārbaudi to joda līmeni un padod ziņu. Man tas ir interesanti. Joda sāli nelietoju bet domāju, ka to būtu bijis pareizi darīt.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pārmērīgs joda daudzums...
03.10.2014 16:17
Re: Pārmērīgs joda daudzums...
12.10.2014 15:20
Sabuci. Pasaki dzimumu augumu/svaru. Tad vēl gadiņus un iespējamās atbildes būs precīzākas.
Re: Pārmērīgs joda daudzums...
15.10.2014 07:11
Sieviete, 41.g, 170cm, 71kg.
Analīzēs TSH un T4 bija normāli, tāpēc uz vairogdziedzera ultrasonogrāfiju neaizgāju. Domājams, ka tur nebūs tā vaina, kaut arī vairāki pirms tam teikuši pārbaudīt vairogdziedzeri. Bet analīžu rezultāti - norma,
Nu vēl man no dziednieku puses ir teikts, ka traucēta vielmaiņa un vitamīni neuzsūcas, nu jācer gan, ka tas neattiecas uz visiem vitamīniem. Pirmajā reizē uzsvars tika likts uz B grupas vitamīniem, kad pateicu, ka lietoju B Multi Strong, tad secinājums no malas, bija, ka neuzsūcas.
Re: Pārmērīgs joda daudzums...
15.10.2014 13:32
Multi-B strong satur dafiga B vitamīnus. Tā kā viņi nez vai varētu trūkt. Es to Multi-B strong lietoju pa pustabletei. Tiesa gan lietoju vēl kombinēto vitamīnu kurā ir nedaudz B grupas vitamīni. Ar to uzsūkšanos visādi var gadīties, it īpaši ja zarnas nefunkcionē pareizi. Bet no otras puses pārbaudīt objektīvi to praktiski nav iespējams un var tikai nojaust eksperimentējot.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pārmērīgs joda daudzums...
15.10.2014 14:37
Jāiet pie dermatologa. Tas pateiks. Jo nevar izslēgt agro aknu mazspēju. Tā rada vecu ļaušu brūnus plankumus. Te jau darbiņš ir hepatologiem.
Tikai pieredzējis dermatologs te ko var teikt.
Re: Pārmērīgs joda daudzums...
15.10.2014 21:03
Nu nav jau reāli iet pie dermatologa, ja tie plankumi parādās pāris reizes gadā, vakarā gulēt aizejot nav, pamožoties pamanu un dienas gaitā izbalē. Nu galīgi nav kā vecu ļaužu plankumi, bet tiešām tādā krāsa, tonī kā jods.
Re: Pārmērīgs joda daudzums...
15.10.2014 21:15
Nu bet, ja iet runa par hepatalogu, tad pasen ir nācis saskarties, jo gribēju kļūt par donoru. Tas beidzās ar pirmo reizi. Nodevu asinis un pēc kāda laika man piezvanija, šķiet, ka no infektoloģijas centra un nošokēja, ka man ir C hepatīts, bet nu pasniedza tā it kā man būtu AIDS. Bija jābraukā uz Linezeru taisīt analīzes, bet viss tikai tāpēc, ka viens rādītājs bija ne negatīvs, ne pozitīvs. Man apnika tā braukāšana un metu mieru. Mana daktere sūtot uz asinsanalīzēm rakstija arī aknu provi, ir bijis, ka rezultāti nav tie labākie, bet tolaik lietoju psihotropas zāles, nu jau krietni ilgi nelietoju, un arī ar aknu provi viss ir kārtība.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 5 pieskaita 14?
Ziņa: