Kuòìa pârbaude

Aizsāka JankS 

JankS
Kuòìa pârbaude
07.06.2005 14:23
Kâdas ir patreiz pieejamâs kuòìa diagnostiskas metodes?
Vai fibrogastroskopija un endoskopija ir viens un tas pats.
Kâdas vçl metodes ir pieejamas? Zinu, ka kâdreiz kuòìa èûlu varçja noteikt ar rentgena palîdzîbu. Vai tagad nav parâdîjisies, kas modernâks. Vai nav iespçjams ar kompjûtertomogrâfijas palîdzîbu?

doks
Re: Kuòìa pârbaude
07.06.2005 15:53
Ir vçl sonogrâfija, elptests, kas nosaka helicobacter pylori (baktçrija, kas dod daþâdas nepatîkamas lietas, bet, kuru pagrûti izdzît-vajag speciâlu terapiju) klâtbûtni, kâ arî noteikt ph lîmeni (ph-metrija). Rtgenu izmanto, ja dg grûti noteikt vai atseviðíos citos gad. Par endoskopiju sauc jebkuru metodi, kas ïauj apskatît iekðas ar aparârta ievadîðanu. Fibrogastroskopija ir kuòìa apskate ar ðâdu aparâtu. Ar aparâtiem var apskatît arî piem. resno zarnu - kolonoskopija, vçdera dobumu - laparaskopija utt.
li
Re: Kuòìa pârbaude
07.06.2005 16:49
Pârsvarâ tomçr iesaka t.s. "kobru", jo principâ tâ ir vienîgâ iespçja agri diagnozticçt ïaundabîgus audzçjus, èûlas u.c. kuòìa saslimðanas.
JankS
Re: Kuòìa pârbaude
07.06.2005 17:09
Paldies par atbildi,
Tad cik noprotu var izmantot:

1. Fibrogastroskopiju
2. Rentgenu
3. Sonogrâfiju

Kâpçc pçdçjâs divas tik reti tiek ieteiktas - vai tâs ir neprecîzas?
Kompjûtertomogrâfija cik noprotu ðeit nav pielietojama?
doks
Re: Kuòìa pârbaude
08.06.2005 08:21
Fibrogastroskopija ir visinformatîvakâ. Tâs laika var paòemt arî gabaliòus citiem (histoloìiskiem) izmeklçjumiem. Taèu arî sonogrâfiju izmanto samçra plaði.
ZUZIKS
Re: Kuòìa pârbaude
08.06.2005 08:35
Nu man sonogrâfijâ teica, ka tur èûlu var redzçt tikai tad, ja tâ ir ïoti ïoti izteikta, ka ðî metode neder. Labâk gan norît to kobru un viss taps precîzi noskaidrots...
Tapirs
Re: Kuòìa pârbaude
08.06.2005 10:02
Mjaa, kobra ir diezgan riebiiga padariishana - divas reizes naacies izbaudiit :( "Senaakos" laikos bijis veel briesmiigaak 8(
doks
Re: Kuòìa pârbaude
08.06.2005 15:12
Labâk norît 10 minûtes "kobru", nekâ sagaidît, kamçr neârstçta èûla pâriet puðu un saturs iztek vçdera dobumâ. A tad 50% aiziet citos medîbu laukos, un arî tad pârçjie pamedî ðeit pat, ja laicîgi tiks uz galda.
Rasma
Re: Kuòìa pârbaude
26.11.2008 13:29
Helicobaktçrija ir tâ, kas izraisa kuòìa èûlu, vai ne?
Kâpçc tad jârij kobra? Pârbauda to izelpu un saktâs, ja ir tâ baktçrija, tad bauda tâlâk, ja nav baktçrijas un îpaðu sûdzîbu, ko tur rît?
Re: Kuòìa pârbaude
26.11.2008 15:17
Fibriogastroskopiju saja gadijuma veic lai paskatitos vai itesam tâ ir cula un ja ir tad kâ vina izskatas, lai piemekletu labako arstesanas metodi. musdienas kobra jau nunav nekas briesmigs, citi no nomierinosâs tabletites vispar atsledzas uz izmeklesanaslaiku un neko neatceras.
Resnis
Re: Kuòìa pârbaude
27.11.2008 06:40
Kobru rît tas ir pupu mizas, man Gastro centrâ kaut ko ielaida vçnâ un es atrubîjos, pamodos pçc divâm stundâm. Tikia kuòìis pçc tam sâpçja. Stulbâkais, ka man neko neatrada, a iekðas sâp :D Bet pats process kobras rîðana, nav nekas traks.
Re: Kuòìa pârbaude
27.11.2008 07:48
Gastro centrâ parasti neko neatrod. Pâris paziòas tur ir bijuði ar sâpoðiem kuòìiem un iekðâm, nu nekâ nevar atrast. Man arî viss bija OK. Varbût konsultçties citur?
Resnis
Re: Kuòìa pârbaude
27.11.2008 10:50
Kur tas ir citur konsultçties, es esmu konsultçjies Gaiïererâ pie Dr. Kantâna, Gastro centrâ pie Dr. Lejas. Cik esmu dzirdçjis ðie abi arî ir labi speciâlisti, ðajâ jomâ. Pie kâ tad lai vçl konsultrçjas pie Zilâ kalna Martas. Man ir jau vienalga, sâp iekðas, iedzeru omeprazolu, palîdz palîdz, nepalîdz, nu ko darît. Principâ es katru dienu gaidu, ja sâpes nebûs izturamas, braukðu uz slimnîcu, nav jau citu variantu. Divi ârsti man ir ieteikuði neuztraukties un ik pa laikam braukt uz siltâm zemçm atpûsties. Man vajag Dr. Hausu :D
Re: Kuòìa pârbaude
28.11.2008 16:58
Resni, ârzemçs ir labi un silti, varbût arî savu dakteri Hausu satiksi. Izklausâs pçc nerviem, daþi ârsti ðitâdos gadîjumos izraksta nervu zâles, íipa palîdzot.
Re: Kuòìa pârbaude
28.11.2008 18:21
Resni, nu jâ, pie dziednieka ir vçrts, bet pie laba (ir jau tagad arî lîdzvçrtîgi Zilâ kalna Martai atrodami). Es vismaz noskaidroju, kas man ir, un palîdzçja arî.
A Leja manâ skatîjumâ ir vienkârði dunduks (sorry).
Re: Kuòìa pârbaude
30.11.2008 20:17
strawberry.........man sportiska interese, Tu tieðâm aizgâji pie burvja (dziednieka) un viòð tev pateica, kas kaið? Vari man pateikt ko viòð darîja, vienkârði uz tevi paskatîjâs un noteica diagnozi?
Re: Kuòìa pârbaude
30.11.2008 20:57
Skals, nez vai ar sportisku interesi tur pietiks.:D Dziednieks manas iekðas apskatîja kâ rentgenâ. Tâ kâ esmu pietiekoði daudz veikusi visâdas USG, tad varu teikt- viss sakrita. Arî apendiksa operâciju viòð redzçja. Es viòam iepriekð neko nebiju stâstîjusi. Atðíirîba no tradicionâlâs medicînas pçtîjumiem ir tâ, ka viòð pateica kopsakarîbas, kas no kâ. Un arî, kam jâpievçrð uzmanîba, un par ko nav jâuztraucas. Un vçl visâdus brînumus es tur piedzîvoju. Tici- netici;D
Re: Kuòìa pârbaude
30.11.2008 22:33
strawberry............dod ðu adresi, vai telefonu.......ieðu notestçðu, man mugura èupâ, jâ un cik tas prieks maksâ?
Re: Kuòìa pârbaude
30.11.2008 22:39
...



Edited 1 time(s). Last edit at 30.11.2008 22:48 by kachenite.
Re: Kuòìa pârbaude
30.11.2008 22:43
Strawberry, pasaki, kur Tu biji? Var uz e pastu rakstît. Kaut kâ par daudz to hvarobu viena aiz otras metas.
Dziednieki ir daþâdi, bet zinu, ka manai mâtei divas reizes roze bij, abas pie tantiòas izârstçja. Dermatologs izrakstîja ziedi un pateica, lai smçri pie tantiòas iet apvârdot. Palîdzçja.
Re: Kuòìa pârbaude
30.11.2008 23:46
Laikam tas burvis man nespîd.........strawberry laikam nedos kontaktus dziedniekam. Labs mocîðos tâlâk.
Re: Kuòìa pârbaude
01.12.2008 07:36
Rakstiet uz e-pastu, vakarpusç atbildçðu. naudu konkrçtu viòð neprasa, katrs maksâ, cik var un grib. ja nevar palîdzçt, pasaka.
Re: Kuòìa pârbaude
01.12.2008 16:13
Ârprats strawberry.......tas tavs burvis dzîvo tik tâlu. Mans pameklçs kaut ko Rîgâ, bet paldies :)
Re: Kuòìa pârbaude
01.12.2008 16:23
Nu, nu, es pirms gadiem no viena Rîgâ dabûju krampjus kâjâs. Pie tam no sertificçta. Skaties, ko izvçlies.
Re: Kuòìa pârbaude
01.12.2008 17:33
Viòi tos sertifikâtus mâjâs raþo. Sanâk 5 "dziednieki", uztaisa biedribu un izdod viens otram sertifikaatus :)
Tici nu vairaak- sertifikaats visu paciesh!
Re: Kuòìa pârbaude
01.12.2008 17:51
Taisnîba Kachenît, dziednieka sertifikâtam nav lielas nozîmes. Ne velti labi dziednieki nereklamçjas, cilvçki viens otram pastâsta tâlâk.
Re: Kuòìa pârbaude
01.12.2008 17:53
Burvis paliek burvis, ðis òem un uzbur sev tâdu sertifikâtu, ka aces þilbst:)). Ja nopietni tad es tieðâm nçesmu manîjis kaut kâdu burvju reklâmas.
Re: Kuòìa pârbaude
01.12.2008 17:59
ðis man nerâdîja nekâdu sertifikâtu, iesâkumam tikai avîzi, laikam lai nokonstatçtu, kâ man ar redzi:) Bet jauks dziednieks- varbût tieðâm var saukt arî par burvi, labâ nozîmç :)
Re: Kuòìa pârbaude
01.12.2008 18:09
strawberry....viòð to avîzi râdija, lai pârliecinâtos, vai Tu pazîsti burtus, lai zin kâdâ valodâ râdît sertifikâtu:)
Re: Kuòìa pârbaude
01.12.2008 18:11
Nu nea, viòð runâ tikai latviski:)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 22 pieskaita 22?
Ziņa: