"Veiksmes stāsts"

Aizsāka ku! 

Re: "Veiksmes stāsts"
03.12.2015 15:27
Viena dāma pirms kāda laika stāstīja par savu ģimenes ārsti. Tur bija ļoti maz no tradicionālās medicīnas, viņai gan ir RMI diploms, bet kaudze sertifikātu, arī no vienas bij. PSRS autonomās republikas šamaņiem, kur šī prakse ir ļoti attīstīta, turklāt vairākiem šamaņiem ir doktora akadēmiskie grādi medicīnā.

Cilvēki pamatīgi apgūst medicīnu, viņiem kā ārstiem ir pieejamas labākās izmeklēšanas metodes, bet kā šamaņi viņi dziedina arī šizofrēniju. Ja viņi nebūtu ārsti, daudzas durvis viņu pacientiem būtu slēgtas.

Robežas dzīvē ir ļoti saplūdušas, bet visi, protams, sevi pieskata, lai neizrunātos lieki kādam EBM ticošam ierēdnim, jo tad parādās farmindustrijas bažas, ko ierēdnis uzcītīgi apkalpo.

Citādi viss notiek, katram savs ārsts, un katram ārstam savs pacients. Tik vienkārši.
Re: "Veiksmes stāsts"
03.12.2015 15:45
Vispār es mūsdienu medicīnā (it īpaši pēdējā laikā) sakatu problēmu, ka cilvēkiem nav "sava ārsta". Teorētiski tādam būtu jābūt ģimenes ārstam bet praktiski viņš tāds ir ne vienmēr. Pareizāk pat būtu teikt reti kad ir tāds.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: "Veiksmes stāsts"
03.12.2015 15:54
Netradicionālie (arī homeopāti) parasti ir pieejami tikai pārtikušiem cilvēkiem.

Ārsti, kas nav orientēti ļoti tradicionāli, velta pacientiem pamatīgi daudz laika, un to bez maksas nevar pavilkt.

Līdz ar to par proletariātu, kas ir vairums Latvijas, jārūpējas pašam proletariātam.
smile
Re: "Veiksmes stāsts"
04.12.2015 20:12
Pārtikuši cilvēki tāpēc ir pārtikuši, ka tic realitātei, nevis pasakām. 3/4 daļa no labi situētajiem ko labi pazīstu netic netradicionālām lietām. Nemaz netic, pat par velti neietu pie ekstrasensiem. Nav vairs 1988-1991-1994 gadi - brīnumdaru ziedu periods. Daži no viņiem tajos gados ticēja, tagad vairs netic.
Vispār skatos apkārt un secinu ka ar katru gadu ticīgo skaits tādām lietām sarūk visās vecuma grupās.
Ir tradicionāli orientēti ārsti, kas labprāt velta pacientam ļoti daudz laika. Diemžēl pat pasaules bagātākajās valstīs viņiem piemērotas dārgas privātklīnikas, ne " konveijeri ". Privātprakses. Zinātnisks darbs. Liela klīnika, lai cik dārgi aprīkota, tomēr ir kas cits. Laika deficīts.
Re: "Veiksmes stāsts"
05.12.2015 00:23
Kādām pasakām? Viens no anesteziologiem, kas nejauši atklāja kādu placebo efekta niansi, vēlāk kļuva par psihoanalītiķi.

Psihoanalīze nav zinātniski pierādāma (to viņi paši nemaz negrib), tomēr ir efektīva.

Psihosomatika arī ir pasakas?

Antidepresanti ir tikai mazliet efektīvāki par placebo, tikai mazliet, sarkanās tabletes ir efektīvākas par zilajām. Kur te zinātne? :D
Gvido
Re: "Veiksmes stāsts"
05.12.2015 15:56
"Psihoanalīze nav zinātniski pierādāma..."
Kāpēc tu tā domā?
Re: "Veiksmes stāsts"
05.12.2015 16:37
Ar to ir pilna viņu literatūra, jo ir cilvēki, kam tas absolūti nestrādā, visas dzīļu psihoterapijas kopumā, garām, un viss.

Un neviens uzreiz nevar pateikt, kāpēc tas tā, jā, ir versijas, ticamas, bet neviens no viņiem to neņemsies apgalvot "zinātniski". Arī PET maz līdzēs. PET līdzēs veiksmes gadījumā.
smile
Re: "Veiksmes stāsts"
05.12.2015 16:49
Ekstrasensi ar aurām un čakrām, netradicionālām metodēm. Mazliet pazinu divus eksemplārus ar " spējām ", kam siena bija nokarināta ar netradicionālo brīnumdaru utt sertifikātiem un diplomiem no netradicionāļiem. Aurām, čakrām, enerģijām. Abi nomira pirms pensijas vecuma sasniegšanas. Iespējams, mistiskās čakras neiedarbojās vai kā. Vienā gadījumā 4 stadiju atklāja pusgadu pirms gala. Iespējams, gaišredzība nofeiloja. Otrā gadījumā laikam infarkts, kas tamlīdzīgs.

Brīnumdari savas " spējas " nebūt nesteidz pierādīt paliatīvās aprūpes nodaļās. Ne mistiskas " enerģijas ", ne uztvere " viss ir galvā " tur nav atcēlušas medikamentus un aiziešanu.
Re: "Veiksmes stāsts"
05.12.2015 17:16
Es teikšu tā, ka kaut ko svarīgu mūsdienu medicīna ir palaidusi garām. Viņa nespēj nodrosināt to, lai cilveki laimīgi dzīvotu un laimīgi nomirtu. Es nerunāju vispārīgi bet tajas robežās kur tas no medicīnas ir atkarīgs. Un es nekļūdijos pieminot iespeju laimīgi nomirt. Visi zin, ka tagad saslimt ar kaut ko nopietnu ir ļoti slikti un ja negadās slimība kas "cītīgi ārstējoties pāriet 7 dienās bet neārstējot velkas veselu nedēļu" tad Jums nav paveicies. Jo vairākums ārstu, kā teica veci ļaudis, grābstās kā pa ķešu, un citas disciplīnas problēmu neredz un negrib redzēt. Un ja piemēram gastroenterologs ir izteicis domu, ka problēma varētu būt citā orgānu sistēmā, tad viņš jau ir nopietni pārkāpis savu pilnvaru robežas.

Kas attiecas uz to nomiršanu, tad jāsaprot, ka absolūtajam mūža ilgumam nav nekādas nozīmes. Būtiska ir kvalitāte. Un Jūs jau zināt kas tagad notiek pasaulē mūža ilguma pieauguma rezultātā. Faktiski tā ir katastrofas tuvošanās (pie šīs sociālās iekārtas). Un kas pie tā vainīgs? Jūs jau zinat. Tas ir sava veida likumīgs (neaizmirstot pieminēt Dieva vārdu) amorāls process ko mēs varam novērot.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
smile
Re: "Veiksmes stāsts"
05.12.2015 17:44
ku!
Gadījumā ar to infarktu tā aiziešana tur bija komfortabla. Dažas minūtes. Gadījumā ar to 4 stadiju, kāds tur varēja būt komforts, kad izmeklēt aiziets Mts izraisīto sūdzību dēļ? Pavisam kodolīgi - kad tās sāka spiest. Pat to vecumu, daudzi 15 gadus vecāki par tiem, turpina strādāt. Tur līdz pensijai vēl pailgi viņiem būtu jāstrādā, bet nomira. Biju domās, ka " enerģijas " to dzīvildzi vajadzētu palielināt. Tomēr viņiem krietni pirms statistiski vidējā vecuma bija jāaiziet.
Ir " enerģiju " cilvēciņi, kas pāri 75 ļoti aktīvi, labi saglabājušies. Minētajiem iespējams nebija pareizas auras, enerģija.
Re: "Veiksmes stāsts"
05.12.2015 17:51
smile

Nē, nē, es par tiem diviem vispār nerunāju. Ka saka, katrs savam kungam kalpo... Es par vispārīgo situāciju.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: "Veiksmes stāsts"
05.12.2015 19:29
Kā teica runcis Leopolds, "Rebjata, davaiķe žiķ družno". Parisinam kādu citu problēmu, kur Runcenei ar Gvido nav jāstrīdās...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: "Veiksmes stāsts"
06.12.2015 22:09
Man kaut kā negribās šajā strīdā piedalīties. Tā pilnīgi nav mana joma un lai izlemtu taisnu tiesu man būtu jāpārlasa kaudze literatūras. Man ir citas svarīgakas lietas ko darīt.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Gvido
Re: "Veiksmes stāsts"
06.12.2015 22:29
ku!, vai tad tu šeit esi vienīgais moderators? Turklāt šeit jau pat nav jautājums tajā, kuram no mums ar Runceni ir taisnība, bet tajā, vai šo manu komentāru tiešām ir adekvāti dzēst.
Re: "Veiksmes stāsts"
06.12.2015 23:00
Gvido

Patiesi adekvāti būtu ja Tu šādos strīdos vispār neielaistos. Bet Tu to nevari...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Sorry, you can't reply to this topic. It has been closed.