BREKETES

Aizsāka Marusja 

BREKETES
02.01.2007 21:34
Manai meita ir 12 gadus veca. Zobârsti ir ieteikuði likt breketes. Apmeklçjâm speciâlistu, kurð ieteica izraut 4 zobus, jo, kad izaugs pçdçjie (gudrîbas) zobi, þokïos tiem vietas bûs par maz, lîdz ar to arî pârçjie zobi izbîdîsies. Vai tieðâm jârauj pilnîgi veseli zobi? Varbût paðlaik nedarît neko un pagaidît, lîdz izaugs gudrîbas zobi? Esmu dzirdçjusi, ka gudrîbas zobi bojâjas visâtrâk un nav tie nepiecieðamâkie, tâpçc varbût labâk ir izraut tos?
Mq
Re: BREKETES
02.01.2007 23:17
Arii man vairaaki atsevishkji zobaarsti ieteica izraut 4 veselus (!) zobus un likt platiiti vai breketes. Pagaidaam noleemu to nedariit. Protams, veelaak negribeesies vairs staigaat ar breketeem, tachu doma, ka jaaizrauj 4 zobi taapat vien, kameer veel kaads, iespeejams, peec laika sabojaajies buus jaaizrauj ar iemeslu, mani neiepriecina. Izdomaaju, ka ja jau nav tik traki, labaak pasaudzeet savus zobus.

Manai maatei ir pieredze, kad jauniibaa (beerniibaa?) aarsti izteica liidziigu ieteikumu, bet vinja saaka grauzt visaadus daarzenjus un citu svaigu cieto paartiku, kameer smaganas pastiepaas un zobiem bija vieta, kur augt. Varbuut 12 gadu vecumaa veel shaadu iespeeju var izmeegjinaat?
...jjj...
Re: BREKETES
04.01.2007 10:49
Mq, cik bieþi un kas ir jâgrauþ? :) Pateicos ;)
Mq
Re: BREKETES
09.01.2007 13:51
Ui, nezinu gan...Nu pasmadzeòosim :) Atceros, ka noteikti tika pieminçti burkâni. Domâju klât varçtu pievienot arî kâïus, redîsus, svaigu kâpostu kacenu, svaiguspuíkâpostus,... (kas nu kuram tuvâks). Cik bieþi? Vajadzçtu diezgan regulâri. Manuprât, lai smaganas tieðâm pastieptos, vajadzçtu kaut ko tâdu pagrauzt katru dienu.
hge
Re: BREKETES
09.01.2007 14:17
uzmanîgi ar tiem þokïiem.
paziòai ap 20 gadiem sâka augt gudrîbas zobi, nenormâli spieda uz kaulu, galu galâ pusþokli dzirciema ielâ lauza ar kaltu ârâ, jo neko labâku nevarçja izdarît. pçc tâs 'operâcijas' (grûti to nosaukt par operâciju) kâdu nedçïu staigâja apâtiska, sazâïota un parunât nevarçja
...jjj....
Re: BREKETES
09.01.2007 14:28
Kâdas metodes ortodonti lieto augðþokïa attîstîbas stimulâcijai? Par dârzeòiem skaidrs.
Re: BREKETES
09.01.2007 20:17
paplçð vaïâ vidusðuvi aukslejâs, piemçram. to dara lçni, pakâpeniski, valkâjot speciâlu plati ar skrûvi pa vidu, un ik pa laikam to pagrieþot.
...jjj....
Re: BREKETES
09.01.2007 21:14
Un cik tâds pasâkums aptuveni maksâ?

Un lîdz cik gadu vecumam tas jâdara?

Paldies!
Re: BREKETES
10.01.2007 00:19
to dara bçrniem, kamçr ir aktîvas augðanas zonas.

par cenâm var painteresçties SI pie ortodontiem.
...jjj....
Re: BREKETES
10.01.2007 00:36
Tas tiesa - bçrniem kaut ko koriìçt - augðanu utt. - ir ïoti viegli, pateicoties kaulu sastâvam tajâ vecumâ, bet tomçr vîrieði var augt lîdz 25-30 gadu vecumam + vçl no katra individuâli tas ir atkarîgs - kâds ir viòa iekðçjais "pulkstenis".
Cik nav redzçti kadri, kas universitâtç pçkðòi izaug, pat pîpmaòi. Koriìçt var jebkurâ vecumâ, tik daudzi ârsti iesîkstçjuði - nç un viss :(

Vai þokïa rentgenâ var redzçt, vai vçl ir kam augt utt.?

P.S. Nerunâju es no grâmatas, bet no dzîves - pats esmu izdarîjis 2 rentgenus þoklim, vienu 19 gadu vecumâ, otru 21 gadu vecumâ - diezgan ir paaudzies, atbrîvojot vietu gudrîbas zobiem. Viens faktors.
Otrkârt, ðovasar esmu pastiepies par 3cm, no apaviem augu ârâ pat ziemâ.

Turpinât?

Visu var :)
Re: BREKETES
10.01.2007 08:12
ai nu i sviests ar tiem 4 veselajiem zobiem, man arii jau augshaa izraava 2 un raus driiz apakashaa, staigaaju ar breketeem un ir oki. taa ka liekat vien taas breketes un nemokiet beernu, jo vinja nebuus laimiiga ar liikiem zobiem. es redz breketes ieliku tik 20 ar pusi gados. un pat ja zheel veselus raut un baidaas, ka kaads cits sabojaajies zobs veelaak buus jaarauj tad nav ko baidiities, ja tiiriis zobus cilveeki un regulaari ies pie zobaarsta tad nekas cits jaarauj nebuus ;p
...jjj....
Re: BREKETES
14.01.2007 00:03
Sakiet, lûdzu, vai augðþokïa attîstîba nozîmç U burta papleðanu jeb arî pabîdîðanu uz âru, leju? :)
Tontõns
Re: BREKETES
15.01.2007 00:50
Tas ir pirmais, ko iesaka lohiski ârsti. Sûti viòus dirst, nekas nebûs.
...jjj...
Re: BREKETES
15.01.2007 12:14
Atbilde ir jâpamato vai arî......
...jjj...
Re: BREKETES
16.01.2007 23:37
...jjj.... Wrote:
-------------------------------------------------------
> Sakiet, lûdzu, vai augðþokïa attîstîba nozîmç U
> burta papleðanu jeb arî pabîdîðanu uz âru, leju?
> :)


Kâ tad ir? :)

Paldies!
Re: BREKETES
18.01.2007 22:51
puce Wrote:
-------------------------------------------------------
> paplçð vaïâ vidusðuvi aukslejâs, piemçram. to dara
> lçni, pakâpeniski, valkâjot speciâlu plati ar
> skrûvi pa vidu, un ik pa laikam to pagrieþot.

Un kâds ir rezultâts - uz priekðu un plats U burts jeb tikai viens no ðiem faktoriem? :)
Re: BREKETES
18.01.2007 22:55
platâks U.
Re: BREKETES
19.01.2007 01:35
Un viss?

Tâtad uz priekðu tikai þokïu íirurgs?
as
Re: BREKETES
19.01.2007 15:25
baac. þokïus jau arii pavelk uz aaru,vai ieksu ar brekesu paliidziibu.nah tur kkaadus kirurgus? aizej tak pie normaala speciaalista.
Re: BREKETES
19.01.2007 18:14
Es zinu, ka ar breketçm maina to leòíi - zobus pavelk tâ kâ uz âru, resp., pamaina leòíi, vçrðot zobus uz âru - pats izeju tâdu lietu ðobrîd :)

Bet ir cita problçma - augðþoklis ir par daudz uz augðu, mçrot ar vietu, kur beidzas deguns. Kur beidzas deguns, tur ir augðþoklis.
Re: BREKETES
20.01.2007 00:50
ar breketiem maina zobu stâvokli, nevis þokli.
Re: BREKETES
27.01.2007 14:19
CIk krasas ir breketem?
Re: BREKETES
27.01.2007 20:15
Standarta, baltâs un zelta krâsâ.

Man ir baltâs, vispâr neredz, bet dârgâkas.
Re: BREKETES
27.01.2007 23:38
ir arî krâsainas.
Re: BREKETES
28.01.2007 11:30
Ideja tam? :D
Re: BREKETES
28.01.2007 11:43
lai bçrniem jautrâk valkât; ir arî krâsainas plombes, starp citu, kuras liek piena zobos.
vikucis
Re: BREKETES
28.01.2007 12:59
Var izveelties gumiju kraasu, ko maina apmeeram ik pa 1,5 meenesim...un tur nu ir visdazhaadakaas kraasas un var par katram zobam savadaaku uzlikt. Un labi ir tas, ka ja apniik , tad zini ka naakamaajaa reizee vareesi izveeleeties citu kraasu.
Tontõns
Re: BREKETES
28.01.2007 13:21
Breketes iemaukt var, bet zobus bçrnam èakarçt nevajag tikai tâpçc, ka kâds slinks ârsts izdomâja labâk tos izraut. Muïíîbas - pçc prakses saku.
Re: BREKETES
28.01.2007 19:22
Tonton, tev laikam liela prakse tavos 19 :)

Pasaki man lûdzu, KUR tu tos zobus ar breketiem bîdîsi, ja vietas nav? vai valkâsi tos tikai sporta pçc?
Tontõns
Re: BREKETES
28.01.2007 20:25
Breketes parasti liek, lai iztaisnotu priekðçjos zobus. Lai ievietotu breketes, dzerokïi tiek novîlçti. Vçl jums bûtu jâzina par tâdu lietu, ka brekeðu valkâðanas laikâ, zobu audi noârdâs, un vçlâk nâkas daudz labot. Principâ ar breketçm ir visâdas problçmas, bet es daïçji noþçloju, ka bçrnîbâ neieliku, jo tagad jau neieðu 2 gadus kâ lohs staigât.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 7 pieskaita 13?
Ziņa: