Jautâjums pucei

Aizsāka malvîne 

Re: Jautâjums pucei
07.05.2008 20:01
gribu uzzinât! Wrote:
-------------------------------------------------------
Vai to
> implantu ievietojot, nevar þoklis plîst,
> lûst...vai kaut kas cits traks notikt?

íirurgs, pirms kaut ko skrûvçt, rûpîgi izvçrtç visus iespçjamos riskus balstoties uz pacienta izmeklçjumu rezultâtiem. Tici man, ja bûs vçrâ òemams risks, íirurgs bûs pirmais, kas Tevi atrunâs to darît :)
gribu uzzinât!
Re: Jautâjums pucei
07.05.2008 20:39
Labi, tad vçl pârdomâðu ðo lietu:))
Re: Jautâjums pucei
07.05.2008 22:50
lai Tev veicas :)
gribu uzzinât!
Re: Jautâjums pucei
08.05.2008 08:26
Vçlreiz paldies!
Gan jau kâdreiz atkal kaut ko uzjautâðu :)
Re: Jautâjums pucei
19.05.2008 01:17
Piekâva mani pirms pusotra gada- viena sejas puse visa zila bija. Nâkamajâ dienâ pamanîju, ka zobs kustâs, pieskarties ar mçli nevar- sâp. Tagad vairs nekustas, bet palaikam jocigi paliek. Tâ kâ tirpst, tâ kâ sâp- nevar saprast. Gadâs, liekas, pa to zobu vertikâli stîga bûtu novilkta, un viòa ar tâdu tinkðíi plîst puðu. Îpaði zobam "patîk" saldçjums un auksts laiks- nepatîkamas sajûtas garantçtas. Daþreiz komplektâ sâp vaigs arî (tâds blîvâks palicis, nekâ otrs). Daþreiz sâp kaut kur augðâ (kaulâ?) virs zoba. Tas man visvairâk nepatîk, jo parâdîjâs nesen un sâp "ne tâ".
Dzirciema ielâ biju, rentgenu taisîju- it kâ vaiga kaula plîsums esot bijis. Rtg virs zoba (2.zobs aukðþoklî) redzama slîpa balta lînija- laikam jau, ka tas tas plîsums.
Kas tie varçtu bût par "jociòiem"?



Edited 1 time(s). Last edit at 19.05.2008 01:18 by kachenite.
Re: Jautâjums pucei
19.05.2008 10:28
slîpa balta lînija uz rtg nevarçtu bût kaula lûzums, jo lûzuma lînija, taisni otrâdi, izskatâs kâ tumða (melna) svîtra. Tas, ko tu redzçji, visdrîzâk ir kaula blîvâ ðíautne. Tas, kas parâdîjies nesen un sâp "ne tâ", manuprât, varçtu bût iespçjamâ nerva bojâeja un ---> infekcija zem tâ traumçtâ zoba ---> vajag pârbaudît, vai tas ir dzîvs, un ja nç, tad pildît kanâlus.
Re: Jautâjums pucei
19.05.2008 16:42
Paldies, puce! Kad tas zobs vçl kustçjâs, biju aizgâjusi pie zobârstes. Viòa man neko nepaskaidroja, teica mâsiòai, ka raus nervu. Es nesapratu, kâpçc kustîgam zobam jâizrauj nervs, pateicu Nç un gâju mâjâs.
Rentgenu mâjâs vçlreiz izpçtîðu.
Vajadzçja man uzreiz uz Dzirciema ielu doties- vismaz kriminâllieta bûtu beigusies normâli. Tagad es kâ muïíîte- pati vainîga skaitos- viòð esot tikai aizstâvçjies! Kaut piekâva taèu MANI. Kamçr nav nekas salauzts, sist drîkst. :(
Bet Tu tur darît neko nevari- paðai vien bûs ar to jâtiek galâ. Sâpîgi tas viss.
Re: Jautâjums pucei
19.05.2008 22:57
Re: Jautâjums pucei
20.05.2008 07:56
Re: Jautâjums pucei
21.05.2008 15:37
Kâ var noteikt, vai zobs ir dzîvs, vai miris? Ja liekas, ka ârçjâ zoba kârta ir uzvilkta visû kâ zeíîte, tad tas zobs ir miris?
Ja rentgenâ kauli izskatâs balti, bet lûzums- melns, kâ tad izskatâs saaudzis lûzums? Riktîgi balts? Rentgens ir gadu vçlâk taisîts.
Kâpçcîtis esmu. Gribu visu zinât :)
Re: Jautâjums pucei
21.05.2008 19:00
dzîvs vai miris var noteikt
1. veicot vitalitâtes testu (uzpûð tâdu speciâlu aukstu aerosolu virsû un skatâs, vai jût)
2. rtg (ja pulpas kamerâ un sakòu kanâlos ir pildîjums un/vai zem saknes(çm) ir iekaisuma process, tad zobs ir nedzîvs).
3. vizuâli (bieþi vien nedzîvi zobi, îpaði nomiruði traumatiskâ ceïâ, paliek dzeltenîgi-pelçcîgi, vai vnk pelçcîgi, un pieredzçjis zobârsts ðo îpaðo krâsu viegi var atpazît)
Re: Jautâjums pucei
22.05.2008 02:43
Labdien,man ir paaris jautaajumu sakaraa ar zobu aarsteeshanu.

1.Cik reizes jaaveic kanaalu tiiriishana un paplashinaashana?vai divas?
-man zobaarstnieciibas kliinikaa izurba diviem zobiem kanaalus un iztiiriija, ielika zaales (baltaa kraasaa).Kad aizgaaju naakosho reizi-teica ka kanaali jaapaplashina un jaapaartiira,ko arii izdariija lai pariit liktu plombes.Vienam zobam (iztiiriitam un paplashinaatam kanaalam) vakar noluuza puse eedot pelmenjus miikstus,shodien tam pasham zobam otra puse.Jautaaju taapeec,ka saak likties ka speciaali grib man sabegt tos divus zobus lai vareetu piedaavaat likt implantus un nokaastu papildus naudu.
2.Ja zobs juutas stabili,nesaap un nekustas,bet ir pliisusi sakne-vai obligaati vinsh ir jaarauj aaraa?Prieksheejais zobs ir traumeets -13 gadus atpakal traumas rezultaataa paarluuza zoba sakne,zobs pusgadu viegli kusteejaas,bet iegaaja vietaa un sen vairs nekustas.Tika plombeets (5 gadus atpakal).Tagad plombe izkritusi un tika iztiiriits kanaals un staav iekshaa zaales (nu jau 2 meeneshus).Daktere negrib vinju plombeet jo uzstaaj uz raushanu un implanteeshanu.

3.Cik ilgi zobaa driikst atrasties zaales?Agraak, ja zaales neiznjeema-zobs nodrupa paaris meeneshu laikaa.Tagad man kliinakaa saka ka zaales ir savaadaakas un zobi no vinjaam nedruup.

Ieprieksh pateicos par atsauksmi
ar cienju
Edgars
Re: Jautâjums pucei
22.05.2008 09:49
1. jâ, kanâlu terapija var notikt arî vairâkos seansos. tas baltais, ko Tev ielika, ir kalcija hidroksîds, viela, kas dezinficç kanâlu sieniòas.

2. Neviens nevar Tevi piespiest k-ko raut ârâ. Lûdz, lai sapilda un aizplombç, ja jau viòð ir stabils un sûdzîbas Tev par viòu nav.

3. Zobs drupa tâpçc, ka nav saplombçts un iekðâ ir mîksta pagaidplombe, nevis no tâ, kas tur ielikts kanâlâ. Nedzîvi zobi vispâr ir trauslâki un vieglâk drûp.
Re: Jautâjums pucei
25.05.2008 01:13
Sveiki Cien. Puce, man ir jautâjums par implantaloìiju.. kurâ vietâ ir ieteicams veikt implantçðanu, vai kurâ nç?! Vai Stomotoloìiskâ inst. ir pietiekoði "laba" aparatûra un zinoði speciâlisti?

Varbût tu vari ieteikt kur var to visu îstenot pie saprâtîgâm cenâm un stabilas kvalitâtes? (lukluk@inbox.lv)

Paldies!
Ar cieòu

lukluk
Re: Jautâjums pucei
25.05.2008 10:46
lukluk:

Stom. institûts bûs gana labs, íirirgi tur vienmçr ir bijuði lîmenî - Prof.Skaìers, Dr.Ðalms, Dr.Bigestâns, ....
gribu uzzinât!
Re: Jautâjums pucei
25.05.2008 15:44
Un kâ ar Jâni Albertu? :) Esmu tikusi lîdz viòam, varbût ir kâda atsauksme?
Re: Jautâjums pucei
25.05.2008 20:54
Nepazîstu tâdu, bet tas jau neko nenozîmç :)
Re: Jautâjums pucei
26.05.2008 18:45
Puce, vari pateikt, kur man ir jâiet, ja papildus tam, ko es te jau uzrakstîju, man briziem tirpst, sâp vaigs, briziem liekas, ka iesnas no deguna tek "ne tur, kur vajag"- kaut kur, kur tam zobam ir sakne. Briþiem tajâ nâsî ir asinis (kaut gan es neko tâdu nedaru, lai viòas tur bûtu). Visa labâ galvas puse tâda jocîga, tirpst. Tas ilgst dienas 5-7 un atkârojas apmçram ik pa 4nedçïâm.
LOR teica ka viss OK ir (par viòas darbaprieku es gan ðaubîjos, pa lçto gâju). Jocîgais rentgens taisîts Dzirciema ielâ, laikam traumpunktâ (kur mani reìistratore aizsûtîja, tur gâju).
Stulbs jautâjums, bet vai "pa vadiem" var pateikt, kas tas tâds ir?
Paldies!!
Re: Jautâjums pucei
27.05.2008 10:10
neirologa + sejas-þokïu íirurga konsultâcija, manuprât.

"pa vadiem" diez vai :)
gribu uzzināt!
Re: Jautājums pucei
16.06.2008 13:26
Esmu klāt ar savu kārtējo jautājumu. Biju uz dažām konsultācijām, lai būtu iespēja salīdzināt viedokļus un cenas.
Visi konsultētāji apelēja pie manas sirdsapziņas par to, ka nevajag bojāt pavisam labus zobus ar slīpēšanu, lai tomēr noorientējos uz implantu likšanu. It kā jau skaidrs, it kā jau pašai žēl , taču kā iepriekš minēju ir baiļu faktors:( un cena jau ar nav jautrā.
Jautājums šāds- cik vienā reizē liek implantus? Un, vai ir ieteicams vairāk par vienu, salikt jau var pilnu muti:) Man teica, ka tāda viena zoba pusīte, vai jau pat ne pusīte, ar būtu jāizrauj.
gribu uzzinât!
Re: Jautâjums pucei
16.06.2008 13:28
Briesmîgs man tas teksts sanâcis, atvainojos:)
Re: Jautâjums pucei
16.06.2008 23:22
vienâ reizç liek tik, cik nepiecieðams. vairâk, nekâ pasûtîji, neieliks ;)

pçdçjo teikumu gan galîgi nesapratu :)
gribu uzzinât!
Re: Jautâjums pucei
17.06.2008 10:17
Paldies!
Tas pçdçjais teikums nozîmçt to, ka man ir viena zoba pusîte, arî no saknes tik puse ir. Nu lûk, tad dakteris saka, ka pie viena vajadzçtu to izraut un arî ievietot implantu. Tâtad kopumâ sanâkatu 2 implanti. Tâdçï arî jautâju, cik var reizç likt, pareizâk, cik ieteicams.Likt jau var kaut 10:)
Re: Jautâjums pucei
17.06.2008 10:21
nu ja jau liek, tad vienâ reizç saliek tik, cik vajag. Tavus nieka 2 implantus noteikti nav vçrts likt pa vienam :)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 13 pieskaita 20?
Ziņa: