daþi jautâjumi Pucei

Aizsāka bruute 

daþi jautâjumi Pucei
05.06.2008 20:36
Sveika,
gribçju pajautât pâris jautâjumus, par cik ðobrîd esmu zobu laboðanas procesos ieslîgusi. Man vienam zobam bûs jâliek kronis- augðçjâ rindâ kreisâ pusç 4.-tais zobs. Saki, vai metâlkeramikas kronim Ls 150 ir adekvâta cena? Vai tas nav biku par daudz????
Un pastâsti, kâ ir, kad zobam uzliek kroni. Zinu, ka zobu noslîpçs un liks uz tâm palikuðajâm daïiòâm virsû, bet kas notiks ar zobu zem tâ kroòa? Man tagad viòam ir sapildîts kanâls, un es baidos, kas notiek, ja zem tâ kroòa tas zobs kâdreiz sabojâjas..

Paldies :)
Re: daþi jautâjumi Pucei
05.06.2008 21:53
cena ir pieòemama, tâdas viòas tagad ir...

kroni uz zoba liks izmantojot cementu (lîmes funkcija); tas aizpildîs to ðauro spraudziòu starp zobu un kroni un pasargâs zobu. "vâja vieta" ir tur, kur beidzas kronis, jo tikai tur zobs var sâkt bojâties (protams, ja tas tika kârtîgi salabots pirms protezçðanas un kariess nav zem kâdas nenomainîtas plombes zobâ iekðâ). tâpçc ir svarîgi labi tîrît, jo zobs ir nedzîvs un nejûtîgs, un ja tas sâk bojâties zem kroòa, tad bieþi vien pacients to pamana jau diezgan vçlu...

bet neuztraucies, bûs viss labi, viens kronis tâds ðtrunts vien ir :)
Re: daþi jautâjumi Pucei
05.06.2008 22:04
Paldies :)

Nu, cerams, ka to zobu man tur sataisiija labi, tiiriija to kanaalu, izurba tik dzilji, ka no zoba tik pat kaa nekas nepalika paari, taapeec jau arii to kroni vajadzees... teica, ka esot sapildiijies labi, bet teikt jau var daudz ko.. Nu es cereeshu uz to labaako.. :)
Re: daþi jautâjumi Pucei
05.06.2008 22:06
es arî cerçðu ;)
Re: daþi jautâjumi Pucei
05.06.2008 22:11
aa, un veel, no taa zoba jau maz kas paari palika, bet man dakteris tur uzlika sudraba plombi, un tad saprotu, ka kroni liks tai pa virsu, ja?
Re: daþi jautâjumi Pucei
05.06.2008 22:15
jâ.

bet ja maz kas no zoba palika, parasti to zobu stiprina - ieliek inleju, vai tapu. bet nu Tavam dakterim labâk redzams klâtienç :)
Re: daþi jautâjumi Pucei
05.06.2008 22:18
kaut ko vinjsh par inleju piemineeja, bet es iisti nepiefikseeju, vai ar domu, ka man to liks, vai kaa... Bet ja taa plombe ir tagad uzlikta, tad jau vairs neko tur neielikt, tas noziimee, ka ja lika, tad ielika, ja nelika, tad arii neliks, vai ne. To plombi tak aaraa neurbs, lai veel kaut ko liktu ieshaa...?
Re: daþi jautâjumi Pucei
05.06.2008 22:21
nç, sudrabu noteikti neurbs ârâ :)
varbût, ieblîvçja to sudrabu saknes kanâlâ arî, ar domu, ka labâk turçsies.
Re: daþi jautâjumi Pucei
05.06.2008 22:27
nu shis jau teica, ka sudrabs buushot izturiigaaks, un taa kaa zem kronja to redzeet nevareeshot, tad labaak likt vinju. Kanaalu jau laikam sapildiija ar to tradicionaalo gutaperèu, jeb kaa vinju tur, arii kaut ko piesvilinaaja, un peec tam diezgan daudz bliiveeja to sudrabu...
nu gribeetos domaat, ka shajaa zobaarstnieciibas praksee nav kaktu dakteriishi, kas nezina, ko dara.. bet nu teikshu kaa ir, gruuti uzticeeties, bail, jau vienalga.
Re: daþi jautâjumi Pucei
05.06.2008 23:16
bruute:

tas tâpçc, ka pirmo reizi ;) lai Tev veicas :)
pacienteX
Re: daþi jautâjumi Pucei
06.06.2008 12:16
Pirms 3 gadiem ðâds kronis maksâja Ls 60. Puce, kâdas Tev tagad cenas tieði metâlkeramikai?
Re: daþi jautâjumi Pucei
09.06.2008 10:42
130 laði gabalâ :)
Re: daþi jautâjumi Pucei
10.06.2008 20:50
Un cik pie tevis maksâ tâda zoba pildîðana (kanâla tîrîðana un aizpildîðana), kuram ir 2 kanâli, respektîvi 4.-tais zobs augðâ? Man likâs, ka man pa dârgu paprasîja.. Darîja visu to paðu, ko piektajam zobam, bet paprasîja vairâk.. arî bija 2-vi seansi uz to zobu, sâkumâ izurba, izòçma nervu, ielika kalciju un zâles, otrajâ reizç, izurba un sapildîja un uzlika to sudraba plombi, par kuru jau stâstîju...
P.S. kas ir koferdams, jeb kâ viòu tur sauc? :) Visu, ko saklausos procesa laikâ, gribas saprast un zinât.. :))
Re: daþi jautâjumi Pucei
11.06.2008 15:23
kanâli ap 50, par plombi nemâku teikt, atkarîgs no tâ, kâda tâ plombe ir.
piektajam parasti 1 kanâls, tâpçc arî paprasîja mazâk.
koferdams ir tâ lielâ gumija, ko uzliek uz zobiem un kura nosedz visu muti.

tas, ka gribâs saprast un zinât, ir ïoti pareizi - ðis nav tas gadîjums, kad zinâðanas vairo skumjas ;)
Re: daþi jautâjumi Pucei
11.06.2008 20:05
Paldies :) To es nezinâju, ka 4. un 5. zobs atðíiras, likâs, ka viòi vienâdi gan pçc izskata, gan kanâliem, tad jau skaidrs, kâpçc dârgâk.. bet nu vai par to gumiju- koferdamu arî ir jâmaksâ? Tâ jau tâda palîgierîce vien ir.. kâdu funkciju tad viòa veic? :)

Man jau to labojamo zobu pa pilnam :(, tâ kâ jautâjumi man noteikti vçl bûs.. Man jau patiktos, ka dakteris laboðanas procesâ stâstîtu, ko dara, kâpçc dara un ar ko dara, bet tâ jau laikam apietâs tikai ar bçrniem.. Tâpçc man arî tik daudz jautâjumi tev :))

Man jau vispâr interesç visâdas medicîniskas lietas, sâku domât, varbût zemapziòâ sçdçja kâds aicinâjums, kuru nemçìinâju attîstît :)
Re: daþi jautâjumi Pucei
14.06.2008 23:46
Nu par to palîgierîci principâ Tev ir taisnîba; no otras puses - katrai klînikai sava politika... apdroðinâðanas kompânijâm arî viedokïi dalâs, vai maksât par ðo manipulâciju atseviðíi.

varbût vçl nav par vçlu attîstît slçptos aicinâjumus? ;)
puce , man te tev ir jautaajums.Man no beerniibas ir nenormaali bail no zobaarstiem , aarzemju saitos esmu lasijis par kautkaadu "Sedate" lietoshanu pirms aarsta , bet kaadam vaidzees tevi pie un no taa pavadiit.Nezini kaadu variantu lai nomierinaatu bailes?
Re: daþi jautâjumi Pucei
26.06.2008 11:48
taa ir sedaacija, to pielieto arii pie mums. uztaisa shpriciiti, un tad cilveeks paliek taads mieriigs-meriigs :)
Taa nav kaitiiga?
Re: daþi jautâjumi Pucei
26.06.2008 21:44
nav, nav. stress kaitiigaaks.
marsa
Re: daþi jautâjumi Pucei
27.06.2008 10:13
Kâ ir ar metâlkeramikas plombçm? Redzçju TV reklâmâ. Vai tieðâm var likt uz pavisam niecîgas zoba maliòas- pârpalikuma no zoba? Vai turâs?Vai praktizç visus , vai tikai"Velk un ârstç"? Man tas iestâdîjums Velk... neliekâs simpâtisks.
Re: daþi jautâjumi Pucei
27.06.2008 16:05
keramikas plombçm. labas, bet dârgas. uz pavisam niecîgas zoba maliòas neviena plombe ideâli neturçsies, tad ir jâtaisa inleja + kronis.
Cik var labi ielikta promba notureeties? un cik biezhi taas vajadzeetu mainiit ? Puce ;)
Re: daþi jautâjumi Pucei
28.06.2008 21:10
+-5gadi - peec zinaatniskaas literatuuras datiem. ir redzeetas kas turas 20 minuutes ir redzeetas kas turas 20 gadus.
A , nu paldies liels ;)
jautâjums111
Re: daþi jautâjumi Pucei
29.06.2008 11:45
Jautâjums sedâcijas kontekstâ-

kas tâ ir par vielu, ko ielaiþ iekðâ, narkotika kaut kâda?? Un kâ tâ izpauþas, cilvis ir eiforijas stâvoklî, un neko nesaprot, jeb kâ? Turklât, kas notiek ar sâpçm? Tâs jût? Vai papildus sedâcijai taisa arî anestçziju? Lûdzu izskaidro, Pucît!

Paldies!
marsa
Re: daþi jautâjumi Pucei
29.06.2008 12:27
Nu ko jûs, man tâda galîga parasta plombîte jau 15 gadus ir sveika un vesela :))
Re: daþi jautâjumi Pucei
30.06.2008 23:27
jautâjums111:

nomierinoðais lîdzeklis (stresa un visu tâ blakusparâdîbu mazinâðanai). anestçziju taisa arî.
Re: daþi jautâjumi Pucei
30.06.2008 23:28
marsa:

jâ, man tâdas 4gb, kas stâv jau 19 gadus :)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 13 pieskaita 5?
Ziņa: