Stomatoloìijas institûts

Aizsāka Aro 

Re: Stomatoloìijas institûts
09.04.2009 20:27
"nosleepums" ir profilaksee. ja kaartiigi tiirisiet, apmekleesiet zobaarstu+higienistu 2x gadaa, tad lielas summas nebuus jaizgaazh.

ja ik pa 2-3 gadiem izdomasiet ka vajag "apmainiit ellju" nu tad buus jaasuudzas ka viss daargs...
Jugusalu
Re: Stomatoloìijas institûts
10.04.2009 01:53
hihi zb hihi
Nu tev kā skolmeistaram sanāca.
Eila seila
Re: Stomatoloìijas institûts
10.04.2009 07:56
Nepiekrītu tev, zb, nu gāju es pie zobārsta regulari, pie higiēnista ari . Pie tam ne jau savā Sūnuciemā, bet Rīgā - jo strādāju Rīgā. Nu i tāpat atklājas, ka kanāls priekšzobam labots nekvalitatīvi un aizpildīts tikai par 3/4 un zobārsts Jelgavā pateica, ka viņs nevarot iepriekš pieļautās citu doku kļūdas izlabot,netiek iekšā tajā kanālā, jābrauc uz Stom. inst. pie endodonta un tas man būs vismaz 150 latus dargs brauciens. Tā lūk ar visām profilaksēm.
Tikai kā izciest sāpes 1 nedēļu , nesaprotu. Kamēr rinda pienāks. Varu tik iedzert Paracetamolu, jo pašai zīdainis barojams. Šausmas, 21. gadsimts , bet nekas nav darāms sāpju sakarā.
Re: Stomatoloìijas institûts
10.04.2009 09:39
nebuutu gaajusi regulaari un tiiriijusi kaa naakas - buutu jauni kariesi un daudz vairaak naudas jaaizliek. tagad tikai jaaciinas ar pagaatnes probleemu sekaam kuras nebuutu ja arii ieprieksh buutu gaajusi regulaari (iznjemot, ja saknes kanaals bija jaarstee peec traumas)
Jugusalu
Re: Stomatoloìijas institûts
10.04.2009 11:18
Piedod, bet es Tev absolūti nepiekrītu šoreiz, zb. Es arī eju ļoti regulāri gan pie dr., gan higiēnista. Arī man, līdzīgi, kā cilvēciņam, kas šo tematu iesāka, bija tā, ka endodoniski vajadzēja pārārstēt zobu un Rīgas dr., pie kuras biju, kopā ar savu māsiņu burtiski ķiķināja par iepriekšējā "meistara" veikumu. Jā, tas bija dārgi, bet esmu viņai pateicīga, ka vispār pieņēma un pirms pašas aizbraukšanas saārstēja, jo, kā jau iepriekš rakstīju, Liepājas madāma, pie kuras biju vispirms ar šo problēma, teica, lai dzeru AB un "stājos ādā".
Jugusalu
Re: Stomatoloìijas institûts
10.04.2009 11:21
Un vēl kas - ja ir neiralģija, kas "moca" visvājāko vietu, manā gadījumā zobus, vai arī tad risinājums ir higiēnists un dr.? Dažreiz pat ar visām zālēm ir štruntīgi.
Re: Stomatoloìijas institûts
10.04.2009 17:29
varbut varat atbildeet:

kaapeec saknes kanaals bija jaarstee pirmaam kaartaam?

vai gribat teikt ka neejot pie zobaarsta, higienista, nesalabojot kariesu kameer tas ir mazs, staavoklis mutee peec tiem 3+ gadiem buus tas pats?

vai neiralgjija saakas no zobiem? vai taa izraisa kariesu? vai saknes kanaala aarsteeshana paliidz to noveerst?
Re: Stomatoloìijas institûts
10.04.2009 19:50
Eila seila:

piena krājumi nav šādam gadījumam?
Eila seila
Re: Stomatoloìijas institûts
10.04.2009 20:46
puucei - nav gan. Bet vai tad kāds medikaments ir efektīvs šādu sāpju gadījumā?
Re: Stomatoloìijas institûts
10.04.2009 21:23
Eila seila:

žēl, ka nav. jo var gadīties (kā jau ar jebkuru infekciju), ka nāksies dzert antibiotikas vai pretiekaisuma preparātus...
agente
Re: Stomatoloìijas institûts
08.03.2010 12:22
Pilnībā nepiekrītu, ka strutas rodas no tā, ka nav pietiekamas higiēnas&zobārstu apmeklēmumu.
Tagad mokos tieši ar strutās 6.zobam, saknes nomira pašas par sevi un sāka žoklī pūs, šodien biju uz drenāžu nomaiņu.
Un ziniet iemesls kāds?! TĀDĒĻ ka man 6.zobs virspusēji bija vesels, tam bija laba un stingra blombe. Nekādas dižās sāpes neliecināja, ka zoba saknes sākušas pūt. Tajā laikā man sāka augt gudrības zobs un iespējams, ka abu zobu sāpes sajaucās. Pēc rentgena apstiprināja, ka aug gudrības zobs, bet pateica arī, ka zem 6.zoba plombes ir maziņš caurumiņš, bet tam ārsti nepievērsa īpašu uzmanību. Pateica, lai padzeru Ibumetīnu un, ja pāries pēc pāris dienām, tad tas ir gudrības zobs, ja nē, lai nāku atpakaļ skatīsies to 6. Padzēru es Ibumetīnu, man it kā pārgāja, bet pēc mēneša sākās tiešām nepamatotas sāpes un piepampums virs 6.zoba smaganas!!!

Galvenais, ka jau šodien pie trešā ārsta biju St.inst. un neviens man nevar paskaidrot, kas tur notiek, ko man dara un kādas ir sekas. Uz jautājumu, kas notiks, teica, ka vēlāk ārstēs to zobu, jo pats zobs ir labs un stiprs, smaganas labas.

Bet pagaidām ar piepampušu sejas daļu tikai un nervozēju, ka tik neiestājas letālais gadījums.... :(

Jā, un man 23.
Eila seila
Re: Stomatoloìijas institûts
08.03.2010 15:51
Ak šausmas. Bet tev jau to zobu nerāva ārā, bija zoba saknes gala rezekcija? Ja jau teica, ka ārstēs zobu - tad nevajag domāt slikto.
agente
Re: Stomatoloìijas institûts
08.03.2010 17:05
Tur jau tā lieta, ka rezekcija vēl nebija, šodien noskaidroju, ka pagaidām man 6dien, ko man darīja, grieza smaganu līdz galam un ielika drenu (tā saucas?), lai strutas nāktu laukā. Šodien to "drenu" mainīja. Ja kāda gājusi tam cauri vai varbūt te ir kāds ārsts, painformējiet, ko tālāk dara, man griezīs ārā to sakni vai arī atstās un sāks pildīt kanālus?
Kāpēc jautāju, jo diemžēl vienmēr sanāk nokļut vai nu pie dežūrārsta vai tajā St.inst.130.kabinetā, kur pacientus pieņem pēc konvoijera principa, es nepaspēju lāgā neko uzjautāt, kad medmāsiņa jau teica "uzgaidiet ārā, es iznesīšu darbnespējas lapu".

Un informāciju diemžēl smeļos no Internetā pieejamiem resursiem, tāpēc un jau sāku baidīties no ļaunākā, ņemot vērā visu to, ko izlasīju, kādi kuram tik nebija tie precedenti :(
Re: Stomatoloìijas institûts
08.03.2010 18:54
agente Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> painformējiet, ko tālāk dara, man griezīs
> ārā to sakni vai arī atstās un sāks pildīt
> kanālus?

sapildīs kanālus; ja viss būs izdarīts perfekti, bet problēma saglabāsies, tad taisīs rezekciju (ja tas būs iespējams).
agente
Re: Stomatoloìijas institûts
08.03.2010 19:54
puce liels paldies. Bet tur iekšā tagad, kamēr man ir drena, nevar sākt vaigu kauls pūt no strutām? Un uzpūstais vaigs taču normalizēsies? Man tas vaigs ir tāds ciets, tāda sajūta, ka tur kaut kas ir tāds, muti knapi atvērt varu.
Re: Stomatoloìijas institûts
08.03.2010 21:24
agente Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Bet tur iekšā tagad, kamēr
> man ir drena, nevar sākt vaigu kauls pūt no
> strutām?

drena ir domāta tam, lai strutas iztek ārā, lai nesakļautos atpakaļ iegriezuma malas.

Man tas vaigs ir tāds ciets,
> tāda sajūta, ka tur kaut kas ir tāds, muti
> knapi atvērt varu.

ciets, karsts, sāpīgs, apsārtis, pavājināta funkcija - tie ir iekaisuma simptomi. ja jūti kaut nelielu progresu uz labo pusi - tad saņemies un gaidi; ja progresa nav vai pasliktinās - vajag doties pie doka, lai paskatās. vai zāles Tev izrakstīja kaut kādas?
agente
Re: Stomatoloìijas institûts
08.03.2010 22:21
Mīļš paldies :) Jā, izrakstīja antibiotikas un vēl pretsāpju līdzekli. Pretsāpju šodien jau neprasījās lietot, antibiotikas gan ieteica 4 dienas padzert :)
Trešdien jāiet atkal, nav ne jausmas ko tur darīs, un uz ko gatavoties...
Re: Stomatoloìijas institûts
09.03.2010 09:23
tad jau viss būs kārtībā :)

nekam īpašam nav jāgatavojas, paskatīsies un izņems drenu.
Re: Stomatoloìijas institûts
09.03.2010 13:45
Ar zobiem mēdz būt čakars. Savulaik bērnībā no stresa un slikta uztura 2 gados vismaz 10 zobi sabojājās. Ar visu tīrīšanu... Tagad sanāktu, ka man vismaz 5 reizes gadā būtu jāiet pie zobārsta un jāatstāj vismaz 100 naudiņas... To ne katrs var tagad atļauties... :(


agente

Protams, ka pastāv tādas retas un ļoti smagas komplikācijas kā kavernozā sīnusa tromboze bet nez vai par to ir vērts uztraukties... no reālākajām nepatikšanām tavā gadijumā varētu būt tas, ka zobu nāksies izraut... :(

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Stomatoloìijas institûts
09.03.2010 18:03
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ar zobiem mēdz būt čakars. Savulaik bērnībā
> no stresa un slikta uztura 2 gados vismaz 10 zobi
> sabojājās. Ar visu tīrīšanu... Tagad
> sanāktu, ka man vismaz 5 reizes gadā būtu
> jāiet pie zobārsta un jāatstāj vismaz 100
> naudiņas... To ne katrs var tagad atļauties...
> :(


Ja nesalasi paaraak daudz zobakmenjus, tad 2x gadaa + ekstra fluora gela katru dienu buutu pietiekami.
Re: Stomatoloìijas institûts
09.03.2010 18:51
ekk... es ari vel taisos iet savu shkjuuni labot.
Lai gan man tagad lielaakas probleemas vaardaa VID :D
peec tam shkjunis.
Lai gan zobaarsts teica ka zobakmens ir maz... manupraat vinja stulba un patiesiibaa tur ir daudz.
Ari domaaju ka lai visu kaartiigi sataisiitu, nomainiitu visas plombes... da kaadi 100... 500 :( PSC podkralsa njezametno kr4

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
agente
Re: Stomatoloìijas institûts
10.03.2010 09:04
pucei -> tikko atnacu no arsta, laikam iznjema to drenazhu, bet arsts pajautaja vai nav izkritusi gumijiņa... Es teicu, ka neko neesmu ieverojusi. Tad viņš iešpricēja man un ar instrumentu paskatījās dziļām smaganā, bet neko neatrada un pateica, ka laikam izkrita.
Man tagad palika tā neomulīgi... vai ir iespējamība, ka tā k-kāda "gumijiņa" no drenāžas laikam kaut kur man iestūmās iekšā smaganā vai uz sāniem vaigā?

Kopumā jūtos jau daudz labāk, temperatūra kritās, vaigs arī nav jau liels, nedaudz stīvs un uzblīdis, bet smaidīt vēl ar to vaigu nevaru.

Pateica atnākt 5dien, un pagaidām skalot ar sālsūdeni.
Re: Stomatoloìijas institûts
10.03.2010 09:29
nē-nē, tā drena drīzāk var izkrist, gumija jau nevar tur piesaistīties, pārāk gluda :)
izklausās, ka viss Tev iet uz labo pusi, nekreņķējies :)
agente
Re: Stomatoloìijas institûts
10.03.2010 09:32
Uf, liels paldies tev!!!! :)
Re: Stomatoloìijas institûts
10.03.2010 10:54
Re: Stomatoloìijas institûts
13.03.2010 19:50
St - institūtā ir labi zobārsti??? pie rezidenta varētu iet, kaut arī smags gadījums???
Re: Stomatoloìijas institûts
13.03.2010 20:03
skatoties pie kaa traapiisies :)
vienmeer var ieberzties

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Stomatoloìijas institûts
13.03.2010 20:23
Aldona:

ja ir smags gadjums, rezidents var lūgt pieredzējušāku dr. konsultāciju.
Re: Stomatoloìijas institûts
13.03.2010 21:02
bet kvalitāte nebūtu sliktāka ja pie rezidenta ietu,un ja trāpijies ļoti izpalīdzīgs?? a pie tiem pieredzējušākiem ir taadas pašas cenas vai dārgāk?
Re: Stomatoloìijas institûts
14.03.2010 08:25
nu rezidentam, protams, pieredze ir mazāka, kā profesoram, kā var būt savādāk :)
par cenām nezinu, interesējies turpat SI.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 3 pieskaita 24?
Ziņa: