Kâdu plombu

Aizsāka Insert 

Kâdu plombu
01.01.2009 21:50
Neatradu starp iepriekðçjâm tçmâm neko lîdzîgu. Tie, kas saprot vairâk no zobârstniecîbas pastâstiet lûdzu kâdi ir plusi un mînusi katrai plambai. Agrâk likâs , ka labâkâs ir tâs gaismas, bet pirms pusgada presç izlasiju zobârstes interviju, kurâ viòa neieteica to gaismas. Ieteica drîzâk hçlija. Ko Jûs iesakiet? Un kapçc?
Re: Kâdu plombu
01.01.2009 22:33
no hçlija neviens plombes netaisa :D

tâs ir tâs paðas gaismâ cietçjoðâs, tikai grieíu valodâ - no vârda "helios"- saule.
Re: Kâdu plombu
02.01.2009 00:37
Hçlijs gâze ir, vai ne? Tad jau var bût arî skâbekïa plombas, slâpekïa plombas un propâna-butâna plombas? Man, piemçram, ir daþas plombas no gaisa, bet helioplombas tomçr ir labâkas. :)



Edited 1 time(s). Last edit at 02.01.2009 00:39 by kachenite.
Re: Kâdu plombu
02.01.2009 01:05
Mana zobdr vispaar ir pret baltajaam plombaam, bet prieksheejiem zobiem protams taas liek... Tagad taisiijaas uz sevis izmeegjinaat metaalkeramikas vai kaadas tur plombas un tad dariit zinaamu, kaa ir :)
Re: Kâdu plombu
02.01.2009 01:15
Nezinu, kâdas vçl plombas zobdr. mûsdienâs izmanto, bet ap 86.gadu skolâ ar metâla plombâm plombçtie zobi stâv bez problçmâm.
Re: Kâdu plombu
02.01.2009 09:42
manupraat tur bija fishka ka taas peleekaas plombas dzerokljos liek jo taas iztur lielaaku slodzi ne?

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Kâdu plombu
02.01.2009 11:26
nu slodzes izturîba mûsdienîgiem gaismâ cietçjoðiem materiâliem ir tikpat laba (îpaði ja sânu zobiem izmanto speciâli sânu zobiem domâtos materiâlus :) )

pluss amalgamas plombçm ir tâds, ka tâm ir mazâks atkârtota kariesa risks tâdâs vietâs, piem., kur plombe iet zem smaganas, vai arî kur ir ïoti grûti aizsniedzama vieta (tîrîðanai), vai arî zobârstam ir problçmas nodroðinât ideâlu sausumu un tîrîbu. bet normâlos apstâkïos arî gaismâ cietçjoðas plombes brîniðíîgi stâv un kalpo gan sânu, gan priekðçjos zobos (îpaði ja liekot tika ievçroti visi likumi un tehnoloìija :) )

,,,:

tas, ko Tu minçji, saucâs onleja un ir jau tâda kâ mikroprotezçðana :)



Edited 1 time(s). Last edit at 02.01.2009 11:28 by puce.
Re: Kâdu plombu
02.01.2009 20:27
man patiik mikro
Re: Kâdu plombu
02.01.2009 20:33
man mega ;DD
Insert
Re: Kâdu plombu
09.01.2009 01:57
Tâ arî nesapratu. Varbût kâds zobârsts var pastâstît kâdas vispâr ir plombas un kâdas katrai plusi un mînusi?
Re: Kâdu plombu
09.01.2009 10:11
Es taèu teicu jau, ka Tevis pieminçtâs gaismas un "hçlija" ir tas pats! Kâdus plusus un mînusus vçl gribi? :)

Ir vçl amalgamas plombes, to galvenais mînuss ir tumða krâsa.



Edited 1 time(s). Last edit at 09.01.2009 10:12 by puce.
Re: Kâdu plombu
09.01.2009 12:29
Es kâ nespeciâlists esmu saskâries ar 3 veidu plombçm:
Vecajâm metâla (amalgamas) - kalpoja labi
Gaismâ cietçjoðajâm (helioplombes) - arî labi kalpo
Íîmiski cietçjoðas, kaut kâds zobu cements (balts, nav jâapgaismo) - ðamâs manuprât nav visai labas, virsma raupja un ðíiet vairâk dilst bet arî kalpo.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Insert
Re: Kâdu plombu
10.01.2009 21:26
Puce-> es tâpat kâ ku! esmu saskârusies ar 3 veida plombâm: sudraba skolas laikâ, parastâ baltâ, kas sacietç 2 stundu laikâ un kuras laikâ nedrîkst çst un gaismas plomba, kuru apstrâdâ ar kautkâdu veríi un pçc kuras var çst uzreiz. Tâtad ir 3 plombas. Kâdus plusus un mînusus? Nu ja Tu bûtu pieredzçjusi zobârstniecîbâ tad varçtu apskaidrot kâdi ir plusi un mînusi gaismas plombai un parastai baltajai.
P.S. Tâ ir ârstu sugu, kuriem uzdod konkrçtu jautâjumu bet pretî saòem izplûduðu atbildi, kas neko nepasaka. Un tad brînies ka zobi slikti salaboti. Tapçc, ka pats zobârsts nesaprot ko dara un kapçc tâ dara.
Re: Kâdu plombu
10.01.2009 21:57
Insert Wrote:
-------------------------------------------------------
> P.S. Tâ ir ârstu sugu, kuriem uzdod konkrçtu
> jautâjumu bet pretî saòem izplûduðu atbildi, kas
> neko nepasaka. Un tad brînies ka zobi slikti
> salaboti. Tapçc, ka pats zobârsts nesaprot ko dara
> un kapçc tâ dara.


Uzbrauciens nav laba lieta, kad gribi no kâda dabût informâciju >:/

Pârlasi vçlreiz savu jautâjumu un atbildes, kuras Tev tika sniegtas. Ja vçl neesi neko sapratusi, tad, droði vien, nav lemts, jo viss ir izstâstîts, manuprât, tîri saprotamâ valodâ.
Runa negâja tikai, varbût, par "parastâ baltâ, kas sacietç 2 stundu laikâ un kuras laikâ nedrîkst çst", bet par to nemaz neesi jautâjusi. Vecas tâda tipa plombes labas nav, dilst, saraujas un pârkrâsojas, bet jaunas izmanto ïoti ierobeþoti.
Re: Kâdu plombu
11.01.2009 00:54
Profesionâlis dod padomus bezmaksas un tad arî nav labi! Kur "paldies pucei" palika? Jeb Tu, Insert, domâ, ka Te kâdam ir pienâkums cauru diennakti atbildçt gan uz gudriem, gan uz stulbiem jautâjumiem?



Edited 1 time(s). Last edit at 11.01.2009 00:59 by kachenite.
Re: Kâdu plombu
11.01.2009 01:15
"parastâ baltâ, kas sacietç 2 stundu laikâ un kuras laikâ nedrîkst çst",

nez kur taadu var dabuut? pat pagaidu plombes sacietee 10min laikaa....
Re: Kâdu plombu
11.01.2009 11:50
zb:

es ðo sapratu kâ íîmisko kompozîtu :) jo diez vai kâds var apgalvot, ka amalgama ir balta :D
Re: Kâdu plombu
11.01.2009 11:54
Kaèenît, "paldies" tas tâ, katra paða darîðana, man tas ir dziïi vienalga, bet nu tas uzbrauciens man patika :DD
Re: Kâdu plombu
11.01.2009 17:55
"...ja tu bûtu pieredzçjusi zobârstniecîbâ...", puce :)
Re: Kâdu plombu
11.01.2009 18:09
vot vot

tuuliit buus klaat ar hipopotama zveerestu...

mana ome buutu teikusi -- panjem, insert, acis rokaas un izlasi veelreiz...

un veel...

plombas neviens nevar ieteikt netaa, jo svariigi, kuram zobam un cik lielu to plombu vajag.
Re: Kâdu plombu
11.01.2009 18:47
Runcene Wrote:
-------------------------------------------------------
> vot vot
>
> tuuliit buus klaat ar hipopotama zveerestu...


:DDD
Re: Kâdu plombu
11.01.2009 19:06
hipotalâma zvçrestu? :)
Re: Kâdu plombu
14.01.2009 22:30
Pitagora zvçrastu.
(Tâ viens pacients lielâs dusmâs teicis man pazîstamam dr., vnk sajaucis).
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 19 pieskaita 20?
Ziņa: