Pacients. Ārsta kļūda!?

Aizsāka A.Shebins 

Sveiki cienījamie ārsti.
Nepilnu nedēļu atpakaļ biju pie zobārsta ar sūdzībām par zoba sāpēm.
Zobam bija cik sapratu standarta kariess, kas veidojas starp zobiem, caurums bija diezgan liels.
Viss tika saurbts, sašpricēts, un aiztaisīts, daudz no zobārstniecības nezinu, bet man te saka priekšā ka tas esot bijis ''mišjaks'' nerva nogalināšanai, kas aiztaisīts ar pagaidu plombi. Pie ārsta atkārtoti man ir jāierodas 8. 9. aprīlī.
Tagad vakarā sēžot pie TV un ēdot sviestmaizes ar mēli jūtu- kautkas tam zobam kustās (viņš joprojām vēl ir diezgan jūtīgs (par to tiku brīdināts, ka tas ta būs), tas gabals turējās smaganā, bet no zoba jau bija nolūzis, izkasīju ar mēli- skatos, paliels.
Labi, ja tas būtu es, ja ēstu akmeņus, vai ko cietu, bet gabals ir no tās vietas, kur tika urbts, skatoties uz to gabalu, pat loģiski spriežot viņam bija janolūzt, jo sienas biezums ar kuru viņš turējās pie paša zoba ir ap 0,9mm plānākajā vietā, un 1,6mm biezākajā. Tātad ārsts ir neaprēķinājis, un nokļūdījies ar sienas biezumu. Vai šādā situācijā esmu tiesīgs saņemt pilnu šī zoba ārstēšanu, un celt jebkādas pretenzijas (jo tagad jāņem darbā brīvdiena un jākuļas uz iecavu no rīgas)?
Lūk daži foto, cik nu labi sanāca pašam sevi nobildēt- tā nu ir.
Paldies par atsaucību!
http://pic2.fotki.lv/photos2/9/W0002635/000263443/000026344240_%23_2_%23_DronN.jpg
http://pic2.fotki.lv/photos2/8/W0002635/000263443/000026344241_%23_2_%23_DronN.jpg
http://pic2.fotki.lv/photos2/9/W0002635/000263443/000026344242_%23_2_%23_DronN.jpg
http://pic2.fotki.lv/photos2/9/W0002635/000263443/000026344243_%23_2_%23_DronN.jpg
http://pic2.fotki.lv/photos2/9/W0002635/000263443/000026344244_%23_2_%23_DronN.jpg
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
02.04.2009 18:41
paldies par bildeem. buutu jauki ja visi taa dariitu.
peec bildeem spriezhot izskataas ka esi izaudzeejis kaartiigu kariesu un tagad dakteris meegjina glaabt ko esi vinjam atnesis. ar taam zoba malaam ir gruuti paredzeet vai luuziis vai ne. labaakajaa gadiijumaa dakteris vareeja to gabalu nourbt pirms izlaida tevi no kliinikas bet parasti dakteri meegjina saglabaat cik vien iepspeejams no taa zoba. peec bildes spriezhot pagaidu plombe ir iekshaa un neko nevajadzeetu dariit liidz nakamajai viziitei ja nu tu vieniigi pamanies dabuut aaraa to pagaidu plombi vai arii noluuzushaa zoba mala skraapee meeli.
es neieteiktu celt pretenzijas un nedomaaju ka ir jebkaadas tiesiibas uz bezmaksas aarsteeshanu.
atvainojos, ka ne pa tēmu, bet interesē kā bija ar anestēziju, nekā nejuti, kad darbojās?
kitana
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
03.04.2009 09:22
Vai tiešām man urbjot zobu būtu līdz jārēķina milimetros cik sienas plānas vai biezas?
Izskatās, ka pacients ar lineālu mērījis to nolauzto šķembu.
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
03.04.2009 09:49
vajadzeetu jau gan
kitana
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
03.04.2009 10:39
Slīpējot zobu kronim,jā, bet uz aci man nav urbjot jārēķina milimetrs milimetrā, jo sevišķi, ja tā sieniņa ir karioza un tāpat nāks nost.
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
05.04.2009 17:57
dārgais autor,
zobārstam, pirms līst zoba kanālā, ir obligāti jāizurbj visas kariozās masas, līdz veseliem audiem. Jūsu gadījumā veselie audi palika 0.9 un 1.6 mm biezumā. varianti ir 2 - urbt nost tās sienas uzreiz vai cerēt uz to labāko un atstāt kaut vai uz laiku, lai 1) Jums mazāk būtu jāstaigā ar tādu nesmukumu; 2) būtu ērtāk strādāt ar kanālu, jo sienas norobežo kanālu no siekalām un smaganu šķidruma.

piedodiet, bet Jūsu pretenzijas ir apmēram tas pats, kas braukt ar auto 10 gadus nemainot eļļu, un pēc tam pieprasīt bezmaksas dzinēja nomaiņu :)
kitana
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
06.04.2009 10:47
Pacienti jau mums protams vislabāk zin visu par zobu sieniņu milimetriem un plombēm , kādas kuros zobos jāliek.:DDD
Jugusalu
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
06.04.2009 14:54
Bet, mila Kitana, pacienti Jums maksa savu pelnito naudu, kas, starp citu, nav maza un no gaisa nekrit. :))))
Un lidz ar to tie stulbie pacienti velas tikt informeti, kas un ka, kaa ari sabistas, ja kaut kas nelabs notiek (ka drosi vien sis temas autors).
P.S. Un patiesam protu novertet, ka ir forums, kura Puce un zb sniedz konkretus padomus un ieteikumus, turklat par baltu velti.
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
06.04.2009 20:37
Tik nez kādēļ vienmēr jāmeklē cits vainīgais, nevis paša mironis mutē...

Onkam autodarbnīcā 20 gadus veca grabaža nosprāgst pavisam, bet – oi, stulbais meistars, – man visu laiku dūca kā bitīte...

Ne par tēmu, vnk vērojumi.
kitana
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
07.04.2009 00:21
Puce jau pareizi salīdzināja ar to veco automašīnu.Acīmredzot konkrētajam pacientam tāda miskaste mutē, bet par zoba atlūzu uztaisa veselu galeriju un meklē kur piekasīties, tā vietā, lai šīs lietas izrunātu ar to zobārstu, kurš viņ apkalpoja.
Nu par miskasti manā mutē biedri varam nerunāt. 19 gados nevar būt sabojāta visa mute, tā, ka man zobi birst ārā paši. Eju pie ārsta reizi gadā, samaksājot nepilnus 25 latus par to pagaidu plombi ar špricēšanu, kautkā nerēķinu, ka man būs jāmaksā vēl tikpat par kautkādu maļiņas atjaunošanu. Es biedri ārsti mācos strādāju, un par visu maksāju pats, un kad paikai pēc algas paliek 100 no kuriem ļohka jāatdod 25 par kautkādu ne savu kļūdu, nu piedodiet atvainojiet. Ar lineāli ir problemātiski nomērīt 0.9 vai 1,125, priekš tam ir bīdmērs. Ja es (strādāju izlietņu formu izgatavošanas jomā) jūtu, ka kādā brīdī man gelcoat (darba virsma) ir par plānu, un iespējams var nolūzt, es uzreizi noslīpeju un atjaunoju, nevis ceru ka varbūt proņesjot. Es ticu, ka ārsts centās man to zobu maksimāli glābt, bet pasakiet kāda velna pēc man jaiemaksā vēl lieka nauda par to, ka dažas dienas vēlak ēdot buterbrodu man nolūzt zoba mala!?
A.Shebins
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
07.04.2009 11:56
Atvainojos par otru postu, vienkārši bišku besī tāda attieksme. Man pašam pieder forums, neciešu kad kādu noliek nezinot kas viņš ir.
kitana Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Pacienti jau mums protams vislabāk zin visu par
> zobu sieniņu milimetriem un plombēm , kādas
> kuros zobos jāliek.:DDD


Es protams saprotu, ka gribas paspīdēt.
Neticēsi, bet vīrieši pietiekami labi orientējās materiālu cietībā, un spēj adekvāti novērtēt sieniņas biezumu, kurš var izturēt noteiktu slodzi, un kurš nē mācoties par aviācijas inžinieri..
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
07.04.2009 12:08
Sasmējos par to bīdmēru:)
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
07.04.2009 12:46
"ne savu kļūdu..."

Kur te kāds kļūdījās? Ka nenourba to sieniņu uzreiz? Gribēja glābt, bet neizglāba – tā notiek. Ne vienmēr visu nosaka milimetri.

P.S. Kad būs pirmās lielās ziepes ar izlietnēm, atceries, ko te sacepi...
heh, ar jums bezceris runat, paldies par palidzibu. veiksmi darbiba. ceru ka ne visi arsti doma ka jus- nokast naudu bez garantijam. jus zinat kas ir serviss!? uzdod sev jautajumu, vai kads naks pie tevis kautko urbt pec ta, kad izlasa murgu ko tu raksti. bezjedzigi spamot mak katrs. ja sanak mesli parasti jacenshas labot nevis atshut.. vismaz es uzskatu ka bizness balstas uz klientiem, kas atgriezhas.
Jugusalu
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
07.04.2009 13:18
Diemžēl arvien vairāk izskatās tā, ka ārsti un pacienti, tā vietā, lai sadarbotos utt., kļuvuši par divām naidīgi noskaņotām nometnēm. Žēl, protams.

Autoram - nu vēl jau pastāv iespēja vērsties Veselības inspekcijā, lai noskaidrotu, kurš vainīgs.
Jugusalu
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
07.04.2009 13:20
A.Shebins Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ceru ka ne visi arsti
> doma ka jus- nokast naudu

Es arī. No visas sirds.
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
07.04.2009 13:21
Es neesmu ārsts, bet Tu jauc medicīnu ar santehniku, kas ir pilnīgi garām, lai ko saprastu.

Tev Pūce sākumā paskaidroja.

Medicīna tiešām ir bez garantijas, jo tur ir virkne apstākļu, ko ārsts nevar paredzēt – operāciju gadījumā cilvēks par to tiek brīdināts. Ļaudis mirst no nelielas narkozes, bet izdzīvo smagās operācijās. Mirst pilnīgi veselas dzemdētājas. Diemžēl.

Ne tur pēc garantijas atnāci. Vienkārši aplama adrese.
vikucis
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
07.04.2009 14:43
Nav ko "cepties". Jebkurā gadījumā šīs sieniņas pacientam nebūtu (vai nu ārst nourbj vai pati nolūzt)..un izmaksas tādas pašas...tātad ārstam nekas nav jākompensē. Problēma varētu rasties, ja šāda zoba mala nolūzt dziļi zem kaula un zobu vairs nevar atjaunot, tad varētu teikt, ka tā daļēji ir ārsta vaina, ka nenourba šaubīgo zoma malu laicīgi. Bet tā kā kompensāciju nevar piezīt ar tēzi kā būtu ja būtu...tak nāksies vien pašam segt visas izmakas. Ieteikums turpmāk vairāk rūpēties par savu zobu veslību, tas sanāks lētāk :D
kitana
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
07.04.2009 17:00
Cienītais Šebin!!!
Varbūt pats arī ķersies pie zobu labošanas, ja jau tik visgudri sajēdz gan par materiālu cietību,milimetriem un vēl nez ko?Uz priekšu!
Tā vietā, lai šo te visu peršu stāstītu savam ārstējošam zobārstam,Tu ņemies par internetu meklēdams servisu, cepdamies par atlūzu nedzīvam zobam.
Ko teica Tavs zobārsts?
Neatjaunos to sieniņu?Fotogrāfijā bija redzama pagaidu plombe, kur problēma?Domā Tev atjaunos daļēji?
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
07.04.2009 20:10
"kautkā nerēķinu, ka man būs jāmaksā vēl tikpat par kautkādu maļiņas atjaunošanu. "

To malinju tev nourbtu nost tik un taa tad kad zobam liks virsuu kroni peec kanaalu saarsteeshanaas un kronja daljaas atjaunoshanas. taa kaa tas bija tikai laika jautaajums. parasti taas malinjas tiek atstaatas uz mazu laicinju jo taa ir vieglaak noizoleet zobu saknju kanaalu aarteshanas laikaa.

citiem vaardiem - taas malinjas noluushanai nevajadzeetu izmainiit kopeejas aarsteeshanas izmaksas.

nevar gluzhi saliidzinaat santehniku un zobaarstnieciibu. ja to zobu paliktu zem izlietnes un aplaistiitu ar uudeni kaut 100x dienaa, dodu garantiju ka kariess neizveidosies, malinjas neluuziis un tas kalpos 100 gadus,
kitana
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
07.04.2009 23:07
Turklāt fotogrāfijā ir ari redzams, ka nolūzusī maliņa ir karioza....
Brrr, cik labi, ka man nav tāds pacients, kas mani vazātu pa internetu likdams fočenes iekšāTotāls vāks:((((
Re: Pacients. Ārsta kļūda!?
10.04.2009 21:17
Autor,

vai Jums ir tik ļoti svarīgi, vai tā maliņa pati nolūzt, vai to nourbj zobārsts? tas taču izmaksas nemaina!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 11 pieskaita 2?
Ziņa: