Cista pie zoba saknes

Aizsāka Eila seila 

Eila seila
Cista pie zoba saknes
25.10.2009 16:30
6. zobam pie saknes ir cista. Rtg redzams jau no pavasara. Rtg šobrīd netaisīju. Tagad zobs sāka sāpēt, reaģē uz karstu. Zobārste, pie kuras es eju, pateica, ka tagad ir rudens un nedzīvu zobu problēmas uzliesmo. Patiešām, ar imunitāti man švaki, bieži saaukstējos. Ir divi varianti: raut vai arī ''nosist'' problemu ar Irfen. Var pasildīt,ja nav diskomforts (pamēģināju - nav diskomforts, patīkami). Pēc Irfen plus sildīšanas drusku nomierinajās. Vispār ar tādu problēmu ''zobs var kādu laiku stāvēt''.

Rīgā cistas, cik saprotu, operē. Jelgavā atkal, cik saprotu, neoperē, zobu rauj laukā. Vismaz es nezinu tādu vietu - vai meklēt?
Es tagad nesaprotu, ko lai dara. Mēģināt tikt uz Rīgu sestdienā, izraut? Man jau nav blakus 5. zoba - līdz ar to viens pēc otra nebūs jau 2 zobi.
No otras puses - cista var laikam plesties un aizķert 7. zobu....
Ieteiksiet kaut ko?
Re: Cista pie zoba saknes
25.10.2009 20:31
operee to cistu aaraa.
Re: Cista pie zoba saknes
25.10.2009 22:45
protams, par zobu ir jācīnās...
kitana
Re: Cista pie zoba saknes
26.10.2009 09:52
Vēl ar piebildi, iepriekš gan noskaidro, cik tas izmaksās.:)
Bet es arī par to, ka zobs jāsaglabā:)
Eila seila
Re: Cista pie zoba saknes
26.10.2009 15:56
Šis process saucas cistektomija?
Katrā ziņā jau pierakstījos pie ķirurga. Cerams, dažas dienas izturēšu.

Bet drusku off topic. Diez kāpēc zobārsts nesūta pacientu uz šādām manipulācijām tālak?. Man piedāvaja tikai izraut vai apslāpēt simptomus. Paskatās uz mani un secina, ka cilvēks nevar samaksāt? Vai kā?
Pašai jārokas netā un jāmeklē pa savu pilsētu, kur to var izdarīt. Labi, ka vienā praksē man to pateica......
Re: Cista pie zoba saknes
26.10.2009 17:50
Vienkārši katam ārstam ir savs piegājiens. Viens uzskata, ka jārauj, cits, ka vajag operēt cistu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
kitana
Re: Cista pie zoba saknes
27.10.2009 17:04
Eilai Seilai.
Kā nu nesūta, es piemēram, sūtu, gan pie ķirurgiem, gan endodontiem, taču man pēcāk nākās uzklausīt, ka tas viss tur lūk, dārgi izmaksājot, it kā es būtu pie tā vainīga.Tad man nākas ilstoši skidroties, kāpēc citur ir lētāk, citur dārgāk:(
Eila seila
Re: Cista pie zoba saknes
27.10.2009 17:17
Kitanai
labi, labi, miers :)))))))
kitana
Re: Cista pie zoba saknes
27.10.2009 18:49
Es jau neko.Tikai cik ārsti, tik pacienti, katrs ar savām vajadzībām un ambīcijām.
Re: Cista pie zoba saknes
27.10.2009 22:10
un tarakāniem :)
kitana
Re: Cista pie zoba saknes
28.10.2009 15:39
Jā, gadās arī ar tarakāniem, man gan te bija gadījums, kad viens blusas atnesa.Bija jautri:))))))
Re: Cista pie zoba saknes
29.10.2009 10:07
Kā tas ir - jautri? Visa klīnika metās meklēt izbēgušās blusas? Blusas tagad ir ļoti populāras tā kā mediķiem jau vajadzētu būt pieradušiem... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Eila seila
Re: Cista pie zoba saknes
29.10.2009 13:05
Nu diemžēl mūsu pilsētā zobu ķirurgs neapņēmās kaut ko darīt. Pamatojums - 6. zobam slikts rezultāts, nav vērts. Negāju strīdēties, jo nav jau alternatīvas.
Stomatoloģiskais institūts atkrīt (3 sakņu zobs endodontiski plus rezekcija) - tas vairs man nav pa kabatai, plus tas, ka zobs 6.
:(
Atliek tātad raut. Laikam neviens nedos padomu attiecībā uz protezēšanu. Piemēram, vai var būt risinājums ''izņemamās protēzes
parciālā plate (1-2 zobi)''. Ja nav (nebūs) 5. un 6. zoba. Vai kāds cits risinājums.
Re: Cista pie zoba saknes
29.10.2009 22:22
parciāla plate, tilts vai implanti.
plati dēļ 2 zobiem diez vai valkāsi, ja nu vienīgi vienpusēju mikroplatīti tīri smukumam :)
Izlasot Eila Seila par zoba cistu skiet ka tomeer ieteiktu konsulteeties Stomatologijas Instituta pie endodontistiem...jo pec rtg vien pateikt ka taa ir cista nevar. Turklat suudziibas par jutiibu uz karstu diezgan tipiski noraada par kaadu nesapildiitu saknu kanaalu - iespeejams zobu var saglaabt bez operaacijas un ar vienkaarshu saknu kanaalu paraarsteesanu. Turklaat konsultaacija nekad nav par launu pie vel kaada no speciaalistiem!
Eila seila
Re: Cista pie zoba saknes
31.10.2009 19:09
Bobby, ok teorētiski varu pakonsultēties. Bet kas tad man pārārstēs kanālus? Stom. institūtu ar trīssakņu zobu nepavilkšu - 200 lati kā minimums. Manā pilsētā šaubos (es nedzīvoju Rīgā) , ka atradīšu doku, kas tiešām līdz galam prot pārārstēt.
Bet nu pirmdien vēl aiziešu pie vienas vietējās dakteres.....
Stomatologijas instituutaa tik daargas cenas nav vis...un ir iespeeja maksaat ari pa dalaam bet konsultaacijaa ari par cenaam tiek viss izrunaats:) Taa ka veixmiigi!
Re: Cista pie zoba saknes
01.11.2009 09:30
cenas var būt augstas vai zemas, nevis dārgas vai lētas :) sorry par offtop
kitana
Re: Cista pie zoba saknes
01.11.2009 14:12
Eila Seila
Ieteiktu arī stom institūtu, jo nekur citur Tev neuzņemsies pārārstēt kanālus.Turklāt institūtā ir mikroskops un citi navaroti, kas atvieglo kanālu paplašināšanu un pildīšanu.
Ja godīgi, es arī neuzņemtos pārārstēt kanālus.:)
Re: Cista pie zoba saknes
01.11.2009 23:57
nu ja pildīts ar gutaperču un/vai pastu, tad neredzu problēmu pārārstēt.
lia
Re: Cista pie zoba saknes
08.12.2009 13:39
nu kaa tad beigaas iznaaca ar to zobu;
man ar tagad tas pats, ar piedaavaaja izraut, tagad mekleeju alternatiivas; arii 6 zobs
Eila seila
Re: Cista pie zoba saknes
08.12.2009 14:01
Nu tā, man viena cita daktere pateica, ka tiešām rentgenā cistu nevar tā 100 % noteikt, bet ari neārstēja.
Atradu vēl vienu citu zobārsti, kas uzņēmās parārstēt. Tur bija sapildīts viens kanāls, divi pārējie nē. Tā kā cementu izņemt nevarēja, ņēmās ar tiem diviem pārējiem. Sapildīja ar gutaperču. Uzlika plombi. Pagaidām nesāp, uz karstu nereaģē, uz spiedienu ari nereaģē. Pagaidām jūtos normāli.
Priekšā stāv 7. zobs. Tas pats. viens kanāls ar cementu, divi nepildīti. Es pat nezinu, ko teikt. Kāpēc tā ārstē? Tas tā normāli? Pārārstēšu arī septīto zobu.
Tā man iet.
Eila seila
Re: Cista pie zoba saknes
08.12.2009 14:04
Un es nezinu, kāpēc tās citas dakteres nepārārstēja. Vai tāpēc, ka slikta prognoze, vai tāpēc, ka šausmīgi laikietilpīgi. Jo pie šīs dakteres es, bez pārspīlējuma, pavadīju pa 2 stundām. Ņēmās un ņēmās.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 1 pieskaita 10?
Ziņa: