Veģetatīvā nervu sistēmas disfunkcija

Aizsāka Binnia 

es itkā esmu izkūlusies no tā murga,bet te pāris dienas atpakaļ ienāca doma galvā vai varētu ko nodarīt sliktu sev vai citiem,un netieku no tās domas vaļā,atkal ieciklējos,liekas ka sajukšu prātā.Tā taču mazums ko iedomājas un aizmirst,bet es nevaru ,pārdzīvoju ka kautko tādu var padomāt
Mjâ, tâs domas ir viena ïoti nepatîkama lieta.

Savâ ziòâ biju pârsteigta, ka vçl kâdam tâ ir, jo domâju , ka man vienai ...

Jâ - uznâk un pâriet...
Šodien jau labāk,tās sliktās domas vairs neienāca galvā,centos aizmirst,nu mazliet japacīnās lai atkal nepadomāt muļķības,bet cerams ka pazudīs pa visam,man jau arī liekas ka vis kas ar mani notiek ,ka tā ir man vienai,visi pārējie ir laimīgi un ar tādām muļķībām nenodarbojas
Es ieteiktu dzert asinzâles tçju vçlams tukðâkâ dûðâ 3 reizes dienâ. Ilgâku laiku. Man tas palîdz, jo esmu atmetusi AD un sâkumâ nevarçju pierast, ka viss atkal ir drusku citâdi.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
12.05.2008 13:29
shoriit jutos drankjiigi, nevareeju naktii iemigt un kad iemigu tad arii vairaakas reizes pamodos. no riita jutos drankjiigi taapeec pirms braukshanas uz skolu iegaaju aptiekaa un nopirku novopassit, iedzeeru bija itkaa ok, tad veelaak skollaaa, alika suudiigi, dzhinksteeja ausis, galva taada paduula, plaukstas sviida, vareeju pat redzeet mitrumu uz taam, nu pashi jau noteikti zinat kaa ir ka tas viss ir. tad bija briiva stunda, pa kuras laiku no skolas izgaaju liidz pilseetas centram paskatiities vai kaadaa graamatniicaa nav kurpatova graamata pret vegedistoniju, neatradu taadu iedzeeru novopassit,m palika labaak, gaaju uz skolas pusi atpakalj, bet tajaa pashaa laikaa gaaja arii atobuss man uz maajaaas, itkaa jutos labi bet skolaa atgriezties negribeeejaaas, taa nu atbraucu maajaas,


maatei itkaa pateicu ka nejuuutos labi taapeec atbraucu maajaas, teicu ka dzhinks ausis un rokas sviist, nu vinja uzreiz jautaaja vai neesot man kaadi paardziivoju un vai tas nevareetu buut man uz nervu pamata. negribeejaas atziities
ka shaadi taadi simptomi ir jau no kaada novembra, bet nu shoreiz laikam bija taa traakaakaa reize. nezinu kas mainiitos, ja pateiktu ka ilgaaku laiku man jau ir taadi simptomi, lai gan vairaakas reizes esmu juties absoluuti labi un ok.

iedzershu kaadu teeju un paguleeshu, gan buus labaak
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
12.05.2008 14:04
palasiijos netaa veel visaadus rakstus par sho kaiti..jociigi liekas,ka dazhaados avotos metodes shiis kaites aarsteeshanai ir dazhaadas, rakstos kur pieet no tiiri mediciniskaa viedoklja pilniigi nekas nav mineets par psihoterapiju vai taada veida aarsteeshanu, bet gan runaa tik par sarezgiitiem mediciniiskiem terminiem un zaaleem.... tachu citos rakstos kur ir rakstiits ka sho kaiti var uzveikt tikai ar psihoterapiju un taada veida liidzekljiem, pilniigi nekas nav teikts par mediciinu

shodien ir diena kad varu aiziet pie taas psihologjes, tik bail suutiit sms un sarunaat laiku kad vareetu, bail arii ko vinjai teikt

4dien ieshu pie gjimenes aarsta, izstaastiishu par shiem simtomiem, nez ko shs teiks
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
12.05.2008 14:31
umpaci, tas, ko Tu esi atradis, nav pilniigi nekas jociigs. psihiatri uzskata, ka taa ir slimiiba, kas ciitiigi "jaaarstee".

vidusmeera gjimenes aarsts savu zinaashanu robezhaas un peec saviem ieskatiem parasti iedod kaadas ripas. ja ir sapraatiigs, sho to tomeer nopietnaak pastaasta...

zaales vs visaadu veidu galvas sakaartoshana ir vienmeer pastaaveejushas kaa divas karojoshas puses.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
12.05.2008 14:39
ja nu es sanjemos un shodien aizeju pie psihologjes, ko man vinjai teikt ? nu es veelos to VD apkarot, amn tach vinjai piemeeraam nebuutu jaastaasta kas tas taads ir, vinja jau pati noteikti ka to zin utt

ko man saciit?
nemokies un provē aiziet pie psihoterapeita,es vairāk kā gadu vilku garumā,gāju pie homepātes,adatu terapiju man nelīdzēja,biju tik nogurusi no tiem sliktumiem,vienkārši domāju ka beigas klāt,tad aizgāju pie psihoterapeites un ar katru reizu bija labāk,es pat gaidīju ka varēšu atkal aiziet pie viņas jo varēju izstāstīt visu kā jutos pa nedēļu,kādi sliktumi bija,viņa sīki izskaidro un tad paliek vieglāk,varbūt ja būtu pie viņas gājusi jau no sākuma ,varbūt nebūtu piemetušās bailes
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
12.05.2008 14:41
saki, kaa ir. ka juuties taa, taa un shitaa. kaa te forumaa raksti... varbuut ir kas taads, kas ljoti uztrauc no ikdienas...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
12.05.2008 15:05
sanjeemos, sarunaaju tikshanos peec pusstundas :)))

tagad tik jaadomaa ko teikti
stāsti visu kā jūties,galvenais atrast īsto psihoterapeitu,tā katrs neder,man vismaz liekas,tas tev pašam jajūt vai tu vari viņam uzticēties un visu izstāstīt vai nē,galvenais saprasties.Es biju aizgājusi pie diviem,visu itkā pastāstīju,bet jutu ka viņi man nepalīdzēs,nevarēšu atvērties līdz galam,līdz atradu īsto,veselu gadu gāju,varbūt bija labi ka viņa nebija tikai psihoterapeits,bet arī neirologs,tā kā par VD viņa visu zin.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
12.05.2008 15:18
man nav daudz variantu izveelei, ka jau citos postos mineeju tad vinja ir skolas psihologje, tachu straadaa arii psihoneirologjiskajaa slimniicaa, es nevaru atljauyties maksaat daudz par psihoterapiju tagad aizieshu un cerams izdosies ko izrunaat un sarunaat
Umpaci -

Man liekas, ka Tu dari nepareizi, nestastot patiesîbu par savâm likstam mammai. Cenðoties noslçpt no viòas savus veselîbas traucejumus, Tu radi sev papildus spriedzi, kas Tavas problçmas var saasinât vçl vairâk. Nedomâ, ka mamma kritîs panikâ, to uzzinot - nekritîs. Redzi, viòa jau tâpat nojauð no kuras puses "vçjð pûð".

Uz "smagajâm zalçm" gan Tev neiesaku uzsçsties, tâdâ veidâ tâpat neko neatrisinâsi, un pçc tam vçl bûs problçmas ar nost tikðanu. Manas kolçìes 17-gadîgajam dçlam bija lîdzîgi kâ Tev, tikai daudz smagâk - panikas lçkmes nâca virsû katru vakaru. Ârsti piedâvâja antidepresantus, bet puiða mamma pateica kategorisku "nç" antidepresantiem nepilngadîgajam. Pati sçdçja katru vakaru puisim klât un "turçja rociòu". Galu galâ aptuveni 6 mçneðu laikâ puisim lçkmes pârgâja - un, cik zinu, vairs nav atkârtojuðâs.

Par to "galvas sakârtoðanu" (psihoterapiju) gan tâ îsti nezinu - vai Tavâ vecumâ tur vispâr ir kaut kas ko kârtot?:))) Kâdas dzîves vçtras tad Tev jau ir gâjuðas pâri? Bet nu ja palîdz - tad jau var...:)

Vienu gan Tev iesaku - ja reiz Tev ðobrîd ir ðie traucçjumi, labâk neniekojies ar alkoholu vispâr, jo alkohols visas ðîs lietas ïoti saasina. Kad jûtîsies jau daudzmaz stabili, varesi atkal reizi pa reizîtei "ielietot".:)))

Turies un veiksmi Tev!
Bitîte -

Pçc tâ ko Tu postç (gandrîz katru dienu) gan neizskatâs, ka tâ Tava psihoterapeite Tevi bûtu izârstçjusi...:)))
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
12.05.2008 15:27
paldies Laila :)

arii netaa es atradu informaaciju ka shaadi trauceejumi vareetu buut pieljaujami pusaudzhu vecumaa. mammai tagad pateicu kaa juutos, bet neteicu cik ilgi tas, pateicu ka tagad aizieshu pie psihologa. neko stipraaku par novopassit neesmu dzeeris un netaisos arii dzert ko niknaaku. nu man jau pasham ar liekas ka nav nekaads iipashaas dziives veetras bijushas, bet nu ir taa ka esmu audzis nepilnaa gjimenee, kur mani un braali audzina tikai maate . nu vaardu sakot var jau buut ka pa mazinjam pa mazinjam un sakraajas kaadas lielaakas probleemas

Tam jaunietiem trauksmes paargaja nelietojot nekaadus medikamentus vai neeejot pie psihoterapeita?
un kā ir palīdzējusi,kādas man bija lēkmes un uz ielas nevarēju iziet,man atlika vienai palikt uz 5 min.ka lēkmes klāt,tās man visas garām nav ne sliktumi ne lēkmes un varu viena aiziet uz veikalu,bet es jau rakstiju ka palikušas tādas kā rētas,vēl mazliet uztrauc tie sirds pārsitieni un muļķigas domas,salīdzinot kas bija tad šīs tādas puķītes vien ir.Bet man nepatīkams tagad ir katrs dūriens vai kautkur iesāpās,bet cerams ka "rēta"sadzīs pavisam
Umpaci -

Puisis vispirms izmeklçjâs (kâ jau visi vegetodistoniíi:))) ), cik zinu kâdu laiku pabija pat slimnîcâ, un pârliecinâjâs, ka ir fiziski vesels.:) Nekâdas "smagâs zâles" viòð nedzçra un psihoterapijâ negâja. Bija vasara, un viòð - cik iespçjams, dzîvojâs pa laukiem - svaigs gaiss un dabas tuvums dikti palîdz. Mamma teica, ka esot pârvçrtçjis arî savu attieksmi pret cilvçkiem un notikumiem - sapratis, ka jâdzîvo "vieglâk", tâ teikt, ar lielâku "pohujismu" uz visu.:)))
Bitîte -

Nu bet tad Tu tiki skaidrîbâ, kas Tev galu galâ visu ðito izraisîja?
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
12.05.2008 16:47
tiko bija pie psihologjes :) vinja pauda apnjeemiibu darboties ar mani, bet ieteica arii veersties pie gjimenes aarsta ko es arii dariishu, jo piemeeraam tos reibonjus un nelabumus nevar uzreiz paartraukt, taapeec buutu labi ja gjimenes aarsts ar dotu savu ieguldiju. jautaaju vinjai, ko man dariit ja aarsts izraksta visaadus tos antidepresantus utt, vinja teica, ka muusdienu atnidepresanti esot efektiivaa, un ar mazaaku atkariibas iespeejamiibu, tachu lai nerastos atkariiba, ir jaasakarto galva, taapeec vislabaakais risinaajums esot gan psihoteraija, gan arii kaadei medikamenti. nu katraa zinjaa, vinja teica ka ja izdodas savest galvu kaartiibaa, tad nav gruuti atmest tos antidepresantus, bet tad jau redzees ko par to visu teiks gjimenes aarsts
tākā esmu ļoti emocionāla un visu ņemu pie sirds tas gadiem sakrājas vienā kamolā kuram beigās nav vietas un viņam kautkādā veidā janāk ārā,un bērnībā bija atgadījums ,kas izrādās atstājis sekas ,kuras tagad izlauzās.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
12.05.2008 22:45
es ciinos jau kaadus 3-4 gadus,vistrakaakaas ir sveetdienas un pirmdienas,jo taapeec ka sanaak parasti nogalee kaadu pasaakumu svineet un es taad jauns 23 gadi no taa atteikties ar nevaru,jo tad jau seezjot maajaaa vispaar par stulbeni jaapaliek!! Un arii taa nemaaku ka 20 cilveeki iemalko,a es seezju pie sulas glaazes!! Agraak domaaju ka taas man ir pohas vairaaku dienu garumaaa,domaaju citiem saap galva a man saap sirds un naak gjiibonji un taas trakaas leekmes,kad uzlaapiijos piem 100gramus taa palika vieglaak,bet taas tik bij iedomas ja iedzershu tad paliks vieglaak!! Tad nedzeeru kaadu meenesi no vietas,it kaa jutos normaali a te peekshnji leekme virsuu,tad sapratu ka taas vairs nav pohas!!izgaaju visus aarstus paarbaudiiju visus orgaanus,kjip viss ok,nju tad ar sapratu ka ir man ar taa stuulbaa VD!! Nju neko dariit shos gadus ciinos,reiz pa reizei uznaak tad paariet!! aaaaa un vairs nelaapos-tagad ja sanaak sestdienaas iepliiteet,tad sveetdien pleeshu iekshaa tereshko nervu un miega teeju,taa tieshaam paliidz un to vajag jums ar palietot katru vakaru pa kaadam litram!!
Shos gadus neesmu bijis pie psihoterapeites un neveelos ar!! Antidepresantus praktiski nelietoju,nju kaadreiz kaadu shaibu,bet taas var uz pirkstiem saskaitiit cik esmu dzeeris!!
Es izmantoju homeopaates zaales!! Gadaa divreiz aizeju liidz vinjai un pietiek!! Peec peedeejaas reizes iedotajiem graudinjiem ir vis labaakaak,jo beidzot maaceeju visas taas sajuutas preciizi izstaastiit vinjai!! jo pirms es nebiju izgaajis visus aarstus un paarbaudiijies,es vinjai tur staastiju ka kungjis vareet buut utttt!!
Taaaa ka es uzskatu ka vislabaakais ir tas dabiigais!!var pa reizei masaazjas ar paproveet tas pa sliktu nenaaks!! aaaa un saaku dzert taasss rauga tabletes,liekas ka sirds ar vairs taa nedauzaas!!
nju tik jaacer un ar taadu domu jaadziivo ka viss tas paaries un buus ok...
Re: Veģetatīvā nervu sistēmas disfumnkcija
14.05.2008 11:10
Vai tāda iekšēja ,,dvēseles " trīce arī ir pie VND? Man no rītiem klab žoklis, vakarōs ir drebulis (it kā pie gripas), bet pārējā laikā tāds uzbudinājums un dvēseles trīce,ko darīt? Alkoholu neesmu lietojis, pīpēt atmetu un sliktās sēnes neēdu...Tas viss nav joks!
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
14.05.2008 13:06
man kaadu laicinju bija pavisam labi apmeeraam pirms meenesha, un ja shad tad uznaaca sliktumi tad vereejut ikt galaa pat bez baldirjaanjiem, bet nu viss atkal saakaas pirms meenesha kad kaadaa pilnikaa sadzeeros uzpiipeeju uudens piipi, bet smeekjeeshanu atmetu jau pagaashgad pie pirmajiem VD simtomiem. naakamjaa dienaa bija jaaspeelee basketbols un tad nu saakaas taadi leilaaki nelabumi kurus palikaa arvien gruutaak kontroleet.

tagad sarunaaju ar psihologji ka pastaigaashu kaadu laiku uz konsultaacijaam un ieshu riit pie gjimenes aarsta un izstaastiishu par tiem nelabumiem. pieljauju ka buus jaapadzer kaadas zaales jo man liidz skolas beigaam palicis pavisam nedaudz un ir pagruuti iztureet pilnu dienu skolaaa
Galvenais neielaid Vd, umpaci. Man viss sakas 14 gadu vecuma (Tagad 18), knapi pabeidzu pamatskolu (pirms tam macijos uz 8. ballem, velak jau knaps 4 :)), pametu vidusskolu, pienemu paris nepareizus lemumus dzive, pazaudeju gandriz visu, kas man bija dargs. Tagad esmu tik dzili taja bedre, kad vairs neredzu ne galu, ne malu. Jutos slikti katru dienu (sirds, galva), domaju par navi, infarktiem utt, slikti gulu, murgoju, emocionali un garigi esmu sabrucis, neredzu izeju.. bet isteniba man sogad vajadzeja pabeigt videni, iepazities ar meiteni, sportot. Vardu sakot dzivot normalu jauniesa dzivi, bet tagad tas viss ir pagalam. :)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
15.05.2008 14:01
nu shodien aizgaaju pie gjimenes aarsta, nu patiesiibu sakot vinjsh vairs nav gjimenes aarts, betr kaa skatiijos uz ziimoga uz receptes, vinjsh ir tagad ir aarsts psihiaatrs, ljoti gudrs cilveeks. nosacu visus simptomus, shis izmeerija pulsu, izklausiija sirdi, izmeerija asinspiedienu un uzreiz pateica ka taa esot vegedistonija, teica ka pats kaadreiz esot slimojis ar sho kaiti, likaas ka vinjsh saprot kaa tas ir. izrakstiija man grandeksiinu vai kaa tamliidziigi, teicu ka neveelos uzseesties uz kaadiem AD vai trankviljiem, bet shis teica ka no minimaalaam devaam kaadu vinjsh man izrakstiija pieradums peec 3 nedeelju lietoshanas nebuus. vakaraa veel man jaaaiziet pie vinja uz maajaas, iedos man veel kaut ko sirds darbiibas uzlaboshanai . nu vinjhs iizsteniibaa man iedzina pamatiigu optimismu ka ar to visu var tikt galaa
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
15.05.2008 14:44
Man arii saakumaa Coaxil mazaas devaas izrakstiija uz meenesi, bet kad beidzu dzert man paraadiijaas taadi simptomi, kaadi pirms uzsaaku dzert AD nebija. Un tad man palika tik slikti, ka naacaas aiziet pie psihiatra un taa aizsaakaas mana AD lietosana 4 gadu garumaa....
123 -

Vot, vot - man bija lîdzîgi... kad gulçju Infekciju slimnîcâ, man iebaroja drusku no vienâm ripiòâm, drusku no otrâm, drusku no tresajâm, un kad iznâcu no slimnîvas, vairs pati uz savâm kâjâm neturçjos un bija tikai miglaina apjausma par apkârt notiekoðo, tâ nu mamma mani ar taksi veda pie psihiatra...
Tagad censos no tas putras tikt vala.. esmu atteicies no visiem antidepresantiem, trankvilizatoriem (ieskaitot tazepamu) un pie psihiatra vairs neeju un neiesu.

Tagad tikai sad ta iedzeru sirds darbibas uzlabojosos pilienus + kadu nerviem nomierinosu teju.

Neiesaku nevienam sakt lietot AD vai kaut ko vel stipraku. Pec tam, kad beidz tos lietot sakas totalas lomkas. Ja uznak sausmigi sliktumi, vajag vienkarsi tos parciest un nakamo reizi jau bus drusku vieglak + vajag saprass, ka no VD nemirst.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
15.05.2008 15:23
bet ko varat teikt par grandexiinu ? es vakaraaa ieshu veel pie taa aarsta, nu nez, teica ka atkariiba neradiishoties peec 3 nedeelju kursa. es tak zinu ka neviens no taa nemirst, bet gruuti tach noseedeet skolaa kad ausis dzhinkst, kaajas tirpst, rokas sviist utt. nu ja dakteris pats gaajis tam cauri tad jau varbuut zin kas un kaa labaak. man jau ar trakoti negribaaas dzert nekaadas zaales. pareizi dakteris teica ka vajag daudz sportot utt

veel dakteris teica ka ar laiku tie simtomi pashi izzuud, tik shaubos vai vinjsh ar to bija domaajis gadus 15 - 20 kaa te daudzi mokaaas
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 8?
Ziņa: