Veģetatīvā nervu sistēmas disfunkcija

Aizsāka Binnia 

Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
15.05.2008 21:50
oi, kad meegjinu rakstiit iisaak, tauta nesaprot... emmm, nu to psihologu arii biju domaajusi... tur daudzas lietas Tev taps par sevi skaidras, vareesi sev pats paliidzeet...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
16.05.2008 07:25
laikam shoriit ierausho tikai to d=grandexinu, riit briivdiena tad pameegjinaashu visu ieteikto ieraut
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
16.05.2008 10:42
Esmu lasiijusi, ka tomeer ir lielaaka iespeeja iedziivoties VD, ja taa ir kaadam tuvam radiniekam. Taa ka nosliece uz VD var iedzimt...
Mana psihoterapeite man arî savulaik teica, ka man ir iedzimta veìetatîvâs nervu sistçmas labilitâte, kuru izârstet nevar, var tikai iemâcîties ar to sadzîvot.:)

Piebildîðu, ka mana mamma arî savulaik ir cînîjusies ar ðo kaiti. Tagad laikam ir iemâcîjusies sadzîvot.:)))
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
16.05.2008 14:27
savukaart man doks teica,un es pats lasiiju, ka vareetu buut tas viss arii manos 19 gados, nu netaa bija rakstiits ka biezhi vienjaunieshi slimo ar sho un tas itkaa neesot nekas paaraak traks
Sabiedriba degradejas.. kops kuriem laikiem VD var uzskatit par invaliditati? Totals vaks.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
16.05.2008 15:01
lielaaks risks dabuut VD ir tad, ja dziivo ar to tuvo radinieku kopaa... tas neliecina par iedzimtiibu, bet par noskatiishanos, neapzinaatu, protams...

Laila, piedod, es atkal oponeeshu, bet tas nav ar nodomu... vnk taa sanaak :)))) man Tava terapeite saak arvien vairaak iepatikties. :@

nekas tur neiedzimst... taas saucamaas "labilaas nervu sisteemas" var tik ljoti labi sakaartot, ka nemetaas... ja es nezinaatu ljaudis...

VD savaa zinjaa ir taads dziives stilinjsh, kaa "risinaat" (nerisinaat) probleemas... arii neapzinaati, protams...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
16.05.2008 15:18
Vo, ðitas ir pareizi

"VD savaa zinjaa ir taads dziives stilinjsh, kaa "risinaat" (nerisinaat) probleemas... arii neapzinaati, protams..."

Varbuut pat ne risinaat probleemas (lai taa neakcenteejas tas vaards "probleemas", taapat kaa taas "beerniibas traumas"- nav jau nez kaadas "traumas" obligaatum, vienkaarshi kaut kas maajam cilveecinjam ir pietruucis, kas nu lielam traucee dziivot), bet vienkaarshi dziivot...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
16.05.2008 15:32
man jau arii tas vaards "probleema" nepatiik, un es to ljoti reti lietoju, bet probleemgadiijumos shii te miiljaa "arodslimiiba" liek par sevi maniit visaktiivaak...
Runcene -

Man prieks, ka Tev viòa patîk... varbût varu ieteikt?:))) Tikai jau laikus brîdinu - dikti dârga...:))

Nu re - tâpec jau es ar' laikam vairs pie viòas neeju...un diez vai vispâr kâdreiz dzîve vçl ieðu pie kâdas terapeites... nezinu, kam bûtu janotiek, lai uz to vçlreiz parakstîtos...tagad pati esmu gana gudra...tâda sajûta, it kâ bûtu atradusi sevî tâdu kâ atbalsta punktu, kura man bija pietrûcis lîzdzðineja dzîvç...:)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
16.05.2008 21:32
Laila
es tev piekriitu!!
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
16.05.2008 23:22
Raksturîgi, ka simpâtiskâs nervu sistçmas darbîbas aktivitâte ïoti izteikta ir vecumâ no 16 lîdz 20 gadiem. Ðai laikâ novçro simpâtiskâs nervu sistçmas iedarbîbu uz sirds – asinsvadu sistçmu. Jaunieðiem bieþi novçro:

* sâpes sirds rajonâ,
* sarkðanu un bâlçðanu,
* ekstrasistoles jeb pârsitienus,
* galvas reiboòus,
* pat îslaicîgus samaòas zudumus.

Kïûstot vecâkiem, simpâtiskâs nervu sistçmas aktivitâte mazinâs.

Bez tam simpâtiskâs nervu sistçmas aktivitâte dienas laikâ mainâs. Tâs aktivitâte augstâka ir dienas laikâ, kad nepiecieðama koncentrçðanâs un stresa situâciju atrisinâðana.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
16.05.2008 23:25
nu man ir 19 gadi bet tad kaapeec daudzi ar to mokaas 50 gados un jau vairaak kaa 10 gadus ? un vai tieshaam sho visu izraisa tik kaadas psihologjiskas dabas probleemas un paardziivojumi, vai arii tas var buut tik pat normaali ka pinnes pubertaates laikaa? nu labi ne tiek biezhos gadiijumos bet tomeer
Manā gadījumā izrādās bija iespaidojis atgadījums bērnībā un vēl visādi notikumi,jo es turu visu sevī,es nekad uz citiem neizlādājos,es domāju kuri uzreiz izbļaustās vai pasaka ko domā ka tie neslimo,man tā liekas.Zinu vēl pāris pazīstamus cilvēkus kuriem bija sliktumi un japadzer zāles,iemesls tuvinieku nāve.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
17.05.2008 11:26
Man ar bij visaadi nelieli paardziivojumi un uztraukumi,bet tad taa VD izpaudaas reti un ne tik stipri!! bet vienaa dienaa man pazinjo ka labaakais draugs aizgaajis tai sauleee-pashnaaviiba!! Nju tad gan tie ieksheejie paardziivojumi un trakaas domas visu VD man pastiprinaaja,bet nju jau iet uz labo pusi kaa nekaa jau pagaajushi 3-4 gadi
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
17.05.2008 17:17
Es arii neprotu izlaadeeties un meedzu visu patureet sevii. :(
Man arii beerniibaa paaris reizes uznaaca, kaut kas liidziigs VD, bet taa rikttiigi saakaas apmeeram gadu peec kaada nepatiikama atgadiijuma un nu jau ciinos 5.gadu. Sodien ar, tikko atgriezos ar savu draugu no paseedeesanas restoraanaa ar vina draugiem, noseedeeju es pie savas teejas kruuzes, jo eest neriskeeju...Vins viniem sastaastiija, ka es loti labi paeedu brokastis (nez ko vins teiks naakamo reiz).Man liekas, ka vins kaunaas par to ka man ir VD un taadeel tagad es juutos slikti :((
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
17.05.2008 21:43
Es gan uz citiem izlâ'dçjos un izbïaustos, protams ne uz visiem, bet emocijas necenðos turçt sevî, bet no tâ... VD tâpat mani piemeklçjusi..
123 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man arii beerniibaa paaris reizes uznaaca, kaut
> kas liidziigs VD

Nesen es veel domaaju, ka man vd ir bijusi visu muuzhu, jo beerniibaa ar atceros paaris reizes, kad man naaca kkas liidziigs virsuu: riebaas 7dienas vakari-sirds parleca, riebaas skatiities vecaas filmas, jo tas skatoties ar macas virsuu sliktaas sajutas..tikai beerniibaa man tas bija ljooooti reti... vai Tu esi ar kaadu runajusi, kapec taa un kas tam vareetu buut par iemeslu jau toreiz-beerniibaa? varbuut tieshaam iedzimtiiba vai kada trauma? jo nedomaju, ka berniba man bija tads stress, kas izraisiitu vd
Es domāju ka iedzimt neverētu,manā gadījumā bijā tā,ka biju vienīgā kas redzēja noziedznieku,šausmīgā lietā un mani vadāja pa tai laikā milicijām,kā bērnam tas bija šausmīgi,varbūt ja būtu ar mani runājis tad kāds psihologs,tad varbūt nebūtu tas tagad izlauzies,bet tai laikā jau tādi nebija.
Re: Veģetatīvā nervu sistēmas disfumnkcija
18.05.2008 20:24
to Gunule
Taa kaa pie psihoterapeita neesmu gaajusi ilgstosi, tad liidz beerniibai netikaam :) nekaadu psihotrauma beerniibaa taa kaa nebija, bet varbuut vienkaarsi neatceros.... Manai mammai jauniibaa bija VD, veel tagad 70 gados, kaut kaadi sliktumi briizam uznaak. Vinai vairaak ir no sirds puses, man atkal izpausmes no kunga-zarnu trakta. Laikam VD sit pa organisma vaajaako vietu :(
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
19.05.2008 08:11
no shodienas saakshu dzert zaales kaa teica doks, iedzeeru jau grandaxinu un veel to sertralin rathiofarm, nedzeeru tik taaks zaales ko spiedienam izrakstiija
Vai jums arī kādam satraukums rodas ne no kā,vienkārši sāci uztraukties un tas vēl vairāk uztrauc,pēc tam paliek bail ka vari nomirt,man šad tad uznāk un vienmēr liekas ka sirds neizturēs,ir tā kādam?
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
19.05.2008 21:41
jaaa man taaaa ir,un regulaari tad kad palieku viens,vai vienam jaabrauc kaut kaads garaaks gabals ar mashiinu!! Tad nevar vien sagaidiit gala punktu!! Un tad it sevishkji ja uzpiipee tad vispaar liekas ka gals klaat!! es tajaa briidii kaadam zvanu,lai paprasiitu, kaa iet utt,lai novirziitu taas sliktaas domas!! Zaales nelietoju vispaar gandriiz,tikai reizeem ka peec kaadas iedzershaanas ir taa ka nju liekas ka galiigi vairs nevar,tad iekjeru pusiiti no xanax,bet tas nepaliidz!!
taas visas ir stuulbaas iedomas,piemeeram es jau esmu to ienjeemis galvaa kaa buushu viens taa buus slikti uttt,piemeeram nju neesmu nekaad kodeejs,bet meenesii vienu vai divas reizes sanaak iedzert,vot un tad es saaku domaat jau nedeelju ieprieksh,nez kaa es jutiishos peec taas piemeeram dzimenes,droshi buus slikti atkal utttt taapeec es domaaju ka domai ir liels speeks un ko tu domaa tas piepildaas!!
Es nezinu kaa lai no taam domaam tiek valjaa!!
Man tieši tas pats,zāles vairs nelietoju,izgāju psihoterapeitu,sliktumu nav,bet tās domas.Es sen varētu dzīvot jau mierīgi un ne par ko nebēdāt,bet kā ceļos tā domāju,kā tā diena vienai paies.Es zinu,ja par to nedomātu būtu arī labi,bet nevaru,brīžiem liekas ka citu domu vispār nav ,nav nekā par ko domāt.
Bitîte, Rainis 23 -

Bet tâ jau, manuprât, tâ pati trauksme vien ir, par ko Jûs te runâjat. Manai psihiatrei savulaik bija tâds labs jautâjums, kuru viòa mçdza uzdot, lai tiktu skaidrîbâ par to, cik nopietns vai nenopietns ir mans kârtçjais VD paasinâjums: "Visas domas ap slimîbu?" VD un depresijai tas vispâr ir raksturîgi, ka visas domas riòío tikai ap ðo vienu tçmu, vai - kâ saka Bitîte "...liekas ka citu domu vispâr nav ,nav nekâ par ko domât."
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
20.05.2008 19:50
Es pie psihiatra ar neesmu bijis,bet liekas ka arii nav jeegas iet klausoties ka juus esat bijushi un domas taapat veel neliek mieraa!!
Kaa tad lai tiek no taam domaam valjaa kaa paaliek viens??
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
20.05.2008 20:25
a ko ta Tu Raini gribi -- psihiatrs jau narkozi nedod...

tad jaaiet pie kaada anesteziologa... kaadu laiku buus miers... var iet arii pie kapracha -- tad toch viss buus shtokos...

es gan neteiktu, ka psihiatrs pilniigi neko nedod. pirmkaart, es ljoti ruupiigi ievaacu zinjas, pie kaa dodos... psihiatrijaa ir taada fishka kaa zaalju kombinaacijas no maksimaali mazaam devaam... katram piemekleetas. labs psihiatrs to prot.

otrkaart, ja ir tik slikti, ka nevar sakopot domas, no nekaadaam nelabaam domaam arii valjaa netiks... kaut kaa ir jaanomierinaas. zaales var buut viens variants.

bet

ir dazhaadas tradicionaalas un netradicionaalas metodes, kaa atslaabinaaties. no dazhaadaam meditaacijaam liidz kognitiivi biheivioraalajai terapijai, ko var praktizeet pats. tas var buur zaalju vietaa.

tad ir labi meegjinaat saprast, kur, kad trauceejoshaas domas parasti rodas... kas notika vakar, shodien... sevi var uztreneet diezgan labi. vienmeer trauksme buus neatbilstoshi liela, jo situaacija nav tik apdraudosha. ljoti biezhi vispaar nav apdraudosha. tie parasti ir sveicieni no kaadiem senaakiem notikumiem. saprotot situaaciju un aptverot, ka trauksmei nav pamata, taa veel var kaadu reiziiti pieteikties, bet, ja to vairs nebaro (laipni neapsveic), taa atkaapjas...



Edited 1 time(s). Last edit at 20.05.2008 20:26 by Runcene.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
20.05.2008 21:12
Es tak nesaku ka psihiatrs neko nedod,vnk neesmu nekad bijis!!
Un tas ka es negribu lietot tos vinja izrakstiitos AD!!
Vienkaarshi domaaju kaa tikt galaa bez taam zaaleem,ka varbuut ir kaadi citi varianti??
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
20.05.2008 21:25
nu es tak saku, ka ir varianti...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
20.05.2008 21:36
Nju tad ko noziimeee kognitiivi biheivioraalaja terapija??
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 6 pieskaita 15?
Ziņa: