Anoreksija

Aizsāka Anna.B 

Anoreksija
12.12.2007 21:50
Sveiki! Mani uztrauc problçmas ar manu draudzeni. Ðobrîd viòai ir 15 gadi, pçc mazâk kâ pusgada paliks 16. Manuprât, viòai ir anoreksija. Nevarçtu teikt, ka skolâ viòa neçd, pusdienâs viss ir kârtîbâ, bet es jau nezinu kâ ir mâjâs, brokastis viòa nekad nav çdusi. Pavisam neilgâ laikâ viòas augums ir katostrofâli mainîjies, ja agrâk viòa bija patieðâm simpâtiska, tieva, ar ïoti labu augumu, tad tagad ir baisi skatîties. Un to pamana visi apkârtçjie cilvçki, pat daþâdi nepârâk labi pazîstami nâk klât un jautâ kas ar viòu ir noticis. Agrâk viòas uzturs bija patieðâm neveselîgs, bet tagad radikâli pretçjs, nekâdu saldumu, treknumu utt. Ja jautâ kâpçc viòa neçd saldumus, viòa atbildi: "Man negribâs. Kâpçc tad man ir jâçd?" un tîri loìiski, patieðâm kâpçc jâçd, ja negribâs? Bet es (un citi) patieðâm sâkam uztraukties. Viòa arî daudz sporto, ja agrâk viòa bija labâ fiziskajâ formâ, tad tagad izskatâs, ka vienkârði nav spçka. Ðajâ sporta nodarbîbâ, kad mums bija jâskrien uz âtrumu, man ðíita, ka viòa vienkârði nokritîs uz celiòa.. Ja parasti pçc fiziskâm aktivitâtçm cilvçkam ir nevien silts, bet pat karsts, tad viòa pçc skrieðanas aizgâja sildît rokas pie radiatoriem. Mûþîga salðana visu laiku. Viòa sâk izskatîties tâ kâ, kad bija mazâka - kâ mazs bçrns. Krûðu viòai nav un man ðíiet, ja viòa ir tik tieva, tad droði vien arî mçneðreizes ir pazuduðas. Un parasti pçc sporta stundas viòa cenðâs tikt pirmâ ìçrbtuvç, lai var pçc iespçjas âtrâk pârìçrbties. Iespçjams jau, ka viòa apmeklç kâdas konsultâcijas, vismaz secinot pçc daþâm situâcijâm tâ var saprast, bet viòa mums - tuvâkajiem draugiem neko nesaka. Un arî tas, manuprât, nav pareizi, jo ir vajadzîgs kâds cilvçks ar ko izrunâties. Un trakâkais ir tas, ka kïûst aizvien sliktâk un sliktâk. Tikko viòa bija nedçïu ilgâk ceïojumâ un kâdu brîdi neredzot un tad satiek tas kâ viòa izskatâs vçl vairâk iekrita acîs, piedevâm ðíiet, ka ðîs nedçïas laikâ viòa ir vçl vairâk novâjçjusi. Reâlu iemeslu tam, kâda viòa ir kïuvusi neredzu, nebija vismaz man zinâmu problçmu ìimenç, nekâdas attiecîbu problçms un kompleksi par augumu arî tie nevarçtu bût, jo viòð viòai patieðâm bija skaists. Agrâk man bija ar viòu lielisks kontakts, runâjâm par daudz ko, îpaði pagâjuðâjâ gadâ satuvinâjâmies, bet tad vasarâ (kad tas viss sâkâs) es biju mçnesi prom, kad atbraucu viòa bija kïuvusi savâdâk. Un tad viòai nekad nebija laika tikties, bija vienmçr aizòemt, kaut kur brauca ar ìimeni. Ja agrâk viòa bija bieþi internetâ, arî tur mçs daudz kontaktçjâmies, tad tagad viòa ir daudz retâk vai nav gandrîz nemaz. Dzîvesveids ir izmainîjiespilnîgi absolûti pretçji. Tas ir pârâk uzsvçrti veselîgs! Bet viòa taèu vçl ir maziòa! Cîtîgi izpçta cik uz produktiem ir kalorijas, çd daudz augïus, dârzeòus, daþâdas sausmaizîtes utt. Ja iepriekð viòa çda frî kartupeïus, ðokolâdes, konfektes, dzçrâ Colu. Bet tas nekad nav gâjis viòai labumâ! Uzsveru, ka varçtu teikt, ka augums viòai bija perfekts, par puiðu uzmanîbu arî sûdzçties nevarçtu, apkârt daudz draugu, mîloðu cilvçku. Un ja salîdzina bildes kas ir tagad un pirms gada, man ir bail, ïoti bail. Es ceru, ka jûs manu galveno domu sapratât. Es tikai vçlos uzzinât kâ lai ar viòu par to runâ? Kâ lai runâ viòu neaizvainojot, nesabojâjot mûsu attiecîbas? Teikt, ka viòai ir anoreksija tâpat nav jçgas, jo viòa to neatzîs. Vienreiz sâkâm kko teikt, kad bijâm tikai paði tuvâkie draugi (5cilvçki), bet viòa tikai palika dusmîga un noslçdzâs. Pati ir stâstîjusi, ka viòai daudzi saka kaut ko par ðo visu un viòa nemaz nesaprot kâpçc cilvçki kaut saka. Ðobrîd man vienkârði nav skaidrs, kâ lai uzsâk sarunu. Ceru, ka Jûs spçsiet man palîdzçt. Paldies jau iepriekð!
Re: Anoreksija
12.12.2007 21:53
...apjautaajies vinjas vecaakiem, ja ir ar vinjiem kontakts... ar lielu varbuutiibu, bet ne obligaati iemesls ir anoreksija...
Anna.B
Re: Anoreksija
12.12.2007 22:11
varbût tâ nav tieði konkrçti anreksija, jo pusdienas viòa paçd samçrâ normâli, bet kaut kas nav labi jebkurâ gadîjumâ. Pusgada laikâ viòa ir zaudçjusi kâdus 12 kg, it kâ nekâdas diçtas neievçrojot.
Doma par vecâkiem arî bija, bet man ðíiet, ka vispirms vajadzçtu ar viòu paðu parunât, tikai nezinu kâ pareizi uzsâkt.
Re: Anoreksija
12.12.2007 22:13
...man domaat Tev jau ir skaidrs, ka nerunaas vinja ar Tevi...
Anna.B
Re: Anoreksija
12.12.2007 22:17
Patiesîbâ es ceru, ka ir minimâla iespçja, ka viòa pati ir apzinâjusies par savâm problçmâm un izrunâsies (?)
Kgan es ðaubos.
Tomçr ir vçrts vismaz pamçìinât, jo es vairs nespçju uz to tikai noskatîties un neko nedarît..
Re: Anoreksija
12.12.2007 22:18
...ljoti minimaala iespeeja...
Re: Anoreksija
13.12.2007 13:37
anoreksijas beediigaa puse ir taa, ka cilveeki to sleepj. ja vinja eed, tad iespeejams, ka peec tam atvemj.

ir normaali, ka uz to nevar noskatiities, bet vinja pati nekur neies. ljoti retaa iet pati, un to it tik maz, ka nav veerts piemineet.

var aiziet pie kaada privaati praktizeejosha psihiatra un parunaat par sho lietu. resp., ko Tu vari dariit, ko aarsts iesaka, jo skatiities un skumt ilgi nedriikst.
abudabii
Re: Anoreksija
21.12.2007 19:31
autorei

tev savu probleemu truukst?
Vinna prasiija tavu paliidziibu?

nevajag sveeto teelot!!

dziivo savu dziivi un nebaaz savu degunu kur tev neprasa.
Re: Anoreksija
21.12.2007 21:42
abudabii

Tâ draugi nerîkojas....
abubabii
Re: Anoreksija
22.12.2007 16:57
PostMrka69 :)


kas ir draugi?
mmy
Re: Anoreksija
26.12.2007 10:57
Manai draudzenei arî bija anoreksija. Sâkumâ sâka çst mazâk, veselîgâk, un pçc laiciòa vispâr pazuda çstgriba un neko gandrîz vairs nevarçja ieçst. Gandrîz nomira, plîdzçjis tas ka mammam aizveda pie psihitres, kura konkrçti un tieði pateikusi, k viòa mirst un ka ja neçdîs tad nomirs, viòa nobijâs un sâíusi çst.
Re: Anoreksija
28.12.2007 22:08
abubabii Wrote:
-------------------------------------------------------
> PostMrka69 :)
>
>
> kas ir draugi?



Labs jautâjums. Cilvçki, kuriem tu rûpi, vari uzticçties un viòi nekad tevi neatstâs nelaimâ....tâs ir tikai daþas no îpaðîbâm, kuras piemît cilvçkam, kuru var nosaukt par draugu, bet vai maz tâdu var atrast? Tas jau ir cits jautâjums



xD
Re: Anoreksija
24.05.2008 19:53
Ne man ne maniem draugiem nav anoreksijas! Tadu gribu dabut sev, Esmu 1,56 gara un sveru 50...pari kg! tas nav normali, tas jau ir liekais svars, izskatos ar briesmigi tauki karas no visam malam pari biksem! Vemju un badojos jau otru dienu, jo sakusas tas slimas domas, ko lai darit? gribu zaudet lieko svaru vairak neka dzivot! bet bailes saslimt ar anoreksiju vai bulimiju, bet tupinu badoties! ko man iesakt?
Re: Anoreksija
24.05.2008 20:31
Zanna, çd veselîgi, nçed visus sûdus pa kârtai, bet çd dârzeòus, auglîðus, neceptu çdienu, putras un bûs labi! Traka vai, iegribçjusi sev anoreksiju!!!!!!!!!!!!
Re: Anoreksija
24.05.2008 20:31
Daudzi tievç ïoti vienkârði-atsakoties no maizes un kartupeïiem
mad no kautkurienes
Re: Anoreksija
24.05.2008 22:11
...1,55!!!...un 50 pâri!!!...nûûû...sitâ norîies!!!...un tauki karas pâri biksiòâm!!!...vispâr kauns...:)

...pat suòi uz kauliem nekrît...kur nu vçl cilvçks...:)
...nekad nesapratisu iedzîvotaju daïu lindrakos...paðas izdomâ, paðas plçðas vaispuðu, lai izdomâto îstenotu...pavaicâ veciem, vai tiem patîk ðlankas ðíeistas...un tad izdari secinâjumus...
Re: Anoreksija
25.05.2008 07:56
Jaa, kas nu kuram... Es atkal censos pienemties svaraa uz maniem 170cm 50kg ir taa kaa par maz :( Edu visu ko gribu - cepti kartupeli, vakaraa noteikti saldumi, bet kaa nenemos, taa nenemos svaraa. Tad kad dzeeru AD svars palielinaajaas par 5kg, bet kad beidzu dzert AD, tad tie 5kg 1,5meenesa laikaa pazuda.
Re: Anoreksija
25.05.2008 10:35
Man liekas, ka Zanna muïíojas. Nespçju noticçt, ka cilvçks var domât tâdas stulbîbas.
Re: Anoreksija
25.05.2008 10:53
shis laikam ir atkal tas gadiijums, kad vareetu teikt -- kaut kaa tachu jaaizklaideejas...

ja negrib ar sevi nodarboties, tad vismaz var noveerst domas uz citiem, vinjus paanalizeet un paskatiities, kaa tauta pluucas par dzemdeeshanu 40 gadu vecumaa, par kaaju nevareeshanu ieplest pie ginekologa etc.

ja nemaldos, shitaas teemas parasti brivdienaas paraadaas. taatad vecha nav. vajag ieviest, nopisties (es atvainojos) liidz jeelai pakaljai, varbuut beidzot miers iestaasies.
Re: Anoreksija
23.06.2008 15:36
ka biju iesakusi badoties ta i turpinu, tagad mans svars ir 44kg, esmu tik laimiga, vienigais nepietiek!
Re: Anoreksija
25.06.2008 14:14
Zanna

Kaut kâda tizla tev tâ laimes izpratne...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Anoreksija
05.12.2008 12:43
Pfffff..... Biju jau tikusi slimnica ar komu! nu nahren jusu tievesanu! nu bet tagad vismaz izskatos norm, kermenis ienema sev ertaku stavokli, esmu tieva un vesela, bet piekususi no ta visa! un nu negribetu es to pardzivot vel!
!
Re: Anoreksija
05.12.2008 16:11
Bûtu labâk gâjusi pie ku uz klizmu!
Re: Anoreksija
05.12.2008 18:56
ðajâ gadîjumâ bûtu labi, ja cilvçks pameklçtu youtube.com "anorexia" un paskatîtos reâlu cilvçku pieredzes. Tur ir meitenes, kas youtube izmanto kâ dienasgrâmatu. Viòas stâsta par savu pieredzi- sâkuði izpût zobi, jo tiem vairs nav barîbas vielas, èurâjuðas biksçs- jo nevar vairs saturçt, nespçj vairs priecâties, kuòìa problçmas u.t.t.. Liec viòai padomât, vai viòa savos gados ir ar mieru nçsât zobu protçzes un katru vakaru tâs likt burciòâ pie gultas. Tas ir diezgan apkaunojoði.

Reâlu cilvçku pieredzes varbût tieðâm var vest ðîs meitenes(un arî zçnus) pie prâta.
Re: Anoreksija
05.12.2008 19:03
gribeetos jau cereet, bet taa nenotiek... liels psihologjiskais sajukums nav savaacams ar biedeeshanu...
Re: Anoreksija
23.01.2009 11:20
100 reiz redzeti video....
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 23?
Ziņa: