sāp par netaisnību

Aizsāka Aurora 

Aurora
sāp par netaisnību
06.05.2009 09:14
Sveiki!

Varbūt mana tēma nav īsti par psihisko veselību, bet tomēr ceru, ka atradīšu šeit cilvēkus, ar ko aprunāties.


Tā nu ir sagadījies, ka pēc netaisnīgas civillietu tiesas man ir piespriests maksāt prāvu naudas summu. Pretējā puse bija savākusi lieciniekus (patiesākus un arī nepatiesākus), kuriem tiesa ticēja vairāk. Bet es varu apzvērēt, ka es tiešām nebiju vainīgā, tikai nebija manā pusē tādu svarīgu liecinieku.

Tagad ir tā, ka tā piespriestā naudas summa mani uz tuvākajiem pāris gadiem pataisīs par izmisušu radījumu, es pat nezinu, kā es nomaksāšu dzīvokļa komunālos maksājumus un paēdīšu pēc tiem ikmēneša maksājumiem. Bija plāns par mazo, bet tagad tas jāatliek uz pāris gadiem, jo bērnu jau neturēsi badā, pieaugušajiem vēl tā. Nu, ko lai saka, sāp man ļoti par šo. Un sāp ne tik ļoti tās naudas dēļ, bet gan tāpēc, ka man tā netaisni tika piespriesta. Liekot roku uz sirds, varu teikt, ka es nebiju vainīga.


Gribēju šo visu kādam pastāstīt. Te apgrozās cilvēki, kas daudz strādājuši ar sevi garīgi. Kā man nomierināties? Kā samierināties, ka netaisnības dēļ uz nākamajiem gadiem man jāatliek gan iecere par mazo, gan izglītību, gan pat tīri ikdienišķu normālu dzīvi, kad varu samaksāt rēķinus un paēst?


P.S. Un kas būtu, ja es nemaksātu? :) Krimināllieta rosinās?
?!
Re: sāp par netaisnību
06.05.2009 11:15
Var piedzīt ar tiesas izpildītāja palīdzību! Bet kāpēc nepārsūdzēji spriedumu?
Jugusalu
Re: sāp par netaisnību
06.05.2009 11:55
Varbūt muļķīgi skanēs, bet piekrītu iepriekšējam - cīnīties. Pārsūdzēt. Vēlreiz pārsūdzēt.
Bet cīnīšanās LV paņem ļoti daudz nervu un spēka.
Aurora
Re: sāp par netaisnību
06.05.2009 12:11
Jau pirmā tiesa paņēma kaudzi nervu. Un uz pārsūdzēšanu šobrīd raugos ar pesimismu - ja nu neko atkal nepierādu un beigās kā zaudētājai vēl vienas tiesas izdevumi jāsedz?

Nezinu, kā lai saņemas. Nav jau galīgā katastrofa, jo esmu sveika, dzīva un vesela, bet tomēr aizvaino tā netaisnība.


P.S. Kā izpaudīsies tā piedziņa caur tiesas izpildītāju? Viņš nāks uz mājām mani terorizēt?
Re: sāp par netaisnību
06.05.2009 12:28
Es redzu te 2 puses:

Par juridisko:

Tev derētu pakonsultēties ar juristu...

Droši vien teiksi, ka nav naudas utt., bet tad var kopīgi paskatīties uz lietu no malas: varbūt nav tik bezcerīgi...

Uz 2 gadiem atlikts bēbis arī nav pasaules gals, studijas tāpat, visā pasaulē cilvēki studē visos vecumos. Zinu, ka viegli pateikt, bet...

Par psihi.

Tu jūties tā, kā jūties. Ja Tu tagad priecātos un būtu rāma, mēs varētu domāt par šizofrēniju. Meklē cilvēkus, kas gatavi vienkārši klausīties. Tā Tu sev ļoti palīdzēsi. Ja nevari atrast tuviniekus uc. uzticamus ļaudis, kuri nepamāca, nestāsta visu laiku savu pieredzi, neliek saņemties utt., tad meklē profesionāli: psihologu vai psihoterapeitu.

Šādos brīžos psihei ir veselīgi, ja to var izrunāt. Tā cilvēks ir taisīts. Pēc tam jau manīs: tagad galvenais nepalikt vienai...
Re: sāp par netaisnību
06.05.2009 19:10
M



Edited 1 time(s). Last edit at 19.08.2012 23:27 by kachenite.
Re: sāp par netaisnību
06.05.2009 19:47
Dažkārt, lai uzvarētu tiesā, ir nepieciešama viltība, ar godīgumu nepietiek.
Ja ir duka cīnīties tālāk, tad ir vajadzīgs tiešām labs jurists/advokāts. Un tie tiešām nav lēti.
Ir jāapsver, vai tās naudas summas ir salīdzināmas. Un arī iztērētie nervi.
Kāda mana paziņa tiesājās par mātes atstāto mantojumu, kuru viņai gribēja atņemt mūža nogalē pielaulātais mātes vīrs. Tas viņai prasīja vairākus gadus un nervus, taču atgūtais bija tā vērts.
Tas viss ir labi jāapsver.
Re: sāp par netaisnību
06.05.2009 22:52
2



Edited 2 time(s). Last edit at 19.08.2012 23:28 by kachenite.
Re: sāp par netaisnību
06.05.2009 22:55
Ļ



Edited 1 time(s). Last edit at 19.08.2012 23:28 by kachenite.
Aurora
Re: sāp par netaisnību
07.05.2009 12:28
Sveiki!


Paldies visiem, kas uzklausīja un ko ieteica.

Vispār precizēšanai - summa, ko man piesprieda, ir gana liela (vairāki tūkstoši Ls). Un nervi jau man pēdējos mēnešus tik saspringti, ka nezinu, kur likties. Naktīs normāli nevaru pagulēt.

It kā gribu pārsūdzēt tiesas lēmumu, bet tā jau tik daudz stresa un saspringuma jau līdz ši patērēts, ka nolaižas rokas. Saprotu, ka man vajag labu juristu/advokātu, bet baidos, ka varbūt zaudēšu tai tiesā arī otrreiz un būšu vēl pazaudējusi naudu par jurista konsultācijām. Ak, nu kā lai saņemas, es jūtos pilnīgi nomocīta.
Re: sāp par netaisnību
07.05.2009 12:51
Znač atkārtoju: neņemies tagad ar "saņemšanos". Nekas labs tā nesanāks. Meklē, kur nolaist tvaiku. Runā. Tā Tev pieteiksies viens otrs padoms un tēma par saņemšanos atkritīs pati no sevis — spēki atgriezīsies. Raksti kauč dienasgrāmatu.

Tev nebij jurista? Vieglprātīgi. Sanāk tāda gaisa kulšana. Kachenites un strawberry teksti ir patiesi. Šis ir karš. Tagad jāpastumj malā letiņa asinīs cirkulējošais "evaņģēliskais" gars...

Pieskati gulēšanu, neielaid, tas laupīs spēkus vēl vairāk: ja nekādi, dabū no ģimenes ārsta kādam laikam ripiņas.
Re: sāp par netaisnību
07.05.2009 16:37
Izdomā, kas tev būs vieglāk: samaksāt naudu vai tiesāties no jauna.
Ne reti labāk ir samierināties un dzīvot uz priekšu, jo veselība un nervi var beigu beigās maksāt daudz dārgāk.
Ja par juristiem un advokātiem- ja būs labs, pateiks arī kādas ir iespējas vinnēt.
!
Re: sāp par netaisnību
07.05.2009 16:44
Pastāsti vismaz, kas tā bija par lietu!
Re: sāp par netaisnību
07.05.2009 21:02
Tiesas izpildītāji - tas ir ļoti slikti. Jo ņem prāvu naudas summu par savu pakalpojumu :( Turklāt attaisnotā puse var vienkārši tāpat, lai ātrāk un regulārāk ienāktu naudiņa, iesniegt tiesas spriedumu izpildītājam. Tiesas izpildītājs - tas ir reāls terors... Bet ja tev nekā nev, nu pilnīgi nekā, tad jau var dzīvot mierīgi...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: sāp par netaisnību
08.05.2009 14:42
V



Edited 1 time(s). Last edit at 19.08.2012 23:29 by kachenite.
Aurora
Re: sāp par netaisnību
08.05.2009 16:14
un ja ir dzīvoklis uz kredīta? vai pret to var vērsties kaut kādā viedā?

Un, cik saprotu, no algas atvilks?


Pēc mēbelēm arī tie tiesu izpildītāji atnāks?
Re: sāp par netaisnību
08.05.2009 17:03
Aurora, tev tiešām ir vajadzīgs jurists.
Re: sāp par netaisnību
09.05.2009 00:20
Mans viedoklis - nekad nemekleet TAISNIBU,jo taadas vispaar nepastaav, un liidz ar to ir vieglaak dziivot un pasargaasi sevi no liekaam problemaam.Tas nenoziime ,ka pakļaujos nelabveligiem apstaakļiem,bet gan pretojos.
Re: sāp par netaisnību
09.05.2009 01:33
Aurora, es arī ieteiktu tev labu juristu jo reāli ir tā, ka savākt no tevis var gandrīz visu. Dzīvoklis uz krēdīta cik saprotu, līdz kredīta nomaksai pieder bankai un to atnemt nevar tacu ja nebūs nauda kredīta nomaksai tad nāksies to atdot bankai vai arī sāksies vēl viens process... Piedod, ka zīmēju tik melnās krāsās...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 12?
Ziņa: